Kingsman: Tajná služba

• Velká Británie Kingsman: The Secret Service (více)

Tajní agenti organizace Kingsman nepotřebují mít na konci svých jmen žádné nuly. Tato špionážní služba je oproti jiným britským službám rozhodně nevládní a pochopitelně supertajná. Počet jejích agentů je pevně daný a za každého, který odešel (většinou nedobrovolně a bolestně), nastoupí pečlivě vycvičený a otestovaný nováček, kterého doporučí některý z agentů ve službě. Právě díky tomu se do výběrového systému dostávají hlavně synové významných rodin. Výjimkou z pravidla se stane až Gary „Eggsy" Price (Taron Egerton), který je obyčejným klukem vybaveným vysokým IQ, nedokončeným výcvikem u mariňáků a oceněný krajskou cenou za gymnastiku. Nyní ale tráví většinu času na ulici, je nezaměstnaný a má nakročeno do kriminálu. V pravou chvíli mu nabídne novou životní šanci jeden z agentů Kingsman – superšpión Harry Hart (Colin Firth), který nejen vypadá, ale také se chová jako pravý anglický gentleman. Aspoň většinou. Někdy to prostě nelze. A protože se jedná nejen o vtipný, ale i napínavý film, potřebujeme pořádného hlavního padoucha. Je jím Richmond Valentine (Samuel L. Jackson), miliardář a bojovník za ekologii zbavený iluzí. Nesnáší pohled na krev a chystá se odrovnat opravdu velké množství obyvatel naší planety. Díky tomu ji chce zachránit a obětavě při tom nehledí na ztrátu žádného cizího života. Pomáhat mu s tím bude Gazelle (Sofia Boutella), inteligentní krasavice s amputovanýma nohama, místo kterých má smrtící běžecké čepele. Podaří se Harrymu a Eggsymu včas odhalit pravdu o Valentinově důmyslném ďábelském plánu a zastavit ho? (Cinemart)

Plastík

Absolutní zážitek. Každé filmové okénko ukázalo úplně něco jiného, než jsem očekával. Moc veliké překvapení. ()

SAINTS

Kingsman dokonale funguje ako klasicka Bondovka aj ako dobra parodia.Film ma užastneho hrdinu(neopozerany Egerton) ktory začina z ulice a ma aj sušlajuceho zaporaka ktory nenavidy nasilie ale to mu nezabrani pokusit sa zlikvidovat čast svetovej populacie.Akčne sceny nie su obyčajne ale naopak plne napadov.Film ani chvilu nenudi.Aj ked to nie je môj žaner tento film sa vydaril. ()

helrohir

Vaughn si svojím vlastným štýlom uctil ducha starých bondoviek a vytvoril tak toto dielko niekde na pomedzí klasickej špionáže a paródie. Film má dobre vytipované obsadenie na čele s elegánom Colinom Firthom, mladým sympaťákom Egertonom, ale hlavne úžasnou zlodušskou kreáciou Samuela L. Jacksona, na ktorom je dokonalé všetko - od handier až po prízvuk. Film stavia na skvelej zábave, ale rovnako tak aj na nápaditej akcii, ktorá pôsobí sviežo a vyzdvihuje ju aj skvelá práca kameramana a strih. Proste ide o skvelú a nenáročnú zábavu, hoci skvelý štýl a tempo si nedrží počas celej stopáže. 80%. ()

Dinsberg

Morbidní humor dotažený ad absurdum. Koncept nejde nacpat do žádné šablony, ale dohromady prostě nefunguje. Mozek doporučuju přepnout do režimu offline. ()

subic

Oxfordky s dírkami nebo bez dírek... taková malá exkurze do šatníku britského gentlemana. Jinak je to taková špionážní komédie spíš pro děcka. 2020: Už je ten malej Kingsman mrtvej? Ono se mi to vlastně líbí, když na to koukám už poněkolikáté, ono to zase není tak úplně pro děcka, když tam x lidem exploduje hlava do ohňostroje a... jak řekla princezna, jestli jdeš zachránit svět, můžeš mi to udělat do zadku. 7/10 ()

PlayEasy

Je až politováníhodné, jak Matthew dokáže svým každým coulem originálním a krvavým nářezem hravě strčit do kapsy celé MCU. Do posledního detailu perfektní "džentlmenská" jízda ovšem disponuje i vynikajícím castingem, z něhož vynikne nadějný Taron a pak samo sebou i S.L. Jackson, jenž si svého padoucha neskutečně užívá. Plus pamětihodný masakr v kostele, krásný ohňostroj a (taktéž krásný) zadeček princezny na závěr! Víc si snad ani nelze přát ;) 100% ()

Pitryx

Neotravovat tam ta holka, bylo by to o hodně lepší. Já nevím že se všude musí cpát love story. Na druhou stranu to chápu, zvýší se tím zájem a kór pro cílovou skupinu. Musím však uznat, že akce byly skvělé. Jenže málo a mezi tím se hodně kecalo. Dávám sice šedesát, ale s velkou bídou. A to i za to, že jsem se těšil na pomstu otčímovi a tu zmrvili. ()

mrclTV odpad!

Aristokrati od okrúhleho stola (Lancelot, Artuš, Merlin, Galahad...) ochraňujú hrdinsky, vznešene a hlavne gentlemansky záujmy Anglicka a slobodného sveta, no nejako zostarli a nestačia súčasnej situácii, tak si vypomôžu týpkom z modernej, súčasnej doby (rozumej grázliček vyrastajúci v nekompletnej rodine na škaredom sídlisku a hlavne, že má šušťáky na pol žrde a šiltku na gebuli snáď aj keď spí). Totálny britský gýč! V mojich očiach ďaleko za mierou únosnosti, tvorcovia asi čakali, že každý divák ma doma auto s ŠPZ GB-007, na raňajky si dáva slaninu s tromi vajciami a polkilom fazule, zapije to čajom o piatej a suchými sušienkami, čo by rozbili aj Nokiu 3310 a večer sa dorazí pri Guinesse bez peny v taverne a bude blabotať "Oi Oi.. wanker.. Oi Oi .. cunt ...Oi Oi!". Asi som divný, ale toto ma vôbec neoslovilo - nudné (tých dlhých 130 minút tomu nepomáha), nevtipné, jednoducho nezaujímavé a vlezlé. Na samom začiatku filmu som chcel dať tri, potom dve, dlho sa to držalo na jednej, ale ten nekonečný a hlúpy záver ako vystrihnutý zo zlých paródií na bondovky .... strašný bullshit (nič viac som od režiséra takých "peciek" ako Kick-Ass či X-Men: Prvá Trieda ani nečakal. Ako sa mu podarilo priložiť ruku k dielu na Harryho Browna je mi doteraz záhadou). ()

JosefTomas

Zajímavý risk, který svojí odlehčenou atmosférou dokázal proměnit film v senzační komedii. Navíc je tu přestřelka v kostele, ta prostě nemá chybu. Film je opravdu skvělý, tempo se daří držet celou dobu a Colin Firth se role nádherně zhostil, možná až moc dobře. Jen Samuel L. Jackson trochu potácí, protože jako záporák stojí za nic. A ač se snaží být vtipný s tím žvatláním, tak mu vlastně není skoro vůbec rozumět. ()

Xpojntman

Ultra hustá mega zábava. Kam se hrabou jiné tájné služby. Matthew Vaughn je zkrátka machr. A herecký obsazení lahůdkový. ()

Tominni

Tak i takhle může vypadat tajná služba u Kingsmanů a já jsem se bavil. Solidní hlášky, vtip, ale i dostatek akce. Bavil mě i samotný výcvik na jediné volné místo. Už se těším na další pokračování, protože zábavy není nikdy dost a tato odlehčená verze/parodie Bonda za vidění stojí. ()

