Rikku

Až je mi líto Dannyho Elfmana, že složil docela fajn hudební podkres k takovému braku (vzniklého coby fanfikce Twilightu). Mimochodem, scéna s kluzákem je trapně ukradena z filmu Aféra Thomase Crowna (1999). ()

MartinSTFC odpad!

Komentář píši v půlce sledování filmu. Hned po scéně, kdy "dominant" jednou rukou třikrát naplácá na zadek "submisivovi", přičemž pronese "Welcome to my world"... Vskutku zdrcující, pokud toto někdo bere jako sado maso, tak to pak facka od Růžičkové ve filmu Slunce seno a pár facek, bylo hardcore porno. Já vážně nevím, jak někdo může natočit takovou hloupost a doufat, že tím někoho ohromí. Však tomuto se musí smát i desetiletý kluk, který ví o sexu houby. A ať se nikdo neurazí, ale tomu mohl dát, byť jen jednu hvězdičku, úplný panic, nebo totálně zapšklá matrona. ()

Vaudevillain

Mohol by som tu písať stovky či tisícky slov o tom v čom sú prednosti tohoto filmu či už sa jedná o vytríbenú okulahodiacu estetiku, balancovanie medzi robením si srandy z predlohy a jej verným spodobením, veľmi zaujímavým a detailne spracovaným podtextom a témami, či tým aká povrchná a absurdná je jeho kritika od ľudí ktorý by nepochopili symbolizmus á podobenstvo ani ak by ich trafilo do hlavy a ako veľmi obdivujem Sam Taylor-Johnson za to že z jednej z najhorších kníh ktorá sa kedy stala best-sellerom dokázala vyťažiť jednu z najlepších a najhlbších meditácií nad sexualitou v našej patriarchálnej spoločnosti a túžbou mužov vlastniť ženy a mať nad nimi absolútnu dominanciu, pričom film tento stereotyp dokáže subvertovať a zobraziť prerod Anastázie, ale našťastie to už niekto stihol napísať za mňa :) https://rateyourmusic.com/film_collection/TWiseau/review166069 ()

SteewCZ

Knižní předlohu jsem nečetl, ale na film jsem se rozhodl podívat. Chvíli jsem nechápal co se v tom filmu vlastně děje. Docela bych bral i celkovou pointu filmu, miliardář či milionář, nebo prostě boháč má i svou temnou stránku schovanou za zamknutými dveřmi ve svém bytě. ALE .... Tak šitózní a sračkoidní konverzace jsem dlouho neviděl. Navíc, ta neskutečná náhoda, že zajde do obchodu, kde zrovna pracuje, je docela trapná. A po dvou těchto setkání (včetně toho rozhovoru) spolu něco mají. Jenže vše je tak strašně trapné a předvídatelné, že už lepší příběh má porno, kde panička nemá peníze na zaplacení instalatérovi, který je čirou náhodou maximálně nabušený steroidy s půlmetrovým ptákem. Sečteno podtrženo, šit. Ovšem, který je dobře natočen... jakože scénář stojí za houby, ale režije ujde.. celkem. A pak zjistíte, že plánují - co knížka - to film. ()

Tucinka

děs ..... po 35min jsem to vypnula, on nesympatickej herec, ona na to že je mladá herečka vypadá staře...a ted k ději.... jo děj? tak to je novodobá Popelka jen děsně neforemně a nudně servírovaná ()

BlackMolla

docela chápu, že to hodně lidí odsuzuje.. knížku jsem četla a nejsem úplně její fanoušek a film se s knihou samozřejmě nedá srovnávat.. každopádně jsem od toho čekala míň.. herci pro mě nejsou nijak známí a musím říct, že jim role celkem sedly a i hudba mě k tomu bavila.. takže ok, nebudu tak kritická a ty 3 hvězdy dám.. ()

dinzbir

Je to podle mého jen zlotokopecký manifest sada masa, který poukazuje na jen na jednu věc a to tu, že ženy touží po zaopatření a je vcelku jedno, kdo jim ho dokáže dát. V tomto případě to byl pohledný sadista, ale i kdyby to byl 150 kilový bachroň, dopadlo by to, po změně scénáře, stejně. Ženám se film líbí, mužům zpravidla ne. Avšak uměleckou hodnotu to má. Reflektuje to dnešní dobu a duševní rozpoložení některých bohatých a mocných lidí. ()

raru

Jedným slovom sklamanie.Klišé na klišé zabalené v milionárskom balíčku a s koncom,ktorý to totálne zabil.Ktovie ako by to vyzeralo,keby bol Christian robotník vo fabrike. ()

avalonek

Kdo nečetl knihu,tak v tom vidí jen jednoho uchyla,co rád mlátí mladý holky,a blbku,co si to nechá líbit.Za mě kniha byla super,ale film se opravdu nepovedl.Chybí tam ty nejpodstatnější věci,aby se z toho dalo pochopit o co mezi nimi jde..Takže film nic moc,kniha dobra ()

michalkop

Pokusím se být slušný. 50 odstínů šedi představuje nehorázný odpad. Není se ani čemu divit - z odpadu se těžko udělá pětichodová večeře pro Ritz. Ale i tak, ačkoliv je předloha výměšek trávicího traktu, film mohl být aspoň o píď lepší. Postavy totiž vedou dialogy jako po lobotomii a dokonce ještě na sebe ani nenavazují, a to je teprve vrchol. Psychiku a logičnost postav ponechme úplně stranou. Mimoto Dakota Johnson vypadá jako holka od krav, fakt žádná kráska, a ty její vystouplá žebra sexy nejsou vůbec. ()

