Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

MiPro21

Snad první film od Svěráků, který jsem měl problém dokoukat. 1 hvězdička za vtipné komentáře pana Svěráka... ()

Max Q.

Těžko, těžko, velmi těžko pro mě hodnotit. Operky Svěráka a Uhlíře znám nazpaměť a jsem z nich nadšený. Z jejich orchestrální verze a bohatšího filmového aranžmá jsem byl zklamaný. Otázkou je, zda to není právě tou naposlouchaností originálu. Obávám se, že ne. ()

Ereniss

Nejpovedenější jsou asi páni Měsíčci, a tím myslím jen pasáže, ve kterých se objevují. Jinak to stálo za starou bačkoru, i když pravdou je, že některé ty rýmy jsou dosti nakažlivé a doma si je s mužem ze srandy broukáme :) ()

blondboss

Celkom milé operetné spracovanie troch klasických rozprávok, ktoré neurazí. Páčili sa mi hlavne pasáže so Svěrákom, ktorý rozpráva jednotlivé príbehy. Je to však len rozprávková jednohubka zameraná primárne na deti, ktorú stačí vidieť raz a druhýkrát vás to už jednoducho neťahá. Každopádne na oddych fajn. 50 % ()

jfaba

Tři klasické pohádky, Svěrák vložil do řádky. Završil to bratry, trapné jako Tatry. Asi tak nějak se veršuje během celé "pohádky". Jediné co se mi tam líbilo byli siluety dětí v popředí vypravěče. A potom začátek o těch třech (ale to jsou herci!). Jinak to stálo "za to". O dvanácti měsíčkách bylo okopírované (snad i exteriéry) z pohádky Dvanáct měsíčků (on Tmavomodrý svět se taky výrazně podobal filmu Nebeští jezdci!). Zůstaňte u Cimrmana a bude lépe! Rád se podívám na Lotranda a Zubejdu, ale toto už nikdy! Jestli se to dětem líbilo..., tak nás potěš příroda. Viz PSEMA ()

Sefik odpad!

Komerčně špičkově zvládnutý film. Obličeje tří brášků zpěváčků byly před uvedením k vidění snad všude. Kdyby člověk zůstal u reklamy a představil si novou, krásnou a originální českou pohádku, byl by jistě spokojen. Autorské duo rovněž předpovídalo silný zážitek. Ale Svěráci se tentokrát příliš upnuli na zpívánky místo aby věnovali trochu prostoru i vlastnímu příběhu. Dějově vykradli ze známých příběhů snad vše, co vykrást lze a rozpačitý výsledek nezmění ani pěvecké výkony hlavních protagonistů. Zremixovaná Šípková Růženka odstartuje celou tu zmatenou procházku třemi pohádkami, následována Červenou Karkulkou se zdomácnělým vlkem. Ten by nikoho nevyděsil, ani kdyby vyl na měsíc u plápolajícího ohně mezi Dvanácti měsíčky, kteří již naštěstí uzavírají celý nudný slepenec filmových omylů. ()

jendamaty

Je to spíše pro menší děti, ale možná se z toho stane časem a přibývající nostalgií něco, čím jsou pro nás teď Ať žijí duchové. Rozhodně nezatracuji. ()

maresakjan

Splácané dohromady 3 pohádky, k tomu ješte staré písničky ze Svěrákových hudebního díla o Karkulce, čekal jsem od toho víc.. ()

sendisis

Tak to jsem od Svěráků nečekala. Celou dobu v průběhu "pohádky" jsem si říkala, že to snad byli zhulení, když to psali. Nevím, jestli to je parodie na pohádky, nevím, co mám brát vážně a co je humor, protože mě to moc vtipné nepřišlo a vrchol všeho byl domluvený sňatek nejmladšího bratra a Červené Karkulky, to už jsem absolutně nechápala, co to mělo být. Nerada píšu negativní komentáře, mám filmy těchto dvou pánů ráda, ale toto je fakt hrůza. Určitě bych nedoporučovala nikomu se na to dívat, natož dětem, aby pak nenabyly dojmu, že domluvená svatba 10leté holčičky a o trochu staršího kluka je něco normálního, aspoň v naší části světa. ()

Edeltruda

Scénáristé si roky lámou hlavu s novými náměty na pohádky a zatím marně. Nakonec vždycky nejvíc potěší tradiční pohádky, byť v novém hávu. ()

Honzulik odpad!

Nuda jak sviňa, herecké výkony a oplzlý scénář trapný! Svěráci se za nemalý peníz "vyřádili" a já jen doufám, že na totok nebudeme muset čučet každé vánoce! Odpad a škoda ztraceného času....!!! ()

Thovt

Netřeba se v tom dlouho šťourat: Tři bratři prakticky nenabízí žádný silnější moment, kterým by diváka opravdu zaujali. Klus zpívá excelentně, to nutno uznat (ač ho moc nemusím), Dyk je potlačen na úkor opakující se dvojice Chýlková-Doláková a Piškula... no, tady to byl průšvih. Rád bych si od někoho nechal vysvětlit, proč Karkulka nemohla být o pár let starší. Nejen, že bychom byli ušetřeni jejího odporně pisklavého hlasu, ale vypraveč by pak zdlouhavě a kostrbatě nemuset vysvětlovat, jak je to možné, že Piškulova postava není úchyl. Takže podruhé už to opravdu vidět nechci, děkuji pěkně. ()

senecek

Pro mě celkem zklamání z velkého očekávání (Lotrando a Zubejda je super), ,,neslané a nemastné" výkony hlavních herců - bratrů nezachránil ani Kaiser,Liška - holub a Lábus již vůbec. Škoda,ale asi platí,že ne vždy s věkem se zvyšuje kvalita . ()

v3s

Už asi nerozumím tomu, co přenáročný český, věčně nespokojený divák od pohádky chce. Skvělé obsazení, výprava, kostýmy, kamera? Stokrát vyčerpané téma, které i přesto udrží zábavnost od začátku do konce? Dokonce i mně, zarytému odpůrci písniček v pohádkách to ani nevadilo, ba i bavilo. A proč? Ač se vám to líbí nebo ne, Svěrák&Uhlíř je klasika a i kdyby to nakrásně bylo ušité na míru "Tatínkovi", tak proč ne? Lepší poctu by si nezasloužil. Tak aspoň zarejpeme do toho, že ty rýmy už nejsou, co bejvaly, a že část o Karkulce je pedofilní. A že to tý plejádě herců stálo za to hrát tam aspoň párvteřinovej štěk, když je to tak špatný? Btw. část Maruška silně připomněla Dvanáct měsíčků (2012), naštěstí se však žádný Stonehenge nekonal. Ano, pořád je trochu přesvěrákováno, ale jenom proto se nemusí shazovat všechno, co udělají. ()

Lucbric

I když jsem jen prostý holub, snad připravím vlka o lup, holub, holub, holub, holub, připravím ho o lup, o lup! ()

cunicekb

Nechápu tak nízké hodnocení této filmové, hudební pohádky. Nemám ráda ani Dyka, ani Piškulu, ale jako by tvůrci mávli proutkem a zde mi vůbec nijak netraumatizují kulturní požitek. Skvělá hudba, skvělá výprava, skvělé a nevšední zpracování, další herci podávají skvělé výkony. Film je propracovaný, žádná uječená patlanina, dělaná na koleně, jak je tomu zvykem. Skvělá kamera. Vypravěč zpříjemňuje příběh. Humor je jemný, vtipný, originální a lidský. Pro mě jedna z nejlepších pohádek posledních let! ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015