Líbilo se mi to ještě více než předchozí díl, i když je to vlastně úplně přes kopírák. Naprosto totožné s předchozím dílem, jen hlavní hrdinové si prohodili své role, a zatímco na střední se přece jen více dařilo postavě Jonaha Hilla, tak na výšce je to přesně naopak. Nic nového oproti jedničce nečekejte, nic to ale nemění na tom, že jsem se fakt skvěle bavila, Channing a Jonah jsou skvělá dvojka a musím přiznat, že Channinga postupně začínám více a více uznávat. Finálová půlhodinka je pak už vysloveně lahůdková a právě při ní jsem se bavila jako už dlouho ne. Velké plus ještě za závěrečné titulky.(13.7.2014)

První hodina je vážně hodně, HODNĚ útrpný zážitek. Trapný fór střídá trapnější, a celkově se to jen gagy opakuje od jedničky. Plus Jonah Hill je ještě větší otravná lama než obvykle. Pak tedy přijde třičtvrtě hodinka, ke které jsem se propacovával asi na čtyřikrát, a ta už konečně stojí za vidění - odstartuje ji geniální gag ukazující že Ice Cube tu komediálním talentem všechny spolehlivě strká do kapsy, a na konci ji ještě korunují vymazleně vtipné závěrečné titulky (navíc zaručující, že třetí pokračování vážně nebude) - otázkou ale zůstává, jestli kvůli tomu má smysl zabít filmem celé dvě hodiny. Lepší s rychloposuvem. 5/10(15.1.2015)

Miluju zdejší psavce, skutečně! Vždy když se dodívám na podobný film, tak si pak najedu na jeho profil, seřadím si komentáře podle hodnocení a neskutečně si ujebávám nad odpaďákama. A kromě toho si ty lidi v myšlenkách také představuji. Vždy se jedná o forenzního artového kritika s elegancí broušeného diamantu, duší umělce a srdcem romantika, který si libuje v hloubavém přemítání nad skrytými smysly Bergmanových děl, vyprané prádlo si věší zásadně při západu slunce a s výrazem trudomyslného poety každé ráno snídá dietní bio džus obsahující stoprocentní výtažek z brusinek, které při úplňku měsíce natrhaly v lesích pod alpskými horami kouzelné víly bez spodního prádla. Prostě lidé tak zábavní, že v jejich přítomnosti zvažují sebevraždu i neživé předměty. A naproti nim stojím já; totálně kreténský mámvpičista s elegancí pásového oparu, duší od kola a ledvinou neznámé oběti automobilové nehody, který si libuje v hloubavém přemítání nad skrytými bradavkami Kate Upton, prádlo si zásadně nepere, natož věší, a každé ráno snídá cigaretku ranní pro kvalitnější sraní. To si pak bez výčitek večer hodím na ovarem vycpanou vanu laptop, dekou si přikryji své otylé nohy, pustím si podobnou americkou oPičárnu a zatímco si ve výstřihu zlevněného svetru z Lidlu lovím pár zapomenutých hranolek ze včera, tak se chechtám tak burácivě, až mi na monitor prská sopel. Někdy je zkrátka úžasné být normální. Přál bych to zkusit všem.(15.12.2014)

U dvojky se trochu rozevřely nůžky, dle mého skromného názoru. Na jednu stranu více a lepšího humoru, více nadsázky a nebraní se vážně, na stranu druhou příběhově mi to přijde horší. Ale co, narážka na Ice Cubea, vietnamskej Ježíš, závěrečné titulky a spousta dalších píčovin kolem, kvůli kterým jsem se x krát během filmu nahlas smál... 80%(4.3.2015)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $191,719,337Tržby Celosvetovo $331,333,876Tržby za predaj Blu-ray v USA $11,249,757 //počet predaných kusov 604,033Tržby za predaj DVD v USA $11,867,447 //počet predaných kusov 729,869║ občas dobré komické nápady(väčšinou za účasti Ice Cube-a) vzápätí pokazia hneď dve zlé po sebe idúce, škoda tej nevyváženosti, lebo tvorcovia až moc vsadili na trápne a bez účelové scénky, takže zas zmiešané pocity z ďalšej vývarovej americkej komédie /50%/(12.10.2014)

• - Kurt Russell prozradil, že jeho syn Wyatt Russell odmítl roli ve filmové sérii Hunger Games, aby si zahrál ve filmu 22 Jump Street. (HellFire)

• - V jedné z titulkových scén vystřídá postavu Schmidta (Jonah Hill) herec Seth Rogen, který s Hillem v minulosti několikrát spolupracoval. (UM3L3C)

• - V úvodní scéně lze spatřit Schmidta (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) se zlatými replikami pistole M1911A1 ráže .45 ACP (11,5 mm). V závěrečné scéně drží Schmidt a Jenko zlaté pistole Desert Eagle Mark XIX ráže .50 AE (12,7 mm). (Kirman)