Reklama

Reklama

Poté, co si prošli nástrahami střední školy (dvakrát po sobě), čekají na policejní důstojníky Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) velké změny - jsou pověřeni prací v utajení na místní vysoké škole. Ale zatímco Jenko potká spřízněnou duši ve sportovním týmu a Schmidt pronikne do řad studentů umění, začínají o svém vzájemném vztahu zvolna pochybovat. Jejich úkolem už není pouze vyřešit případ, ale jsou nuceni zjistit, zda mezi nimi může existovat společný vztah na úrovni. Pokud se těmto dvěma přerostlým puberťákům podaří vypracovat se z univerzitních nováčků ve skutečné muže, pak by vysoká škola mohla být tím nejlepším, co je kdy potkalo. (Falcon)

(více)

Videa (16)

Trailer 2

Recenze (925)

tron 

všechny recenze uživatele

„Gratulujem. Práve ste úspešne napravili sračky, ktoré ste sami spôsobili.“ Typická predraženosť hollywoodskych sequelov sa v 22 Jump Street sáva vydareným running gagom („Mám na sebe topánky za 600 dolárov a ani nie sú v zábere“, golfový vozík). Vôbec, scenár je plný vtipov (otázniková tabuľa, ustavičné narážky na Hillov „dôchodcovský“ vek zo strany spolubývajúcej). Režiséri sú hraví a užívajú si to (rozdelené plátno, kedy sledujeme počínanie dvoch osôb na rozdielnych miestach a následne sa obe scény spoja, keď postavy stoja meter od seba). Keď sa tento príjemne drzý film skončil, bolo mi to ľúto a prial som si, aby mal aspoň o 30 minút viac. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Plakal som od smiechu. Nie vždy, samozrejme, má to aj slabé pasáže (celé to homo-vzťahové klišé je hrozne otravné), ale je tam niekoľko tak zábavných scén (obed s rodičmi je neuveriteľný, záverečný Jonahov fight sa zapíše do dejín a celý ten "dvojkový" meta-humor je úplne božský), že konečný dojem je vysoko pozitívny. A k tomu geniálne záverečné titulky. ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Spomínam si, že pred dvoma rokmi, tak trochu prekvapivo, skvele zafungovala akčná komédia 21 Jump Street. Pochválila ju kritika a ľudia sa do kín vo veľkom hrnuli. Celá zostava sa nám teraz vrátila v plnej paráde a pustili sa do nového prípadu. Množstvo scén, či situácii sa opakuje. Vtipnosť filmu, či samotných postáv teda stavia aj na tom, že sa vtipy opakujú a áno, aj to opakovanie niekedy môže byť zábavné a aj to, že o tom opakovaní hovoríme. Nič objavné, ale ísť na to takto vo filme za 65 miliónov dolárov predsa len trochu riskantné. Tržby sú však ešte lepšie ako pred dvoma rokmi. Zjavne sa teda zadarilo. ()

Shakers 

všechny recenze uživatele

Pokial vás bavila jednotka, tak dvojka vás dostane do kolien. Celý štáb spolu s hercami, zvráteným humorom, štýlovými spomalovačkami, či hudbou je späť a aj keď Phil Lord a Chris Miller použili podobnú šablónu ako pri prvom diely, tak to vôbec nevadí, pretože na kostru príbehu nabalili dva krát nápaditejšie - humornejšie - akčnejšie scény. Channing Tatum a Jonah Hill okrem toho, že hrajú opäť "polená", tak ich postavy dostali trošku iný rozmer, čo je tiež velké plus. 22 Jump Street je v podstate rovnaký ako prvý diel akurát je rozšírený trošku viac do šírky a do hĺbky. A záverečné titulky nemajú chybu. 89% - 4* ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Doneste mu sakra vodu. Je černej, už trpěl dost." Umím se infiltrovat na jakkoli náročnou školu bez toho, aby mne bystří studenti odhalili po první větě. Zatím sice zvládám jen pozici školníka, ale po plastický operaci si klidně troufnu na roli němýho studenta z Angoly a pod dohledem vietnamskýho Ježíše odhalím každou trestnou činnost páchanou na akademický půdě. Osvědčený policejní duo sice nemá mý kvality a proto na vysoký škole neomylně a hlavně dostatečně trhle tápe, což mohu dokladovat brilantními rozhovory sexuálně uspokojenýho policisty se svým velitelem či dokonalou scénou zběsilýho vrtání děr pro kamery. Pár slabších míst na mne, bohužel, taky vykouklo, ale přesto jsem se bavil natolik, že až dojde k dalším stěhováním po kostelech na Jump Street, tak já u toho rozhodně budu. ()

Galerie (70)

Zajímavosti (38)

  • Během scény v restauraci řekne paní Dicksonová (Queen Latifah), manželka kapitána Dicksona (Ice Cube): "I'm coming straight outta Compton." Jedná se o narážku na album "Straight Outta Compton" skupiny N.W.A. z roku 1988, v níž tou dobou působil právě Ice Cube. Píseň navíc zazněla i ve filmu Jump Street 21 (2012), na nějž 22 Jump Street volně navazuje. (UM3L3C)

Související novinky

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

Ryan Gosling se brzy podívá do vesmíru

20.04.2024

Čeká nás další film, jenž mnozí z nás budou možná s nadějí vyhlížet jako jeden z nejočekávanějších v daném roce. Alespoň to tak vypadá na papíře. Studio Amazon totiž sune kupředu svůj snímek Project… (více)

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Hvězdný Nicolas Cage nedávno zazářil v komedii To se mi snad zdá, zároveň se ale nechal slyšet, že plánuje svou filmovou kariéru i po tomto oslavovaném výkonu pověsit na hřebík a pouze dodělat… (více)

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

Ženský remake 21 Jump Street na cestě

08.12.2018

Tiffany Haddish (Night School) a Awkwafina (Debbie a její parťačky) jednají o hlavních rolích v chystaném ženském remaku 21 Jump Street. Nový film ze série, kterou před pár lety oživili Phil Lord a… (více)

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Reklama

Reklama