Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

Juto

Toto má byť zábavný film a občas to tak je. Margot Robbie sa mi veľmi páči vždy, keď hrá svoju zábavnú stránku. Will Smith sa mohol o niečo viac usmievať a baviť sa o niečo viac. Zdá sa, že sa bavia flirtovaním, ale film potrebuje viac chvíľ zábavy. Toto párovanie má potenciál, ktorý nie je plne realizovaný. 6/10 ()

Martrix

V takových filmech jste vždy obětmi scénáristů, protože po prvním šméčku vám dojde, že přijde další...a že cokoliv se bude dál odehrávat, je součástí plánu některé z postav. Na tom je tento typ filmu založený. Velmi závidím čistým duším, které to tvůrcům sežerou i s navijákem a s vykulenýma očima žasnou...to jó, to je promakaný! Tím netvrdím, že bych od první minuty věděl wo co gou, ale jsem zvyklý u filmů přemýšlet takže jakmile se objeví nápověda, nebo trhlina ve scénáři, většinou se chytám. A obvykle pak nadšením nesrším, protože nezřídka je ten scénáristický konstrukt velmi chatrný, což mě mate...vždycky čekám něco chytřejšího. Ve Focusu byla první půle...zlodějíčkovaná...v pohodě. Chemie mezi ulraRobbie a Willičem fungovala na jedničku. Když ale následoval první podfuk...ten už byl trochu přitažený za cop. Ale ne o mnoho víc, než zmiňovaní dannyánci. Ovšem druhá půle byla skoro jako sequel...se všemi nešvary, která pokračování zpravidla mají. Takže máme fajn postavy, jisté pnutí a motivaci k pomstičce...rozjíždíme další rundu. Divák je v napětí, protože neví co je a co není náhoda...od podfukářů můžete čekat ladasco. Ona chce napálit jeho, on ji, oni oba někoho, někdo chce snad napálit jeho? To je v pohodě, předvidatelnost mám rád jen u počasí, ale pokud se nechám vodit za nos, tak v závěru čekám solidní odhalení. Jinak to neocením a zpětně se naseru. Křivdil bych kdybych napsal, že nepřišel slušný twistík, který mě překvapil. Přišel. Jenže součástí toho vysvětlení byla nesmyslná náhoda...deus ex machina jako prase. A ta mi to trochu kazí. Tenhle film by se mi líbil v retro provedení s trochu upraveným a vtipnějším scénářem. Nebo klidně jako jiskřivá podvodničárna, jakou byl Gambit. V tomto provedení jde jen o zbytečně dlouhý, polozábavný, průměrný film a la Podfukáři, nebo Dannyho parťáci 6 (kteří snad nikdy nevzniknou). Mnohem víc nabídne příznivcům krimi romantiky, než těm, co se těšili na chytrou krimi komedii. ()

Icefist

Nevím čím chtěl Focus být. A nejsem si jist, zda to vědí sami tvůrci. Podfukářským snímkem? Těch už tady bylo několik lepších. Lovestory? Těch bylo ještě víc. Takže zde nakonec máme mix z obojího, který ale chutná všelijak a osvěžujícím zůstává jen sympatické obsazení. Slabší tři nakonec dám, ale je to fakt jen průměr průměrovič. 60 % Oblíbená část- Owensovo nerudné šmejdění po Nickyho bytě ()

kocik1

Film, který Vám proběhne trávicím traktem stejně rychle jako bakterie salmonely. Na jednu stranu vizuálně příjemný, na druhou stranu si už druhý den nevzpomenete, o čem vlastně byl. Takže jediné, o čem pořád přemýšlím, je otázka, jestli někdo nevíte, jak se naučit mířit tak přesně, abych trefila jedno konkrétní žebro přes košili:-)). ()

URBAN

Šlo to i líp, ale sakra dostalo mě to. Bylo to něco nového a neotřelého že to jinak nešlo. Příběh byl poutavý a promyšlený. Vše klapalo tak jak u takového filmu má a Will Smith se nám vrátil. ( 12.4.15/PC ) ()

StanislachKo

Tak nablýskané a vyžehlené až tomu človek ani nedokáže uveriť. A tie kvantá absurdných wtf heist zvratov... Takto nejak si predstavujem lacný, celkovo nie dobrý a hlavne absolútne zbytočný film. A že tu svieti na červeno považujem za jednu z tých väčších záhad csfd. ()

panMartin

Focus je hodně inteligentní film s dobrými zvraty. Je vážně super vidět Willa Smithe po strašně dlouhé době v nějaké dobré roli ! Fakt už si mi chyběl, Wille. Margot Robbie je momentálně asi nejvíc sexy áčková herečka a hraje taky dobře. Film je napínavý, příjemně překvapivý a nepředvídatelný. Scény jsou dobře promyšlené. . Nejlepší scénou filmu pro mě byly sázky Willa Smithe a Japončíka na fotbalovém zápase. Lepší tři. ()

dr.fish

Velmi průměrná romantická komedie. Will Smith je podvodník, který krade kde se dá, ale zamiluje se, a to je pak se vším potíž. No a to je vlastně všecko. Jestli čekáte nářez ve stylu MIB tak ten nepřijde, to by někdo musel napsat slušný scénář a Will by musel mít parťáka na úrovni, jelikož sám film neutáhne. Tady v tom filmu chybí i scénář i parťák....tedy utahaná komedie na nedělní odpoledne, možno vařit, žehlit, pochrupávat....55% ()

