Predpokladám, že ono návykové čaro potrhle zábavnej a podaním vynachádzavej bromance to - podobne ako u jedničky - nadobudne až po pár reprízach. Z fleku však môžem konštatovať, že toto bol (opäť) krutý náklad bezprostredných gagov, intertextových narážok a hravých digitálnych vychytávok a za menej cenný ho považovať netreba. Niektoré hefty už samozrejme hraničia s trápnosťou, ale to je pominuteľné riziko podnikania, pri ktorom nemožno očakávať, že každá sranda bude univerzálne srandovná; v konečnom dôsledku je to aj tak len o uhle pohľadu a pravdou v tomto prípade ostáva, že neohrabane trápne sa velice rýchlo vie obrátiť v pôsobivé a fresh. Trochu mi vadila väčšmi rozháraná a nedôsledná hudobná dramaturgia (až ten Diplo to pri konci na chvíľu vykompenzoval), ale čert to vem, bavil som sa prevažne kráľovsky, potešilo ma, že si tvorcovia všimli mojej poznámky na margo Cubovho akcentu (straight outta Compton) a použili ju v príbuznom kontexte:) a ta nevyhasínajúca chémia medzi Hillom a Tatumom, je fakt skvelá. Dúfam, že si to za nejaký ten čas spolu dajú aj v dvadsať trojke.(28.7.2014)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $191,719,337Tržby Celosvetovo $331,333,876Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,249,757 //počet predaných kusov 604,033Tržby za predaj DVD v USA $11,867,447 //počet predaných kusov 729,869║ občas dobré komické nápady(väčšinou za účasti Ice Cube-a) vzápätí pokazia hneď dve zlé po sebe idúce, škoda tej nevyváženosti, lebo tvorcovia až moc vsadili na trápne a bez účelové scénky, takže zas zmiešané pocity z ďalšej vývarovej americkej komédie /50%/(12.10.2014)

Mám plýtvat superlativy, nebo stačí napsat, že je 22 Jump Street ještě o ždibíček lepší než první díl? Sice už logicky nemá tak svěží a překvapivý styl, Lord s Millerem to ale dobře vědí. A tak překvapují o něco nenápadněji, mistrně utahují komediální šrouby a vůbec se srdnatě snaží o to, aby vás nenechali ani na vteřinu vydechnout. Na řadu scén proto budete s chutí vzpomínat ještě dlouhé hodiny po návštěvě kina. A je jen otázkou času, než zatoužíte po neodvratné druhé projekci. (9/10)(6.7.2014)

21 Jump Street byl kvalitní, ale do úplné dokonalosti něco chybělo. 22 Jump Street také není dokonalý, ale pobaví 3x více a za to by měl být každý divák rád. Více takových komedií, protože v této době narazit na nějakou kvalitní je docela problém. Bavil jsem se jak dlouho ne a odpustím i to klišé a obyčejný příběh .. 9/10 = 90%(27.9.2014)

U dvojky se trochu rozevřely nůžky, dle mého skromného názoru. Na jednu stranu více a lepšího humoru, více nadsázky a nebraní se vážně, na stranu druhou příběhově mi to přijde horší. Ale co, narážka na Ice Cubea, vietnamskej Ježíš, závěrečné titulky a spousta dalších píčovin kolem, kvůli kterým jsem se x krát během filmu nahlas smál... 80%(4.3.2015)

• - Obě scénky, kde Jenko (Channing Tatum) se Schmidtem (Jonah Hill) a později znovu se Zookem (Wyatt Russell) vaří humry, je odkazem na film Annie Hallová (1977). (smallshady)

• - Film pochází ze stáje produkční společnosti Sony, během sledování si tak lze povšimnou reklamy na PlayStation 4 či telefon Sony Xperia Z, který také používá většina postav. (M.u.t.t.t.y)

• - V jedné z titulkových scén vystřídá postavu Schmidta (Jonah Hill) herec Seth Rogen, který s Hillem v minulosti několikrát spolupracoval. (UM3L3C)