Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (Cinemart)

Flynn

Slečnu Melissu moc nemusím, narazil jsem na ní ve vícerofilmech... mno a tady to tak nějak zase potvrdila, že u mě moc sympatií neposbírá. Jako některé gagy fajn, Jason byl úsměvný.... ale...? proč musela mluvit ta tlustá kravka jako dlaždič? to mi přišlo už pak takové trapné a její kecy s tím falešným italským agentem už byly taky spíše trapné než co jiného... a jak tam toho přibývalo tak do trapnosti spadal celý film... osobně se už budu tady té rádoby komediální herečce spíše vyhýbat.. tady mě zmátlo vysoké hodnocení... ()

PROCESOR

Je to těžká kravina u který jsem se bavil. Neskutečný brutální kydy Jasona posouvaj snímek sice dál, ale pořád je to kravina. Kdo se chce jen bavit, tak si to najde. ()

necisty

Jako není to úplná kravina, ale 4 hvězdy tomu prostě dát nemůžu. Mě především ta hlavní herečka moc nepasuje. Ale jinak jsem se i zasmál a akční scény taky kvalitní. Druhý velice podobný film v mém pořadí - nebyl to záměr :). ()

Martrix

Bylo to mnohem snesitelnější, než jakýkoliv film s Johnem Englishem. O tom žádná. McCarthy měla díky scénáři vcelku nabito a přestože bylo mnoho vtípků z kategorie, které dnešní hyperkorektní doba nepřipouští (ženy jako sexuální objekty a navíc je zesměšňovat...no fujky), tak to bylo jen málokdy hloupé. Občas to bylo mile, nebo aspoň neškodně blboučké, ale to se u parodií dá čekat. Trochu mě mrzí, že Feige nenašel způsob, jak využít Stathama ještě víc. Jenže o něm tento příběh nebyl a už tak nabobtnal celý film do nesmyslné stopáže. Ta rozplizlost je to, co tomuto filmu nejvíc škodí. Hromadění lokací a postav, dlouhé honičky a ne úplně dobře vypointované scény, které pro děj nebyly důležité. Poněkud zvláštní je, že mužské postavy jsou v příběhu jen jako padouši, osahávači, neschopníci, případně objekty lásky. Není to ale rušivé; v průběhu filmu mě to nenapadlo. Takže dobrý s tím, že chybělo málo a mohlo to být moc dobrý. 65% ()

campix

Momentální móda je točit vtipné parodie na agentské filmy. Matthew Vaugh se svým Kingsmanem těžce zaskóroval a Paul Feig zdá se podle kasovního úspěchů a ohlasů také. Dle mého názoru se velice chytře svezl s vlnou a dal lidem, to co chtěli vidět. Bohužel to není nic pro mě. Slušných nápadů tam sice je hned několik, ale neskutečně je zabíjí neskutečná vlna patosu a neustále opakování stejných vtipů, které fungují maximálně napoprvé. Po páté už to taková sranda není. Přičtu-li ještě Melissu McCarthy, tak je vymalováno. Nenávidím tuhle ženskou. ()

TomPrusik1

V letošním roce máme opravdu dost špiónských komedií.Tohle bylo pro mě docela příjemné překvapení. Z prvních ukázek jsem čekal nějakou demetní komedii, u které se ani nepobavím, protože humor bude pod mojí úroveň, ale překvapilo mě, že se tu něco vtipného našlo. A nebylo toho málo. Nejvíce mě překvapila Melissa McCarthy, která vypadala trochu jako naše Naďa Konvalinková a pak taky Jason Statham v roli, u něj u něj trochu neobvyklé (nešikovný agent s bohatou vulgární slovní zásobou). U některých scének jsem se dost pobavil, ale některé byli tak jako jsem předpokládal slabé. Kdybych to měl srovnat s nedávným Kingsmanem, tak ten měl být (a byl) chvílemi vážný a vtipný (což se mu dařilo). Zatímco Špión je čistě jenom komedie (a ne vždy to funguje). Příběh neřešte, je podobný jako ve všech špionážních filmem. Někdo má zbraň, a chce ji prodat někomu, kdo by s ní měl nekalé úmysly. A protože je to komedie, tak tomu má zabránit "nezkušená" špionka, která si s tím překvapivě umí poradit. Rapového fanouška možná překvapí 50 Cent, kterého jsem si vůbec nevšiml (rap neposlouchám, jen vím že 50 Cent existuje a že je to černoch). Bavil jsem se dobře, ale ne zas až tak moc. 65% ()

mortak

V mnoha momentech velmi vtipné, v některých scénách lepší než poslední bondovka, ale povětšinou dost nedopecene (half -baked). McCarthy je v jedné chvíli skoro dementní, a vzápětí supergenialni, a z toho je jasné, že scénář nebyl moc propracovaný, hodně se improvizovalo, a hlavně na začátku je to znát (nudné dialogy typu superagentka a dvě nuly u baru). Melissa zachraňuje skvělým fuckovanim mnohé, Statham si krade film pro sebe, ale zbytek nic moc (konstatovani Mám krysu na koze prostě není vtipné). Škoda že to muselo mít těch bondovskych 120 minut. Osmdesát by stačilo, a byla by to pecka. ()

morgos

Stejně jako Kingsmani chtěli parodovat skomírající Bondovky, tak o to samé se pokouší Paul Feig se svým Špióném. Oba film považuji za dobré, ovšem film Špión považuji za lepší. Kingsmani měli lepší námět, ale vulgární humor ho pro mě srážel do průměru. Špión nemá tak dobrý námět ale má vkusnější humor. Všichni hrají dobře, především Melissa McCarthy. Kdo by řekl, že z Gilmorových děvčat bude dnes na vrcholu herecké kariéry právě ona. Jude Law se nijak zvlášť nepředvedl ale představil super cool neschopného agenta. Výborný byl také Jason Statham, kterého jsem v komické roli snad nikdy neviděl. Jako letní pohodičku doporučuji. Navíc se tam vtipně objeví slavný rapper 50 cent :-D ()

URBAN

Skvělá akční oddychovka. Zasmál jsem se a to znamená že to splnlo svůj účel a navíc jsem viděl Stathama v jiném s větle a líbilo se mi to, jen ho tam mohlo být trochu více. ( 8.7.15/KINO Frýdlant nad Ostravicí/Sčítání lidu: 12 ) ()

Prometheus69

Co by byl James Bond bez toho malého hlásku v hlavě? :D V tomhle filmu je víc Bulet time než v celé trilogii matrixu dohromady... nicméně je spíš než pokus o brutální vizuál, celkem vtipný záměr a že není vtipu zrovna po málu. :D Ze začátku jsem měl ohledně hlavní představitelky Susan jisté skepse.. že by se měl někdo raději držet sitcomu co mu jde nejlíp a nesrat se do filmu. Jeden průser už to bohužel byl. Drsňačky. Naštěstí agenské prostředí má jisté kouzlo ze kterým se dá pracovat. Když smažu těch počátečních 20 minut jsem měl pocit že se spíš než na špionážní komedii koukám na morbidnějiší verzi" Muži které nenávidí ženy 3... Ale nakonec, když pominu ten rozporuplný začátek kdy byli vtipní leda okřídlení potkani a ubrousek jako zákusek... Se to docela slušně rozjede a konečně se začne dít ta správná akce opepřená o patřičnou porci nejen Bondovského humoru, který né každému může jít pod nos. No a kdyby náhodou tak je k dispozici vedle Agenta elegána, ještě Syn Jucka norise co všechno zvoře... (chudák Stahman, to si nezasloužil :D) dá se říct že každý si přijde na své. obzvláště se mi líbila ta Suzanina Alter verze která celé té střeštěnosti dodala ještě pořádné grády... kdy panvičkový souboj v kuchyni je to nejmenší co se v tomto případě dá vyzdvihnout. Já se bavil... sice jsem v tom ze začátku dost plaval, ale nakonec si mě Suzan získala.. Když ani Stahman ve finále nic nenamítal. :D Tedy když už nic, tak to dopadlo rozhodně lépe než naprosto retardovaný Johny English... :) Parodie na Jamese bonda ze vším všudy. :D proč film vidět? 1) Jáááu moje noha! aneb pan DICK:D 2) stav bez tíže 3) rande v garáži (4 neřvi! Vždyť se ti to líbilo! Tento film mě rozhodně neurazil.. spíš naopak i když ano přiznávám těž nemám Melissu moc rád, ale za to Susan přece nemůže. :D Za mě 75% ()

flyboyeda

Po docela dlouhe dobe jsem dal sanci sfere s naznaky fekalniho humoru a konalo se prijemne prekvapeni. Tady neni prostor pro nejake subjektivni polemiky, Melissa McCarthy komedialni talent proste ma a tento film je predevsim o ni. Dobre ji sekunduji i vedlejsi postavy. Docela prijemna parodie na filmy typu bondovek s misty az prekvapive zabavnymi akcnimi scenami. Dlouha stopaz sebou bohuzel prinasi i par hluchym mist, ale jako celek mi film pomohl si velmi dobre odpocinout. ()

tomeek

Naprosto nečekaně zábavný film. Smál jsem se na celé kolo a mám trochu obavu, že jde o nejlepší roli, kterou kdy Jason Statham hrál :D ()

alchac odpad!

Předem svého zvratku přiznávám, že tentokrát je udělená senkruvna možná ne zcela oprávněná, neboť tento Satanův grál holyúdské ultratrapnosti, křečovitých pokusů o troškohumor, parodií na parodie hereckých výkonů a gotickou torturu jakéhokoliv náznaku dobrého vkusu jsem vydržel sledovat slabou třetinku celkové délky, kterýžto výkon i tak dle mého soudu snese srovnání s páně artistovým utrpením na kříži. A byť tedy připouštím, že se to v následujícím zblitku stopáže pozvedlo alespoň na úroveň retardovaného Kameňáku, pak předem varuji, že kohokoliv, kdo této zhmotnělé Flemingově noční můře udělil více než dvě, budu při osobním setkání z důvodu prevence přenosu nějaké závažné mozkové infekce a posednutí ďáblem nucen zletj od hlavy k patě hypermanganem a vykropit jej svěcenou vodkou (ano, kulyku, na tebe se dívám!). Tak, a teď jdu pro jistotu vykouřit své pécé. Teda kadidlem jako. ()

otík

Nedá se říct, že bych přímo unešen, ale jo, bylo to fajn. Nahláškovaná akční komedie s dostatkem slušné a kvalitní akce, překvapivě i hodně krve, neskutečný Statham hláškující sprostě, ale vtipně. Samotná hlavní hrdinka mi moc extra k srdci nepřilnula, ale rozhodně není nesympatická. Celkově se jedná o rozhodně zajímavý a zábavný přírůstek do akčních komedii a snad i parodií na filmy s Jamesem Bondem, jen by to chtělo zkrátit a trochu ještě více nadupat. ()

sir-dave

Americký humor. Překvapivý rozpočet na takovou potrhlou komedii, která si na sebe vydělala a kupodivu ještě měla velké zisky. Za akční scény a herce by se nestyděl ani kdejaký plnohodnotný akční film. Občas to bylo ujeté a ta parodie byla už dost velká. Někdy jsem se zase upřímně několikrát zasmál. Rose Byrne nejlepší na place. Scéna v letadle výborná. Ekonomy? Kotec pro špinavá zvířata. ()

Sabrewulf

U prvního Feigova filmu, který jsem shlédl, jsem si to říkal ze srandy, u druhého už jsem zvážněl a u dalších filmů už si to jenom potvrzuju: Feig bude takový ten buzíček (neplést s gayem), se kterým žádný chlap nechce na pivo a tak chodí do společnosti dam, které během cucání pomerančového džusu baví slepičímy fórky, sám se svým "vtipům" hihňá a hrozně si s těmi dámami v konverzaci rozumí (mnohem víc než s chlapy). Nejspíš bude chodit i v růžové a tak, prostě klasická karikatura buzeranta. A přesně takové jsou ty jeho filmy. Slepičí fórky ve společnosti slepic (ukázkový příklad budiž třeba scéna, kdy ta škaredá ženská u stolu pomlouvá tu modelku). Chtěl jsem se na to podívat aspoň kvůli Stathamovi, který tam měl občas povedené hlášky (za něj jedna hvězda), ale ten zbytek to definitivně zabíjí. Samozřejmě už se budu všemu, co je od Feiga, vyhýbat s velkým obloukem. ()

Triple H

***1/2 Feig je v životnej forme. Komédií, ktoré by ma za posledné roky fakt nahlas rozosmiali by som vedel spočítať na prstoch jednej okyptenej ruky. A medzi nimi aj Feigovo Heat, ktoré mne osobne príde tu na csfd pomerne nedocenené. O Špiónovi platí v zásade to isté. Tento rok sa po Kingsmanovi jedná už o druhý film, ktorý sa vtipne a zaujímavo pohráva so špiónskymi klišé. Statham a spôsob akým je jeho úloha napísaná je skoro geniálny a nikdy v živote by ma nenapadlo, že ho v takejto polohe uvidím. Clouseau našiel svojho regulérneho nasledovníka. Palec hore. Melissa McCarthy je pre mňa oriešok - v niektorých filmoch (Identity Thief) je vrcholne otravná, ale pod Feigovou taktovkou využíva svoje predispozície na maximum a má aj dobrý komediálny timing. Spôsob akým sa celý film naváža do jej výzoru je brutálny a je vlastne hodné rešpektu, že si McCarthy vie zo seba takto vystreliť (hoci nepochybujem, že to má veľmi dobre zaplatené). Všeho-všudy veľmi vtipná záležitosť a pre americký mainstream ďalší slušný zárez v rámci nad očakávania vydareného roku 2015 (Avengers, Kingsman, Furious 7, Mad Max). ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni