Reportérka

• Česko Reportéři a ti druzí (neoficiální název)

Epizody(3)

Série vypráví o dvacetileté Hedvice (Tereza Voříšková), která se chce stát novinářkou. Po přijetí do vydavatelství je přidělena k ostřílenému reportérovi Vlachovi (Jiří Bartoška), který "hulí jak fabrika", počítače považuje za nutné zlo, jezdí ve staré "kraksně", žije v paralelním vztahu s manželkou a milenkou, ale jinak je poctivý až k sebezničení. Scenárista Josef Klíma vybral pro televizní cyklus jeden z nejpozoruhodnějších osudů, s nimiž se jako dlouholetý novinář setkal, přičemž podobnost se skutečnými postavami současného mediálního prostředí je opravdu čistě náhodná. (oficiální text distributora)

EddieIron

Po prvním díle: Jako fakt mám věřit tomu, že nesympatické, afektované stvoření, které při pohovoru lže a následně obchází nadřízeného, skutečně někam do redakce přijmou? A ještě hned jako první práci mu dají ke zpracování velkou a pikantní kauzu? Pane Klímo, no tak...Po třetím /a doufám posledním/ díle : Nebavilo mě to a ani nevím, co bych tomu vytkl nejvíc, protože je toho fakt dost. Těch sedm dílů, které jsou prý napsané, by mělo zůstat v šuplíku. ()

meatball odpad!

Josef Klíma je bezpochyby skvělý novinář a bohužel spíš průměrný scénárista. A jestli v tom scénáři na začátku něco bylo, vzal si to do parády ňákej Svátek a natočil při veřejnoprávní televizi(!) Redakci v růžový zahradě. Dotěrná Voříšková pomazaná henou a obložená chirurgickou ocelí (aka česká parodie na Lisbeth Salander) čistě náhodou bydlí s buznou Míšenou, co vo něčem ví. Bartoška hraje sám sebe, takže hlavně kouří. Nejezdí starým křápem, ale zánovním Volvem v nejvyšší výbavě. Taky je napůl policajt. K čemu je tam ten skutečnej policajt mi uniklo. Asi v čechách dělají fízlové podržtašky novinářům. Jiráčka neznám, ale svým projevem může směle konkurovat Okamurovi. Strašně bych ho chtěl poprosit, aby už nikdy v ničem nehrál. Töpfer, Čermák, Plesl, Boková bůhvíproč dělají křoví. Pravý televizní peklo. Ještě že neplatím koncesionářský poplatky :) ()

Prokii

Bohužel jsem nenašel žádný lepší důvod, abych mohl zvýšit hodnocení alespoň o hvězdu výš. Zbytečně dlouze natahované, opravdu 70 min? Proč? Možná kdyby se to stáhlo na polovinu času, dojem by byl lepší, takhle se to zbytečně natahuje a prolíná se to dlouhými, nudnými pasážemi. Chápu, že Tereza má hrát přesně tenhle charakter postavy, tím pádem to asi není úponě její chyba, ale ta role je absolutně nesympatická, totéž bych ale mohl napsat o dalších x lidech - takže se nabízí otázka, jestli to tak mělo být...Takže jediné pozitivum, které tu vidím, je herecká účast Jiřího Bartošky, díky kterému, podle mě, je to "jakžtakž" shlédnutelné. ()

rigby

Zajímavé náměty, výborná moderní kamera, nadprůměrně skvělé herecké obsazení. Bohužel výsledek je nemastný a neslaný, děj silně klopýtá rozbitou prázdnou ulicí. Divák nemá šanci se něčeho chytit a zorientovat se v té roztříštěnosti. Je to škoda, ambice byly vysoké. 2- ()

hony23

Slušná práce a vzhledem k tomu, jakou konkurencí jsou se svými seriály komerční televize, je stále ČT jednookým králem v seriálové tvorbě. Hlavním tahounem Reportérky je paradoxně reportér Jirka Bartoška, ostatní jen herečky přicmrndávají. ()

