Dvojnásobný držitel nominace na Oscara Will Smith hraje podvodníka, který se romanticky zamiluje do začínající podfukářky (Margot Robbie), a když se ním příliš sblíží, rozejde se s ní. O tři roky později se jeho bývalá láska objeví v Buenos Aires a on je vyšachován ze hry, kterou sám rozehrál. Aby bylo vše ještě zamotanější, oba stejně nápaditě rozehrávají své podvody a oba chtějí podfouknout stejného miliardáře, majitele mezinárodního závodního týmu (Rodrigo Santoro). (Warner Bros. CZ)

Andy.222

S Focus je to jak na houpačce, začátek je třeba hodně dobrý, hodně zábavný. Pak celý děj na chvíli poklesne a začne zase stoupat ve třech čtvrtinách, aby zase poklesl a vyústil do velmi zdařilého závěru. Tolik ke scénáři. Hereckým výkonům se toho moc upřít nedá, Smith/Robbie odvádí vynikající práci. Takže jako celek - lepší průměr. ()

Hall900

Nevím proč ale když někdo řekne název tohohle filmu, proletí mi hlavou představa jak někdo dává jednu Smithovi na oko. Né kecám. Nikdo jméno tohohle filmu neřekne. Proč by to dělal. Ok v tý představě jsem to já. ... ()

house336

With friends like Will Smith, who needs luck... Na můj vkus trochu moc zvratů a pokusů překvapit, až to mnohdy balancuje na hranici uvěřitelnosti (pořád lepší než Podfukáři). Nicméně ústřední dvojice mě bavila, bylo tam spousta vtipných dialogů v místech, kde by je člověk ani neočekával (scéna před koncem, kdy se hádají o tom, kdo vlastně lhal) - ale jako celek už to asi nemusím znova vidět, snad jen kvůli Margot... ()

trojkolka

Tak tady člověk po 20ti minutách neví, co je pravda a co je lež. Ale o to je to zábavnější a poutavější. Během filmu sem si zkoušela tipovat a musím říct, že jsem byla spíše překvapená. Pohodičkový film na příjemný večer. ()

Dumaru

Podvodníci ktorí chcú nakoniec vybabrať sami so sebou, aneb ja som lepší ako ty aj keď ťa mám rád. Charizmatický Will a pôvabná Margot, aj tak sa dajú v skratke opísať hlavní predstavitelia. Paradoxne u mňa táto dvojica spolu nefungovala a neveril som im, aj keď o kvalite jednotlivých hercov nepochybujem. Celkovo som čakal akčnejší dej a viac nepredvídateľných scén a zvratov, u mňa za tri hviezdičky,,, ()

MrNoisy

Začiatok veľmi svižný, avšak v druhej tretine film trochu stratí na tempe aby na nás vyvalil, síce trochu predvídateľné (v zmysle "viem ze nič nie je tak ako sa na prvý pohľad zdá a všetko sa otočí o 180°"), ale za to vcelku uspokojivé finále. Chémia medzi Smithom a Robbie je úžasná, takže za mňa palec hore a dúfam v ich ďalšiu spoluprácu po Suicide Squad. ()

Signore

75% Sto velmi příjemných minut ve společnosti Willa Smithe a Margot Robbie. Pověstným hejlem je sice nakonec (i) divák, ale tomuto (mj. i krásně natočenému) filmu to je možné odpustit. Škoda jen, že předčasný vrchol přichází již na konci první poloviny; nu co už. ()

Pythonator

Nehrát tam ta sladká Margotka, tak asi moc nemá cenu se na to dívat. Will Smith je pořád stejně ošklivý namachrovaný frajírek s odstávajícíma ušima, na kterého mám oční alergické reakce, takže žádná sláva. Ale ta Margotka... Tu bych... viděl rád i v jiných filmech. Co se týče podfucků, tak některé byly opravdu originální a povedené. Jen mi nějak nemohou přirůst k srdci hrdinové, co se živí okrádáním lidí. Takové bych raději viděl zprovozené ze světa než ve filmu. Pěkně nám ti Amíci vnucují ty svoje ubohé materiální životní hodnoty. Jen co je pravda. Fuj. Ale byla to sranda a byla tam Margotka, takže to pokrylo potřebné potřeby a pokrytecky uděluji čtyřku. ()

