Úžasňákovi 2

• Nový Zéland

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný

USA, 2018, 118 min

Nejzajímavější je na tom snad opravdu ta podvratnost myšlenky hlavního záporáka. O to víc mě mrzí, že poslední desítky minut filmu patří nekonečné záplavě akce, tolik podobné všem otravným superhrdinským filmům posledních let. Bird jakoby tím vlastně vše popřel a pointu myšlenky o potřebě superhrdinů tím znegoval. A to je velká škoda, protože Úžasňákovi 2 mohli tak trochu plavat proti proudu. Ve výsledku se jím naopak unášejí a ještě přesvědčují diváka, že je to tak správně. 6/10(16.8.2018)

Asi jsem animákům odrostla, nebo nevím (a přitom se mi nelíbí ta premisa, že animák rovná se film pro děti). Úžasňákovi 2 nejsou špatný snímek, po technické stránce jim není co vytknout, ale chyběl mi tam nějaký "dospělácký" přesah či co... Je to zkrátka standard, co potěší, neurazí, ale rozhodně nenadchne.(22.11.2018)

Totéž co minule, jen bez momentu překvapení, zato bavící zrcadlovým převrácením rolí (do akce tentokrát vyráží Elastička a kde v jedničce akce s vlakem postavila supehrdiny mimo zákon, tady je naopak legitimizuje aj.) a odkazováním na jedničku. Ta přece jen příběhově fungovala líp, ale i tak spokojenost.(2.9.2018)

A je to tu! Politika sa valí už aj do ( prevažne ) detských snímkov a chrlí pre deťúrence pokrytecké reči. Dívať sa na ´´obrazovky´´ je zlé, ale my sme niekto iný, takže nás sledovať môžte a hlavne nech to trhá rekordy. Wau! A čo snímok? Ak vylúčim motiváciu zapáčiť sa za každú cenu, je to opäť jazda ako hrom ( ale iba pri akčných scénach ) a...vlastne nič viac. Čaro je ta tam a ostáva iba pozlátko, ktoré možno časom začne nenápadne ukazovať svoju nedokonalosť.(16.8.2018)

Já nevím, jestli se to kouzlo prvního Nema a Wall-E a Wreck-ti Ralpha někam vytratilo, zestárl jsem, nebo co, ale poslední dobou mi ty pixarovky připadnou takové ploché. Jasně, je to vizuálně krásné, má to vtipné fóry a trochu přesahu do života, ale celek působí jako odlitý podle formy. Mnohem víc než celí Incredibles 2 mě dojal předfilm Bao o asijské paní, co si udělala panáčka z knedlíčku.(29.8.2018)

• - V době filmu se rovněž odehrává krátký film Auntie Edna, ve kterém Edna hlídá Jack-Jacka a šije pro něho oblek. (pilarius)

• - Před filmem si mohli diváci přečíst varování, že film Úžasňákovi 2 obsahuje sekvenci blikajících světel, které mohou ovlivnit diváky, kteří jsou citliví na fotosenzitivní epilepsii nebo jiné fotosenzitivity. Toto varování už neplatí v Británii, protože byla vydána upravená verze, kde tyto efekty už nehrozí. (petr.koca)

• - Na konci filmu jde Violet s Tonym do kina na film „DementiA 113“, kde se nejedná pouze o odkaz na film Dementia 13 (1963), který zapadá do časové osy 60. let, kdy se film odehrává, ale lze si všimnout i známého easter eggu Pixaru, kde „A113“, což odkazuje na číslo učebny kalifornského institutu umění, odkud vzešlo spoustu animátorů Pixaru. (vojacekr)