Space Jam: Nový začátek

• USA Space Jam: A New Legacy (více)

Vítejte ve Space Jamu! Šampión NBA a globální ikona LeBron James se vydává na epické dobrodružství po boku slavného Bugs Bunnyho v celovečerním filmu Space Jam: Nový začátek od režiséra Malcolma D. Lee a inovativního filmového týmu Ryana Cooglera a Mavericka Cartera. Tato transformační cesta je maniakální mashup dvou světů, který odhaluje, jak daleko se někteří rodiče dostanou, aby našli své děti. Když jsou LeBron a jeho syn Dom uvězněni v digitálním prostoru, musí je LeBron dostat domů, do bezpečí tím, že povede celou bandu notoricky nedisciplinovaných Looney Tunes k vítězství nad digitalizovanými šampiony. Jsou to Tunes versus Goons v největší výzvě jeho života, která předefinuje LeBronovo pouto se svým synem a osvětlí sílu být sám sebou. Ready-to-action Tunes zničí konvenci, nabijí jejich jedinečný talent a překvapí i „krále“ Jamese hraním hry po svém. (Vertical Entertainment)

ondraondra

Je to hovadina, stejně jako původní Space Jam. A to myslím doslova, jelikož je to vlastně úplně to samé, akorát modernější. Tenhle "remake" jsem si ale celkem užil, a to hlavně díky hromadě easter eggů a popkulturních postav (kam se hrabe Ready Player One). Finální zápas mě tentokrát bavil o něco méně, ale na LeBronovi šlo vidět, že si to neskutečně užívá. Akorát ten Bill Murray mi tady chyběl a kratší stopáž by filmu taky jistě prospěla. Pokud jste čekali něco přelomového, budete asi zklamaní. 5/10. ()

Jaro.Krafcik

Toto sme mali vidieť v kine s dabingom, na druhú stranu aj v pohodlí domova sa dá pozrieť film. Už to nemalo taký šmrnc ako s M.Jordanom ale dobre, pokračovanie alebo aj novodobá verzia sa dala vydarila. Bavilo aj keď ako už spomenuli niektorí užívatelia v komentároch bolo to príliš pridlhé. K tomu hodnoteniu na tunajšiej databáze, dosť je prehnané. 4* ()

drackula

Pôvodný Space Jam zbožňujem, ale pri tomto paškvile som trpel ako kôň. Je to zbytočne dlhá reklama na WB, bez štipky zmysluplného príbehu a s humorom, ktorý funguje len občas. A Don Cheadle už asi otravnejší byť ani nemohol. LeBrona škoda komentovať, ten bol úplne mimo. 40% ()

blackkocour odpad!

Korporátní Wepříci dost zklamali, a antipokus o inovativní self-promotion o ty nejzblitější značky [sračky] Warnerů, které ti debžoti ani nevyužili na maximum."Helek kucii, babča točí madafakin trojitej dodgning-bullets v Metriksu!" - "Mamíí, omg, Baks Bouny je Badmen, a ze ŠukejNýla je běloh!!" Teda, omlouvám se za rasovou diskriminaci, to by naprosto v pohodě nebylo. Řeknu to na rovinu, Bugse Bunnyho, kačera Daffyho, Porkyho a ecetéra, jako kreslené postavičky a grotesky miluju, ale nějaké CGI ohizdničky s vymodelovanými králíčimi pysky, nebo vycpanými plyšáky [až na Lolu Bunny, která z nepochopitelných sexuálních tužeb každého weeba zmizely vnady, jen pro ukojení cancel culture..] dělají svým kresleným veteránům jen z kapuci hanbu. Dvojka je ve všech ohledech jen špatně ohyzdná reklama, nebudu to nazývat ani filmem, tohle je strojně prefabrikovaný produkt pro kukuřicí zakuckatiletou instamládež, aby se v dost nepovedeném českém dabingu zhovadily zlidovělé hlášky ke klasikám, které nikdo pod 8 let ani nezná. ()

figgo jr.

Očekával jsem naprosto zbytečný remake ale nakonec je nový Space Jam docela příjemné překvapení. LeBron James v hlavní roli opravdu překvapil a neměl daleko k charizmatu Michaela Jordana. Největší novinkou je, že tu máme kromě Looney Tunes prakticky všechno z dílny Warner Bros. což určitě potěší a bylo fajn vidět ve fimu cameo Ricka s Mortym nebo postavičky z LT ve filmech jako Mad Max, Matrix apod. Příběhově se o žádný zázrak nejedná a dostaneme vlastně jen moderní verzi toho samého ale film celou dobu baví a rychle uteče. Celé je to vlastně jen dobře natočená reklama na Warner bros. Od Space Jamu bych víc než rodinnou blbinu nečekal takže celkem spokojenost. 6/10 ()

NifKor odpad!

Prvně jsem si myslel, že by nový Space Jam se mohl vyrovnat i tomu starému. Tak strašně jsem se mýlil. Začátek si určí tempo, které dodržuje asi prvních 15 minut, a potom to změní zase na 20 minut tempo do pomalého a člověk si řekne: "okay, určitě se to časem rozjede" a ono se to fakt zase rozjede u draftu postav (který za mě byl nejlepší částí filmu) ale to zase trvá třeba tak 10 minut a zase se jede do divných dialogů, které jsou zbytečně prodloužené. V polovině filmu jsem si doslova v hlavě řekl, že nechápu člověka, kterému přišlo v pohodě dát takovému filmu 2h, které se tomu absolutně nehodí. Já jako chápu, že je to rodinný film, který má být pro nenáročné diváky a nemá být nijak extra vyhrocený, ale to ty divně natahované dialogy mezi postavami, které částmi nedávají smysl a zní občas vážně stupidně se poslouchat nedají. Děj byl v několika částech nezáživný a několikrát zbytečně natahovaný. Postavy jsou nezajímavé a to charisma z 1. dílu Space Jamu, který měli ti skrčci co byly záporáci tady prostě chybí a u hlavních hrdinů to charisma tady taky není. Záporáka jsem se snažil na začátku chápat a soucítit sním ale ono to prostě nešlo. Ze začátku jsem si říkal, že záporák je v pohodě ale jak už se spojoval s LeBronovím synem ve stylu, že bude proti němu hrát tak mi to přišlo směšný. Čekal jsem taky, že když je to Warner Bros a z traileru lákali na různé jejich světy, tak že je tam fakt ukážou a budou v ději mít i nějaký větší význam ale oni si řekli, že to bude jen jako výplň filmu do pozadí v částech, kde doslova neměli materiál a nic je nenapadlo (má to jen jeden důvod, proč to v tom filmu je a ten důvod je směšnej). Navíc i to hraní si na Ready Player One na konci nefunguje, protože pokud jim šlo i o easter eggy, tak sorry ale mohli je třeba líp schovat jako to třeba bylo v Ready Player One, který je perfektní ukázka toho jak se mají dávat easter eggy do filmu, když už je tam režisér chce dát. Ne, že prostě mrdnu několik stovek postav do jedné části filmu a naznačím divákovi tak a hledej si je já se snažit nebudu. Ještě mě užírá jedna věc a vím, že je to detail, do kterého bych moc nemusel ani rypat ale musím, proč když na začátku očividně matka křičí na svého syna tak ji neslyší, když sám LeBron ji očividně slyší i vidí perfektně? Já vím je to takový mini detail ale jako i tak... Abych nepsal jen negativní věci tak musím uznat, že CGI to mělo pěkný, kameru v částech taky, hudbu taktéž a celý film nejvíc zachraňoval Don Cheadle jako záporák. Prosím už ne... 1,5/10 ()

JamesSi

"Don't let your memes, be just dreams" řekl kdysi dávno ve virálním videu Shia "actual cannibal" laBAF! Ale některé memy by měli být pouze sněny - například Big Chungus v drahém hollywoodském filmu. Film, tak přecpaný produkt placementem, že je tu reklama na umírající E3. Konkrétně na její neexistující tábor? Proč? Protože v řeči South Parku "I 'member". Ano, vzpomínám si na Harryho Trotla, i na Hru o Trůny i na Matrix i na... Ricka a Mortyho?... na znásilňovače z Mechanického pomeranče....?? i na jeptišku z filmu The Devils??? Která byla založená na skutečné sexuchtivé osobě z Loudunu ve Francii??? Věc, která fungovala s Lego Příběhem nefunguje u všeho.... Zvlášť, když váš scénář stojí jen na těch referencích. Za vším vidíte ten producentský kalkul propagovat jiné frančízy, licencované produkty a pokus o opakování úspěchu jedničky (nemohu posuzovat kvalitu prvního dílu, viděl jsem jen kousky). A navíc mě štvalo, jak to strašně podkuřuje LeBronovi. Jako všichni říkají, že je best of the best, král světa, pán lesa apod. Film také obsahuje nejmíň akurátní zobrazení herního vývoje/hackování asi od filmů devadesátých let. Jako doslova je tam řečeno, že postava musí znova nadesignovat herní character, protože mu hra crashla/spadla. Hlavním problémem toho filmu je však ale nuda. Děj by se dal popsat v pár větách a zbytek je vyplněný nonsencem nebo zbytečnými referencemi. Čest všem animátorům, kteří se snažili a to je všechno. PS.: Doporučuji nové Looney Tunes na HBO MAX, které mají neironicky lepší 2D animaci než tenhle film. PPS: Je zajímavé řešit, že Warner referencuje frančízy a filmy, které zanedbával - Iron Giant, kterého zde několikrát propaguje - byl komerčním neúspěchem kvůli nedostatku propagace od Warnerů, The Devils byly Warnerem cenzurovány a dlouho jim bylo odmítáno HD vydání (dodnes existuje jen 720p britské DVD, které je na internetu kombinováno s necenzurovanými částmi z TVripu) a nakonec Mad Max: Fury Road, kvůli kterému Warner se dlouho s Georgem Millerem soudili za nezaplacení bonusů. Takže to je asi na zamyšlení. A to bych řekl, že Warneři nejsou nejzápornější studio v Hollywoodu. ()