Doffy

Problémem filmů o podvodnících je to, že postupně začnete mít pocit, že všechno co ve filmu vidíte (nepodařené akce, konflikty atd..) je součástí jen jednoho velkého plánu, který se odhalí na úplném konci. No a tohle je tak trochu ono. ()

Bull2

Skvěle napsaná komedie, s výbornými hereckými výkony a vtípky pro zasmátí. Will Smith prostě umí hrát a znova a znova to dokazuje. Filmy s ním jsou všechny pomalu legendy. Počkat, tam hrál vlastně taky. ()

Skyw4lker7

Focus alebo Podfukár je zábavný heist film tipu "Ocean's Thirteen" alebo "Majstrovský plán (2011) . Prvá polovica filmu - scéna na americkom futbalovom zápase je najlepšia na celom filme. The Rolling Stones - Sympathy For The Devil mi hraje v hlave neustále 🤩🥁🎼. Druhá polovica filmu - je o niečo slabšia no koncová zápletka bola skvelá. Krásna a sexi Margot Robbie ako vždy a pán herec a sympaťák Will Smith sa tu krásne doplňujú. 🏎 🏟💵💸👨‍💻👩‍💻 ()

Bogrant

Will vo forme. A užíval si to naplno. Vydarená jednohubka, v závere už trochu prekombinovaná. Prvá, svižná polovica s famóznou scénou na štadióne je v podstate predčasným finále. Ale bavilo ma to aj potom, takže objektívna spokojnosť. ()

KuceraJohny

Dlouho jsem se kolem tohoto filmu motal až jsem si ho nakonec pustil, aniž bych věděl o čem je. Musím říct, že výběr herců je prostě perfektní Will Smith je jednička a Margot Robbie je krásná až to bolí, přičemž samozřejmě hraje taky perfektně. Příběh utíká rychle, což nevím jestli je dobře. Neříkám, že je to špatně, prostě fakt nevím. Myslím si, však, že když je film vybudovaný z půlky na podvodech a z půlky na vztahu mezi Nickym a Jess, tak nestačí takto rychlé prolítnutí. Konec potom nezapůsobí, tak jak by skutečně měl. Samotné scény s podvody fungují perfektně a jednoznačně dělají film záživný celou dobu. Líbili se mi časté zvraty, což je výhoda u toho když film vidíte poprvé, podruhé už to tak dobře nezafunguje. Přemýšlel jsem i o třech hvězdičák, ale vzhledem ke kvalitně odvedené práci se toho dá spoustu odpustit. ()

FiVe

Hmmm, asi jsem zjistil, že mě nebaví filmy o zlodějíčkách, vraždy jsou lepší :) Film jako takový není špatně provedený. Herci jsou v pohodě. Ale opravdu mi neseberete prsten z prstu. Pže žádnej nemám. V podstatě v každém filmu jsou schopnosti kapsářů přeháněny, ale tento snímek to z glorifikací zmrdstva opravdu přehnal. ()

ferdomravec

Will Smith opet nesklamal. Velmi slusny a zabavny film. Je pravda ze az troska velmi prekombinovany, takze Margot nebola jedina kto nevedel kedy sa vlastne hovori pravda :). Kazdopadne som sa pobavil ovela viac alko na drvivej vacsine americkych cisto komedii. Nebolo to vulgarne, nesmail som sa z toho ze si niekto grgol, prdol alebo spadol. Neboli ani nahotinky takze Rkove hodnotenie bude asi koli tomu ze sa tam skaredo rozpravalo :) 75%. ()

Uprchlík Will Smith

Uprchlík Will Smith