Okolo futbola

• Rusko Oколо футбола (více)

Film pojednává o životě ruských fotbalových chuligánů. Hlavními postavami jsou čtyři zástupci chuligánů Spartaku Moskva. Zápletka filmu spočívá v podezření, že chuligáni mají mezi sebou konfidenta, a proto je mnoho jejich akcí brzy zhaceno policií. Je jasné, že je třeba jednat a tento problém s donašečem vyřešit.
Film věrně zobrazuje chuligánskou scénu v Rusku. Samozřejmě je plný nečekaných zvratů, a taky rvaček. (FCBLFC)

boni

Tohle se nedá popsat. Tohle se musí zažít. __ Nejlepší film o fotbalových chuligánech. Absolutně realisticky zachycené prostředí, brilantně vykreslené charaktery postav a výborné výkony pro mne neznámých herců. Tohle je asi jediný film, kde má divák šanci si udělat objektivní obrázek o lidech, kteří se těchto akcí zúčastňují, a také o akcích samotných, jak vypadají. Bitky jsou zde zachyceny zcela autenticky, což je opravdu velkým plusem, i když zdaleka ne jediným. Děj se točí kolem chuligánů Spartaku Moskva a hlavními protagonisty jsou čtyři kamarádi - hudebník, bankéř, automechanik a učitel historie na moskevské univerzitě. Již tímto se bortí jeden z hlavních mýtů (předsudků) o subkultuře hooligans, který rozšiřují hlavně ti, co o tom ví úplný exkrement, protože inteligence nebo sociální postavení opravdu nemá co dělat s tím, že je někdo chuligánem. Každý si musí v prvé řadě uvědomit, že to je druh sportu a adrenalin, neuvěřitelný adrenalin. Zápasy "MMA" týmů téměř bez pravidel, férovka chlapů, kteří do toho jdou dobrovolně, žádné zbraně a žádné nezainteresované osoby. Jsem si jistý, že v každém z nás je kus válečníka, jen musíme mít odvahu ho v sobě probudit. Síla přátelství, síla davu, jenž dotváří tu neopakovatelnou kulisu pro adrenalin, a nezkrotná lehkost (volnost) bytí. Každému doporučuji se na tento film podívat a už se nemohu dočkat pokračování, které by mělo mít letos v Rusku premiéru. __ 8.1.2019 Co se týče toho pokračování, tak to bohužel prozatím zamrzlo. Rusko bylo vždy vůči fotbalovému chuligánství relativně tolerantní, asi hlavně proto, že díky této toleranci se drtivá většina chuligánských akcí přesunula dále od stadionu, ale před MS ve fotbale, které se konalo v loňském roce, se represe státu výrazně zvýšily, a tak nastal zásadní problém s financováním tohoto projektu. Doufejme, že se situace opět zklidní, a pokračování bude moci být dokončeno. ()

sosi

Konečne prišiel film s touto tématikou z ruskej dielne. Som rád, že sa do toho pustili práve Rusi, ktorým je tento štýl života blízky a patria v tomto obore medzi najlepších na svete, čo aj potvrdili a zobrazili tu situáciu okolo futbalu fakt detailne. Oproti americkému hooligans tu práve vyzdvihujem zaujímavý dej s dostatkom akcií. Nezainteresovaná verejnosť sa môže aspoň takto pozrieť na mentalitu ruských fans. ()

celticek

Sonda do skupiny hools Spartaku Moskva. Derby s CSKA, výjezd na Zenit. Narozdíl od třeba takového "Gól" jsou prostřihy z reálných zápasů dobře zakomponovány, i atmosféra na stadionu vypadá uvěřitelně. Srovnal bych to s Football factory. Ruské filmy se mi líbí. Nic pro lidi, kteří fotbal vůbec nemusí. ()

Oxymoron5

Čekal jsem víc bitek, ale i tak je to parádně zpracovaný a myslím, že se tento počin může řadit mezi filmy jako Hooligans, Fotball Factory nebo naše Proč? A to i díky tomu, že z tohoto prostředí dlouho nic nenatočil a německou Kategorii C jsem nikde nesehnal. Kdyby někdo věděl, tak do pošty. Dík. Jinak je film dobře "koukatelný" a soundtrack je zvolen velmi slušně s dobře doplňuje scény. ()

petrik11

Film s tématikou futbalu mám rád, diváci, atmosféra na štadióne i futbalový život pomimo. Pekne vykreslené, dej mal spád, akcií bol dostatok. super, palec hore. ()

Boudyy

Každá chuligánská scéna světa je jiná. Má jiná pravidla, prostředí, podmínky a od toho se odvíjí její vnější vzhled. Proto nelze tento film srovnávat s anglickými chuťovkami The Football Factory nebo GSH (i když kdo viděl GSH1, tomu může přijít námět velmi podobný), či snad s tuzemským Non plus ultra. Ruská scéna je jiná. Rusko je jiné. Rusové jsou jiní. Já osobně je v lásce nemám, ale špinavé prostředí ruských velkoměst je co se týče chuligánské problematiky zajímavé prostředí. Výborná kamera, zachycující moskevskou šeď, skvělé bitky (včetně ničení okolního zařízení, tak to skutečně vypadá), hudba taky fajn. V žánru chuligánských filmů velmi vysoko. ()

LukeKiller

Šľucha! Rusi vedia okrem obsadenia Krymu natočiť aj fakt dobrý hoooligans film, v porovnaní s ktorým si môže Frodo akurát tak trhnúť nozdrou. Paráda. ()

19kuba93

Musím uznat, že mě Rusové příjemně překvapili. Jakožto fanoušek fotbalu se mi líbí zasazení děje do Moskvy, kde sídlí hned 4 kluby z nejvyšší ruské ligové soutěže a tudíž tam je spousta střetů těchto fanouškovských skupin. Tak tomu je i právě v tomto snímku, kde je zachyceno hned několik bitek. Řekl bych, že film měl trochu slabší děj než snímek Hooligans, ale jinak nám přesně ukázal mentalitu chuligánů na ruské scéně. Určitě stojí za shlédnutí. 4* ()

kingpsch

Nie uplne najlepsi dej ale realne prostredie,real ludia,zargon obliekanie nie ako posledna sracka green street 3 myslim ze kto ma rad tuto subculturu sa mu bude pacit ()

DonBraso

Žádná velká hitparáda se u mě nekonala.Čekal jsem pořádný maso a dostal jsem kus fláku zabalený do klišé v podobě lásky,která zabila celý film,bohužel ne láska ke klubu ale lidská.Tento nástřel se držel filmu tak vehementně až to bylo nehezký.Figthů snad čtyři,které měli určitě pěkný spád,zpomalovačky a konec.Měli jsme sledovat Spartak a jeho fans,který na stadion nechodí a šály jim taky nic neříkaj,v tom filmu to bylo snad jasně řečeno a konec filmu hurá na stadion.Aby jiný club vyznával lásku k druhýmu,šel dát soustrast na cizí pohřeb a ještě si kecali u jednoho stolu u kafe,mě přijde buď totální kiks nebo ruská pohoda:) Dostal jsem jenom to,že lidi chodí do práce a mají rádi tohle řemeslo k fotbalu,jsou to taky lidi.Konec trochu fraška,která toho moc neřekla a celek taky ne. ()

Saxos

Hodnotím jako jeden z nejlepších filmů o fotbalových chuligánech. Ruská produkce. Mají dost zkušeností. Internet je plný reálných domluvených bitek. Natáčejí obě strany. Bitky jsou mimo stadiony, co nejdál od veřejnosti. Jsou perfektně organizované, jak do počtu zúčastněných, tak o způsobu výhry/prohry. Na bitku se obě strany připravují dlouho dopředu. Zde ve filmu sledujeme příběh chuligánů Spartaku Moskva. Mezi nimi učitel na univerzitě, automechanik, producent, DJ, manažer. Při bitce všichni si sobě rovni. Odlehčeno vznikem vztahu mezi učitelem a Taijou. Dobře doplněno hudbou i ukázkou celkem marného boje policie. ()

frankiiee

Videné v ten istý deň ako Green street hooligans 3.....takže bez porovnania to nepôjde ale porovnáva sa to ťažko, kým gs3 bola taká americká somarinka natočená v anglicku, tak toto bol reálny pohľad na moskovských chuligánov. A po pravde, asi najlepší aký bol doteraz natočený, to píšem ako fanúšik anglického futbalu. Úžasná kamera, bitky, fantastická hudba vo veľkej a šialenej moskve. Toto môžem s kľudným svedomím odporucit každému kto sa o futbal, či chuligánov zaujíma. ()

PatrikP4

Moje oblíbené téma a proto jsem si to nemohl nechat ujít a byl jsem mile překvapen!!! Hooligans v ruském podání jsou jedni z nejdrsnějších a film to dokázal... ()

CradleSKS

Musim rict, ze po delsi dobe zase jeden skutecne realny a naprosto naturalisticky udelany film z prostredi fotbalu a hooligans. Presne zobrazuje rysy ruskeho fotbaloveho "Undergroundu", pocinaje od skupin a lidi, kteri se tam pohybuji a konce skvelym ztvarnenim jendotlivych postav, ktere maji i hodne tech vlastnosti, ktere mi vadi, jako prehlizivost jinych narodu, mensin, atd.. Musim rici, ze vsemu jsem uplne nerozumnel, jelikoz jsem film videl pouze v ruskem jazyku, zatim jeste jsem titulky nebo anj ci cj dabing nesehnal. Ale i presto film mel hlavu a patu, nechybely zajimave zapletky a zvraty. Je to dalsi kvalitni pokracovani po filmech typu Proc?, I.D., Football Factory, Rise of Footsoldier, Green Street Hooligans, the Firm, ci Kass. Jentak dal... ()

tominger

Film, ktory ma velmi milo prekvapil. Myslel som si, ze to bude fiasko, ale nasemu velkemu bratovi sa podarilo natocit skutocne kvalitny chuligansky film. Cerpat mali aj odkial, ved napokon vela postav vo filme boli skutocni chuligani ci ine postavy z rusekj pravicovej sceny. Vyborne soundtracky k filmu a konecne dobry chuligansky film po The Football Factory a Green street hooligans. 5/5 ()

Ruslan

Hezky na podnose naservírovaná porce agrese! Ukázka toho, že ne každej musí bejt vypatlaná hlava, aby se rád každou sobotu popral hezky někde na louce. I oni mají své prosté životy, tak jako my a řeší ty samé problémy. Reálné a uvěřitelné 85%. ()

Kelťák

Wooow... soundtrack ***** , co se týče reálnosti *** , za vším hledej ženu, konečně opět film, který se přibližuje realitě, české podmínky z třetího poločasu jsem zažil, takže jsem z filmu lehce nadšen ()

FauSSt

Smrť futbalu!....skvelý a dá sa povedať že asi najautentickejší snímok o "tiežfanúšikoch".....až na ten jebnutý Hiphop....to bolo dosť mimo!!! ()