Rok jsem to odkládala, páč mě děsil již jen samotný plakát k seriálu :) Je tak krásně "děsivý", že jsem tomu fakt dala prostor :) A tedy - není to nic extra superúžasného, že by mě to posadilo na zadek :) Ale je to super :) Zajímavé, stále se to posouvá dál a je to tak příjemně děsivé a otázka toho, kdo to tedy řídí a zdali se to dostane dál než na "konec světa"...To tam lítalo ve vzduchu hodně dlouho. Hlavní postava Petera mi od prvního pohledu, i když byl zrovna lehce nemocen, velmi sympatická :) Ale těch tam bylo více ;) Hiroshi byl super a scéna, kdy se bylo potřeba rozhodnout mezi 2ma dětmi - fuuuuuujj..... :) Závěr silně otevřen a druhá série bych řekla, že lehce přitvrdila :) Jsem v druhé půli a rozhodně je to zajímavější, nejen, že je to opět dobré prostředí - odtrhnuté od okolí, ale rozvíjí to tam plno otázek, jak to bude dál a jak to ovlivňuje budoucnost, když je tam pohled "za 30let" a taky v minulosti :) Druhá série je rozhodně víc "masitá" a je to o dost zajímavější :) PETERE, TY HAJZLE!!!! Tohle jsem sice křičela již v 1.sérii, ale v druhé se to již taky opakuje!! Fakt taky žasnu nad tím, kolik lidí bych nejraději z daného "Abbey" hodila ze skály, jaké to jsou svině :D Ve druhé série se více využívá prvků, které "odlehčují" atmosféru např. tím, že tam hraje taková pohodová hudba, někdy je to dost hudba, která má odlákat pozornost, od toho hnusu, který se tam zrovna odehrává..Je to často až ironické či sarkastické :) A zrovna se mi dostal na scénu Eliah :D A z toho kvetu :) Druhá série je hodně veliký masakr a je to tak skvěle děsivé, že jsem prostě posledních pár dílů jen tajila dech, jak to skončí :) A jsem překvapená, lehce v šoku a více to nechápu :D :D Takže úspěch :D(28.9.2015)

Hodnocení první série: Kvalita dílů jak na houpačce. Vše se odehrává prakticky na jednom místě. Musí se nechat, že seriál má do určité míry své kouzlo. Nejlepší postavou byl hlavní japončík Dr. Hiroshi Hatake. Občas za něco stáli i další, konkrétně Dr. Julia Walker a Major Sergio Balleseros. Zvláštní cenu oblíbenosti ovšem získává Constance Sutton, kterou hrála Jeri Ryan. Hodnocení druhé série: Z polární stanice se děj přesouvá na ostrov, což je zase úplně něco jiného. Přitom dochází k prolínání s budoucí dějovou linkou. Místní sektě vládne Michael. Japončík se ukáže jen na chvíli. Roli mlaďocha přebírá Kyle Sommer. Zvláštní cenu slizouna získává Landry. V podstatě originální a jeden z nejpodivnějších seriálů vůbec.(30.3.2014)

Příjemně creepy, ačkoli do hutné atmosféry ve stylu Věci to má daleko. Děj dokáže i přes značnou předvídatelnost diváka vtáhnout, takže nad přehlídkou žánrových klišé rádi mávnete rukou a necháte se bavit béčkovou podívanou, který příjemně odsýpá. Po šesti dílech - 70% Ač Helix v závěru už připomínal spíše telenovelu ("Jsem tvůj otec!" - "Jsem tvá matka!"), míra zábavnosti zůstala vysoká, takže se celkem těším na druhou řadu. 1. série - 70%(13.2.2014)

Pilot: Prozatím až příliš lacině vyhlížející sci-fi béčko, které sice podle námětu vypadalo na slušnou variaci kultovní Věci. Atmosféra ovšem zatím až na pár slušných scén příliš nenadchne, scénář také nenabízí nic nového pod sluncem a záhady a všelijaké tajemné otázky mě zatím ani příliš nezajímají. Dialogy navíc šíleně nefungují, postavy jsou kromě charismatického Sanady naprosto nevýrazné a ke všemu se i přes rádoby elitnost většinou chovají jak totální idioti. Pár dílů tomu ještě šanci dám, dosti ale pochybuji o tom, že se s podobným příběhem dá utáhnout celý seriál. 50%......No a taky že neutáhne. Tohle béčkové sci-fi s rádoby záhadami stupidními postavami ta můžete klidně přeskočit.(11.1.2014)

• MartinezZ

Po 12. díli se seriálem končím. Jde jen o ne-úplně-dobrou vykrádačku Lost bez nějakých zajímavých zvratů, Zvraty tu sice jsou, ale tak amatérsky pitomé (Otče! Matko!), že by z toho jeden plakal. Pokud "ti Druzí" a "Dharma" byli divákům v Lost servírování hodně postupně a bylo budováno nějaké napětí, tak tady se to všechno sprclo do jedné první série, zvrhávající se z lehkého sci-fi ohledně tajného viru a jeho vakcíny do až takřka div ne fantasy rodinné parodie s nadlidmi a nemrtvými a zbytečnými smrtmi, zakrývající nemohoucnost autorů něco vymýšlet. Sorry, ale tohle je zase jen další nedotažená a přepísknutá konina z produkce SyFy, příliš laciná i na TV obrazovky. Končím s tím dřív, než bych musel jít ještě níže, tedy pro dobro samotného seriálu :)(23.3.2014)

• - Každá epizoda časově pokrývá jeden den (24 hodin) a i přes to, že se děj odehrává prakticky na Jižním pólu, se stihne vystřídat den a noc. (kotheram)