Doudis19

Nepředvídatelný a non-stop zábavný "popcorňák" o organizaci kapsářů. Schválně.. Kdo poznal v tom majiteli závodního týmu, pro který původně dělal Will Smith, perského krále Xerxea z 300: Bitva u Thermophile!? :-D ()

chelseaman22

Černoušek čóruje akcie na jméno, hodinky od TAG Heuer a dojí ubohého Číňana investujícího do vyhledávače Alibaba, aby pak kumulovanou nahrabanou částku narval do investice do produktů od bájné a ohýbající se společnosti Apple. Po této zábavné třicetiminutovce snímek neztrácí snad jen na odhalených stehnech žen v Palm Beach. 29% ()

Dio_Padre

Jakožto obrovský fanda Willa Smithe jsem celé ty dva roky (kdy se Will trochu odmlčel) nemohl dělat nic jiného, než jen netrpělivě vyčkávat na 26. 2. 2015, sledovat informace a novinky o jeho nadcházejících filmech nebo sledovat různé rozhovory. A teď je to konečně tady, premiéra filmu Focus! A já jsem nadšený! Nespočet zvratů, napětí, akce, skvělé postavy, které výborně baví (Farhad) i originální hlášky, vtipné momenty a krásná Margot Robbie. Upřímně jsem očekával nějakou oddychovou komedii s trochou akce, ostatně, jak nám napovídali trailery (což bych klidně bral taky, protože prostě Will!), ale dostal jsem tvrdou facku v podobě výborně promyšleného příběhu (až se trochu divím, že se v tom sami tvůrci při psaní scénáře neztráceli). Královsky jsem se bavil! Každopádně Will je zpátky v plné síle a má v pořadníku nadcházejících filmů další zajímavé kousky, na které se můžeme těšit. ()

LiborGondek

V podstatě dokonalý pětihvězdičkový film, kterému není co vytknout, kdyby v něm nebylo zbytečně mnoho nezajímavých pasáží (pohledy do nikam, dlouhé myšlenkové pochody, detailní záběry na jedoucí vozidla, ...), které sice nejsou průserem nebo něčím, co vyloženě tento snímek hyzdí, ale k čemu tam jsou? Při sledování tak máte pocity střídající nadšení a nutkání položit si z nudy otázku: "Tak co vlastně bude dál?!". I přes to všechno je to ale velice dobrý film, který pobavil, překvapil a nezklamal. Vítej Wille po delší době v plném hereckém nasazení a je dobře, že jsi nic z tohoto řemesla, zdá se, nezapomněl. 75% ()

viperDavid

Jednou jsem potkal moc hezkou holku, taková blondýnka s pěknýma kozama. Zamiloval jsem se na druhý pohled, ale ona chtěla jen můj zlatej zub. O tři roky jsem jí potkal v objetí mého obchodního partnera. Když jsem jí uviděl věděl jsem, že jí to musím nějak vrátit a tak jsem vymyslel mistrovský plán, zatím co šla na pilates, ukrad jsem jí kabelku ()

Johnny.ARN

Tento film je taký dríst! Pár svetlých momentov, ale inak dríst na dríste. Len za Robbie, kerá bola na zožratie a pár vtipných momentov. 2 z 5 ()

Mirokukii

Hravá romantika okořeněná kriminálními prvky a několika zvraty, sestávájící se stylovou, nadmíru zábavnou podívanou, zejména pak díky výbornému obsazení. Hláškující Will a přemíru krásná Margot si sedli skvěle, a neméně dobře je doplňuje poněkud silnější mexičan, který se díky svému humoru rozhodně neztratil. Poněkud slabší Šaráda, chvíli se smějete, posléze je to napínavé, krátce na to láskyplné a zas dokola. Přeexponovaného konce je škoda. Méně, by asi tentokrát bylo více. Úsměv mi však zůstal. ()

Lachtaan

Víc než čímkoli překvapující, spíše unylejší heist movie, který svou zběsilou kadencí mnohdy víceméně amatérských zvratů zaujme ty, co nic podobného doposud neviděli, ostřílenější z nás budou jen zpoza rohu očekávat, co za další bluf na ně vypadne a budou po těch 100 minutách rádi, že už mají dokoukáno. Oba hlavní herci mají v repertoáru mnohem atraktivnější zářezy. [viděno na Netflixu 6.2.2024] ()

ywo666

Ou shit. Margotka je tak sexi, až by to malo byť trestné. Podľa mňa Will natočil tento film len aby sa s ňou válal v posteli. Snímok stojí na jasnom koncepte. Niečo ukážu a v skutočnosti je to inak. Potom vysvetlia prečo (väčšinou). Odrbávacie nápady boli celkom originálne. Určite sa inšpirovali "mindfuck" vedou. Je tu kopec zaujímavých postáv. Vtipný tučný bradatý tampón. Hláškujúci foter. Ako nenudil som sa. Trošku som bol ale sklamaný, že bol heist na Xerxésa vrchol filmu? Dosť minimalistické. A Will vcelku prepláva filmom len tak. Ešte mu síce nabehnú tehličky, keď poriadne vtiahne brucho, ale musí pri tom nosiť slnečné okuliare, aby nebolo vidno, že mu idú vyskočiť oči z jamiek. Čosi zo svojho umu stratil a dúfam, že ešte niekedy natočí nejaký poriadny film. Na toto sa zabudne skôr, ako by ste povedali focus. Som nerozhodný medzi 3-4 hviezdami. Hodím gastráčom. A 4*, 70%. Lucky man. PS: Pevne verím, že keď budem mať 46 rokov ako Will keď robil tento film, zbalím takú 24 ročnú buchtu ako Margot Robbie. Ak mi to nevíde bude dosť nasratý. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith