Dominion

• USA Dominion
USA, (2014–2015), 15 h 33 min (Minutáž: 41–67 min)

Tvůrci:

Vaun Wilmott

Christopher Egan, Tom Wisdom, Roxanne McKee, Luke Allen-Gale, Anthony Head, Kim Engelbrecht, Shivani Ghai, Carl Beukes, Alan Dale, Rosalind Halstead (více)

Série(2) / Epizody(21)

Když se před pětadvaceti lety znenadání ztratil Bůh a nikdo mu nemohl přijít na stopu, andělé usoudili, že za zmizení Stvořitele mohou lidé. A tak pod vedením archanděla Gabriela zahájili proti lidstvu válečné tažení. Část archandělů sice s válkou proti lidem nesouhlasila, ale většina podpořila Gabriela, tudíž se zdálo, že osud lidského rodu je zpečetěn. Naštěstí se Gabrielův bratr Michael, nejsilnější z archandělů, rozhodl pro záchranu lidstva, a tak se s jeho pomocí mohla část lidí stáhnout do pevností vybudovaných z větších měst a odtamtud klást andělům odpor. Brzy začaly mezi lidmi kolovat legendy o jakémsi chlapci, kterého archanděl Michael zachránil a který se podle věštby stane pro lidstvo jedinou nadějí. "Vyvolený" má na svém těle tajné znamení, poslední Boží vzkaz. (AMC Czech)

TVrecenze.cz (Jan Lysý)

"Co si budeme povídat, Dominion je taková roztomilá béčková blbina, která se někdy bere až moc vážně. Ale to neznamená, že by seriál nebyl zábavný. Zvraty jsou často překvapivé, obsazení není špatné, triky na stanici Syfy ujdou a trocha té brutality také neuškodí. Je to prostě nenáročná zábava." více

TVzone.cz (Jan Gál)

"Jako pilot však Dominion obstojí a po nepříjemných zkušenostech s Legion určitě překvapí. Nemůžu říct, že bych byl zrovna nadšený, ale rozhodně jsem zvědavý, jakým směrem se bude seriál ubírat dál. Pokud jste Legion neviděli a přesto hodláte dát Vilmottovu projektu šanci, nezoufejte. Veškeré…" více