Tři bratři

Režie:

Jan Svěrák

Scénář:

Zdeněk Svěrák

Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Kateřina Kosová, Sabina Rojková, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Zuzana Norisová, Kamil Halbich, Zdeněk Svěrák (více)

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska... Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. (Bioscop)

ronyyy

Až na pedofilního myslivce se na to koukat víceméně dá, ikdyž u některých pěveckých kousků jsem se musela fakt držet. ()

Nick321

Řekl bych, že film zde obdržel ještě docela dobré hodnocení. Jak už tu v recenzích zaznělo- pokoušet se o pohádkový muzikál, to nebyl dobrý nápad. Písničky jsou přitroublé, herecké obsazení strašné. A to jsme se ještě stále nedostali například k otřesnému vyobrazení vlka, který vypadá spíš jako zubatý mravenečník. Nebo k pedofilnímu návrhu hajného počkat si, až nezletilá doroste (však Bohuš Matuš si údajně taky počkal, budeme tomu věřit 😄😄). ()

adesil

Vynikající rodinný film! Nebaví se jen děti, ale i dospělí. Co na tom, že děj tří ústředních pohádek spousta z nás zná. Originální hudební pojetí je zábavné, Svěrákova signatura znatelná a spousta vtípků, hlášek a scének pobaví a neomrzí je slyšet znovu. Buďme za tyhle filmy rádi! ()

Umělec

Zklamání. Násilné spojení 3 pohádek, co nemají nic moc společného. Také proces "polepšení" tří bratrů vůbec nevyzní... Dejme tomu ještě první pohádka o Šípkové Růžence, ale Maruška a 12 měsíčků divné a O Karkulce je úplně úlet. Malá holčička 7-8 let jako nevěsta? Proč jí nebylo aspoň 14-15? Humor místy ok, ale celkově jsem čekal od Svěráků podstatně víc. Jak od scénáře, tak i od režie. Všechna mluvící i nemluvící zvířátka v čele s vlkem byla podivně bizardní... Škoda. Jen mně to utvrdilo v tom, že by spolu neměli Svěráci točit, ladí jim to spolu stále méně a méně.... ()

JUK_JANA

Film vhodný pro milovníky humoru divadla Járy Cimrmana a talentovaných herců/zpěváků v hlavních rolích. Viděno v rámci dětské neděle 10.8.2014 v Cinestaru v Praze na Andělu a měla jsem dojem, že se dospělí bavili místy více než děti ;-) ()

hergot

Na pohádku jsem se dlouho těšila a čekala jsem od ní opravdu hodně. A výsledek? Dostala jsem mnohem víc. Jedna z nejkrásnějších pohádek. :) ()

Sabi63

Na této pohádce jsem byla už v neděli 10.8. a to na předpremiéře... Byl to opravdu skvělý zážitek. Spousta vtipných chvil, kdy například Dyk dvakrát uklouzne na ledovce s vodou a vylije ji a to před Maruškou v pohádce Dvanáct měsíčku,.. Jsou to vlastně čtyři pohádky. Jak už jsem napsala: Dvanáct měsíčků, Šípková Růženka, Červená Karkula a čtvrtou tvoří pohádka o Třech bratrech, kteří postupně všechny pohádky navštíví, a přivedou si, nebo ,,zamluví" nevěstu . Jsou to roztomilé parodie s dávkou humoru. Rozhodně nepobaví jen děti, ale i dospělé. Všech rolí se ujali velmi dobří herci. Tuto pohádku doporučuji naprosto všem!!! ()

darius1706

Na předpremiéru jsem šel s obavami, jak se podaří spojit 3 "muzikály", které známe s dětmi nazpaměť v podání Svěrák-Uhlíř-dětský sbor. A ono to dopadlo výborně. Asi jsem, narozdíl od záporně hodnotících, ovlivněn tím, že znám původní pohádky a jsem naprosto spokojen. Písničky známe nazpaměť a jsou skvělé, děti si je pořád zpívají. Ohledně té mladé Karkuly a myslivce. Ono to vypadá divně, ale vychází to z původní předlohy, kde to zkrátka byli členové dětského sboru, takže to chtěli asi nějak vysvětlit. Tady byl ten věkový rozdíl trochu větší.... Co tedy k filmu. Herecké obsazení v podstatě nedalo možnost pochybovat o tom, že z hlediska herectví by mohl být průšvih. Efekty byly také výborné (narozdíl třeba od filmu Noe) a scénář výborný. Za poslední roky konečně pořádná pohádka, na rozdíl od těch příšerných slátanin, co se poslední dobou točí. Za sebe plný počet. ()

QeeBee

Dobré filmařské řemeslo pošlo na naprosto neinvenční námět a scénář. Herci v hlavních rolích (lze-li to tak lze nazvat) jsou zastíněny těmi vedlejšími (lze-li to tak nazvat). Výborně zahrané: Kaiser (otec), Lábus (baba), Chýlková (macecha), Doláková (Holena). Laskavý humor se vyskytoval asi ve stejné míře, jako šunka v mražené pizze z Tesca. S bídou za *** ze sentimentu. ()

psekera

No tak pánové, při vší úctě splácat 3 klasické pohádky dohromady propojit to písničkou tak to mi přijde pod úroveň Svěráků. Těšil jsem se na milou klasiku s písničkama. Písničky pěkné ale na to našroubovaný obraz, po projekci jsem měl pocit jako bych si dal vepřo knedlo, ovocné knedlíky a krevety dohromady a to vše mám rád ale dohromady se to jíst nedá. Některé vtípky opravdu dítě nepochopilo z toho jsem byl dost v rozpacích . Pro mě je to zklamání, je to možná dobrý počin do TV ale na plátno to není. Svěráci umí lepší věci. Písně to trochu zachraňují proto jedna hvězdička. ()

Noxigen

Moc pěkné zpracování pohádek od známé party Uhlíř a Svěrák dotažené do konce českou režijní jedničkou. Dá se říct, že to je spíš hudební pohádka, ale to nevadí. Jak už tu bylo někde psáno, písničky do pohádek patří, jsou jednoduché s jednoduchými verši, přesně takové písničky mají děti rády. I když na to půjdou rodiče s dětmi tak se rodiče, hlavně díky humoru nudit nebudou  . Překvapilo mě taky zaujatost dětí v kině, když jsem zvyklý, jak děti mluví, pobíhají po sále, kopají mi do sedačky, ale tu zhola nic. Seděly a koukaly, případně prozpěvovaly spolu s herci až do konce. Nejsou tam žádné přemrštěné efekty, ke kterým se věčina filmařů uchyluje. Použité loutky jsou daleko lepší a budí větší dojem realističnosti. Dvanáct měsíčků jsou fajn parta čau. ()

dantes77

Na film jsem šel s obavou, zda mě bude bavit sledovat notoricky známé pohádkové příběhy, poskládané do jednoho celku. Bavilo. A musím se přiznat, že mi po celou dobu nezmizel z tváře úsměv a pocit blaženosti. Od Anděla páně konečně další pěkně natočená pohádka, sympaticky obsazená, hudebně chytlavá a technicky zvládnutá na jedničku. ()

melica

Vizuálně krásný film - líbezná venkovská krajina, pohlední hrdinové i hrdinky, kostýmy, královský dvůr na Hluboké, ježibaba Lábus, skoro hororový vlk... Stačilo by jenom se koukat. Místy jsem se smála nahlas, úsměv na tváři jsem měla celou dobu i po odchodu z kina; a pokud můžu soudit z převážně dětských diváků ve slušně zaplněném kině, nebyla jsem sama. Bavily mě drobné vychytávky spíš pro dospělého diváka, například nezbytná přítomnost téměř všech (dosud žijících) cimrmanovských herců ve svěrákovském filmu. Pohádka má i dost hluchých míst, k nimž bohužel patřila většina písniček, ale mezi českou pohádkovou tvorbou poslední doby, když to srovnáme třeba s námětově blízkými Janákovými Dvanácti měsíčky, vyčnívá jako Eifelovka. (Lotrando a Zubejda zůstává přece jen ještě lepší.) ()