koty2201

Príjemná špiónska záležitosť, ktorá si neberie servítku pred ústa a má brilantne natočenú akciu a choreografiu. Prakticky taká drsná verzia Jamesa Bonda. Vidieť, že Kingsman: Tajná služba, je ďalší typický film od režiséra Matthewa Vaughna. Opäť ide o filmovú adaptáciu komiksu, opäť je to plné krvavých a jemne gore súbojov. Nehovoriac o dávke humoru, vulgárneho jazyka a sexuálnych narážok. Klasika. Len dúfam, že natočí ten 3. diel, pretože už to bude zas ako s Kick-Ass sériou. Bez konca. Áno, Kick-Ass sa ide reštartovať a majú sa tam objaviť aj pôvodné postavy. Okej. Ale toto by mohlo mať normálny koniec, bez reštartu značky po pár rokoch. Rovnako teraz po dopozeraní Argylle filmu nerozumiem jednému režisérovmu hlúpemu kastingovému rozhodnutiu. Teda dvom. Samuel L. Jackson tu hrá záporáka a Sofia Boutella jeho asistentku. Obidvaja zomrú a potom hrajú vo filme Argylle iné postavy, s tým, že ten film napojil na Kingsman sériu a teda sa odohráva v tom istom svete. Tak buď sa to vysvetlí v druhom Kingsman filme alebo tomu nerozumiem a je to hovadina. Každopádne, príbeh napriek svojej jednoduchosti a mnohým klišé v špiónskych filmoch, je napísaný veľmi dobre. Je to zábavné, hravé, kreatívne a veľmi príjemné spestrenie filmového večera. Eggsy je mladý chalan, ktorý prišiel o svojho otca pri špionáži pre agentúru Kingsman. Mama má neskôr za partnera vodcu londýnskeho gangu a on sa pofľakuje s kamarátmi. Až nakoniec osud zariadi, že potrebujú v agentúre nového agenta a naverbujú aj jeho. Príde za ním agent Harry Hart (Colin Firth) a vezme ho do výcviku, ktorý však zvládne len jeden. Popritom je vo svete hrozba genocídy ľudstva dosť kreatívnym spôsobom. Stojí za tým Richmond Valentine (Samuel L. Jackson) a na Kingsmanoch je to, aby ho zastavili.  Povedzme si to narovinu, Colina Firtha som v takejto úlohe asi ešte nevidel a extrémne mu sadla ako uliata. Ako agent Hart je fenomenálny. Taron Egerton ako hlavný hrdina je tiež veľmi charizmatický a získa si vaše sympatie pomerne rýchlo. Na pána Jacksona ako neurotického zlosyna sa mi pozeralo tiež dobre. Rovnako ma potešil Michael Caine v úlohe šéfa agentúry Kingsman a Boutella sa oháňala so svojimi ostro nabrúsenými protézami nôh tiež pôsobivo. Zvyšok hereckého ansáblu nebol vôbec zlý, len nie je tu na to priestor, aby som len telegraficky niečo spomínal. Po technickej stránke ide o krásne natočený film, pretože hry so strihom akčných scén a práca s kamerou sú bravúrne. Jednotlivé choreografie sú tiež topka a skvelo to postrihali do tónov hudobných klasík. Kostýmy sa mi páčia tiež, konkrétne agentské pracovné uniformy. Zasadenie deja je pochopiteľne rôznorodé, ale aj tak má pre mňa najväčšie čaro Londýn. Masky sa tu až tak nevyužívali. Aspoň som si to neuvedomil. CGI je sem tam umelé, ale väčšinou ma nerušilo. Myslím, že som spomenul všetko. Takže ak niekto má rád tento žáner (čo ja milujem takéto pekne natočené špiónske akcie), tak si rozhodne príde na svoje. Humor možno nezapasuje každému, mne sa do vkusu trafili. Určite teda môžem Kingsman: Tajnú službu doporučiť a teším sa na pokračovanie. () (méně) (více)

Recenzon

No co bych dodal...TEN FILM JE MAZEC!! Absolutně miluji špičkovou práci s kamerou, která je tak dobrá až z toho snad i brečím. Ta akce, ta akce je neskutečná a tempo filmu neobyčejné. Humor je skvělý a člověk se často zasměje. Strašně zajímavej svět, který je pro mě hrozně moc zajímavý. ()

ostravak30

Tradice britské tajné služby existuje ve spojeném království mezi diváky od dob napsání/zfilmování agenta 007 Jamese Bonda. Ten v sobě ztělesňuje eleganci, ale též akčnost aj. Samozřejmě vznikly různé špionážní parodie, třeba Austin Powers. Britové mají také svou verzi v podobě Johnnyho Englishe. Tedy toto vše už tu bylo. A z mého pohledu Kingsman nepřináší nic nového a rozhodně ani zábavného. Super tajně tajná služba, jejíž členové jsou speciálně vybíráni má řadu předností. Třeba klade důraz na eleganci - tady si bere něco právě z anglického nejslavnějšího agenta. Naopak akčnost a zabíjení je tu povýšeno na nejvyšší míru. Vidíme desítky mrtvých, potoky krve a rozčtvrcená těla - že by kus inspirace v Kill Bill? Na paškál je tu bráno i ekologické téma a škodlivost lidského druhu naší planetě. Každopádně stojí za to vidět více než 50-ti letého Colina Firtha, jak bojovým uměním přepere nejednoho soupeře. Také šišlající Samuel L. Jackson byl výborný. Scéna se zatopenou místností mi přišla pozoruhodná a ve filmu se pohybuje řada sexy žen. Ale to je asi tak všechno, co mi snímek dal. Vzal mi více než dvě hodiny. ()

Alex126

Absolutně šílený film, u kterého jsme se přítelkyní nepřetržitě pochechtávali a nechápavě na sebe koukali. Tomu říkám dobře strávený valentýnský večer zakončený análem se švédskou princeznou. ()

LaPelicula

Moderni bondovka se vsim vsudy. Vtip, akce, trosku toho mlaceni a strileni, napad, ktery je dotazeny do konce, etika a pravidla, ktera ma dodrzovat kazdy gentleman. Je to film, ktery jednoduse zaujme a pobavi. Neodpustim si ale poznamku, jak je krasne videt, ze clovek je silene ovladatelny a muze se chovat jako zvire a to hlavne v dnesni dobe. ()

ellessar01

Kick-ass na steroidech, naprostá bomba a nutnost pro milovníky ohňostrojů... ještě jedna návštěva kina jistá. EDIT: napodruhe jeste vetsi jizda :) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě