Sochorisko

Jako, co k tomu dodat, film jsem si pouštěl s tím, že to asi není nic extra vzhledem k všudypřítomné kritice ale na druhou stranu, jako co od toho lidi čekáte? Že to bude napínavý, že to bude akční nebo že tam budou digitální efekty? Proberte se, tohle je románek jak hovado a holt je trochu upřednostněn sex.. Navíc slyšeli ste tu hudbu k tomu? To mi přije naprosto geniální jak spojily vášeň a hudbu dohromady..! No ale teď zas trošku z jiného soudku, zeptám se vás upřímně, bavilo vás, koukat na to hodinu a třičtvrtě? Jako vážně ? Myslím, že tenhle film by se mohl právem zařadit do top 10 nejrozporuplnějších filmů, na jednu stranu bych ho hodnotil 4 hvězdičkama a co se týče zábavy bych zvažoval i klidně odpad.. Co s tím ? Asi dám slabší 2 hvězdy, ale budu nad tím přemýšlet.. ()

Mikino00

Jedná se o banální červenou knihovnu okořeněnou zvláštní choutkou hlavního hrdiny a střetáváním dvou pohledů na vztah. Dějově film moc co nabídnout nemá, ale na druhou stranu vyloženě nenudí. Dornan navíc hraje mizerně a konec s otevřenými dveřmi na další pokračování mě také nenadchnul. Každopádně na poli romantických filmu se vyskytují větší hrůzy než tento film. ()

Lovely.Bones

Trošku si s tím pohrajeme, a to v podobě matematického příkladu ;-) (Hezká herečka + slušný herec - jakákoliv společná chemie) + (velice kvalitní hudba + skvělí výběr písniček) + (zajímavý příběh - má neznalost knižní předlohy) + 14 plácnutí + 15 kousnutí do rtu + 21x vidíme mužské bradavky + 24x vidíme ženské bradavky + 2x vidíme mužský zadek + 6x vidíme ženský zadek + 2x mužské pubické ochlupení + 5x ženské pubické ochlupení + 1x vaginální pysky + nejlepší scéna: Anastázie dostane orgasmus díky tomu, že ji Christian flusne kostku ledu do pupíku = Zajímavý film, ze kterého nejsem nijak nadšený ()

Oňďo

Film je určite pozerateľný, preto nechápem tie hodnotenia. To asi potom nikto nevidel nahotu v seriáloch od HBO ()

1945 odpad!

Dvouhodinový „děj“ ve zkratce: Studentka literatury Anastasia, která se tváří a chová, jako by před pár dny prodělala lobotomii se dostane do přízně vilného melounáře. Ten jí raději rovnou prozradí, co by s ní tuze rád dělal a bez okolků jí nabídne velmi romantickou smlouvu. Školačka po lobo je návrhem zmatena (ačkoli požadavky byly formulovány velmi jasně), ale velmi ji těší, že byla konečně perforována a letěla v helikoptéře. S novým Macbookem na stole a drahým vozem před domem si užívá kladné pocity z dobře vykonané „práce“. Mecenáš nakonec ztrácí trpělivost - lolitka totiž stále váhá podepsat jeho ďábelský pakt, a proto jejímu hýžďovému svalstvu udělí za pomoci potěhu šest mysl osvěžujících plácnutí. Slečna si po noci proplakané na břiše konečně uvědomí, že jí velikonoční radovánky nesedí, bohatého maséra opouští a vrací se ke svému oblíbenému prodávání šroubů, hřebíků a bondážních lan v místním železářství. ()

peto580 odpad!