zuzanli

Ja jsem se tez neuveritelne pobavila, smala jsem se jako blba uz jenom tomo stylu zrymovani, ktery u Sverakovic tak lubim. Taky jsem si procvicila predvidaci rymovaci schopnosti. Ze zacatku jsem byla trosku skepticka, ale od chvile, kdy se Honza vratil domu pro mec a hlavne od Karkulky, jsem byla uz celkem bez dechu. Melodie nijak obzvlast vynikajici, nevadi, ta pohadka ma spoustu jinych prednosti. Je velice prijemna, reaguje na vselijake trendy, taky ve vychove ohledne kritiky tradicnich pohadek, mysli jak na deti, jako vzdy, tak i na zbytek. Pohadky jsou jemne protkane, ne namatlane. Mam z ni stale jeste velice prijemny pocit. Povahou jsem spise rapl... Jo a mluvit o pedofilii v pripade Karkulky a myslivecka mi pripadne, Za sebe bych rekla, silenej hyperredukcionismus. Holt ve vecech lasky jsou sverakovic skloubenim nove a stare skoly, oni proste maji prehled. A kdyz se mi ta pohadka jakozto pohadka tak nehorazne libila v mem zralem veku, tak predstavim-li si, ze ji vidim jako dite, to by mi hvezdicky nestacily. To bysme tu meli srpnovou oblohu ve vsi sve majestatnosti. Mozna trochu prehanim. ()

dvojtecka85

Pohádka, která ve mně masivním marketingem vzbudila velké očekávání, ale nakonec splnila přesně jen to, co slibovala - klasickou pohádku v moderním hávu vzniklou spojením tří minioperek z pera dvojice Svěrák-Uhlíř. Na pohled je pohádka krásná, výprava i kostýmy poctivé a pěkně pohádkové. Příběhy pro děti, písničky taky. Dospělí se nenudí, protože i jim autoři nabídnou občas nějakou tu "hlášku" v cimrmanovském duchu. Za mým očekáváním pohádka pokulhávala především v propojovací linii příběhu - čekala jsem příběh tří bratrů, který pohádky rámuje, propracovanější, výpravnější... Ve skutečnosti je stručný a opravdu jednoduše svazující tři základní příběhy. Ty samotné bych dle měho hodnocení seřadila v pořadí 3-1-2. Trojka a jednička jsou skoro nastejno, trojku tlačí do popředí vtip... Karkulka na mě už byla až moc efektová, nadpřirozená (nepřirozená) a hodně ulítlá. Ale děti v kině na ni skvěle reagovaly, takže svůj účel bezpochyb plní, toto je mé subjektivní dospělácké hledisko. Jinak ale tvrůčí tým a především obsazení - to jsou samá hvězdná jména a nutno říct, že se to podařilo. Všichni tři bratři skvěle hrají svoje úlohy a pokoukání, především pro dívky a ženy, je to opravdu oku lahodící. :) ()

Rory

Za mě moc příjemná pohádka made CZ po hodně dlouhé době. Občas divné, ale vynahrazuje to občas geniální :))) A moji dva CZ kocouři vedle sebe :* ()

wvwrayman

Ale jo. Spolupráce Svěrák-family opět funguje. Asi jsem hnidopich, ale toho zpívání tam bylo moc, teda i na místech, kde mi to vadilo. Spojení tří pohádek do jedné by mi nevadilo, kdyby to bylo zastřešeno zajímavější zápletkou. To by bylo asi vše, co mi vadilo. Jinak se mi to líbilo. Oni S&S umí do filmu přidat takové drobné vtípky, které tam prostě fungují. Navíc tato pohádka je docela výpravná, až se mi nechce věřit, že se to dá natočit jen za 42 mega. Rád se na ni podívám znova. P.S.Trošku mne mrzí, že Veronika Kubařová tam má jen takovej štěk. Taková Maruška by jí sekla... ()

oskarka70

Je to pro mě docela zklamání. Film rozdělený na tři části, které na sebe nenavazují. Všudepřítomné písničky mi po chvíli lezly krkem. Těšila jsem se na nějaké vlídné slovo (nezpívané), ale kromě mluveného komentáře Zdeňka Svěráka, jakožto průvodce příběhem, se dalo spočítat na prstech jedné ruky. Nejslabší byla určitě pohádka O Karkulce, nechce se mi ani věřit, že tohle vymysleli Svěráci. Za mě pouze dvě hvězdy. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015