Talla Atwaterová je mladá, nezkušená reportérka, která si příliš nevěří. Po několika marných pokusech jde konečně na pohovor do televize. Je přijata do televizní stanice v Miami a zaučuje ji zkušený reportér Warren Justice. Je k ní tvrdý a nekompromisní, ona touží vyniknout, a tak jeho ústrky snáší. Nejdříve pracuje jako asistentka, když se konečně objeví před kamerou, neobejde se to bez trapasů. Warren, kterému vlastní kariéra nevyšla podle jeho představ, chce, aby ona uspěla tam, kde on selhal. Pod jeho vedením se z ní stane populární televizní reportérka. Při vzájemné spolupráci mezi nimi vznikne hluboký a intenzivní vztah. Talla si zachovává své zásady a sláva jí nezkazí charakter, do jejich vztahu však zasáhne osud. (TV Nova)

golfista

Robert Redford jako zkušený kontroverzní reportér a Michel Pfeifer jako začínající nezkušená ambicoózní hlasatelka. Předáváním zkušeností se vzájemné sympatie utužují k trvalému přátelství a podpoře. Nadprůměrný film o složité práci televizního reportéra v "první linii". ()

T2

Rozpočet $60miliónovTržby USA $51,088,705Tržby Celosvetovo $100,688,705║ a ten rozpočet sa ako na čo minul? film je len čistý priemer /55%/ ()

movie

Od přítomnosti Redforda jsem očekával hodně, ale výsledek mě celkem zklamal. Průměrné mainstreamové drama s charakterově děsně nevyrovnaným scénářem. ()

igi B.

Rutinní hollywoodština coby milostná romance s dramatickými vsuvkami, emotivními klišé a mdlým zpracováním. Navíc pak při uvedení v ČT tradičně zmrveno ořezem obrazu a otravným dabingem, odsouvajícím atmosféru filmu někam do intimních míst tuzemské čudlařiny... :-( ()

genetique

Veľmi sľubná trpká romantika. Prvú hodinku mal film dokonca aj slabý nábeh na štyri hviezdičky, no čím ďalej som ho pozeral, tým ďalej chápem výsledným percentám. Spočítal som totiž dokopy asi tri miesta, v ktorých mohli film strihnúť bez toho, že by to celé zbytočne preťahovali a naťahovali diváka o trpezlivosť. Prekvapivo to však nie je uplakané ani nič podobné. Trošku reality, trošku sentimentu a pohoda je na svete. 60%. ()

Madison

Nenáročná zmes romantickej drámy a mierneho náznaku komediálnych fragmentov zaručene spríjemnia poobedňajšie chvíle. Možno je to iba zbytočne natiahnuté a ku koncu trošku zdĺhavé, ale inak ústredným postavám Redfordovi a Pfeifferovej to pristane, hoci mne osobne kultovú dvojku Geera a Robertsovú nenahradia :) Ak si odmyslíte skutočnosť, že je to len jeden z miliónov klišoidných filmov, celkom sa pri tom odreagujete a po dopozeraní vo vás až na záverečnú "vynútenú" scénu táto snímka nezanechá nijaké trvalé dôsledky. ()

petaspur

Sallyanne Atwaterová měla svou krásu, nekonečnou energii a touhu stát se slavnou. Na cestě za svým cílem roznášela kávu, zvedala telefony, hlásila v pláštěnce a megabrýlích počasí - až si ji vzal pod svá křídla zkušený bard televizního vysílání Warren Justice. Přejmenoval ji na Tally, do ruky jí vrazil mikrofón a do hlavy větší než malé množství rad na téma, jak se stát slavnou reportérkou. Vztah mezi nimi je nevyhnutelný, ale jeho půdorys založený na vztahu učitel - žákyně rychle dostává první trhliny. ()

Snorlax

Rutinní a patetická romantika má velké štěstí, že ji svým charismatem výrazně pozvedl Redford, jinak by patřila odkopnout na smetiště filmových dějin. ()