Cely ošiaľ chápem, to bol aj okolo Harryho, Lord of the rings, .... ale to sa dalo pozerať. Toto je zlééééé, Takže KOPIRUJEM JEDEN PEKNY CLANOK:___________________________________________________ Už keď som dnes na fuckbooku videl asi tisícu fotku, ktorú kamoška pridala, skoro ma jeblo o zem. Bolo tam, ZASA, asi sedem lístkov, keď sa ide na dámsku jazdu vo veľkom štýle. PARTY UP BITCHEEEEEZ. A na čom sa ide jazdiť? Samozrejme najlepšie by to bolo na milionárovi, ktorý vlastní aj rodný list mojej matky, a má tajnú miestnosť na sex o ktorom sa ženám, len kdesi v diali snívalo, keď si vo vani pustili na kundičku prúd vody, či začali pri týchto predstavách experimentovať so svojím telom a využiť výhody koncových zakončení prstov, alebo masážnej hadice, či róbertkov. Na tom by nebolo nič zlého, veď aj ja som bol v piči, jak jarný sneh keď som po prečítaní Harryho Pottera zistil že z neho bude film. Nevedel som čo mám od šťastia, ešte ako malý smrad robiť, tak samozrejme som si začal šetriť, aby som sa vôbec do kina dostal. Stále som totiž čakal, že sa mi objaví v schránke pozvánka z Rokfortu, pretože komu inému ak nie mne? A ak nie pozvánka, tak poloobor vo dverách s dáždnikom, ktorý ma vezme do Šikmej uličky. Ale nestalo sa a tak sa musím pretĺkať životom, ako obyčajný mukel, aj keď viem že niekde existuju čarodejníci, ktorí mi museli minimálne 1000x vymazať pamäť, pretože úroveň mojej retardácie dosahuje hranicu 1000 vymazaní. A samozrejme aj preto, že ich stále odhalím. To je moje alter ego. To nie je normálne predsa. Mal by som sa ísť asi nechať prešetriť a začať veriť v niečo iné. Ale keď ja by som to tak kurva veľmi chcel. Pocit že som výnimočný, že som niečo viac, ani nie viac, ale niekto iný. Niekto, komu sa potvrdí to, o čom stále sníval. Našťastie aj pre mňa, aj pre moju peňaženku, kde som ušetril za návštevy u odborníka, som z toho vyrástol. Čo sa však o slečnách, ktoré sa chystajú na film povedať nedá. Čítali ste tú knihu niekto, kto toho má prečítaného viac než je Smelý zajko v Afrike? Môžte niekto povedať, že tá kniha má kvality bestselleru? Je to napísané ako Starček čo vyskočil z okna a zmizol, či nejaké klasiky od Hamingwaya? Aj keď vezmeme úvahu, že kvality klasiky asi ťažko niečo prekoná, tak táto sračka je uplny brak. Už aj Matkin píše 100x čitateľnejšie príbehy, nehovoriac o nejakej zhraničnej literatúre ako Bukowski a pod. Tak prečo sa ženy za tým toľko hrnú? Prečo sa z toho robí taká senzácia a každá je nedočkavá, ako 16 ročná panna. Samozrejme je to trošku mainstrimovo odkryté tabu téma o ktorom doteraz nebola veľmi reč. Veď niekedy akčné filmy, ktoré teraz pozeráme poobede nedeľu, boli trhákmi a horormi, výlučne pre dospelých a premietané po 22 hodine. Tak tých 50 odtieňov je ďalším krôčikom k tabulizovanej téme. A kedže po svete behá toľko jebnutých chlapcov, ktorí majú problém dievča vyprásiť a spraviť z kundy kráter je tu dôvod na trhák. A vyprášiť myslím lepšie než na psíka, spredu zozadu a výýýýýnimočne aj z boku. Trošku marketingu a je hotovo. Ale ženám sa nečudujem ani, pri dnešnej situácii kedy baviť sa otvorene o sexuálnych fantáziach sa považuje doslova za zvrhlé. Preto by potom každá jedna, ako som písal, chcela byť vyprášená poriadne, tvrdo, vášnivo a nežne zároveň. A preto ich alterego sa v tejto knihe vidí ako nikde pred tým. Každá jedná je na mieste tej chudinky, ktorá je v piči zo života, s chlapa a neskôr aj sama zo seba. Veď povedzte milé dámy koľkokrát by ste si na otázku ,,Koľko krát si sa dnes spravila" odpovedali ,,Bolo toho toľko, že ani neviem". Ale kedy ste naposledy mali takú seriu orgazmov, že ste sa ešte 10 minút triasli v náruči Vášho milého, ktorý Vám vyšukal mozog z hlavy a potom Vás pevne objal pri krčoch od orgazmov? A keďže sa toto nedeje, bohužiaľ tak ako ja kedysi pri Harrym Potterovi musíte honiť svoje ego takýmto spôsobom, zatiaľ čo Vám doma leží smradľavý, chudobný pičus, ktorý pri slove putá dostane 36 hodinový blok erekcie. A čo je horšie, hniha obmedzuje celý život sexuálnych fantázii na trápne putá, zaviazanie očí a nedajbožeeeeeeee na nejaký bičík? Dúfam že to naše ženy nezmagorí úplne a taktiež dúfam že sa nechajú vtiahnuť aj do tajov ďalších 99,7% sexuálnych hrátok. Lenže to im nesmie prísť správanie tej kravy z filmu ani logické, ani normálne. A vy páni doprajte polovičkám aspoň to, na čo zúfale a nevytrtkane idú pozrieť na plátno po prečítaní priemernej knihy. Fantázie sa nemusia len snívať, len to z nich treba dostať. A kto to zo ženy nedostane, ten si ju nezaslúži. Je po podobné ako u dám, ktoré si ho nepostavia. A dievčatá ak nechcete pôsobiť ako nadržané debilné a nevytrtkané zúfalkine nezdieľajte radšej nič o tomto filme ani knihe. Hovorím to s nehynúcou láskou v srdci a snahe Vás ochrániť pred kokotizmom ,ktorým si nejaký ten odkazík k filmu predsalen prilepíte na wall. () (méně) (více)

Kejf.

Zacnu asi tim, ze to, ze je kniha v cele popularity triceti (a vice) letych panicek neznamena, ze je dobra. Knihu jsem necetla, ale dost dobre si dovedu predstavit, jaka kravovina to asi je. To znamena, ze pokud je debilni kniha, film nemuze byt mistrovsky dilo. Kniha mela byt pravdepodobne v uplne presnem zneni prevedena na platno vzhledem k clankum, ktere jsem cetla, napr. fanousci knihy meli problem s barevnym odstinem a mnozstvim der v Greyovych dzinech :D Tim chci jen zduraznit, ze knizka fakt asi stoji za to :D Pribeh by to tam o sobe nebyl tak debilni, kdyby se postavy tak debilne nechovaly. Kdyby se me Grey jeste jednou zeptal, jestli uz jsem si rozmyslela smlouvu, asi bych mu uz jednu napalila do kouli! A sexu jsme si tedy vazne taky moc neuzili, nevim, zda jsem videla sestrihanou verzi, ale u tech radoby sexualnich scen by ponozku nepotreboval ani 12ti letej mladicek. Abych jen nekritizovala, musim vyzdvihnout soudntrack - Beyonce, Sia, EG, ten me zaujal asi nejvic. Samozrejme asi kazda bysme chtela byt zahrnovana pozornosti a luxusem jako Anastacia (tedy bez biciku), takze coby pohadka ok. Za me dve hvezdy, jedna za hudbu, druha za nahou Dakotu :) ()

LBsmoke odpad!

totálně tvrdý výjeb s diváky.. ale jak by řekl christián.. oni to tak stejně mají rádi, takže se udělají když vypláznou prachy v kině za pokračování.. příběh který tam je (což zjistíte po dvou hodinách) je vlastně nulový.. nečekal jsem že to bude až tak hloupé.. což je vlastně jediná přednost .. ty zábavné sexy hlášky, které myslí vážně / teenky a mámy z nich tajou ()

Ayush

Uf, tak jak to říci.. Paní autorka (ne)úspěšně vykrádá Stmívání (Krysčn zachrání Énu před autem!). Ty nesmyslné dialogy o ničem (Tys pila? Jedu pro tebe!!!), provázející nás celým filmem mi opravdu lezly krkem stejně jako fakt, že Ana vzdychá kdykoliv a kdekoliv, aniž by se jí vůbec dotkl. Pro mě to byl nezajímavý snímek, poněkud trapný a bez děje. A co to mělo být za konec..? Bojím se co se stane až příští rok přitmaví. Mám-li to shrnout, film ve mě zanechal jediný dojem: Taylor je sexy chlap. ()

Zombi

Tak pro zajímavost jsem na to kouknul a přežil jsem :-) Kupodivu musím říct, že film jako takový je celkem slušně natočený, herci snesitelní, hudba fajn - pro romantiku s příměsí běžné erotiky, protože nic jiného tenhle film není. Drama tu není žádné, romantika jede vlastně od začátku, ať si Grey říká co chce. Na druhou stranu na příběhu je vidět, že předloha musí být hrozná hovadina. Ana si pročte smlouvu ve které jsou uvedeny důtky, biče, pouta a podobné pomůcky a pak je šokovaná když dostane řemenem přes prdel? Mě naopak šokovalo, že sotva se film trošku rozjel, tak skončil, naprosto stupidně a s clifhangerem jak kráva. Takhle jsem se už dlouho při konci filmu nezasmál. ()

feeme

Tak i já jsem to viděla, abych věděla, kvůli čemu svět šílí a pravděpodobně ještě chvíli šílet bude, i přesto, že shlédne film. Ostatně ta kniha byla asi ten stejný kumšt/nekumšt, jenže zároveň má to, co lidi chtěj, po čem vyloženě prahnou, protože v jejich obyčejných životech je to nikdy nepotká. Vzpomněla jsem si na Twillight, taky slavná blbost zabalená do silně koncentrované "romantiky". ()

aLPaC

Tenhle "kult" má mnoho problémů. Předně musel být natočen tzv. líbivě, tzn. pro masy (ženy, které budou partneři povinně do kina doprovázet) aby vydělal svou půlmiliardu. Dalším problémem je pak nehorázně nudná a nenápaditá režie, v podstatě žádná invence, jistě si s tímhle tématem šlo vyhrát daleko lépe. Když se ale podíváte na filmografii paní režisérky, tak se nemůžete divit. Jasně, že by do toho asi nešel, ale myslím, že by to bylo vhodné téma třeba pro takového Stevena Soderberga. Rovněž mi vadilo, že film postrádá nějakou hlubší myšlenku, vykreslení a charakter především postavy pana Greye a hraje se spíše na jeho hmotné statky než mysl, to ale samozřejmě souvisí s tím co jsem psal na začátku. Kvůli posranému ratingu pak tento "kontroverzní" film vlastně neobsahuje téměř nic kontroverzního, ten letmý přejezd kamery nad vybavením Greyovi svatyně a pár lehkých sado maso záběrů, to je k smíchu. Jo a všimli jste se Dakotina bobra? Kurva holka, vždyť je 21. století, žádnej chlap už nechci mít v puse chlupy. Na druhou stranu zase taková hrůza na současných 44% to není. Je mi jasné, že celá plejáda zdejších magorů se nemohla dočkat až film vyjde a hned mu napaří odpad "aby byli jako kurva kingové". Je to prostě nevýhoda té provařenosti, ale s tím se potýkal třeba i Twilight, takhle to prostě je. Já bych to viděl tak 55-60%. ()

simply

V některých momentech to bylo celkem dost vtipné, kdy sebevážnější scéna v podstatě parodovala sama sebe. Jinak s obsazením nemám problém, Dakota nebyla špatná a Jamie umí hrát i líp (Once upon a time). Hlavně myslím, že víc už z toho asi ani vykouzlit nešlo a ve výsledku to zas není až tak špatné... ()

Movie Gourmet

Přednostně: neznám knižní předlohu. I tak jsem ale film shlédl v podstatě jediným dechem. Jasný, je to svým způsobem x-tá variace na téma "Popelka", "Pretty Woman"... atd. Pro mnohé osvěžující příchutí je zde ale příchuť "sado-maso", zkráceně "S & M". Na jedno podívání je film svěží, a vcelku dobrou oddychovkou. Pozoruhodný je hudební výběr filmového soundtracku, ten je dost v pohodě pro "romantické večery ve dvou". Dobrou volbou je výběr neokoukaných herců do role hlavních postav. Dakotu Johnson bych jejím vzezřením nebo respektive její rolí mohl přirovnat k herečce Zoe Kazan :-) Verdikt: 3* a 70 - (75) %. ()

Milky. odpad!

Málokdy (snad nikdy) nekomentuju filmy před první polovinou. Tady se to nedá vydržet dýl jak 30 minut. Tohle je odpad, jedna z největších žump jak herecky, tak scénáristicky (předloha) tak jakkoliv jinak. Po půlhodině zvracím do koše a prosím milostivého Jehovu ať mi pošle své proroky aby mi pomohli překonat další hodinu a půl k objektivnímu hodnocení po shlédnutí celého filmu. Bohužel musím uznat, že pokud autorka dokázala na téhle sračce vyrýžovat tolik peněz a tolik zaplesnivělých vagín je ochotno platit v kině za shlédnutí tohohle hnusu, civilizace jde opravdu do hajzlu. Pokud ke konci filmu změním názor, upravím komentář, pokud ne, nechám být. Chjo...a to jsem myslel, že Hunger Games, Twilight a Divergent jsou v současnosti na výši co se týče debilnosti. Tenhle film je prostě absurdní... Po dokoukání bych rád stáhnul hodnocení ještě do mínusu, bohužel nelze. Debilnost konce nádherně demonstruje mozek autorky (piča) a umím si živě představit ty usoplené 40+ maminy, jak u toho v kině bulí, protože Anastejža není happy s Edwardem Grejem. ()

Phorbo

Sračkoidní přístup postav, které se chovají jako bezhlaví a vymazaní imbecilové, které si vycucli z těch béčkových romantických komedií, je k poblití... Doufám, že je kniha lepší, ale silně o tom začínám pochybovat... jednu jedinou hvězdičku za to že je to best seller ()

Mikeel

Teprve až ve filmu opravdu vyleze, jak je předloha plochá, tupá a popelkovsky naivní. Ač na to nejsem nikterak hrdý, Padesát odstínů šedi jsem četl (i druhý díl, třetí už jsem v rámci zachování svého duševního zdraví nechal plavat). S filmem jako takovým jsem paradoxně až takový problém neměl. Nebýt plytké předlohy, námět ani jeho zpracování by nemusely být zas tak hrozné. Jenže kvůli striktnímu dodržování předlohy (na které ta tlustá obluda Í El Džejmsová trvala) tu není příliš mnoho prostoru pro kreativitu. Většinu času tak film docela nudí, protože se postavy chovají divně. Najde se tu ovšem i pár scén, které zaujmou. Jedná se však o takové minimum, že zbytek toho hloupého příběhu nijak nezachrání. Drobným plusem je i vcelku kvalitní soundtrack. Ten je mnohem víc sexy než celá ta rádoby erotika, ze který by vyschla i nymfomanka. ()

HonzaSim

Šílenství okolo bylo takový, že jsem si to ze zvědavosti nakonec musel pustit, co to je teda za zázrak/hrůzu. Někdo říká, že je to bez děje a smysl dává až posledních pár minut, tak to bych zase neřekl. Ana byla zajímavá, takže se na to koukat dalo.. Co se týká "umělecké" stránky, tak to bylo zas něco jinýho.. Čekal jsem to ale mnohem drsnější. (Až na to závěrečné bičování. Jak vůbec může chlap třískat ženskou vší silou bičem přes zadek?) Co ovšem nechápu, jsou zisky jak z knížky, tak filmu, který po dvou dnech vydělal v přepočtu miliardu korun! Není to žádný zázrak, ale ani hrůza, takže nevim proč je kolem toho takového rozruchu. Pár scén se povedlo, ale závěr trochu zklamal.. 40% ()

katchi

Chlapi nejsou komplikovaní, to z nich děláme pouze my, ženské....Takže když to vezmeme kolem a kolem, film je ve své podstatě absolutně nesmyslný. Je mi jasné, že scénář byl napsán na základě knihy, takže pokud mi přijde nesmyslný děj, měla bych si spíše postěžovat u autorky, nicméně ani tak mi to nedá. Celá dějová linie byla přetažená za vlasy. Grey, ten úžasný byznysmen se choval jak pětiletá ukňouraná holka, která neví, co chce. Měl své nesmyslné zásady, za kterýma si hrozně stál, ale ve své podstatě je neustále porušoval, ač si to odmítal připustit. K Anastasii se choval jak k luxusní prostitutce, což by tak ani nevadilo, protože jak jsem pochopila, jednalo se o základ děje, nicméně celé to bylo tak neuvěřitelně okaté a předvídatelné, že větší fraška už to být nemohla. Ale pryč od děje a vzhůru za dialogy – hm, co dodat. Ani ty mě nepotěšily. I 12leté dítě umí složit smysluplnější věty. Už dlouho jsem se tolik nenasmála tomu, co dokázali herci vypustit z úst. A sexuální scény? Tak jestli toto někoho nažhaví, to opravdu nevím. Já se třeba dost pobavila :D Když jsem poprvé viděla trailer, říkala jsem si, že bych filmu měla dát šanci. Že bych neměla odsuzovat, aniž bych věděla zcela přesně, oč jde. Ale nyní můžu s klidným srdcem říct, že toto byl jeden z nejstupidnějších filmových počinů, co jsem kdy viděla. Gratuluji, demence nabývá nového rozměru. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva