X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

BaronMartin

Tenhle je film je tak strašně moc zbytečný. Jako, celou dobu během jeho sledování jsem si říkal „Proč?“, protože ten film působí hrozně navíc, kdyby neexistoval, nic by se nestalo. Film to není nijak extra špatný, ale je to prostě typický, dost průměrný blockbuster. Postav je tu asi milion a opět, úplně zbytečně, jelikož většina z nich nemá skoro vůbec prostor, nemá žádnou interakci s ostatníma a působí opravdu zbytečně. Herecké výkony jsou fajn, ale jen u těch postav, co se vrátili z předchozích dílů, to znamená James McAvoy, Michale Fassbender, Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult a cameo Hugha Jackmana potěšilo. Plus je tu ještě Evan Peters a jeho Quicksilver, ten je stejně boží jako v Days of Future Past, ale je zde jedna příběhová linka s jeho otcem / Magnetem, která opět působí strašně zbytečně a promrhaně, když víte, že v celé X-Men sérii k ničemu nevedla a nikdy nepovede. Každopádně další postavy jsou dost meh. Moira MacTaggert se zde vrátila z First Class a je hrozně zbytečná (počítejte, kolikrát v této recenzi padlo slovo zbytečné :D). Pak tu máme spoustu promhraných nevyužitých postav jako Cyclops, Storm, Psylocke, Angel, Nightcrawler a hlavně Jean Grey. Sophie Turner hraje Jean hrozně prapodivně, celá postava je dost zvláštní a její power up na konci filmu je jak vycucaný z prstu. Film hrozně tahá Magneto, který má hlavně ze začátku dost lidskou a osobní linku. Jenom škoda, že je to opět Magneto, který je ze začátku dobrý a hodný a pak se otočí na záporáka, viděli jsme to ve First Class, v Days of Future Past, tady a ještě to jednou uvidíme... Mimochodem, příběh se odehrává v 1983 a hrozně mě iritovalo, jak postavy vypadají totálně stejně jak ve First Class / Days of Future Past, i když dějově uběhlo 10 / 20 let. Mohli si s nějakým make upem trochu vyhrát :D Nebo tam jednoduše nedávat tak velký časový skok. Akce tu moc není, v podstatě je tu jenom Quicksilverova Sweet Dreams scéna, která je fakt super a finální bitka, což je hnusný CGI bordel plný digitálních efektů, takže ta za moc nestojí. Ještě na závěr tu máme samotného Apocalypse, který je prostě hrozné promrhání Oscarem Isaacem. Apocalypse se totiž tváří jako strašně zajímavý záporák se zajímavým originem, to ale trvá jen do doby, než si uvědomíte, že je to totálně obyčejný a nezajímavý, nudný a špatný záporák bez špetky nápadu. Aspoň vypadá docela dobře, to CGI nebo make up, nebo co to vlastně má sakra na sobě, vypadá velice pěkně a Isaaca v něm prakticky nepoznáte :D I když jsem to tady dost hejtil, tenhle film není špatný. Nedělá nic vyloženě špatného, vzhledově vypadá pořád dost dobře, herecké výkony jsou fajn a zápletka zabaví. Ale je strašně průměrný. Jednoduchý průměrný blockbuster, který je fakt hodně zbytečný, protože nic do celého X-Men světa nepřináší. X-Men: Apocalypse je velmi průměrný blockbuster, který celý čas působí hrozně zbytečně. Ale když nemáte na co koukat.... Hodnocení: 50% ()

Vito_LePour

Není to First Class a není to Days of Future Past. Pořád je to ale velice slušná záležitost, která má pomalejší rozjezd a více psychologie, což jí velice sluší. Mohlo to rozhodně být kratší, ale z uvedených 'pomalejších' pasáží bych neubral, spíš z té míchánice uprostřed. Opět mi nepřišel scénář úplně dotažený do konce, ale rád jsem se přes to přenesl. ()

Markeee

mne sa to páčilo, bolo to možno lepšie ako first class a future past dokopy, záverečná scéna, kde sa doňho všetci pustia a perfektný soundtrack, no proste super :) videné na predpremiére 18.5.2016 Cinemax Optima Košice ()

Juick

Vizuální 3D orgie. Byl jsem tak zaneprázdněn tou fantastickou podívanou, že jsem si nevšiml tuctového a nenápaditého příběhu a díky tomu mě nijak neobtěžoval. Auta létají, domy létají, mosty létají, lodě létají, mutanti létají, včely létají, všechno létá a je to krásné. ()

pan_ponozka

Tak jsme se dozvěděli, proč je Charles plešatý. 144 minut čekání na tohle. Jestli jste se stejně jako já namlsali předchozí Minulé budoucnosti, budete zklamaní. Opravdu žádný děj, enormně kýčový průběh, dětinské projevy a nesmyslné dějově slepé uličky. K čemu se tam objevil Stryker, nebo Wolverine? Škoda peněz za kino. ()

