Co začínalo jako příjemná mystery/sci-fi zápletka se zvrtlo do absolutní idiocie a absurdity stokrát viděných podprůměrných až sračkovitých seriálů a filmů. Herecký obsazení je tragédie a na každý postavě vás bude něco srát, ať jsou to nadbytečný kila, chrochtavej přívuk nebo hlasitý oddechnutí za každým slovem. Nicméně je to ten seriál, co nenudí a v každym díle se můžete zasmát dalším a dalším věcem. 2 až 3 hvězdičky.(23.3.2014)

• McClane

Hodnocení pilotního dvojdílu: hodnotím až s odstupem 24 hodin, protože jsem si chtěl nechat Helix trochu rozležet. Hned při sledování mě vytáčela neuvěřitelná hi-techovost stanice kousek od severního pólu, ale nejsevernějc jsem byl v životě tuším ve Wroclawi, takže se můžu mýlit. Pak mě točí kenovitost/barbienovitost všech hlavních postav, nejen zjev, ale hlavně chování, logický uvažování tady prostě dostává na prdel, protože když si pošlete někoho z centra pro kontrolu nemocí, tak ho samozřejmě necháte lozit ve větracích šachtách, kde kempuje jeho zmutovanej bráška. A to je pouze jeden příklad. Bohužel nesmyslnýho chování je pilotni dvojdíl napěchovanej jako máloco, takže jakkoli serial možná šlape, tak pokud člověk přemýšlí, zjistí, že celá zápletka je idiot plot - pokud by se alespoň část lodí chovala logicky, tak by nebylo o čem točit. Škoda. 40%.(31.1.2014)

Veliké překvapení - SyFy se zase vytáhlo. Nápaditě a poměrně napínavě i akčně pojatá nákaza šířící se na základně na polárním kruhu. Rozjetá sci-fi linie sahající až do mysteriózních zákoutí nutí diváka dumat o dalším vývoji děje i postav. Finále velmi povedené. 80% [2. série BUDE](11.6.2014)

Hodnocení celé sezóny: Normálně bych takový seriál poslala do kopru, protože vesměs nesympatické postavy mění morálku a loajalitu častěji než ponožky a dohromady to nedává smysl. Ze začátku to byl příjemný klaustrofobní horor, ale čím víc se to blíží k závěru, tím víc WTF. Nicméně jednotlivé díly umí pohltit, cliffhanger střídá cliffhanger a zábavnost vyhrává nad logikou. Člověk akorát nesmí uvažovat nad celkem.(14.1.2014)

Příjemně creepy, ačkoli do hutné atmosféry ve stylu Věci to má daleko. Děj dokáže i přes značnou předvídatelnost diváka vtáhnout, takže nad přehlídkou žánrových klišé rádi mávnete rukou a necháte se bavit béčkovou podívanou, který příjemně odsýpá. Po šesti dílech - 70% Ač Helix v závěru už připomínal spíše telenovelu ("Jsem tvůj otec!" - "Jsem tvá matka!"), míra zábavnosti zůstala vysoká, takže se celkem těším na druhou řadu. 1. série - 70%(13.2.2014)