Úžasňákovi 2

• Austrálie

• Irsko

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 118 min

Dlouho jsme si museli počkat, ale stálo to za to. Skvělý návrat do dětství.(20.6.2018)

Musím brát v potaz to, že první Úžasňákovi mě nemohli zaujmout ničím jiným, než jen svou zábavností a hravostí, protože mi bylo devět. Ale i tak, Úžasňákovi 2 excelují nejvíce po technické stránce--a ne, nemluvím o animaci, ale hlavně o střihu, kameře, a hudbě. Příběh trošinku pokulhává, ale i tak je zábavný. A scéna Jack-Jack vs mýval je pravděpodobně nejvtipnější scénou, kterou jsem dosud v animáku viděl.(2.7.2018)

Film je fajn, škoda dlouhého čekání po prvním dílu. Nezklamal! Hodnocení: 85%. (Viděno v originále v kině v USA)(12.7.2018)

Já jsem zklamaná a můžu si za to sama. Mým velkým očekáváním film prostě nemohl dostát. Ale bavila jsem se, to ne že ne. Jack-Jack byl samozřejmě vynikající a neuvěřitelně vtipný. Bohužel to je to jediné, co si pořádně po prvním vidění pamatuji. Záporák a celá ta Screenslaver zápletka mi byli dost nesympatičtí. Animace, hudba a vše okolo super ale budu si film rozhodně muset pustit znovu, abych si pořádně vytvořila názor. Zatím 4*(14.7.2018)

Po velmi dlouhé době pokračování jednoho z nejlepších animáků a naváže se přesně tam, kde se posledně skončilo. I když jednička nasadila laťku hodně vysoko, ani druhý díl nebyl tolik pozadu. Trošku předvídatelný děj, protože mám pocit, že opisovali z předchozího dílu, ale vynahrazuje Bobovo válčení s rodinnými úkoly a především Jack-Jackovo superhrdinská všestrannost. Určitě se nebojím znovu hodnotit 5 hvězdami.(30.6.2018)

• - Jedná se o první sequel na vlastní film studia Pixar. (Tomas_TM)

• - Jedná se o celkově 20. film studia Pixar. (Tomas_TM)

• - Rodinka úžasných 2 budú piatym filmom od Pixaru na pokračovanie. Tie predošlé sú trilógie Príbehu hračiek (1995; 1999; 2010), Áut (2006; 2011; 2017) a po dva diely Príšeriek s.r.o. (2001; 2013) a Hľadá sa Nemo (Dory) (2003; 2016). Zároveň jeho jubilejným dvadsiatym snímkom. (LuiCJ)