Wolftalon

I když jsou bezesporu třetí Xmeni po vizuální stránce uspokojiví a nedráždí nekvalitnímy efekty, nepříjemně upravenými barvami či tresoucí se kamerou, přece jen jim něco chybí. U Singera jsem si asi už zvykl, že umí natočit film, který není většinu času jen o efektech a akci, ale především o postavách a vztazích mezi nimi. V předchozích dílech byly motivace jednotlivých protagonistů vysvětleny opravdu velmi pečlivě a byl jim věnován dostatek času. Třetí prequel díky absenci těchto prvků působí tuctově, na čemž má značný podíl i bezcharakterní záporák, který se dal určitě zpracovat lépe. Aspoň že Quicksilver opět exceloval - scénu s mým oblíbeným hudebním doprovodem bych mohl sledovat pořád dokola. Fassbenderův a McAvoyův herecký talent byl bohužel tentokrát upozaděn a nebyl tak využit, jak by měl, a to hlavně protože jejich vzájemné interakce bylo jen poskrovnu. Vážně doufám že se Singer pro příště více zaměří na to, co umí nejlíp, a nedočkáme se průměrných Xmenů, ale opět vynikajících. Po odchodu z kina jsem zvažoval nejdřív 4 hvězdy, ale s odstupem času mi došlo, že by to byla urážka Budoucí Minulosti i První Třídy. ()

filip333

Dva roky čekání a zklamání... Není to pouze přehnaným očekáváním. Herci po deseti letech nějak nezestárli. Dělník Magneto byl velmi zábavný a následně jeho zesílené schopnosti byly fajn. Emocionálně mě film nechal v klidu, ani akční scény nezabírali. První mutant byl divný. Happy závěr ze stavby si také mohli odpustit. ()

hlava81

Určitě jsou lepší filmy o X-menech, než tento, ale nakonec to nebylo tak špatné. Pročetl jsem si hodně názorů a komentů, než jsem na film šel, takže jsem byl trochu skeptický, ale nakonec jsem si film celkem užil. Nečekejte žádnou mega epickou X-men bombu a bude to v pohodě. Mohlo to být trochu kratší, protože některé scény jsou trochu nudné a dlouhé, ale na druhou stranu alespoň člověk stráví více času v kině :) Takže nebojte se. Pokud máte rádi X-meny, jděte do toho. Nebudete zklamáni. Teda doufám :) Osobně hodnotím 7/10, ale bohužel 3,5 hvězdy dát nejde, takže dávám 4. ()

Tomko87

Štyri len tak tak. Vlastne je to tri a pol hviezdičky. Po negatívnych názoroch a recenziách som čakal najhoršie. Nakoniec som bol milo prekvapený. Len toho Singera už vo filme ledva vidím. Stále nechápem, prečo sa dal na cestu digi kvázi epickosti. To mi nesedí. Hlavne keď mám v hlave jejo x1 a x2. Doriti ako keby to ani nerežiroval on. Napriel tomu ma film bavil. Michael Fassbender bol ako vždy perfektný. Doslova som cítil jeho novo nadobudnutú bolesť. S ním na nemám problém. Bojové scény mají spád a sú prehľadné. Ako v DOFP, tak aj tu kraloval Evan Peters. Jeho nástup s nádychom oldies nemal chybu. Trochu som mal obavy z mladej Sansy..ehm ..pardon Jean Grey, no Sophie Turner ju zvládla dobre. Nezaškodilo by trochu toho rebelstva. Prišla mi taká zakríknutá. Veď už má super schopnosti a nemusí sa báť, že ju bude Ramsay zase pichať do zadku. Hlavný záporák bol na hovno. Vizuálovo aj charakterovo. Proste to bol kokot s veľkým egom. Napriek frflaniu a občastnému krúteniu hlavy som z kina odchádzal spokojný. ()

Rewisheed

Možná jsem čekal o trochu víc, ale i tak mě film neurazil. I s přes dlouhou stopáž jsem se ani minutu nenudil. Příběhově je to logicky ještě více zamotané, ale pořád se to dá ustát. Možná lehce předimenzované, ale určitě mnohem snesitelnější než nedávná Civil War, která mě vyloženě nasrala. Přece asi jenom nejslabší ze tří posledních filmů, ale vzhledem k trendům poslední doby si dle mého film ještě pořád drží určitou úroveň, a tak se obávám, že budu muset s některými uživateli nesouhlasit i když chápu jejich rozhořčení a vím jak to myslí, ale jak říkám, zas tak vyhraněné mi to ještě nepřijde. Dávám 4/5, protože jsem to viděl s otřesným dabingem a vím, že kdybych to viděl v původním znění, tak se mi film líbí víc. Okolnosti tomu ale bohužel nepřály. ()

sebulba1981

Perfektní kousek ze světa mutantů.Film se mi líbil moc.Dvě a půl hodiny uteklo hodně rychle.Podle hodnocení ostatních si říkám,jestli jsem byl na stejném filmu.Pro mě je to totiž vynikající letní hit a když si vzpomenu,jak dopadl superman s batmanem,tak musím dát 5 hvězdiček.Trochu mi už začíná vadit to neustálé ničení měst,co nám Američané pořád předkládají.Myslím,že by to šlo i bez toho.Asi to k tomu patří.V červnu se chystám na nový Den nezávislosti,kde soudě podle trailerů nám taky pár měst padne.Tam je to v pořádku,ale X- Men takové vizuální orgie nikdy nepotřebovali,tak nechápu,proč to tam měli teď také.To je asi jediná slabá věc.Jo a potom ještě hlavní záporák je takový nemastný.Jinak je všechno OK.Všichni herci jsou super,hlavně James McAvoy a Michael Fassbender jsou boží. ()

halberdier

Společně s X-Men: Poslední vzdor nejslabší X-Meni. A je smutné, že u toho byl otec celé série Bryan Singer. Budoucí minulost sice nedosahovala kvalit prvních dvou filmů, ale byla zábavná a podobně jako u předchozích filmů sázela hlavně na postavy. Navíc si oslím můstkem na konci připravila půdu pro další možný reboot celé série. A tento reboot nastal právě v X-Men: Apokalypsa. Jenže v celém univerzu spíš udělal slušný guláš, protože některé věci si bere z První třídy a Budoucí minulosti a některé znovu restartuje a divák se v tom začíná ztrácet. Tento díl v podstatě rezignoval na prokreslení jednotlivých postav (snad vyjma Xaviera a Magneta) a představuje jen bezejmenné mutanty jako v Posledním vzdoru. Trikové scény jsou slušné, ale s přebývajícím časem začnou být monotonní. Hlavní záporák není příliš démonický - na to, že se jedná o jednoho z největších v marvelovském univerzu. Opravdovým pozitivem je opět scéna s Quiksilverem. Jako letní blockbuster ucházející, jako pokračování X-Menovské série krok zpátky. ()

stihac10

Like Jean Grey said, the Third one is always the worst... Každá scéna s Quicksilverem je totální nářez! Night clawler má hroznej účes, ale vyniká akcí. A Profesor ani Magneto rozhodně nevypadají na 50 ikdyž by měli!... Proč Apocalypse vlastně zničil všechny jaderné zbraně, když chce zničit svět?! Storm vzhlíží k Mystique (kladná postava) a přesto se přidá k Apocalypse a chce zničit svět?.. Apocalypsův způsob zabíjení je vtipný.. Jednoznačně 3 nejhorší díl, hned po Posledním vzdoru a Originu Wolverinea.. 5 z 10 ()

Deathwing

Příjemné plynutí příběhu od seznamování starých i nových postav až po nepřeefektovaný finální souboj. Obvzlášť zachraňující scéna rychlíka Evana Peterse a odhalení největší záhady X-manu proč a jak Profesor Xavier oplešatěl. Akorát mutantů mohlo být více je jich přece půlka světa, tak ať se ukážou. ()

abi9

Jakmile začnou cpát young adults do X Menů, je to konec. Teenageři, kteří se hledají. Namakanej egyptskej bůh vylepší jejich schopnosti a oni mu začnou zobat z rukou. Druhá parta adolescentů zachraňuje svět. Všechno se to do sebe pustí a BUM! Nelogičnosti na každém rohu. Triky dělané na koleni. Nepropracované postavy. Jediná fungující dvojce: McAwoy - Fassbender. Když už má Quicksilver konečně prostor, tak to zachraňuje a vy máte pocit, že to přece jen nebylo vyhození peněz. Bylo to dobré, jen protože jsou to X Meni a ty máme rádi. Ale jestli budou takhle pokračovat, tak to mohou rovnou zabalit. 60 % ()

brasek odpad!

Primitívna kravina! Snímok absolútne popiera X-Men: Prvá trieda a X-Men 2 (Kurt Wagner) a mozog sa mi zastavuje, že WTF: Magneto ako robotník v zlievárni, profesor X vymaže mozgy ľuďom, aby nepoznali pravdu o Kubánskej kríze a finálna polhodina absolútne trápna až sa tento snímok prepadáva u mňa do samej žumpy. Záporák Apocalypsa málo výrazný, ale primitívneho balastu tam scenáristi dostali viac ako dosť. ()

Optical

X-Meni se po hrátkách v čase zasekli a teď neví kudy kam. Je až s podivem, jak nově nastartovanou sérii dokázal Singer behěm pouhých dvou filmů devalvovat. Jednoduchý příběh s hromadou efektů, který dohromady nudí stejně jako všechny ty nové tváře. Zřejmě nastal čas uložit kombinézy nadobro k ledu. Hlavně ne žádný restart! ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)