Nejlepší létající smrtící zbraň, co byla kdy vyrobena - Létající oko. Je vybaveno infračervenou kamerou, která umožňuje vidění skrz zdi, mikrofonem, který dokáže zaznamenat vaše nejintimnější rozhovory a 20milimetrovým rychlopalným kanónem, který bez problémů promění vaše sousedství v měsíční krajinu. Frank Murphy (Roy Scheider), pilot Létajícího oka, se dostává do střetu s podvratnou teroristickou skupinou Thor, která zabíjí nepohodlné politiky. Záhy zjišťuje, že v tomto boji neplatí žádné zákony a pravidla a že pouze lepší a tvrdší vyhrává. Brzy se nebe nad Los Angeles mění v explodující peklo. (oficiální text distributora)

RADX1

Na svou dobu špičkově zvládnuté efekty a dobré herecké obsazení. Nicméně scénář mi přišel v některých místech až moc děravý a jelikož jsem technický typ, tak i některé technické vymoženosti jsem těžce zkousl, především i k vůli prvotnímu titulku "Technika, zbraně a sledovací systémy v tomto filmu jsou opravdové a používané v armádě spojených států". ()

helloween93

“Throwback Thursday #5” - Blue Thunder musela být ve své době bomba, béčkový příběh o prototypu superhelikoptéry, která má být součástí spiknutí na nejvyšších federálních místech. A pak je tu Roy Scheider v jeho klasické roli s jeho klasickým minimálním hereckým rozsahem. Parťákem Scheidera je Daniel Stern, který se později proslavil jako Marv ze Sám Doma a záporáka si střihl mladý Malcolm McDowell. Jak jsem Johna Badhama jako režiséra nikdy nějak extra nemusel, tak tenhle snímek je technicky velmi zručně natočen. Vidět je to hlavně v akčních scénách s helikoptérami, které jsou na svoji dobu celkem pěkné. Kdybych film viděl jako dítě, asi by to pro mě byl kult. Dnes jde celkem o zapomenutý film, který zůstal poplatný době svého vzniku. Shlédnuto na Netflixu. 3* ()

HAL

Vyrostl jsem na AirWolf a tohle je jeho embryo. Ale jen ve finální půlhodince kdy se konečně s tím cool vrtulníčkem dělá i něco akčnějšího než jen sledovačky - do té doby jen těžkotonážní sympaťák Roy Scheider, v té době ještě na vrcholu své kariéry, řeší detektivní příběh o politické konspiraci s nějakou tou vraždou a polopaticky ukazuje co ten vrtulník má vlastně umět. Takže nic extra zajímavého, zvlášť dnes když už ta technika nepůsobí nijak objevně (ale ve své době musela být solidním sci-fi), ale naštěstí je tu taky jako obvykle božsky slizký záporák Malcolm McDowell, a toho sledovat je vždycky radost. 7/10 ()

Pohrobek

Jeden ze snímků, v nichž si rodinnými problémy trpící drsňák poradí s organizovanou bandou, která touží vyvolat rasové nepokoje, případně provést podobnou zhovadilost. Jelikož se však většina akcí odehrává v pilotní kabině jakéhosi neuvěřitelně supermoderního vrtulníku, což může být zajímavé maximálně tak pro milovníky techniky, pochybuji ale že je tu byť i hrstička něčeho reálného, stává se film čím dál tím více nudnějším. Závěrečná bitka, kdoví kde a jak natočená je toho vrcholem. ()

nash.

V době svého vzniku výborný akční film, který okouzlil všechny kluky skvělým vrtulníkem a všechny fandy akce skvělou honičkou ulicemi města, při níž Roy Scheider chrání svou přítelkyni a likviduje přesilu neodbytných padouchů. Dnes už to sice taková pecka není, ale vrtulník má, stejně jako jeho bratříček Airwolf, stále své kouzlo. ()

• Film je věnován herci Warrenu Oatesovi (Braddock). Věnování závěrečných titulků filmu zní: „Pro Warrena Oatese, s láskou za všechnu radost, kterou jsi nám dal“. (Marek06)
  • Kaskadér, který řídil policejní motocykl pronásledující Kate (Candy Clark), si při nárazu do auta zlomil kotník. (Marek06)
  • Podle prvního návrhu scénáře měl psychopatický pilot terorizovat Los Angeles. To bylo zamítnuto kvůli obavám, že se diváci neztotožní s hlavní postavou. (Marek06)

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)

Časové pásmo bylo změněno