Dawe2

Možná by to bylo tak na 50%. Ale pokud se mám rozhodovat mezi 40 a 60% tak tentokrát spíše dolů. Ve třetím díle mě neskutečně vadila kamera, která snad přes minutu kroužila okolo tří herců uprostřed, něco tak debilního, to chce kus vola tohle vymyslet. Další nájezdy kamery na sedící herce kdy z dálky se přibližuje aby byl pak stříh jinam, se mě osobně také nelíbí. Vypadá to, jak kdyby na ně někdo koukal odjinud ale ne, to je jen výmysl někoho, opět. K ději nemám větších výhrad, fakt je, že se to víc točí kolem reportérů než kolem děje, ale to nemusí tak vadit. Přesto bych síly minimálně vyrovnal. Herecké výkony jsou slušné, ne vynikající ale ne slabé. ()

kolodej1

tohle se bohužel nepovedlo, novináře tenhle miniseríál musí urazit. Holka, která nemá žádnou praxi a nic nepředvedla, je buhvíproč podporována zkušeným novinářem. Sama reportérka v podání Voříškové se snaží veřejnosti sdělit, že na práci novináře stačí podprůměrná inteligence, na každou pitomost, kterou zná 15-leté dítě se s udivením ptá ( např. nezná vztah jehovistů k Vánocům ), nic jí samostatně nedochází a všechno se jí musí říct polopaticky, to je opravdu skvělý předpoklad pro kariéru novináře. Jednotlivé postavy často pronášejí filozofické průpovídky, které jim do úst absolutně nepasují. Korunu tomu asi nasadil třetí příběh o fanatické rodině, silně přestřelená historka. A jak to tak u nás běžně bývá, situaci vyřeší pád stromu. První díl ještě šel, kvalita ale rychle padala dolů, snad se proboha nebudou točit další díly, to by bylo na odpad. Na celé minisérii byla nejlepší melodie na závěr od Muse, ale to je poněkud málo. 30% ()

Kozlowski8

Mladá novinářka se snaží prosadit na své první novinářské štaci, kde kromě toho zajímavého a očekávaného poznává i mnohá úskalí, která novinářská práce přináší. Jediným člověkem, kterému důvěřuje a který jí pomáhá nezištně, aniž by po ní požadoval protislužbu, je zkušený poctivý reportér Vlach, který ji zasvěcuje do novinářského řemesla... Vcelku nudné a nenápadité vyprávění, které osvěžují charismatický Jiří Bartoška a zajímavě vystajlovaná Tereza Voříšková. To se nedá říci o spíše trapné vizuální vložce v podobě ikonky telefonu se jménem volajícího (volaného) v rohu obrazovky. Tato snaha o předvedení se tímto coolmeisterstickem zapůsobila stejně odpudivě, jako název, kterým jsem ji označil. Myslím, že i méně bystrý divák pochopí, že když Vlach zvedne telefon a řekne "ahoj Miládko", není na druhém konci šéfredaktor Musil. Ani hlasité vyjadřování myšlenek přímo do kamery pro diváka mne nijak v kladném slova smyslu nezasáhlo. Tři hvězdičky s velmi odřenýma ušima. 50%. ()

johnnie78

Hmm...jako novinář musím říct, že už vím, jak se cítí policajti, když se koukají na české krimiseriály (poznámka - Reportérka samozřejmě je krimi, ale místo okoukaných policistů tu zločiny řeší "novináři"). Scénář sice psal Klíma, který napsal hlavní postavu Vlacha tak nějak o sobě, jenže žurnalistická práce, zobrazená v tomto seriálu, nemůže být vzdálenější realitě. Voříškovou mám rád, ale v tomhle seriálu mě neskutečně sere, chová se absolutně ne-uvěřitelně, stejně jako většina dalších postav, snad kromě toho ředitele vydavatelství - ty porady fakt takhle fungují. Jinak nic. Jako relax dejme tomu, ale je to prostě další seriál, který se odehrává na Marsu, a nikoliv na zemi. PS jo, vlastně, málem jsem zapomněl na nejhoršího (ne)herce na světě, ochotníka Jiráčka. ()

fafejt001

ZA mne dobrýýýý . Přivítal bych ty další díly . Snad to natočí . Voříšková a Bartoška netradiční a tudíž zajímavá dvojka . A ti dva ,, slizoouni ,, Jiráček a Plesl , taková klasická tradiční dvojka mladých ambicio´zních DEBILŮ , kterých je kolem v každém oboru , rezortu , bance , pojištˇovně a tak dááále celkem dost . Takže jak říkám , za mne poctivé * * * . SOLIDNÍ rozjezd prvních tří dílů . ()

kokofek

Třetí díl byl na rozdíl od předchozích svižný a zajímavý.Hlavní postava je pro uvěřitelná,ale nějak mi nesedí pan Bartoška .Jako kouřící reportér ano,ale jako žádaný milenec ne. ()

maara666

Zápletka prvního dílu nebyla nějak výrazně zajímavá (mafián nebyl zavražděn, ale vytlačen kamionem), ale to koneckonců není nic nereálného. Ale líbilo se mi herecké obsazení, novátorské prvky (injektáž s jménem volajícího) a emocionální projevy ze života (nadávání při odmítnutí Voříškovou, reakce gaye na zveřejnění fotek). Pokud by seriál trošku zrychlil a zesložitil zápletku, mohlo by to být ještě lepší;) ()

jarmil8

Další díl tedy už opravdu nedám. Scénárista si tu masíruje ego Bartoškou, ale bohužel také míň než průměrným scénářem, jehož plytkost ani kvalitní nebo zajímaví herci neutáhnou. Navíc dědkovské brblání - starý dobrý x mladý špatný - mě opravdu nebere. ()

chicotomas

To si opravdu NIKDO z dosud hodnotících kolegů absolutního vykrádání House of Cards? Bartoška / Spacey mluví do kamery. Jenže proč nejen mě přijde, že v tomhle je Bartoška absolutně nepřirozený a brutálně šroubovaný. Podobný styl hudby, podobá kamera u titulků. Proč ale kopie není originálu ani trošku trošku rovnocenným soupeřem? Promarněný pokus a snaha napodobovat něco, na co prostě a objektivně tento filmařský tým nemá. Co se děje prvního dílu týká, to jsou opravdu novináři v podstatě převlečení soukromí detektivové? I druhý díl v podstatě potvrdil to, co jsem zde napsal. Vykradený zahraniční seriál. A nejvíc mě baví komentáře ostatních hodnotících, kteří píší, že je ruší text SMS na obrazovce - opět kopie z House of Cards. A ty komentáře jen dokazují, jak moc se to nepovedlo! ()

Naby

Docela zajimavej rozjezd serialu. Urcite jde pro me o nadprumernej kousek (pokud vybiram z CZ serialu). Uvidime jak to bude pokracovat. Celkem 3,6* ()

Awer

Autoři seriálu by si měli rozmyslet, na čí straně hrají. Anebo založit lihuprostý alkoholický čtyřdeník Tempress ()

Lukkyn

Po prvním dílu zatím slabší průměr!!!Seriál by se potřeboval rozhodnout čím vlastně chce být!!!Je to kriminálka, seriál o novinářích, dokument (jinak si nemumím vysvětlit to plkání do kamery , ikdyž kolem jsou ostatní postavy).Nevím chápu, že první díl chtěl představit postavy víc do hloubky.To se sice povedlo ovšem na úkor tempa a napínavosti. Chvílemi to bylo nudné a pak najednou se do 10 minut nacpalo celé rozuzlení. Zatím mě nutí se dívat na další díl pouze slušní herci jako Bartoška, Töpfer, Medvecká apod. Škoda , že nemáme v naší herecké nabídce nějakou drsňačku , která by tu reportérku střihla líp než Voříšková. Uvidíme po třech dílech. Po třetím dílu musím přiznat , že se to mírně zlepšilo. Každopádně je dobře , že to nemá víc dílů. Tyhle tři kousky byly stravitelný!!! ()

Peabody

Neměl by někdo panu KLímovi sdělit, že hypoglykemické koma opravdu, ale opravdu nevzniká absencí inzulínu??? je to přesně opačně Nastavovaná kaše ve druhém dílu. Zcela viditelné režijní nebo střihačské zoufaltsví a podle mne i neschopnost je vidět těsně před scénou rvačky s Hynkem Čermákem. Bartoška jde mezi auty, záběr en face / prostřih / temeno Jiřího Bartošky / střih opět en face, ale viditelně za ním nikdo nejde, na co je tedy ten pohled zezadu? Čí je to pohled?. Odpověď - ničí, ale naběhlo pár vteřin. Jinak vždycky něco se děje / 4 minuty se neděje nic / reminiscence / atd atd. V Bukowském byly alespoň pěkné záběry krajin, budov, konstrukcí, tady - oldova bela. ()