Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý Rob Cole má velmi zvláštní schopnost: je schopen vycítit, když má někdo zemřít. Po smrti obou rodičů se Roba ujímá právě jeden z potulných ranhojičů a během společných cest se z Roba stává jeho učedník. Touha po poznání a touha dozvědět se o lidském těle a jeho léčení co nejvíc žene nakonec Roba z malé anglické vesnice přes Konstantinopol až do dálné Persie. Snaží se nastoupit do lékařské školy slavného učence Aviceny a musí proto zatajit své křesťanství. Znovu a znovu riskuje mladý Rob Cole téměř vše, jen aby svou touhu po poznání uhasil a stal se skutečným léčitelem. (Bontonfilm)

Osud

Asi nejlepší film,co jsem za poslední dobu viděl. I přes velkou stopáž uplyne jako voda. Klobouk dolu před tvůrci. ()

JCS

Nevím do jaké míry je reálné, co se v průbehu filmu odehrává ( moje přítelkyně lékařka se u některých částí filmu smála ) v každém případě jsem byl velmi mile překvapen. Obraz toho, co může zapříčinit jeden fanatik je neskutečný! :-) Moc pěkný film ... :-) ()

endymion

No ty vole, kdo by to vod rejži videoklipů Rammsteinů a Evanescence čekal? Čuměl jsem na to dvě a půl hodiny s otevřenou hubou a nemohl se odtrhnout od obrazovky! Jak to, že Ranhojič nešel na rozdíl od kupy letošních sraček do kin?! ()

Kamil111

Nepovedený pokus o áčkovou produkci adaptace knižní předlohy, která neustále osciluje mezi áčkem a béčkem. Skutečně zajímavé a občas napínavé scény se střídají s neskutečně limonádovými á la Rosamunde Pilcher, přičemž kvalita UFA je na tom znát bez ohledu na mezinárodní casting. Herecké výkony jsou taky značně nevyrovnané, herci mnohdy přehrávají, digitální pozadí je přepálené, prostě se mi to ustálilo v klasickém průměru. Vizuální inspirace Královstvím nebeským je úplně evidentní, čímž se celkový dojem ještě zhoršuje, jelikož mu nesahá ani po paty. Dal bych dvě a půl hvězdy, kdyby byly půlky, takto jsem zaokrouhlil nahoru za tu snahu. ()

jarmil8

Průměrná vyprávěnka o hrdinovi, který svého štěstí dosáhl, a to v atraktivních exteriérech (a hlavně interiérech). Osud mu dopřál vyvolenou, odstranil nepohodlného manžela a zachránil před krvelačnými Seldžuky i tmáři. Technicky vynikající, ale délka zničující. ()

Foltas007

Velmi zajímavý snímek od našich západních sousedů. Mám rád filmy, které zachycují dané téma takové jako je. Žádné schovávání se před moralisty. Pokud jste slabší povahy, některé scény by Vám mohli vadit. Avšak právě tyto scény dodávají filmu šmrc. Celý film se může opřít o jednoho z největších herců své generace Bena Kingsleyho a Toma Paynea. Oba ve svých rolích působí věrohodně, nenuceně a přirozeně. Jediné co mi na tomto snímku vadí je přílišná stopáž. Dvě a půl hodiny sice uteče, vyloženě se nenudíte, ale šlo to klidně o půl hodinu zkrátit. 85/100 ()

migl

Na Nemeckú kinematografiu som v podstate averzný,ale musím uznať že tento snímok sa im vydaril. Príbeh má svoje muchy(viz. komentár od Malarkey) ,ale ako celok OK ()

Petr.St

Vizualne velmi pekne zpracovane, nicmene tak emocionalne povrchni a chaby, ze to je idealni film do TV NOVA za 2 roky jako velkofilm ve 21:30 ()

zekon

Nečekaně bravurně zvládnutý historický kousek, který vůbec nenudí . Co se nezměnilo je demence věřících a neschopnost akceptovat rozum a logiku. Je fuk jestli je to Bůh Alláh Jehova, každý věřící ve svého Boha je mimoň. A když je jich víc najednou tak trpí ostatní. Je opravdu neskutečné že kvalitní historický film nemusí být nabušený efekty v 6D a nahypovaný pro puběrťáky. Díky za něj!! ()

Wartord

Tak jsem se odhodlal po přečtení báječné knihy tady k tomuhle. No a už od začátku si říkám Ježišmarjá, vždyť to začíná úplně někde jinde. No nic, budeme věřit, že je to Anglie a pokračuju ve sledování. Z Robyho se kouzelným střihem stane Robert, který se jenom na všechno usmívá a nad zvuky lásky vycházející z vozíku jen mávne rukou. Čas plyne, ocitne se v Persii, kde narazí na nejhůře zahraného a ke všemu "kulturně úplně mimo" Ibn Sínu. Jeden vtípek sem, druhý tam, hlavně že tvůrci hlavní myšlenku dokonale zamítli. Na tři hvězdy to vytáhl konec, kdy se zdálo, že ho vymyslel autor knihy, aby to celý zachránil. ()

Toxic

70%, nicméně to byl opravdu dobrý film, daleko přesahující většinu současných hollywoodských historických směšností. Ta schematičnost tady byla i krásná. Ale ten Payne byl teda fakt pain in the ass. ()

Prusovka

Ranhojič byl po strašně dlouhé době film, který mě dostal!!! Opravdu jsem ho hltala od začátku až do konce! Moc pěkné a povedené dílo! ()

ghoston

Konečně po dlouhé době Film s velkým F. To se musí vidět! Je to taková osvěžující sprcha od toho bezkatarzního bahna co teče odevšad. ()

Brunetka

Toto historické drama se mi líbí. Nevím jaké léčebné metody byly ve století, ve kterém se film odehrával, zda byly tak odlišné, ale myslím, že byly hodně podobné a proto je možná i film tak zajímavý. Kromě příběhu lásky se dozvíte i tyto zajímavé metody a jak bylo těžké i s banální nemocí přežít věk dítěte... ()

StanleyVanH

3 noci jsem na to koukal a skončil jsem ani ne v půlce, pač jsem vždycky usnul nudou. Větší utrápeninu jsem fuckt dlouho neviděl, jednu hvězdu dávám za zdokumentování, jaké bylo dřív zdravotnictví, to je sice hezký nápad a jednu hvězdu za to že to je Německý film. Na Němce moc dobře propracované, to se musí nechat ale prostě na ten žánr mě to absolutně nebavilo a šup do koše. ()

caniferus

Po Doverske utesy som veril, ze to bude pokoukanicko, a to som odpustal mnoho chybnych realii. Avsak odtialto rozpravocka pre zakladne skoly, aj to pre prvy stupen. Skratka pribeh chlapca, ktory sa z totalnej socky pracujucej v bani v prvej polovici 11. storocia, prepracuje az k poprednemu lekarovi perzskeho a arabskeho sveta a bez vysvetlenia sa nauci cestou hovorit a citat arabsky, pravdepodobne aj hebrejsky, latinsky, ani nehovorim, ako aj dalsie prapodivnosti, tak to je naozaj smiesne. Slaboduche, pre menej narocnych divakov, co nevedia o stredoveku ani prd!!! 2 hviezdy pre ten uvod, inak by to bol odpad za velke prachy!!! ()

Skunkiee

Výborný historický film s originálním námětem. Meče, štíty, válečný ryk a krev jsou tu vyměněny za skalpely, pera, sténání pacientů a krev. Řemeslně výborně zvládnutý, výpravný a po všech směrech vyvážený film - nechybí ani citlivě zakomponovaný humor a laskavost, ani explicitní krvavé záběry operací nebo pitvání (ono jak jinak to natočit, že?). A jelikož mám pro historické filmy z období středověku slabost, neváhám hodnotit maximálním počtem hvězd. ()

mocart

Tak tenhle biják dal konečně zase jednou všem smyslům pořádně nažrat. Ani minuta ze 150 nebyla prázdná, poctivé řemeslo a parádní vyprávění. Hlava dostane pořádný nářez k přemýšlení o Anglii před 1000 lety, a Orientu, a té zatracené tmářské katolické církvi, co už tehdy bažila po moci zcela nestoudně, o muslimství a židovství, o cestách vědy a poznání, o odvaze a nekonečné lidské touze objevovat. Lingvistický detail, že se všichni se všemi domluvili, hážu za hlavu s tím, že si tvůrci správně uvědomili, že je to skutečně nepodstatný detail, který by celý film zdržoval a boural. (Esli by mě v životě napadlo, že dám pětihvězdu německému filmu ... :-) ()