Slarque

Televizní zpravodajství je vděčné téma, ale tohle není tak dobré jako třeba Vysíláme zprávy. Pohled je tu omezen pouze na milostnou romanci Michelle Pfeiffer a Roberta Redforda. A když po třech čtvrtinách snímku najednou přišla Michellina dramatická reportáž z vězeňské vzpoury a Robertova cesta do Panamy, chvíli jsem se divil, že sleduji pořád ten samý film. Výsledný pocit je, že tu bylo nakousnuto ledacos, ale prakticky nic nebylo dotaženo k uspokojivému konci. ()

dopitak

Kolik takto zázračných vzestupů filmově urychlených jsem jen už viděli... Tohle ale bylo už trochu za hranou, velký boss RR měl nějak moc volného času věnovat se nové asistentce. Jenomže jeho osud vytáhl film o dobrých patnáct čísel do plusu, aspoň tedy u fanynek. Skvělý dabing Pavla Soukupa! Pro studenty mediálních vztahů a žurnalistiky docela přínosný film, tedy aspoň v době svého vzniku, protože to všechno už sem bohužel taky přišlo. ()

triatlet

V úvodu pokus o komedii. NUDA. Pak pokus o romanci. NUDA. A aby toho nebylo málo, tak pokus o akčnost. NUDA. Celkově NUDA. ()

Kamca_

Hlavní dvojice k sobě vážně ladila. Film mi celkem sednul. Hudba se mi moc líbila. Takže dávám 70%. Trochu mi vadila ta přehnaná stopáž. ()

Tommassi3

"Sakra Warrene, ty máš zvyk, že koňský prdeli říkáš koňská prdel !! A je tady kolem spousta lidí, který to nevocení.." ()

murakamigirl

Priemerná pracovná "búračka" na novinárskej diaľnici. Zato s nadpriemernými "vodičmi". Žánrovka z podobného prostredia s explozívnejšou dvojicou Julia Roberts, Nick Nolte, s viac sexi detailami a intímnou zápletkou má meno ZBOŽŇUJEM TRABLE. ()

Terva

Ocenění - Oscar 1996 - nominace: píseň (Because You Loved Me). ..........Zlaté glóby - nominace: píseň (Because You Loved Me). ...........Blockbuster Entertainment Awards - vedlejší herečka v romanci (S. Channing). ..........Grammy - píseň pro film nebo televizi (Because You Loved Me) http://www.youtube.com/watch?v=hzhaA3Zay4M Hudba : Thomas Newman. Scénář : Joan Didion a John Gregory Dunne. Kamera : Karl Walter Lindenlaub. Warren Justice ( Robert Redford ), je tvrdý, nekompromisní a těžko přístupný muž takové role jsou pro herce vždy lákavou výzvou. CHYBA VE FILMU - Když se Tally vrátí z večeře se svým agentem zpátky do práce za Warreem, je vidět při záběru na jeho záda, že má levou ruku v bok. Když ho však kamera zabere ze předu, levou ruku má v kapse. ()

Historik

Jedním slovem utrpení. Ani nevím, proč jsem to dokoukal do konce. Možná jsme pořád čekal, že to přece jen bude o něčem. Nedočkal jsem se. Jen typický patos. ()

Derek

pribeh skaredeho kaciatka ktore sa premeni na krasnu labut, tu v podobe dedinskej putky ktora zacina ako televizna rosnicka ale vdaka dohladu a pomoci sympatickeho Redforda to dotiahne az na hviezdu hlavnych sprav. Pfeiffer i Redford su skvely, ale okrem mnozstva klise to prilis vela neponuka. navyse sa dockame v polovici i videoklipovej montaze k piesni od Celine Dion, pri ktorom sa zalubeny par cvachta vo vode. na koniec nas avnet pripravuje tak neohrabane ze moze prekvapit iba niekoho kdo nikdy nevidel ziadny iny film... ()

balba

Tři hvězdičky pouze za herecké obsazení a to M.Pfeiffer a R.Redforda.Jinak co se týče filmu je to jedno velké zklamání. ()