Úžasňákovi 2

• Austrálie

• Irsko

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 118 min

Dvojka Úžasňákov je naozaj úžasná. Nejen, že se povedlo navázat na perfektní jedničku, podařilo se přijít i s něčím originálním. Propracovaný děj a vypiplaná animace do nejdrobnějších detailů zajišťují parádní podívanou. Přičtu-li k tomu skvěle využitý potenciál Jack-Jacka, který si pro sebe krade pozornost kdykoliv je na plátně, vzniká z dvojky Úžasňáků asi nejlepší animovaný sequel, který si vybavím. Vtipný a i přes téměř dvou hodinovou stopáž svižný film pro celou rodinu, který ani okamžik nenudí, díky příjemnému humoru a vybroušeným akčním scénám, kterých je zde opravdu spoustu.(12.8.2018)

14 let. 14 dlouhých let jsem čekal na návrat jedné z mých nejmilovanějších pixarovek. A voni mezitím vydali ne jeden, ale hned dva sequely na podělaný nudný Auta. A jak nakonec slavný návrat dopadl? Inu, Úžasňákovi 2 jsou bezesporu velice zábavným a vtipným filmem, ale zároveň je fakt citelně slabší než jednička. Problém je, že film si až příliš nechává ty nejlepší věci na konec, v rámci čehož dochází k utahanějším a průměrným sekvencím, především ve druhé třetině filmu, které příliš velkým vzrůšem nejsou. Na vině může být i slabý hlavní záporák, jehož motivy jsou jsou takové ... "meh" (čti: laciné). Když se ale akce rozjede, tak je to parádní. Snímek má plno skvělých nápadů, úžasných interakcí mezi členy rodiny, plus z animátorského hlediska je to vyložená slast pro oko, obzvlášť práce se světly je tu nadpozemská. Rovnováha mezi rodinnou komedií a superhrdinskou akcí, byť maličko kolísavá, je stále na slušné úrovni. Všichni členové rodiny tu jsou totiž furt skvělí. V případě jiného pixarového pokračování bych to asi nechal na 3*, ale jelikož mám Úžasňákovi fakt hodně rád, budu hodný strýček Honzíček a smiluji se. Jako dobrý. Ale pokud bude někdy nějaké příště, tak zabrat, mladej, zabrat! Slabší 4*(7.8.2018)

Dle dosavadních ohlasů ( i zdejších) jsem se těšil a nebyl jsem opět! zklamán. Je sice pravda,že po 2.,už to prostě nemůže být stejně tak geniální,jako 1.film,ale to neznamená jakoukoli devalvaci hodnotného scénáře aj. Jak jsem v drtivé většině odpůrcem dabingu,tak tohle byl snad jediný film,na který jsem kdy šel,u kterého jsem dabing vyloženě čekal a je naprosto skvělé,že až na vyjímky,zůstal zachován,což je prostě incredible,když uvážíte,že uběhlo 14 let. Stálo to čekání za to? No,za mě...jednoznačně. Sice jsem zaregistroval 2 menší nesrovnalosti vůči 1,ale to nekazí celkový dojem. Za nejslabší (byť stále zábavné,jen ne pro mě,tak nosné),považuji domácí rodinné sequence,kde mi bylo Boba P. vyloženě líto,že nemůže do akce,zatímco jeho žena je tváří i tělem nové kampaně za znovu povolení superhrdinů (odmítám používat slovo supráci,zní to fakt blbě). Geniální byl už začátek,kdy jsem dostal tak těsné pokr.1,že jsem si chrochal. Už díky tomu,že jsem se dočkal mého snu a sice...podívat se podrobněji na i do,Podkopávačova vozidla(?). No,a posledních zhruba 25min.bylo naprosto úžakluk:))) Akce,ve které bylo to,na co jsem čekal (krom výstupů ,pro mě hl.hvězdy obou těchto filmů,Edny Módní),a sice,celá rodina a ne jen Elastička,které si rozhodně užijeme v 1.polovoně. A na závěr se zmíním o hl.záporákovi jm.Hypnotizér,jehož názory které ve filmu zazní a se kterými se plně ztotožňuji,byly pro mě svým způsobem dosti radikální na ´´dětský´´ film. Možná byl poněkud slabším prvkem ale aniž bych spoileroval,,jeho motivace a činy prostupují celým filmem,a proto ho nepovažuji za vyloženě slabý prvek či nedůležitý. Za mě,4.5*. Brno,Velký Špalíček,ve kterém si poněkud spletli klimatizaci s chladícím boxem.:) P.s.po závěrečné části jsem rozhodně dostal přímo obrovskou chuť na 3. Až mě to překvapilo. Hl.díky tomu,že se v tomto filmu vyřeší 1 dost důl.záležitost. Až uvidíte,možná pochopíte proč.(7.8.2018)

Brad Bird je pořád nejlepší Pixarovský režisér. Jednička je kult, ale dvojka mohla být o něco lepší. Příběh za moc nestojí. Záporák je sice v prvních scénách poměrně děsivý a má potenciál. Ale jeho odhalení je nejenom předvídatelné, ale hlavně dětinské a hloupé. Skoro jako z nějakého dílu Scooby-Doo. Dějová linie s Bobem a jeho rodičovskými starostmi je dost dobrá, ale dalo se z ní vytěžit ještě malinko víc. To retro už taky není tak silné jako v jedničce, Ale s Jack-Jackovými schopnostmi si Bird vyhrál. Celkově je ve dvojce Jack-Jack nejzábavnější postavou a fakt mě bavil. A v akci a animaci dvojka dokonce překonává první díl. Za těch čtrnáct let se prostě ledacos změnilo, vyvinulo. Všechny 3 akční pasáže jsou velmi dobré a řádné našlapané. Ve 3D musí být zážitkem. Nejlepší je ta první, která si v ničem nezadá s hranými filmy a naladí na zbytek filmu, který i přes své chybičky má velmi svižné tempo na rozdíl od rozvleklého Coca a určitě není nudný. Skoro dvouhodinová stopáž mi utekla jako nic. Jako akční animovaná oddechovka k návštěvě multikina dvojka Užasňáků funguje a je mi sympatičtější než různé jiné přeceňované Pixarovky. A snad taky z úcty k jedničce a Bradu Birdovi budu mírně nadhodnocovat a dám čtyři. P.S. Film jsem viděl minulou sobotu, komentář píšu už asi pošešté.(15.8.2018)

Kdyby Úžasňákovi 2 neměli tak extrémně předvídatelný příběh, byl bych asi nadšený úplně. Zrealizováni jsou totiž skoro dokonale, ať už jde o vytěžení akce, humoru nebo jednotlivých postav. Zatímco Dory byla jen průměrným dodatkem Nema, tady se vytasil plnokrevný hlavní chod, jenž (stejně jako parádní jednička) šlape v každém ohledu. Po trailerech jsem se docela bál klišovitých mantinelů - a bohužel zcela oprávněně. Brad Bird v nich ale pracuje na 120%, takže jsou i ty nejpředvídatelnější scény dostatečně zábavné, oslnivé nebo dojemné. Vlastně mám pocit, že to je oproti zbylým animákům, které jdou automaticky na ruku dětem, opět jiná liga. O to víc mě tak mrzí, že se nešlo ještě o krok dál a nepracovalo se "dospěleji" i se záporáckou stranou a se zvraty.(2.8.2018)

• - Film Úžasňákovi 2 zaznamenal jeden z nejlepších startů v amerických kinech. V rámci takzvaného opening weekendu (první tři dny v kinech) se stal nejen nejúspěšnějším snímkem od studia Pixar, ale také vůbec nejúspěšnějším animovaným filmem v amerických kinech. Během tří dnů inkasovali Úžasňákovi 2 v USA přibližně 180 milionů amerických dolarů. Ve větším srovnání je to ke dni uvedení 8. nejvyšší částka za opening weekend v historii mezi všemi filmy. (Tashi)

• - Před snímkem byl v kinech promítán krátký film Bao (2018). (CrypzzXD)

• - Jedná se o celkově 20. film studia Pixar. (Tomas_TM)