Úžasňákovi 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2018, 118 min

Není to bez chyby a chápu všechny výtky směřující k průhledné a nepřekvapivé záplatce, ale co pochopit nedokážu, jsou komentáře typu, že se jedná o generický sequel, kterému chybí srdce… Univerzita pro příšerky, Auta 2 a Hledá se Dory postrádají srdce… tohle má srdíčko plné nostalgie, které pumpuje na 120%. Zase jsem se cítil jako ten sedmiletý klučina, kterým jsem byl před čtrnácti lety :-) 9/10(10.8.2018)

Křeč. Ale děsná. Jako kdyby u Pixaru zapomněli na vše, co dělá jejich filmy výjimečnými a spíchli jen ordinérní animovanou rychlokavšku, jakých se ročně urodí dvanáct do tuctu. Ani tomu sedmiletému prckovi se to nějak nezamlouvalo, přitom u jedničky si pravidelně čechráme bránice.(18.9.2018)

Bylo to na pět hvězdiček? Sám nevím, možná jsem měl hodnotit jen čtyřmi kousky, ale protože jsem se dnes už podruhé moc dobře bavil u animáku, ze samé radosti jsem přitlačil na pilu. Myslím, že si tvůrci mohli trochu pohrát s předvídatelností příběhu, aby mě udrželi trochu v nejistotě, ale přimhouřil jsem nad tím oči, protože mě fakt moc bavily Jack- Jackovy superschopnosti, je to prostě fajn pocit, když se můžu chechtat nad takovými prkotinkami:-)(10.3.2019)

Tak si dal Pixar urobiť sociologicko-psychologickú štúdiu od odborníkov v amerických inštitútoch o tom, prečo majú ľudia radi superhrdinov a urobil z toho gro motivácie hlavného záporáka. Ten má koniec koncov pravdu aj v ďalších veciach zhrnutých v jednom skvele napísanom prejave. Nakoniec ale pôjde viac o rodinu a záchranu....no konečne nie celého sveta, ale zopár budov na pobreží a o nutných zmenách v právnej legislatíve. Prvá polovica mi parádne sadla, druhá je už viac menej totálny útok farbami na zmysly a tak trochu aj na prvú signálnu. Ale stále je to proste Pixar a cítiť to, rozdiel dvoch hviezd oproti jednotke by bol nespravodlivý. 70% BTW vidieť v jednom týždni MI:6, opäť Casino Royal a I2 v tomto poradí malo svoj zmysel...(6.8.2018)

Jednička je lepší. Ale asi jsem ani nečekal, že by ji dvojka mohla překonat, přesto jde o jednu z nejzábavnějších pixarovek posledních let a rozhodně nejlepší sequel. Brad Bird servíruje v kině skutečně monumentální akční scény a navíc jich není málo. Umí být dech beroucí a velkolepé, když jde o osud celého města, i hravě zábavné a legrační, když se do akce pouští Jack-Jack. Scénář navíc dává dost prostoru jak hrdinskému blbnutí Elastičky, tak panu Úžasňákovi a jeho boji s otcovskými povinnostmi. A dohromady se to skvěle doplňuje. Opět je to výborná rodinná akční comicsovka, která se nesnaží jít na sílu naproti dětským divákům. Trochu tedy zamrzí, že samotná zápletka je zbytečně průhledná a nepřekvapivá. Ale ne tak, aby to člověku v kině zkazilo zážitek. Pixar odvedl dobrou práci.(2.8.2018)

• - Dodávku „Pizza Planet“, která se objevuje ve všech filmech od Pixaru, je možné vidět na konci boje Elastičky s falešným Hypnotizérem po dopadu na ulici. (vojacekr)

• - Před filmem si mohli diváci přečíst varování, že film Úžasňákovi 2 obsahuje sekvenci blikajících světel, které mohou ovlivnit diváky, kteří jsou citliví na fotosenzitivní epilepsii nebo jiné fotosenzitivity. Toto varování už neplatí v Británii, protože byla vydána upravená verze, kde tyto efekty už nehrozí. (petr.koca)

• - Obraz na zdi hotelu, ve kterém si Helen volá s Bobem během svého návratu do role populární hrdinky Elastičky, reprezentuje její odloučenost od zbytku rodiny. [Zdroj: filmozrouti.cz] (CrypzzXD)