Úžasňákovi 2

• Austrálie

• Irsko

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 118 min

Film spíše pro dospělé, jehož hlavní zápletka je celkem originální, ale ve výsledku obyčejná a předvídatelná. Hlavní devízou tak zůstávají vtípky na účet Bobovy rodičovské role a řádění malého Jack-Jacka. Jako poměrně čerstvý rodič musím ocenit spoustu trefných a vtipných momentů. Bavil jsem se dobře a o tom to je. (kino Cinema City, orig.)(25.9.2018)

Pořád to tam je. Na Úžasňákovi 2 se čekalo hodně dlouho, a jsem rád, že mohu napsat, že to čekání stálo za to. Pixar odvádí opět fenomenální práci a je radost na to koukat. Retro stylizace, hravé akční scény, desítky nápadů, přesah, rodinné hodnoty, to všechno tady je a ještě spoustu dalšího. Největším problémem se, ale ukazuje, že se komiksové filmy hodně posunuly, změnila se i laťka u animovaných filmů, a i přestože je film nadstandardní, tak mu bohužel něco chybí. Něco co by film povýšilo na stejnou úroveň jako je jednička, něco dojemného co chytne za srdce, a ukáže nám že sledujeme více, než jen animovaný film, tak jak se to povedlo starším filmům od Pixaru. Pořád, ale mluvím o skvělém pokračování, které mě nezklamalo a dostal jsem od něho skoro všechno co jsem chtěl.(14.8.2018)

Brad Bird je pořád nejlepší Pixarovský režisér. Jednička je kult, ale dvojka mohla být o něco lepší. Příběh za moc nestojí. Záporák je sice v prvních scénách poměrně děsivý a má potenciál. Ale jeho odhalení je nejenom předvídatelné, ale hlavně dětinské a hloupé. Skoro jako z nějakého dílu Scooby-Doo. Dějová linie s Bobem a jeho rodičovskými starostmi je dost dobrá, ale dalo se z ní vytěžit ještě malinko víc. To retro už taky není tak silné jako v jedničce, Ale s Jack-Jackovými schopnostmi si Bird vyhrál. Celkově je ve dvojce Jack-Jack nejzábavnější postavou a fakt mě bavil. A v akci a animaci dvojka dokonce překonává první díl. Za těch čtrnáct let se prostě ledacos změnilo, vyvinulo. Všechny 3 akční pasáže jsou velmi dobré a řádné našlapané. Ve 3D musí být zážitkem. Nejlepší je ta první, která si v ničem nezadá s hranými filmy a naladí na zbytek filmu, který i přes své chybičky má velmi svižné tempo na rozdíl od rozvleklého Coca a určitě není nudný. Skoro dvouhodinová stopáž mi utekla jako nic. Jako akční animovaná oddechovka k návštěvě multikina dvojka Užasňáků funguje a je mi sympatičtější než různé jiné přeceňované Pixarovky. A snad taky z úcty k jedničce a Bradu Birdovi budu mírně nadhodnocovat a dám čtyři. P.S. Film jsem viděl minulou sobotu, komentář píšu už asi pošešté.(15.8.2018)

• Lukoboss

Po dlouhých 14 letech přichází pokračování téhle superrodinky. Je to už tak dávno, že mně možná některý asociace unikaly, ale zase je to film pro děti (rodinu), takže nelze očekávat nějaký složitosti. Naopak, je to přímočarý, žádný moc velký zvraty nebo překvapení nepřichází a hlavně - je to neskutečně dlouhý. Stopáž se mně zdála přehnaná už před shlídnutím, po něm to pak bylo ještě horší. Když z kina v průběhu odchází rodiče s dětma na záchod, takže vlastně kus filmu nevidí, není to dobře. A nebylo jich málo. Klidně bych 20-30 minut ubral, především pak ze začátku, kterej se hrozně táhnul. Vtipný scény se najdou, ale není jich moc, jednička mně přišla v tomhle ohledu lepší. A i to je důvod, proč dávám jenom dvě, odvařenej jsem z toho nebyl. P.S.: Ano, v rámci dnešních trendů "GRLPWR" je jasně nastolená situace - maminka jde do práce, zatímco tatínek zůstane doma s dětma, aby vyšlo najevo, že to ženský doma nemají vůbec jednoduchý.(6.8.2018)

• Jaroslaf

Bohužel nemůžu říct, že by nejnovější Úžasňákovi za to stáli. Mě teda už ani jednička před těmi čtrnácti lety moc nebavila, a myslim že sem byl zhruba cílovka, protože mi bylo 14 a byl sem strašně zhulenej, ale tohle je prostě... postrádám tam duši. Je to dokonalá velkolepá zábava (hlavně první půlka) ale najednou si člověk uvědomí že u toho nemá ten feeling jakoby viděl něco neopakovatelného a neokoukaného jako třeba u Příšerek s.r.o. nebo u (imho) hodně nedoceněnýho Vall-Iho. Chybí tam ten uměleckej prvek navíc, ten co dělá pixarovky pixarovkama, ten co mi vžene slzy do očí a donutí mě se nostalgicky zasnít nad fantasticky animovaným a vizuálně udělaným světem. Úžasňákovi 2 určitě není nějaká hrůza srovnatelná s Alvin a Chipmunkové nebo něčim podobným, pořád se jedná o kvalitní zábavu, ale prostě TO STRAŠNĚ NESTOJÍ ZA TO. 5/10.(27.8.2018)

• - Rodinka úžasných 2 budú piatym filmom od Pixaru na pokračovanie. Tie predošlé sú trilógie Príbehu hračiek (1995; 1999; 2010), Áut (2006; 2011; 2017) a po dva diely Príšeriek s.r.o. (2001; 2013) a Hľadá sa Nemo (Dory) (2003; 2016). Zároveň jeho jubilejným dvadsiatym snímkom. (LuiCJ)

• - Úžasňákovi 2 jsou teprve druhým filmem od studia Pixar, který má pouze jednoho autora příběhu a scénáře. Tím je Brad Bird, který je současně také režisérem. (Tashi)

• - Brad Bird sa v priebehu rokov vyjadril, že sa postaví za pokračovanie jedine v prípade ak by prišlo s rovnako dobrým, alebo lepším scenárom než jeho predchodca. To príde s vôbec najdlhšou štrnásťročnou medzerou medzi prvým filmom a pokračovaním od Disneyho / Pixaru. Takáto pauza si vyžiadala aj preobsadenie Dasha, ktorému po novom prepožičia svoj hlas Huck Milner. Jeho predchodca Spencer Fox za ten čas skrátka dospel. (WalterIK7)