Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat vše možné pro to, aby se jeho žena našla. Pokud možno živá. Paralelně s tím probíhá policejní vyšetřování, které kromě Amy hledá i člověka, jenž má její zmizení na svědomí. Všechny stopy, nalezené důkazy a svědectví Amyiných blízkých ale ukazují právě na Nicka. Kdo to vlastně je? Trpící oběť zločinu, nebo cynická zrůda, která vodí policii i veřejnost za nos, aby ze sebe sňala podezření? Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A co se vlastně stalo s Amy? Na znepokojivé otázky se vrší další a odpovědi zoufale chybějí. Trpí tím především Nick, který se z miláčka médií proměnil ve veřejného nepřítele číslo jedna. Dobře ví, že když se Amy nebo strůjce jejího únosu nenajdou, ponese si cejch až do konce života, který možná stráví za mřížemi. Pokud ovšem nemá Amy skutečně na svědomí. (Cinemart)

jakeer

Neuveriteľné, čo sa podarilo režisérovi Fincherovi - nejakým nevysvetliteľným spôsobom primäl Bena Afflecka k tomu, aby hral a ešte k tomu dobre. Už tento samotný fakt je hodný nie Oscara, ale rovno Nobelovej ceny! Avšak napriek životnému Affleckovmu výkonu film najviac ťahá Rosamund Pike, ktorá z Amy vytvorila priam ikonickú postavu. Fincher nám hlavnú konšpiráciu odhaľuje už v polovici filmu, no napriek tomu nás až do poslednej minúty necháva v napätí, že ako to nakoniec dopadne. Ja som veľmi spokojný a v mojom osobnom rebríčku ide o jeden z dvoch naj filmov roka. ()

Hanys_

Kubrick má Eyes Wide Shut a Fincher má svou Gone Girl. Krásně cynický pohled na manželství a dlouhodobé vztahy v napínavé detektivce, která se "tím" twistem v půlce změní v hutné drama. Další dokonalý Fincher. ()

Ledkodlaq odpad!

Můj vkus, co se filmů týče, by se dal označit za průměrný, až tuctový, ale tohle?? Nechápu, jak se tahle učebnicová ukázka výrazu "když se moc tlačí na pilu" mohla stát tak úspěšnou, to jsme národ a svět plný magorů? Vím, že jsme, přesto se dívím, co se lidem může líbit. Zhruba od poloviny jsem se musel nutit to dokoukat, a to mám tenhle žánr jinak docela rád. Tohle byl naopak jeden z největších průserů za rok 2014. Já vím, jdu proti davu, jsem heretik a je třeba mě upálit. ()

Tessie

První polovina super napětí, a pak se to zlomilo.. v hroznou sračku, kterou vás krmí další skoro dvě hodiny a vy si říkáte pořád WTF.. No asi teda nás takových není moc, protože druhý nejlepší film roku 2014 o něčem svědčí, asi o nabourané morálce všech zúčastněných stran. Moc se mi v takovém světě bláznů nechce být. ()

Litvicek

Vyloženě znázornění blahobytu amerického lidu! Každý si jezdí v obrovských, nebo sportovních vozidlech. Vlastní jeden, či dva obrovské domy. Nemá problém s placením jakéhokoliv zboží, či služby, i když třeba zaplatí, nebo se chystá zaplatit 100 000 $ za zálohu pro právnického bastarda. Popravdě, kdyby Nick vlastnil soukromé letadlo, tak už bych nebyl ve filmu překvapen ničím. Příběhově je to vážně WOOOOOW! Nemohu prostě odsuzovat příběh, ten jeden plno a končí až v úplném závěru. Ale co ten zbytek? Hudba stála za hovno, rozhodně jsem čekal větší naladění atmosféry. Herci libovka. Délka filmu v pohodě - postupně se člověk do všeho dostává a jak si říká na začátku "TEN ZMRD!", tak projde půlkou a změní na "TA DĚVKA!". Je to taková fajn rodinná podívaná :) 4 mrdky si to zaslouží, i když jsem znechucen tou ukázkou amerického života, ve kterém nikdo nežije bídně, ba právě naopak, očividně je každý Houmless milionář. ()

Saj

Příběhově mě to extra neoslovilo, ale co se týče formy jakou je to zpracovaný musím před Fincherem smeknout a dát plnej počet. ()

ti88na

Opäť som raz naletela na ódy, chválospevy a vysoké hodnotenie. Gone Girl je všetko len nie mysteriózny thriller. Je to vlastne len príšerne nudná, slimačím tempom napredujúca, predvídateľná kopa nekonečných drístov, absolútne bez napätia a so slušne hrajúcou Rosamund Pike. Ale úprimne som z nej zase na zadok nepadla, mrchu predsa dokáže zahrať aj zlá herečka. A chudák Ben Affleck zostal vo svojom priemery podpriemerného herca. Neviem akým zázrakom som sa držala v bdelom vstave pri sledovaní filmu, ale v duchu som sa modlila, nech už je koniec a ja si budem môcť ísť ľahnúť do perín. Celé to bolo rozvláčne a takým istým dojmom pôsobili aj sem tam nejaké tie dejové zvraty, takže sa mi ústa neotvárali. A ten koniec to už bola len čerešnička na torte. ()

bloodcountes

Potřebovala jsem zjistit, co za skvost to má být a tak jsem totálně promarnila 145 minut nedělního dopoledne. Scéna za scénou předvídatelná, šablonovitá nuda a čekání, kdy už přijde to, kvůli čemu má film tak vysoké hodnocení. Nepřicházelo to a nepřicházelo a jen stěží jsem to dokoukala do konce. Koukání na dementy, jak se nechávají vláčet pudama, emocema a frustracema a asistují jim u toho miliony dalších dementů, může být snesitelné jedině když to má nějakou přidanou hodnotu. Tento film žádnou takovou hodnotu nemá. Alespoň já ji nevidím. Ani herci, ani žádné zajímavé vizuální postupy, scénář, hudba (byla tam vůbec nějaká?). Nic nula zero. Vlastně ani nevím, proč dávám tři hvězdy, snad jenom proto, že dvě dávám jedině když mě film svou špatností naštve a rozladí příliš. Tohle není ten případ, ale zůstává jediný pocit: obrovský úžas, co na tom filmu lidi mají. ()

Junglista

Spoilerům se asi neubránim, ale vzhledem k počtu hodnotících už to stejně asi většina lidí viděla. Téměř 2 a půl hodiny uteklo jak voda, protože sem to Fincherovi prostě žral. Excelentní hereckej výkon Rosamundy, kupodivu i Affleck se celkem snažil (ale k tomu se eště vrátim). Výborně sednoucí hudba. Harrisovi se u milostnejch scén asi musela pěkně kroutit řiť, ale heteráče sem mu tady prostě nevěřil. Bacha, začíná ta část se zadnim křídlem auta... Ten absolutně bezkouloidní konec, kterej totálně převoral mý dosavadní představy (ano, tentokrát mi to fakt vadilo) a udělal z Afflecka totálně podpantofláckýho přizdisráče, mi docela hnul žlučí. Těšil sem se, jak uvidim minimálně rozmáznutí lebky v přímym přenosu a věřim, že každej chlap se špetkou sebeúcty by to udělal. Scénář to ovšem Affleckovi nedovolil (škoda). Linie s TV manipulací intelektuálně nesmělejších občanů byla velmi trefná. Konec aerodynamickýho prvku. Btw. ti, kteří nedokážou sledovat 2 jasně oddělený dějový linie a blábolej něco o překombinovanosti, by měli vrátit televizi a nedělat ze sebe blbce. ()

Pttak

Jakási ponurá atmosféra po celou dobu filmu a závěr mi nějak nesedl, ale přesto musím dát čtyři hvězdy za vraždu Neila Patricka Harrise (byla opravdu hnusně brutální). ()

malinaT

Z filmu jsem byla naprosto nadšená, a to zejména po stránce režie (je to prostě PAN režisér). Dvě věci, za které strhávám jednu *: 1) Závěr byl pro mě zklamání, nemám ráda, když se film naposlední chvíli rozhodne změnit žánr. Toto mohl být skvostný mysteriózní triller, ale ne - na poslední chvíli se rozhodne, že bude ještě trochu detektivní zápeltka... Proč? Vždyť by to bylo naprosto perfektní, kdyby úžasná Rose zůstala pouze psychoušem a ne vrahem. 2) Ben Affleck - asi není třeba to nijak do hloubky pitvat, prostě by se měl chytit za rukou s Kristen Steward a jít si zahrát do filmu "Nemám žádnou mimiku". Vyzdvyhuji jedinečnou bestii Rosamund, úžasnou napínavou a gradující režii i dobrý scénář. ()

Mazlik4

Jediná chyba je, že film nekončí o 45minut dřív! Ve chvíli, kdy je prozrazena pointa - měli následovat závěreční titulky! ()

Frakira

Knihu jsem nečetla, tak nevím, jak je to tam, ale tady mi ten závěr přišel naprosto mimo...ona zabije nějakýho pracháče v "sebeobraně" a nikdo to nevyšetří, nikdo nekontroluje kamerový nahrávky? jako sorry... První půlka byla skvělá, napínavá, mělo to směr a pak to tak nějak naráz skončí jejím návratem bez nějakýho dalšího rozuzlení? tohle u Finchera neberu... ()

tom.nosek

(Obsahuje spoilery) Dobrá ukázka WTF filmu. Benovi vlastně nefandíte, protože je to nesympatické hovado a ve výsledku mu ten konec i přejete. Rosamund Pike má zase všechny psychické nemoci najednou a je tak strašně moc šílená, že jí fandit nejde už z principu věci. A když to někdo zkusí, tak zle dopadne... Neil Patrick "Hraju všude Barneyho" Harris by o tom řekl svoje. No ve výsledku je to snad i dobře, že zůstali spolu, aspoň můžeme mít pocit, že takový magoři se navzájem hledají a zůstávají spolu. Film je každopádně velice kvalitní a během těch 145 minut se pořád něco děje. PS: Ale Rosamund jsem to moc nevěřil, protože dokázala spíchnout tak strašně dobrej plán a pak je tak strašně blbá, že zůstane v motelu potom, co její dvoudenní "přátelé" bez peněz zjistí, že u sebe nosí pořádnej balík. Probuď se, Rosamund. ()

ZdenoLo

Pre mňa až príliš veľa nedostatkov vo vyšetrovaní tohto začarovaného kruhu. Námet skvelý to sa musí nechať. No koniec presne ako som očakával ale keďže by som si vedel predstaviť lepší a v ten som márne dúfal, tak to dosť skresalo moje konečné hodnotenie. To napätie a čakanie mi za to nestálo, nieže by som nemal predstavivosť ale už ma unavuje v poslednom čase nad každým filmom rozmýšľať. To sa už fakt filmy z jednoduchým koncom prestávajú točiť?! Alebo to už nieje pre niekoho zaujímavé?.. ()

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi

Tim Burton chystá remake klasického sci-fi