Stupeň 8: Armageddon (TV film)

• Kanada

CAT. 8

Sci-Fi / Katastrofický

Kanada, 2013, 2x85 min

• lennyd

Měl to být největší objev od vynalezení elektřiny či atomového jádra. Slunce, nezdolný zdroj energie, a stačí mu jen trochu pomoci, aby vyslalo tu správnou energii v ten správný čas (laserovým paprskem). Jenže přijatá energie ze Slunce není zpracována, ale omylem vrácena zpět do svého zdroje, což vyvolá mnohem silnější erupci, která míří zpět k Zemi. Jedinou nadějí je doktorka Jane Whitlow, hlava celého výzkumu a doktor Michael Ranger, který je ale toho času v nemilosti ministra obrany (neb mu kdysi šlápl na kuří oko), a ten radši nechá celou Zemi zničit, než by přiznal svoji chybu ... Jenom díky tomu, že katastrofické filmy mám hodně rád (i když zažít bych je nechtěl), nebudu tento film moc kritizovat, ale v rámci možností i chválit. Příběh je takový ... obyčejný, nic extra originálního, snad jen že toto je první film (který si uvědomuju), kde přírodní katastrofu přímo způsobili lidé (jasně, nepřímé katastrofy jsou jak na běžícím pásu). Stejně tak se moc hezky povedl hlavní záporák (ministr obrany) a jeho vlastní plány. Co bych ale přece jen zkritizoval je šílená délka filmu - klidně by se dal film rozdělit na dva samostatné a vůbec ničemu by to nevadilo. A ještě mi trochu vadil "teleport", mistrem v jeho používání je současný manžel manželky hlavního hrdiny (trochu komplikované, že), který mezi domkem na venkově a Bílým domem cestoval během kteréhokoliv dne několikrát. Ale to už je takové rýpání - celkově film nijak nevybočuje z daného žánru, ani nahoru ani dolu. Na tři hvězdičky to není, ale pokud máte tento žánr rádi, tak to není tak hrozné..(16.9.2013)

• Ceberus

Klasické katastrofické béčko, které zapadne do průměrné šedi mnoha jiných (10,5 stupně, Potopa, Ledová apokalypsa, Vesmírná exploze...) Typicky se většina děje odehrává tak, aby se ušetřilo na tricích, i tak ale byly na rozumné úrovni.(25.8.2013)

Proč mě ten začátek vůbec neoslovil? To bylo tak umělé až to bolelo. CITÁT - Minuta do střetu......... Je to TV film a tak nečekejte nic extra. Ale triky nejsou zas tak špatné. Hudební doprovod nic moc, dialogy průměrné, herci, no ti jsou prostě televizní a dramatizace je spíše směšnou částí příběhu. Ale i přes všechny ty negace je to celkem koukatelné. CITÁT - Život je krátký.......... Nesmíte od toho moc očekávat a bude se docela bavit. Příběh je plný klišé, někdy to leze na nervy a měl jsem co dělat, abych se někdy (mnohdy) nesmál. Nakonec jsem to dokoukal a to už je co říci. CITÁT - Bylo mi ctí, pane presidente..............(20.10.2013)

• eFOXsize

Ze začátku to vypadalo zajímavě, tedy, celá ta myšlenka. Že po celou dobu bylo do očí, že jde o béčkovou výpravu a jasné televizní zpracování, pomineme (ačkoliv, chvílema to bylo skutečně velice slabé). První díl byla jasné béčko, katastrofa, dokonalý vědec, sledujeme jeho rodinu, která je nějak spojená s vládou nebo pentagonem, jeho ex-manželku... Vědec to vyřeší, vláda má faux pas, manželka přilne spíš k bývalému muži, rodina přežije, planeta je zachráněna. Druhá část je typický céčkový snímek, nedokoukala jsem dokonce, zkazilo se, co se dalo. Snad až na prezidentku :-)))(26.8.2013)

• kaylin

O televizní tvorbu se nějak moc nezajímám, určitě nesystematicky, ale když už se ke mně něco náhodou dostane, nepohrdnu. Proč ne zrovna kanadské katastrofické béčko? Je to klasika. Lidi si na sebe vymyslí nějakou katastrofu, kterou se pak snaží v obrovských destrukčních scénách napravit, což ale dokáže snad jen jeden člověk na planetě. Je to herecky maximálně průměrné, dějově podprůměrné, trikově špatné, ale když potřebujete vypnout a nebude vám u toho vadit, že bude puštěný obraz a zvuk, tohle je něco, co se snese. Jenom je to opravdu strašně dlouhé - téměř tři hodiny. Pro televizi je film rozdělen na dvě části.(13.12.2013)