Prvá polovica je dosť nevýrazná, ten meta-meta-humor mi miestami liezol na nervy, no dve totál vtipné scény (obe spojené s jedným zvratom, ktorý inak neskutočne spoileroidné trailery chvalabohu nevyzradili) a fajn finiš to ťahajú na slabých 80%. Jonah Hill je strašný borec a kradne si film, no ani Channig Tatum a Ice Cube nezaostávajú. Prekvapením je Jillian Bell z Eastbound and Down, ktorá totálne dáva, no má pramálo priestoru! I want more! PS: nadupaný soundtrack!(15.7.2014)

Nečakal som, že film, ktorý pôjde takmer ako cez kopirák svojho predchodcu ma bude tak baviť! '22 Jump Street' je totálna vykrádačka prvého dielu so všetkým, čo k tomu patrí, nehanbí sa za to, verejne sa k tomu priznáva a ešte si z toho robí totálnu prdel. Jednotka bola trošku rozpačite uletená a ako celok ma až tak nezaujala. Dvojka je ešte uletenejšia, no konzistentnejšia, má lepší spád, kvalitnú akciu a vynikajúcich side-kick hercov (Ice Cube si neraz ukradol celé scénky pre seba). Nenudil som sa od začiatku až po (luxusné) záverečné titulky, má celú radu zapamätania-hodných scén a dementne inteligentných hlášok, no a Tatum a Hill vytvorili dvojku hodnú všetkých pokračovaní načrtnutých v závere. Keď sa títo dvaja objavia spolu na scéne, môžte očakávať prichádzajúci záchvat smiechu. Každopádne teda film predčil moje očakávania, takže neváhajte s návštevou kina a venujte mu pozornosť určite sa vám odvďačí, minimálne dobrou náladou. 85%.(24.7.2014)

„Co to děláš?“ – „Řežu sklo.“ – „Laserový ukazovátko neumí řezat sklo!“ – „Cože? To je teda pěkná nuda!“ Před projekcí jsem doufal, že dvojka nepůjde oproti jedničce s kvalitou moc dolů a alespoň trochu se pobavím. To jsem se však silně přepočítal, dost možná kvůli předsudku vůči pokračováním, který jsem zprvu sdílel se skeptickým nadřízeným („Komisař věří, že k tomuhle fiasku došlo, protože nešlo o stejnou akci v přestrojení za studenty jako prvně. Nechápe, že podruhé je to vždycky jenom horší.“). Ano, začátek je slabší, nepříliš vtipný a těžkopádný. Ale postupně se film začne rozjíždět, a to do takových otáček, o kterých se předchozímu dílu ani nezdálo. Objevují se zde komentáře, které dílku vytýkají opakující se vtipy a označují ho za vykrádačku jedničky…ale přesně o to ve 22 Jump Street jde! Snímek je z docela velké části vystavěn na odkazování se na předešlý film (a nejen na něj), sám se kvůli tomu opravdu více než podařeným způsobem neustále shazuje („Ještěže je přes ulici ještě větší opuštěný kostel.“ – „Jo. To je teda náhoda!“), dává důraz na uvědomělost postav, vysmívá se nejenom ostatním žánrovým počinům („Řekni něco drsnýho, až to hodíš!“ – „Raz, dva, tři! Něco drsnýho!“), ale právě také všem těm pokračováním („Dělejte to samé jako minule. Všichni budou spokojeni.“). Když jsem se zmínil o uvědomělosti postav, je potřeba říct, že spousta hlášek je dvojznačných, v prvním plánu mají čistě pobavit svým obsahem, v tom druhém však nějakým způsobem upozornit na to, že hlavní hrdinové moc dobře vědí, že jde o sequel. Co se týče humoru jako takového, jeho škála je opravdu různorodá, od těch nejjednodušších a nejprvoplánovějších vtípků přes opravdu chytré hlášky. Sem tam tvůrci rádi vsadí i na něco trapného, co je vystupňováno až do vtipně absurdního (první záchvěv se objeví během maximálně uhozeného improvizovaného Schmidtova vystoupení na pódiu). Ale jak už jsem naznačil, podobně jako první díl se film čím dál víc rozjíždí a ke konci chytá neuvěřitelné grády, při kterých jsem s postupující projekcí brečel smíchy čím dál častěji. A právě konec, který se protáhne až do závěrečných titulků, je v jistém ohledu geniální-jasně, beru fakt, že se už v nějakém tom filmu pokračování podobným způsobem shazovala, ale nevěřím, že v takové míře a gradaci („Nikdo si toho nevšimne“). A krom úvodní dvojice je potřeba ještě zmínit další 2 postavy: kapitána-otce, jenž je o mnoho vtipnější než v minulém dílu („Jestli umřu, tak vás oba zabiju, zkurvysyni!“), zvláště při one-man-show pasáži s rodinnou večeří. A pak také zprvu nenápadnou spolubydlící Mercedes, která ke konci snad s každým otevřením úst vypustí nějakou hlášku („Je to strašná nuda. Nikoho ani nezastřelili.. proboha! Hihi, to tě vážně střelili hned po tom, co jsem to řekla?“) a její „bitka“ se Schmidtem je prostě parádní („Děláš si srandu? Plastem to nebolí!“). Tvůrci zkrátka ví, co divák znalý prvního dílu chce, a to mu taky, s pořádným nášupem navíc, dají. A já jim za to děkuju slabším, ale plným počtem. „Nebudeš to rozpitvávat, že ne?“ – „Ne.“ – „Nevadí ti jen tak si občas vyrazit.“ – „Jo, teda ne. Jsem rád, žes to řekla.“ – „Nevím, jestli se mi líbíš za střízliva.“ – „Jasně. A ani trochu mě to nebolí.“(15.1.2015)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $191,719,337Tržby Celosvetovo $331,333,876Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,249,757 //počet predaných kusov 604,033Tržby za predaj DVD v USA $11,867,447 //počet predaných kusov 729,869║ občas dobré komické nápady(väčšinou za účasti Ice Cube-a) vzápätí pokazia hneď dve zlé po sebe idúce, škoda tej nevyváženosti, lebo tvorcovia až moc vsadili na trápne a bez účelové scénky, takže zas zmiešané pocity z ďalšej vývarovej americkej komédie /50%/(12.10.2014)

Dvojka pokračuje v trendu jedničky, což podle mě není na škodu. Proč taky nevytěžit z chytlavého, fungujícího nápadu ještě trochu víc... Zábava je opět skvělá, co si budem povídat, prostě nadprůměrná komedie. Nicméně bych řekl, že vejška je o fous slabší než střední. A opět menší problém, který trochu kazí dojem - prdlá akce. Ale jinak spokojenost, jsem zvědavej na těch dalších dvacet dílu. :-) 75%(21.11.2014)

• - Ve scéně, kde hlavní postavy řeší rozpočet celé operace (a potažmo filmu), Jenko (Channing Tatum) řekne: „Myslel jsem, že jsme v rozpočtu měli Cate Blanchett." Jedná se o narážku na film Jak vycvičit draka 2 (2014), proti kterému 22 Jump Street v USA startoval v kinech. V tomto animovaném pokračování byla přidána jedna z hlavních postav a hlas jí poskytla právě Cate Blanchett. (HellFire)

• - Při automobilové honičce v Lamborghini zakřičí Schmidt (Jonah Hill) "Tokyo Drift", což je narážka na snímek Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006), ve kterém si roli roztleskávačky zahrála i představitelka Mayi Amber Stevens. (Koldyn)

• - Herec Dustin Nguyen ze seriálu Jump Street 21 (od r. 1987), jež byl filmu předlohou, si zahrál malou roli i v tomto pokračování. Objevuje se jako vietnamský Ježíš ve snové sekvenci Jenka (Channing Tatum). (HellFire)