iXtr3m3

Tuctovka s dobrým technickým spracovaním. Je však škoda, že viac odkazov je vo filme pre dospelejších, ako pre samotné deti. Najvtipnejšie scény boli vtedy, keď boli postavičky kreslené, akonáhle sa prešlo do 3D, tak žiaľ forma prebila obsah. Ale fajn, takto asi mal aj v skutočnosti vyzerať upgrade jednotky do súčasnosti. ()

Wally

Když sem v pubertě v kině viděl první Space Jam, tak jsem byl unešen...basket jsem hrál a M. Jordan byl hvězda. Po několika letech jsem viděl znova a musel jsem uznat, že to bylo slabé... Tady tahle novinka se mi hodnotí špatně..graficky a vizuálně úplně boží, příběh nic moc - snaha jen naflákat co nejvíce postav Warner Bros na jednu hromadu a závěrem nesympatický LeBron, který nedosahuje aury legendárního Air Jordana. Prckům se bude asi líbit, přeci jen spousta mihotajících, létajících a poskakujících barevných postaviček Looney Tunes vždycky zabere :-) ()

Janega

Niekdajší hit Hviezdny smeč (1996) zapadol trochu prachom, a tak si vo WB povedali, že pre ďalšiu detskú generáciu urobia neoriginálny remake. Aby sa nepovedalo, že zabudli na starých divákov, nabúchali tam množstvo íster egov v podobe rôznych filmových postáv z minulého storočia a postáv z filmov pre dospelých, i keď asi osemročný chlapec sediaci vedľa mňa s veľkou radosťou povedal svojmu kamošovi: "Aha pozri, tam je Pennywise." Pričom pri iných postavách určeným deťom bol úplne ticho. Ale nenudilo to, zabavilo to, len jedno neodpustím, že moju najobľúbenejšiu postavu káčera Daffyho odstavili na vedľajšiu koľaj. ()

666Carnage

LeBron nemá prostě takové charisma jako Jordan. Celá ta věc okolo zápasu je divná a hrozně bizarní. Nejlepší jsou odkazy ja jiný snímky studia Warner Brothers a hledání členů do týmu. Jinak to bylo takový nemastný, neslaný. Space Jam je jeden a to ten první. 55%. ()

Fary

Tohle je velký špatný aneb všechno, co jste už viděli v traileru a báli jste se, že mezi to narvou vatu. Jednou to bylo vtipný, protože to bylo nový, ale udělat znovu film o tomtéž včetně stejného sportu je prostě blbý, blbý, blbý. Nemluvě o tom, že Don Cheadle prostě neumí hrát. Jeho postava je tu stejně plochá jako Iron Patriot/Warmachine u Marvelu. Od začátku víte, jak to dopadne a čekáte nějaký zvrat, ale on nepřijde. Prostě opět to kreslouni vyhrajou, opět v poslední vteřině a opět naprosto na haluz a bez opodstatnění. Dávám jednu hvězdičku za celkem povedenou animaci (až na tým Goon). ()

Hanys_

Ani jedničku neberu za kdovíjaký zázrak, tohle ale bsvilo ještě míň. Cilovka (děti do 8) ale spokojeni velice. Nejlepší bylo Jordanovo cameo. 4/10 ()

Marius_ss

Prehliadka " Zábavného parku Warner Brothers" a Lebrona Jamesa, nič viac... Prvý Space Jam mal svoje kúzlo a charizmatického Michaela Jordana. Pokračovanie je pekná, no prázdna nádoba. ()

Warneři opět ruší hotový film

Warneři opět ruší hotový film

11.11.2023

Je tomu rok a pár měsíců od doby, kdy svět obletěly zprávy, že studio Warner Bros. zrušilo již natočený a v postprodukci do jisté míry dokončený komiksový snímek z DC univerza, jímž byla divácky… (více)

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

Nový animovaný Bugs Bunny je na cestě

04.05.2023

Oceněný scénárista a reklamní režisér Robert Rugan v nedávném podcastu prozradil, že byl najat společností Warner Bros. Pictures, aby napsal nový hraný a animovaný hybridní film o nejslavnější… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

04.06.2022

Byly uděleny Zlaté maliny

Byly uděleny Zlaté maliny

27.03.2022

Jak už bývá každoroční tradicí, den před rozdáním zřejmě nejprestižnějších filmových ocenění, jakými jsou Oscary, přichází i udělení nejznámějších anticen. Zlaté maliny každý rok směřují nejhorším… (více)