• MartinezZ

Po 12. díli se seriálem končím. Jde jen o ne-úplně-dobrou vykrádačku Lost bez nějakých zajímavých zvratů, Zvraty tu sice jsou, ale tak amatérsky pitomé (Otče! Matko!), že by z toho jeden plakal. Pokud "ti Druzí" a "Dharma" byli divákům v Lost servírování hodně postupně a bylo budováno nějaké napětí, tak tady se to všechno sprclo do jedné první série, zvrhávající se z lehkého sci-fi ohledně tajného viru a jeho vakcíny do až takřka div ne fantasy rodinné parodie s nadlidmi a nemrtvými a zbytečnými smrtmi, zakrývající nemohoucnost autorů něco vymýšlet. Sorry, ale tohle je zase jen další nedotažená a přepísknutá konina z produkce SyFy, příliš laciná i na TV obrazovky. Končím s tím dřív, než bych musel jít ještě níže, tedy pro dobro samotného seriálu :)(23.3.2014)

V podstate presne to, čo som čakal - mysteriózna zápletka o smrtiacom víre v odľahlej vedeckej základni, na každom rohu číhajúce nebezpečenstvo, napínavý dej a sympatické obsadenie korunované výborným Billym Campbellom (Darren Richmond zo Zločinu). Po stránke scenára to však nie je nič objavné, ešte sa to len pomaly začína rozvíjať a postavy zaujímať postavenia, a je tu cítiť silný zápach béčkovosti. Takže uvidíme čo ďalej. Pilot 60% Po 7 dieloch - kolísavá kvalita, avšak to koketovanie so žánrovými klišé, hranie sa s divákom a postavami vo vratkých zápletkách sa mi začína páčiť, 75% Nakoniec sa Helix ukázal ako slušná guilty pleasure jednohubka. Príbeh bol síce miestami zúfalo hlúpy, ale zábavný, a Hirojuki Sanada ho držal nad vodou. Len škoda, že je tu Billy Campbell tak nevýrazný. 1. séria: 70%(12.1.2014)

• slunicko2

Tvůrci se měli rozhodnout, co vlastně točí. Scifi, thriller, telenovelu nebo akční střílečku? 1) Motiv nakažených je trestuhodně nevyužit, spousta náznaků a nic z toho. Motiv Ilarie a jejích lidí koncem řady převažuje, což z původně scifického thrilleru udělalo akční bojovku. Nevěrohodné posuny v chování postav pak jen umocňují rozpaky, které jako divák mám. 2) 36letý Kanaďan s libanonskými kořeny Mark Ghanimé (major Sergio Balleseros) je snad jediný sexy chlap v celém projektu. 3) Po dvou řadách bylo natáčení seriálu ukončeno. Psáno po zhlédnutí první řady. 4) Výstižný koment: Zeck**.(5.8.2016)

• Fionor

Po pilotu a druhém dílu je ještě brzy na hodnocení, ale jednu věc už teď vím s jistotou - horší střih jsem u seriálu (a vlastně ani filmu) ještě neviděl. Skokové záběry a střihy přes osu asi mají působit akčně a roztěkaně, ale objevují se i ve scénách, kde to nemá žádnou funkci a mám za to, že jde jen o diletantství autorů. Tohle mě jako profesionála v oboru opravdu mrzí a štve. Nebýt toho, seriál má celkem hezky našlápnuto, i když sleduje již mnohokrát prochozené seriálové stezky...(4.4.2014)

• evilmind

1. sezona - a v soutěži o nejblbějšího scénáristu vítězí.... Helix! Co začalo jako pokus seriálovou Věc se rychle přetavilo do bizarního slepence plného nelogických zvratů. Tolik úžasných odhalení na téma "jsem tvůj otec", "jsem tvůj ztracený bratr" a "tvoje matka nezemřela ale je támhle v bedně" rozhodně nikdy žádná show neměla, je to už za hranicí směšného. Stejně jako celá na konci odhalená konspirace. 2. sezona - kupodivu když už všechna ta "úžasná" odhalení jsou venku, je samotná honba za dalším virem v novém prostředí docela zábavná, v mezích běžných SyFy show.(7.6.2015)

• - Každá epizoda časově pokrývá jeden den (24 hodin) a i přes to, že se děj odehrává prakticky na Jižním pólu, se stihne vystřídat den a noc. (kotheram)