Archvile

Také voľné pokračovanie filmu 9 a 1/2 týdne. Dokonca aj tu marketing mnohonásobne prebil kvalitu scenára. No aj keď v tomto prípade ešte scénu pritvrdili v "spank" a "BDSM" scénach čo je taktiež určité lákadlo pre podobne zameraných ľudí... ()

zeromen

Zajímavě pojatý romantický film. Nejsem žádný romantik a filmu s touto tématikou se snažím vyhnout. Ale na toto jsem byl docela zvědavý, do teď mám smíšené pocity. O tom jak mám reagovat na tento výplach choré mysli. ()

LIMBUS

Slow motion takto by som nazval prvú časť. Jasne čitatelný koniec celej ságy, kde jedine ma prekvapí, ak by niekto zomrel..samozrejme na príliš silné ubyčovanie bradaviek. Dakota Johnsom je strašne sexi čo je vlastne jej jediná úloha, okrem toho, že sa nevie rozhodnúť, či sa nechá zbyčovať a užívať život alebo ťahať šichty v železiarni. 90% ludí by tento film nevidelo, pokiaľ by nemal až tak masívny marketing, že ho vypustili rovno na valentína a knihomoľov s úchylkou čítať braky čo majú zrovna najväčší hype. ()

Noah07

Jedním slovem....kravina. Ta reklama na tento film musela stát víc než zisk....popravdě se těším až někdo natočí parodii na tento film... ()

Novicok

Tento film i kniha, jsou velmi diskutovatelné. Z knihy byl každý úplně nadšen, ale v momentě kdy vyšel film, nelíbil se. Řekla bych, že se tvůrci držely knihy dostatečně. Když opomenu naprosto špatný výběr herců, a to nemyslím jenom Anu a Christiana, tak jsem byla s filmem spokojená. Jelikož kniha byla ohavně napsaná, byl pro mě film vysvobozením. Naprosto nevhodné bylo komentovat děj filmu a chování postav, protože za to film nemůže. Jak to autorka napsala, tak to bylo. Ovšem nemohu nezmínit, že jak moc se tvůrci drželi knihy, přišlo mi vystupování herců příliš strojené. Tak moc se snažily aby to přesně vystihlo knihu, až zapomněli na přirozenost. ()

byk_1

z celého tohoto počinu, který trval nesmyslné dvě hodiny vyvstává jediná otázka.... PROČ?! Scénář musel být napsaný maximálně na dvě A4, dialogy asi taky, jelikož tam není ani kapka vkusu. Maliny byly uděleny zaslouženě! ()

BullittSF

Kdyby to vydávali za artfilm,kritici by to rozebírali, ale takhle to přiznává,že je to jen červená knihovna s důtkami říznutá reklamou na Audi. Bez tempa, bez vzrušení a nějaké větší chemie mezi Gray a Steele. ()

trojkolka

Obrazově je to moc pěkný film, který je podbarvený vhodnou hudbou a dobrými písničkami. Za názorem negativně kritizovaných hereckých výkonů nestojím. Jamie i Dakota svoji roli zahráli vlastně nadprůměrně dobře. Pořád jsem přemýšlela, co mi na tom filmu tak vadí a stále na to nemůžu nějak přijít. Jen mi to filmové zpracování asi nesedlo. Ale když se nad tím příběhem pozastavím, nevím co bych udělala jinak. To že když to člověk nečetl, tak polovinu věcí ve filmu nechápe, to je u filmů dle knižní předlohy asi normální. Málokterý film dle knížky zachytí veškeré scény, co čtenář očekává, že uvidí, protože každý čtenář požaduje něco jiného a zavděčit se všem je nadpřirozený výkon. 600 stránek knihy je prostě moc na to, aby se tam mohlo objevit vše. Kdybych měla zařadit scény já, které mi tam chyběly, tak film by dosahoval délky tak tří hodin a řekněme si to na rovinu, to už by zvládl málokdo. Proto jsem strašně zvědavá, jak se popere nový režisér dalších dvou dílů s návazností na první díl. Dále bych chtěla reagovat na místní komentáře od mužů, kterým tento film asi pochroumal trošku ego (některým asi trošku víc). Pánové, klid, je to jen taková pohádka... Takových Grayů na světě moc neexistuje, a i když si asi každá ženská na místě Anastasie na chvíli představí sama sebe, tak to v reálu nebude tak horké. A jestli Vás to pořád žere, zkuste udělat něco proto, abyste byli spokojení, místo nadávání a kritizování zde. A pro ty kritiky co tu shazují obsah filmu a jeho logičnost... Zamyslete se, vy když jste zamilovaní, tak děláte věci dle mozkových procesů, které oplývají logikou a smysluplnými, racionálními myšlenkovými pochody? Ani si nemyslím. Tak toť vše a závěrem upravuji své dosavadní hodnocení ze dvou na tři hvězdičky... ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva