• BMAJTZ

Viděl jsem zhruba 6-7 dílů a u toho končím. Ze začátku to vypadalo zajímavě, ale už v prvním díle mi bylo jasné, že je zaděláno na malér. Do řešení problémů s virem se totiž už od začátku míchá jakási romantická podzápletka divného trojúhelníku, manžel, exmanželka a nová ženská. Jinak řečeno postupem času začíná tohle trio ovládat plátno a nedokážu si představit jak by tahle trojka mohla být víc otravnější. Samotná zápletka taky moc nosná není, i když je fakt, že na základně se děje něco podivného. Bohužel podivného v tom špatném slova smyslu, je to totiž strašná nuda. Ze seriálu ze už za těch šest dílů stala naprostá generická scifárna, která vůbec ničím nevybočuje. Standardní scénář, nezajímavý děj, rádoby akční prostředí a naprosto otřesné postavy. Teď přijde spoiler. V momentě, když zabili Doreen jsem s tímto seriálem definitivně skončil. Podle mě to byla jediná opravdu zajímavá postava.(21.3.2014)

Hodnocení celé sezóny: Normálně bych takový seriál poslala do kopru, protože vesměs nesympatické postavy mění morálku a loajalitu častěji než ponožky a dohromady to nedává smysl. Ze začátku to byl příjemný klaustrofobní horor, ale čím víc se to blíží k závěru, tím víc WTF. Nicméně jednotlivé díly umí pohltit, cliffhanger střídá cliffhanger a zábavnost vyhrává nad logikou. Člověk akorát nesmí uvažovat nad celkem.(14.1.2014)

Pilot, Vector: Další pravěký virus? Bude to chtít hodně práce, aby se Helix lišil od ostatní podobně zaměřené "konkurence". Odříznuté prostředí od světa připomnělo D-Tox, bude zajímavé sledovat, jak se v tomto pro některé klaustrofobickém prostředí bude děj dále vyvíjet. Klaustrofobií trpícím jedincům rozhodně nepomůžou ani scény z ještě uzavřenějších prostorů (větrací šachty) á la Vetřelec. Je dobře, že hrozbou pro hlavní hrdiny není pouze virus samotný, ale i jím dříve napadení jedinci. Jak to po prvních dvou epizodách vypadá, budu mít problém s hereckými představiteli, neboť jsou mi krajně nesympatičtí, což může ve výsledném hodnocení hrát nemalou roli. 7/10 ----- 274: Posun vpřed jen minimální, hra virusu na schovávanou (mám ho, nemám ho, kdo ho vůbec má) nezanechává v divákovi vůbec nic, pro příště očekávám alespoň z poloviny tak napínavé provedení, jako to provedl Kurt Russell. Alespoň "drajv" zůstal a hlavní postava získává mírně na líbivosti. 7/10 ----- Single Strand: Prozatím nejlepší díl. Postavy se začínají vybarvovat a některé z mnoha otázek nacházejí své odpovědi. Za cliffhanger nedík, pěkná podpásovka. 8/10 ----- The White Room: Začíná se to pěkně rozjíždět, na otázky odpovídat a další samozřejmě vyvolávat. Jako jeden velký maraton se všemi díly najednou by myslím šlo o ještě lepší podívanou. V případě Helix však překvapivě není týdenní rozestup mezi jednotlivými epizodami ku prospěchu. PS: Ellen Ripleyová tu škemrá o eutanázii.. jen více rolí pro další dvojníky prosím. 8/10 ----- Aniqatiga: Zakončení šesté epizody slibuje (snad) zatím největší a nejzajímavější dějový posun v epizodě následující. Co se Aniqatigy týče, nestačím se divit, kde tvůrci na tak omezeném prostoru berou další a další a další postavy. Co díl, to někdo nový. Byl bych rád, kdyby se děj odehrával jen uvnitř komplexu a vně jen minimálně. Ale třeba budu časem překvapen a změním svůj názor, to by ale tvůrci museli zabrat. 7/10 ----- Survivor Zero: Aby tu za chvíli nebylo přenulováno (viz. sedmá epizoda Patient Zero). Další nesympatické postavy přibývají a najednou je tu zase a znovu vícero otázek než odpovědí. Meh. Chtělo by to ubrat na postavách a udržet únosný poměr otázky/odpovědi. 7/10 ----- Bloodlines: Aneb jak posunout příběh o notný kus dopředu a neprozradit přitom ani ň. Nejlepší epizoda, která uběhla nejrychleji ze všech. Klidně by v podobném béčkovém duchu mohl doběhnout celý zbytek seriálu. 9/10 ----- Level X: Téměř perfektní epizoda. V každém filmovém okénku se něco děje, otázky se zodpovídají, další se pokládají (nutno říci, že konečně v menším počtu), až by člověk řekl, že finále bude v desáté epizodě. Nevím, jak tvůrci chtějí laťku udržet čtyři díly. PS: U hrníčkové scény jsem zrovna obědval, ale chuť mě naštěstí nepřešla. 9/10(19.1.2014)

