Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

tomino28

Hezky se na to dívá, ale dobrý vizuál nedělá dobrý film. Jinak je to dlouhé, natahované, ukecané... a akce se zoufale nedostává. Napětí je rovněž jako šafránu a i když se Focus snaží vypadat chytře a rafinovaně, tak mu na to těžko někdo skočí. Z mého všeobecného zklamání mě nevytrhlo ani herecké obsazení, ústřední dvojka je nevýrazná a ani Margot v plavkách to sama nezachrání. ()

esmoke

Profesionální podvodník (Will Smith) velí profesionální zlodějské partě. Seznámí s Margot Robbieovou (tou, co ukazovala všechny své přednosti ve Vlku z Wall Street), která se "řemeslu" teprve učí... Není to heist, ale kapsářina, škoda. ()

JenomDominik

Od filmu jsem čekal míň než jsem od něj dostal, možná to bylo i "menším" hodnocením na ČSFD (69%) Will Smith zase skvělý herecký výkon, a tady k tomu přispěl i skvěle zvládnutý scénář a režie. Krádeže tu byly krásně zachyceny na kameru a vy si po zkouknutí filmu budete kontrolovat kapsy pokaždé, co na ulici kolem někoho projdete. Film měl plno nečekaných momentů a zvratů. První 2/3 filmu byly téměř 100 procentní, ale pane bože ten konec... né že by byl uplně špatný, ale ve snaze udělat na konec něco opravdu nečekaného to režisér trochu přehnal. To je asi vše, beru filmu ještě pár procent za ten přehnaný konec. 4* (85%) ()

Dawe2

Trochu bych ubral na stopáží nebo přidal na tempu, občas jsem se trochu nudil, za to hvězda dolů. Ale jinak výborný, v tomhle filmu si prostě nemůžete být jisti ničím :-D. ()

Leuan

Chcete vidět slovutného herce jménem Will Smith, který kopíruje herectví, jak číňané výrobní technologie? Sledujte tento film. Docela umně simuluje herectví Adriana Lestera. Je to snad první trailer, který se vydává za film. Řekl bych, je to takové povedené promo již vydanému britskému seriálu The Hustle, resp. jeho páté až osmé sezóně. Rovněž odkazuji například na šestou sezónu, první díl, ty, kteří považují účinkování Margot Robbie za úspěšné a sexy. Kelly Adams je podle mého o třídu lepší conman (nebo con-woman?). ()

Dusty

Film byl zajímavý, měl skvělé herce, obzvláště Margotka byla vynikající ;). Ale přeci jsem tak trochu čekal více. Film beru spíš jako takovou oddechovku od ostatních filmů, je to komornější. Jedná se ale o dobrý film, 3*. ()

universal

Naprostá ztráta času, škoda životní energie. Špatně natočený, špatné dialogy a pouze výborně zahraný. A hlavní hrdinka má opravdu malý kozy. Srágora. ()

Bruce_cz

Tenhle typ filmů vyloženě mohu a Focus je velmi zdařilým zástupcem s perfektním castingem. Bohužel to ke konci trochu ztrácí tempo :( Slabší čtyři hvězdy. Mimochodem jak na to koukám, tak tahle dvojice neznámých (?!) režisérů točí dost dobré oddechovky! Skvělé! :) ()

S.A.D.

Tohle je přesně ten typ filmu, kde o nic moc nejde a zajímavý je to až v úplným závěru. Žádná velká akce ani zábava, hudba mi k tomu taky moc nesedí, ale tak nějak se na to celkem příjemně kouká. Nejlepší herec pro mě paradoxně Willíkův táta, kterej si tam zas tolik moc nezahrál. Prostě takovej ten film, na kterej se se člověk podívá za tři roky na Nově, protože jinde nic nedávaj. ()

Dr_Berry

Kapsáři, chmatáci, zlodějíčci a jejich revír lidské davy. Will Smith zachraňuje svoji hereckou kariéru a Margot Robbie stoupá k výšinám nebeského Hollywoodu. Je jeden kapsář a ten potká mladou kapsářku. Seznámí se, okradou lidí a zamilují se. Parádní oddychový příběh. Trochu akce, humoru, lásky a pár charakterních herců a máte na světě film za který se nemusíte stydět. Opravdu parádně odvedené řemeslo. Film vás nenechá na chvíli vydechnout a na Margot Robbie se pěkně kouká. Will Smith po svém soustředění na mladého Smithe v Po zániku Země potřebuje hit jako kráva. Focus takový hit není, ale určitě to není film za který by se měl někdo stydět. Focus je film na který se určitě v budoucnu zase rád podívám, ale je to film na který musíte narazit abyste si připoměli, že jste ho viděli. ()

paradoxman

Will Smith pořád umí a Margot mu zdatně sekunduje. Když už ničím jiným, tak obrovskýma kukadlama určitě. Plno zvratů, ve kterých je jen zdánlivě obtížné se orientovat. Jakmile ale divák přistoupí na pravidla hry, je více méně jasno. Ani to však neubírá na zábavnosti téhle svižné podvodnické komedie. ()

dusa77

Je skvělé vidět po dlouhé době Willa Smithe v takové roli. Ještě lepší je ale sledovat jak tato režiserská dvojice zraje jako víno. Již potřetí si sepsali scénář a dovedli z něj udělat skvělou zábavu. Opět tu výborně funguje chemie mezi herci, tak jako u Lásky nebo Phillipa Morrise. Místy mi to připomínalo Dannyho parťáky a tvůrci se blížili režijní genialitě Stevena Soderbergha. Samožřejmě má Focus i horší pasáže (ne zcela uvěřitelný konec). Filmů s touto látkou je mnoho, ale u Focusu jsem si pořád říkal, kdo s kým sakra hraje? A o to přeci jde. Teším se na další snímek těchto šikovných režisérů. ()

bonovox

Focus je nenáročná jednohubka, ktorá sa pridáva k zástupu rafnovaných zlodejských filmov. Na Dannyho trilógiu však nesiaha. ()

Dacsus

Nebyť tam Margot a Will, tak po tomto vykonšruovanom sranci ani pes neštekne. Seriózne, to naozaj niekto skočil na tú hovadinu s tým číslom 55 (ak by to tak aj fungovalo (podprahová manipulácia naozaj nefunguje týmto spôsobom - i keď, veľmi podobne), nebol by s touto možnosťou tak veľký hráč oboznámený, a nemal by sa vďaka tomu skôr na pozore pred tým číslom? ), alebo na akúkoľvek inú naivitu z tej blbiny? Ale hádam že Sucide squad sa im vydarí - držím palce. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith