Plakal som od smiechu. Nie vždy, samozrejme, má to aj slabé pasáže (celé to homo-vzťahové klišé je hrozne otravné), ale je tam niekoľko tak zábavných scén (obed s rodičmi je neuveriteľný, záverečný Jonahov fight sa zapíše do dejín a celý ten "dvojkový" meta-humor je úplne božský), že konečný dojem je vysoko pozitívny. A k tomu geniálne záverečné titulky.(24.7.2014)

Perfektní komedie, která směle navazuje na svého předchůdce a která bude bezesporu patřit k nejlepším žánrovkám roku 2014. Nařechtal jsem se fakt hodně, takže jsem uvažoval i o plné palbě, ale když srovnám 22ku například s Apokalypsou v Hollywoodu nebo letošníma Strážcema Galaxie, tak mi to vychází tak na krásných 85%. A dodávám "Don't fuck my daughter!!!"(5.10.2014)

Something cool! Nejdůvtiplnější hollywoodské duo Lord & Miller znovu (ú)točí s nadšením sobě vlastním pro (na) všechny, kteří mají bránici na správném místě a nebojí se ji použít. Až se vás příště budou ptát, existuje-li snad kdekoliv v přeplácané americké kinematografii něco jako koukatelná celovečerní smršť všemožných na první pohled trapných fórů, nemusíte už si hloupě ťukat na čelo.(3.7.2014)

Já nějak nevím, co si o tom všem myslet. 81%? Ale kdeže. Jednička byla vulgární sterilní záležitost. Měla několik slušných míst, solidních slovních obratů a docela dobrou dvojku v podobě tlusťocha Hilla a atleta Tatuma s uměle narušeným vztahem. To je ale asi tak všechno. Dvojka je na tom stejně, kdo u ní pláče smíchy, asi brečí i u dobré večeře. Navíc je jako přes kopírák (záměrně), jen role obou ústředních poldů v přestrojení se trochu obrátily. Děj mi moc neseděl, po zemi jsem se opravdu neválel (je to, přiznejme si, zvláštní pocit, když se člověk dívá na komedii a za celou stopáž se mu třikrát rozkmitá koutek), často jsem měl pocit, že ta nebo ona scéna se dala protkat lepšími vtipy. Vnímám to podobně jako u série Pařba ve Vegas. Ostatní tleskali ve stoje, já se krčil v průměru se třemi hvězdami. Tady mi bylo zase jedno, zda třeba Tatum skočí v další scéně v růžovém outfitu pod vlak!!(30.8.2014)

Mám plýtvat superlativy, nebo stačí napsat, že je 22 Jump Street ještě o ždibíček lepší než první díl? Sice už logicky nemá tak svěží a překvapivý styl, Lord s Millerem to ale dobře vědí. A tak překvapují o něco nenápadněji, mistrně utahují komediální šrouby a vůbec se srdnatě snaží o to, aby vás nenechali ani na vteřinu vydechnout. Na řadu scén proto budete s chutí vzpomínat ještě dlouhé hodiny po návštěvě kina. A je jen otázkou času, než zatoužíte po neodvratné druhé projekci. (9/10)(6.7.2014)

• - V případě, že jste se divili, kde se vzala na začátku filmu v ukázkách z předchozího dílu scéna s humry, kterou si z 21 Jump Street (2012) nepamatujete, je to proto, že v prvním filmu skutečně vůbec nebyla. (Xanthe)

• - Americká premiéra filmu bola pôvodne naplánovaná na 6. júna 2014, avšak 8. mája bolo oznámené, že sa bude konať až o týždeň neskôr, teda 13. júna. (martin5504)

• - Kurt Russell prozradil, že jeho syn Wyatt Russell odmítl roli ve filmové sérii Hunger Games, aby si zahrál ve filmu 22 Jump Street. (HellFire)