Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zaměstnankyní největší špionážní organizace na světě, tedy CIA, což zní zajímavě. Ve skutečnosti má ale klidnou, nenáročnou a chvílemi až nudnou práci. Je totiž analytičkou, která jen málokdy opustí svůj psací stůl s počítačem, u něhož slouží jako oči a uši špičkového agenta Bradleyho Finea (Jude Law). Ti dva dohromady tvoří perfektní tým. Bradley špionážní mise v terénu zvládá, aniž by se mu v pečlivě upraveném účesu zkřivil jediný vlásek. A Susan ve své suterénní kanceláři zase touží po jeho srdci. Jednoho dne se vše změní. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcera nedávno zesnulého obchodníka se zbraněmi, totiž dostala neobvyklé dědictví v podobě malé jaderné bomby. Dostačující na zničení jednoho většího města. A chce ji prodat, klidně i teroristům. Aby toho nebylo málo, Bradley CIA, a tedy i Susan, nedobrovolně opustí. Další špičkový agent Rick Ford (Jason Statham), je nepoužitelný, protože byla prozrazena jeho totožnost. A tak padne návrh, že jedině ta nejméně nápadná osoba – tedy Susan – může proniknout do smrtícího světa obchodníků se zbraněmi a zabránit tak globální katastrofě. Rozhodnutí vyslat Susan do terénu rozpálí Ricka Forda do běla, a tak se vydá po stopě jaderné nálože na vlastní triko. Jelikož je typem agenta, který v sobě spojuje Ramba a komisaře Clouseaua, je na maléry zaděláno. Odpovědnost za záchranu mnoha životů tak leží na Susaniných mohutných bedrech. Musí se nejen nenápadně vetřít do světa obchodníků se smrtí, přežít v něm, splnit svůj úkol a přitom obrazně i doslova nakopat nejeden zadek. (Cinemart)

m.a.t.o.

Po predchádzajúcich skúsenostiach s najotravnejšou "komičkou" súčasnosti som od Špióna bohvieaké očakávania nemal. Vlastne som si to pozrel iba kvôli Stathamovi, ale nakoniec musím povedať, že sa oplatilo. Trápnych momentov bolo výrazne menej, než tých vtipných, Jason so svojimi "všade som bol, všetko viem" hláškami božský, Rose Byrne, Morena Baccarin, Nargis Fakhri oku lahodiace a akčné scény natočené lepšie, než v bársktorom súčasnom áčkovom akčnom filme. Vlastne, keď tak nad tým premýšľam, nebyť Melissy McCarthy bola by to vynikajúca špiónska komédia. 60 % ()

Dagoussek

Musím dát 4*,protože jsem se smála od začátku až do konce až mě bolelo břicho a ždraně :-) Po dlouhé době konečně komedie, kde jsem se pobavila. Geniální ajťačce tlusťošce se splní sen, dostane příležitost být tajným špionem :-):-):-):-):-):-):-) a hurá na pořádnou jízdu. Doporučuji!!!!!! ()

blackJag

Feig musí mít pro Melissinu šunku nějakou zvláštní úchylku. Zase je v jeho filmu, zase je patřičně tučná a zase je patřičně neurvalá. Chutná to líp než minule, Melissou to ale není - Statham si udělal skvělou prdel ze svých obvyklých rolí a jen díky němu se na film hodí podívat. 50% ()

Trapper33

Naprosto žádná očekávání a parádní zábava. Místy je to možná trochu stupidní, ale celkově to funguje skvěle. Melissa McCarthy se mi ze začátku vůbec nelíbila, ale jak se její příběh vyvíjel, tak jsem jí víc a víc fandil. Jeden vtip za druhým vůbec není na škodu a do všeho zapadá naprosto geniální Jason Statham, který kdykoliv byl na scéně, všechnu pozornost strhl na sebe. Nic nečekejte a královsky se pobavíte. Filmový víkend 2015 ()

Hollohlaway

Má to stopy britského humoru, a je to i občas vtipné, taktéž scénář nedrhne tolik, jak jsem se obával. Jsou tam nesmysly, ale řekl bych celkem v normě. Minimálné kvůli naprosto vynikajícímu Stathamovi to stojí za to shlédnout, ten si to užívá jedna radost. Ovšem kdyby tak místo Melissy McCarthy obsadili v podstatě kohokoliv jiného...Mě ta ženská fakt vadí, sice tu nebylo tolik fekálního humoru jako v jiných jejích filmech, ale prostě mi leze krkem, jak hraje, chování postav, její pochechtávání...fuj fuj třikrát fuj. Aby bylo jasno, tenhle film sráží ona, nikdo jiný. Ale chápu, že to je subjektivní dojem. ()

jenik71

Parodie na špionážní filmy, která na mě působila místy trapně, v několika scénách jsem se ale docela pobavil. Po celou dobu se mi prostě střídala nuda se zábavou. Potěšil mě hlavně drsňák Statham, který si vyloženě dělá bžundu sám ze sebe a to oceňuji. Tři hvězdičky dávám už jen kvůli němu. ()

herr_carter

Tak si tak pomalu začínám přemýšlet, jakým způsobem dostanu do své TOPky nej hereček Melissu McCarthy a která z dam jí bude muset nakonec uvolnit místo, tohleto byla zase jízda v jejím podání ! Film se povedl po všech stránkách, bylo velice příjemné sledovat stále nadávající Rose Byrne, což je na její většinou intelektuální role dosti nepoměr...Stathama, který ze sebe poprvé v životě udělal naprostého kreténa a toto všechno zabalené pěkně do pekelné akce,která vypadá, že nikdy neskončí.. "jednu ruku ti narvu do krku, druhou do prdele, uprostřed se spojí a budu na ně hrát jak na zasranou harmoniku", lepší 4*..............moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

h0n24

Jedinečné. Doporučuji. Zajímavá komedie ze špionážního prostředí. Paul Feig si splnil sen a natočil komediální Bondovku, která poletuje na velmi tenké hranici mezi úplně debilní a vkusná. Melissa McCarthy je rozený komik a její střídmé, nenucené vtipy filmu sedí. Ozvláštnění o "větší celebrity" není špatné. Je tam řada hluchých míst, přesto je její role uvěřitelná. Postavy se vyvíjejí, jsou celistvé. Film samotný nabourává řadu konvencí. A jako správná americká komedie vše končí tím "správným happy endem". A nebo taky ne :D Každopádně pokud hledáte špionážní komedii, která není debilní jako většina těchto komedií, tohle by Vás mohlo zaujmout. ()

pavcas

V komedii, která se opravdu nebere moc vážně, exeluje Melissa Mc Carthy, v roli potrhlé a velkohubé agentky CIA, která ke své práci přišla jak slepý k houslím. V touze pomstít svého kolegu ( Jude Law) do kterého je zamilovaná se vydá na "mission impossible" a pokud ze začátku nevíte, jestli je to ještě vtipný nebo už trapný, stojí za to vydržet, protože po chvíli je celkem snadný najet na vlnu tohohle potrhlého humoru a nechat se jím unášet. Závěrečná scénka s Jasonem Stathamem, který tu celou dobu tak trochu paroduje sám sebe a svoje role dokonalejch akčních zabijáků, mně zanechala s úsměvem od ucha k uchu. Silný 3*! ()

sedm.1

Špion je poměrně zábavná podívaná na odreagování, která sice zrovna dvakrát neoplývá inktelektem, spíš tedy naopak, zde použitý styl humoru patří mezi skutečně ten nejlidovější, nevyhýbající se ani množství vulgarit a i několika fekálním scénám, což ovšem zrovna mě vadí v té nejposlednější řadě, důležité je, že zde vtipné momenty fungují a není jich málo, takže v tomto ohledu jsem opravdu spokojený. Nicméně, zároveň musím ale i podotknout, že onen humor je spíše úsměvnějšího charakteru, než aby se u toho divák dvě hodiny chlámal jak blázen, ale opakuji, nikdy tvůrci nesklouzli k trapnosti, nesoudnosti, či vyloženě mimóznosti, takže pohoda. Co se zápletky týče, je sice docela průhledná, ale několikrát i překvapivě nápaditá a především má spád, pořád se něco děje a ikdyž finále je už docela velká křeč, pořád si ještě dokázala udržet jistý nahled, důstojnost a neotravnost. Jinak mě docela příjemně překvapila akce, které tedy nebylo moc, ovšem těch pár scén se skutečně povedlo a mile oživila celý film. Špión je také jinak můj první film s Melissou McCarthy, na kterou jsem byl docela zvědavý, jestli ten humbuk kolem jejího jména, který stoupá film od filmu, má nějaké opodstatnění a musím přiznat, že mě až tak nedostala. Je to sice sympatická boubelka, využívající takovej ten říznej typ herectví, kterej se s nikým a ničím moc nesere, a já beru, že zábavu tedy zařídit dokáže, ale opakuji, můj šálek kávy to až tak není. To Jason Statham si to tu ale skutečně užívá, což se po všech těch drsňáckých rolích tedy ani moc nedivým a ikdyž jeho postava je narovinu spíš čistou parodií na sebe samého, je to v jeho podání slušná show a jeho hlášky zde patří s přehledem k těm jasně nejlepším a nejvychytanějším. Špión je zkrátka pohodová komedie, okořeněná několika povedenýma vychytávkama, za nějakou pecku ji ale považovat rozhodně nemůžu, přestože jako zábavný film funguje spolehlivě. ()

kenkaku

Teda děti... to jako vážně? 3-4 hvězdičky tomu nasázeli všichni moji oblíbenci. No hnus tedy. Stačilo totiž 2:10 (slovy dvě minuty a deset vteřin) a dostavil se pocit vrcholné trapnosti. Debilní dialogy a ultra nevtipná machna jakmile otevře pusu, tak je to tragedie. Po další cca 1/2 hodině jsem film už nesnášel. Celé to zachraňuje jen Statham, který prostě baví. Bohužel si ho užijeme asi tak 10-15 mnut z dlouhých dvou hodin debility a nechutností. Je uplně fuk, že se občas snaží zachránit situaci celkem brutálním násilí. Machna to vždy spolehlivě zabije. Melissa McCarthy a Paul Feig se u mě stávají sprostým slovem... (bohužel se oba vyskytují i nových Ghostbusters :(... to bude peklo) ()

Circumscriptor

V dobe kedy je priemerná komédia zriedkakedy úspešnejšia ako vrece hnilých zemiakov bolo toto naozaj úctyhodné dielo. Neuveriteľne dobrá komédia, pri ktorej nie je o smiech núdza a naozaj sa divím, že si tu dobrovoľne zahral aj Jason Statham. A tá scéna s ,,nechceným" zabitím toho chlapíka je proste neskutočná. ()

Mike93

Jedna hvězda pro pana Stathama se už nese. Zbytek si zaslouží kýbl ovčích hovínek. Dokonce jsem byl tak znechucen, že jsem musel vypnout v půlce. Melissa McCarthy je strašná herečka s kyselým výrazem a vždycky když jí vidim, tak ve mě něco škubne... Hnus. ()

Firebug

Solidní špionská komedie, zprzněná "komediálním umem" Melissy McCarthy, který je umocněn tím, že její "vrozenou sympatičnost" tvůrci vyšperkovaly otřesnými převleky. Melissa si jede opět to svoje. Buranský humor, obézní neohrabanost a občas nějaký držkopád. Ostatní postavy naštěstí zachraňují, co se dá. Ať už jde o bondovského Lawa, komediálně naladěného Stathama, nebo famózní záporačku, kterou si střihla Rose Byrne. Díky nim se to dá dokoukat a nakonec to i přežít bez vážnější újmy. 2,2* na jedno použití... ()

Benedygtus

Asi mam nejakou osobni divackou krizi nebo nevim, protoze mi posledni dobou nic neni dost dobre. Ale na tento film jsem se opravdu tesil a ano, ocekval jsem, ze to bude trapne. Trapne to bylo a jak, ale co me zklamalo o dost vic, ze vsechny vtipne sceny jsme uz videli v traileru a nic vic ve filmu samotnem nebylo. Jen ty trapne sceny. Asi se to minulo s mym smyslem pro humor. ()

KoRner

Vtipný, ale už trošku obohraný príbeh ako sa z normálneho človeka, respektíve guľatej McCarthy, stane potom, ako si začne veriť superšpión. Táto verzia je aspoň iná v tom, že máme aj superšpióna, z ktorého sa vykľuje aj supertlčhuba v podobe Stathama. Pred tridsiatimi rokmi by sa z toho stala komediálna klasika, v súčasnej dobe sú ale podobné filmy tucty a neviem prečo by som to mal hodnotiť nadpriemerne. ()

Lukoboss

Chvílema je to sranda, že jsem se opravdu od srdce zasmál, na druhou stranu je to někdy tak moc jeblý, že už to šlo přes čáru humoru a bylo to fakt trapný. Jako hodně to nadsadit byl určitě účel tvůrců, ale mně se to prostě nelíbilo. Když už se tlačí na pilu moc, je to blbý, co si budeme povídat. Kingsman byl teda 100x lepší a inteligetnější z mýho pohledu. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Statham a Law jako zábavní špióni