Poté, co si prošli nástrahami střední školy (dvakrát po sobě), čekají na policejní důstojníky Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) velké změny - jsou pověřeni prací v utajení na místní vysoké škole. Ale zatímco Jenko potká spřízněnou duši ve sportovním týmu a Schmidt pronikne do řad studentů umění, začínají o svém vzájemném vztahu zvolna pochybovat. Jejich úkolem už není pouze vyřešit případ, ale jsou nuceni zjistit, zda mezi nimi může existovat společný vztah na úrovni. Pokud se těmto dvěma přerostlým puberťákům podaří vypracovat se z univerzitních nováčků ve skutečné muže, pak by vysoká škola mohla být tím nejlepším, co je kdy potkalo. (Falcon)

Trailer 2

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $191,719,337Tržby Celosvetovo $331,333,876Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,249,757 //počet predaných kusov 604,033Tržby za predaj DVD v USA $11,867,447 //počet predaných kusov 729,869║ občas dobré komické nápady(väčšinou za účasti Ice Cube-a) vzápätí pokazia hneď dve zlé po sebe idúce, škoda tej nevyváženosti, lebo tvorcovia až moc vsadili na trápne a bez účelové scénky, takže zas zmiešané pocity z ďalšej vývarovej americkej komédie /50%/ ()

Enšpígl

Pár vtipných momentů nezachraní film jako celek. Opravdu zábava jak v ústavu pro puberťáky s IQ houpacího koně. Channing je největší herecký omyl desetiletý, to i pejsek předvede s očima lepší herecký výkon, když chce jídlo, o fotbalistech Plzně při penaltě ani nemluvě než tohle herecký dřevo. Film má štěstí, že mě parkrát rozesmál, protože jinak by skončil v odpadu. ()

RedAK

Miluju zdejší psavce, skutečně! Vždy když se dodívám na podobný film, tak si pak najedu na jeho profil, seřadím si komentáře podle hodnocení a neskutečně si ujebávám nad odpaďákama. A kromě toho si ty lidi v myšlenkách také představuji. Vždy se jedná o forenzního artového kritika s elegancí broušeného diamantu, duší umělce a srdcem romantika, který si libuje v hloubavém přemítání nad skrytými smysly Bergmanových děl, vyprané prádlo si věší zásadně při západu slunce a s výrazem trudomyslného poety každé ráno snídá dietní bio džus obsahující stoprocentní výtažek z brusinek, které při úplňku měsíce natrhaly v lesích pod alpskými horami kouzelné víly bez spodního prádla. Prostě lidé tak zábavní, že v jejich přítomnosti zvažují sebevraždu i neživé předměty. A naproti nim stojím já; totálně kreténský mámvpičista s elegancí pásového oparu, duší od kola a ledvinou neznámé oběti automobilové nehody, který si libuje v hloubavém přemítání nad skrytými bradavkami Kate Upton, prádlo si zásadně nepere, natož věší, a každé ráno snídá cigaretku ranní pro kvalitnější sraní. To si pak bez výčitek večer hodím na ovarem vycpanou vanu laptop, dekou si přikryji své otylé nohy, pustím si podobnou americkou oPičárnu a zatímco si ve výstřihu zlevněného svetru z Lidlu lovím pár zapomenutých hranolek ze včera, tak se chechtám tak burácivě, až mi na monitor prská sopel. Někdy je zkrátka úžasné být normální. Přál bych to zkusit všem. ()

Cervenak

Plakal som od smiechu. Nie vždy, samozrejme, má to aj slabé pasáže (celé to homo-vzťahové klišé je hrozne otravné), ale je tam niekoľko tak zábavných scén (obed s rodičmi je neuveriteľný, záverečný Jonahov fight sa zapíše do dejín a celý ten "dvojkový" meta-humor je úplne božský), že konečný dojem je vysoko pozitívny. A k tomu geniálne záverečné titulky. ()

Malarkey

Jak byla jednička ujetá, tak dvojka už je tuplovaná šílenost. Prvních patnáct minut jsem na ty dvě paka civěl s otevřenou držkou a přemejšlel, jestli se mám smát a nebo na ně nepochopitelně civět jak na Tesla cívku. Bylo vidět, že veškerá přehnanost byla naprostý úmysl a ještě k tomu se to všechno tvářilo děsně stylově, což podpořila i samotná taneční muzika. Příběhově pak nepřekvapili, protože nevymysleli vůbec nic nového. Jen střední vyměnili za vysokou. Hlášek ale bylo tuplovaně. Tak moc, až si myslím, že v tom závanu barevnosti prostředí, jsem musel přehlídnout minimálně tunu dalších vychytávek a odkazů na cokoliv z osmdesátých let. Jak Hilla a Tatuma dvakrát moc nemusím, tak tady se předváděli na dvě doby a já se bavil. Jen jsem si na to musel zvyknout. ()

• Film pochází ze stáje produkční společnosti Sony, během sledování si tak lze povšimnou reklamy na PlayStation 4 či telefon Sony Xperia Z, který také používá většina postav. (M.u.t.t.t.y)