Klaustrofobní prostředí, uzavřená skupinka lidí, nehostinné prostředí severního pólu a hrozba nakažlivého virusu... to všechno zní jak recept na skvělý horor, thriller, drama... či sfi-fi? Ano, Syfy si objednala nečekaně sci-fi a tak to všechno ke konci série muselo jít do háje. A přitom se to rozeběhlo vcelku slibně, i ty digi opice a digi vrtulníky a digi sněhové bouře (atd.) se dali překousnout... Ale co naplat, k melodramatické rodinné telenovele, kdy jsou snad všichni mezi sebou příbuzní nakonec došlo, včetně dalších "šokujících" odhalení, která mi jsou naprosto ukradená, takže mě nic neláká se podívat na druhou sérii.(14.6.2014)

• Zeck

Syfly a jeho další megalomanská parodie na sci-fi tvorbu s pár dolary na kontě, mizernými herci v portfoliu, přímo úděsnými triky a přitom ambicemi rozsekávat diváka podívanou, kterou nedokáže zrealizovat ani průměrně. Zajímavé téma jak z Věci, kdy se na opuštěné výzkumné stanici v Arktidě "něco" posere, unikne virus, který zcela pochopitelně dělá z lidí variaci na zombie a do tohoto ohniska potenciální vřavy a zábavy je vyslán tým parodující CDC, který to musí akutně vyřešit pomocí mikroskopu a pistolí. Člověku okamžitě naskočí Doom (tím myslím hru, ne film), Resident Evil a podobné kousky, které pracovaly s identickým příběhem a atmosférou strachu. Té se tady ale člověk nedočká za celou dobu, protože i všem těm postavám je skutečnost, že jim tam pobíhají zombie po patře naprosto u prdele a místo toho řeší jakési malicherné spory a své vlastní ambice. Kdyby se děj věnoval pouze viru, nakaženým, postupnému posrání situace a budování atmosféry, bylo by to alespoň koukatelný. Bohužel nejsou prachy, takže se řeší románky, zatajené nádorové onemocnění před šéfem, zkrachovalá manželství, jakési stupidní spiklenecké odbočky od děje a ke slovu se dokonce dostávají i absurdní debility jako nenadálé shledání se ztraceným dvojčetem po třiceti letech. Do toho směšně toporní herci, kteří neumí zahrát vraždu, strach ani šukání a za jediného kvalitního herce v celém seriálu je člověku akorát trapně. Zřejmě Sanadovi nabídli polovinu rozpočtu celého seriálu, jak jinak si vysvětlit jeho přítomnost a ty otřesné CGI triky, kdy bez prdele počítačová hra stará pět let vypadá více realisticky než zdejší vrtulník nebo celá základna zvenčí. Pokud je člověk úplně nenáročné hovado, může u toho vypnout, zkušenějšího diváka to dřív nebo později zkrátka úplně odrovná. 40%(30.5.2016)

• - Každá epizoda časově pokrývá jeden den (24 hodin) a i přes to, že se děj odehrává prakticky na Jižním pólu, se stihne vystřídat den a noc. (kotheram)