Přímořské městečko v USA, podezřelé úmrtí dvanáctiletého chlapce obrátí naruby život všem, nejen jeho rodině. Jediný důvod, proč koukat na americký Broadchurch je David Tennant, nebudu slabomyslně (ano, tímto jsem se dotkla ostatních hvězditelů) hodnotit po prvním dílu, nicméně pokud v úvodní části nezaznělo ono šťavnaté "bloody twitter!", lze se oprávněně ptát, zda se z Gracepoint vylíhne něco pěkného._____ Po dokoukání tedy konečně ohodnotím- ano, je to remake, který si Američani mohli nechat od cesty, ale i když je to jak přes kopírák a hudební doprovod je jen slabým odvarem z ponožek, tak závěr vám emoce zajistí a zbytek obstará skvělý casting. Sečteno podtrženo, Broadchurch byl za 6*, Gracepoint za kvalitní 4*.(11.10.2014)

Natočené je to tak, jak by to prostě mělo vypadat. To, že je to podle britského originálu, což je samo o sobě převeliké břemeno na zádech tvůrců, myslím nijak americké nohy nepodrazilo, navíc je jistí David Tennant. Seriál zachraňuje hlavně konec, který nabízí velký prostor pro třeba krátkou 4-dílnou minisérii.(15.12.2014)

• sirien

Proč? Jediný důvod existence tohodle seriálu je, že Amíkovské ego nesnese, aby měli Briti něco lepšího. Tak udělají znovu totéž a vylepší to, aby to bylo američtější... a jediný výsledek je, že udělají zbytečný remake který je horší než originál. (A kdyby to byl případ jen tohodle seriálu). Kvality jsou vyšší, ale hodnocení dávám z principu jaké dávám - kašlete na shitovej remake a jděte si pustit Original Broadchurch. Mimochodem se stejným hercem v hlavní roli. (a schválně, jestli amíci okopírujou i tu druhou sezonu... vsadim se že to utajení kolem ní není kvůli divákům, ale aby amíci nestíhali kopčit)(31.12.2014)

Na Gracepoint se dá dívat dvěma způsoby- buď jako na lacinou kopírku originálního Broadchurch anebo jako na výtečný seriálový thriller. Ač bych si ještě před sledováním stoupnul spíše do první řady, tak po jeho skončení musím uznat, že to tentokrát těm Amíkům vyšlo, Gracepoint totiž JE výtečný seriál, se skvěle vybranými herci a tak vůbec. Jenže co naplat, vždycky to bude (tak trochu zbytečná) kopie, navíc něčeho tak nedostižného, jako je Broadchurch (nechci teď slyšet, že ani Broadchurch není originál :-p :-), který měl těch nezapomenutelných okamžiků přeci jen více, navíc podtržený mrazivým soundtrackem. Takže Gracepoint nakonec můžu doporučit, ale jen fanouškům Davida Tennanta, případně fanouškům amerických krimi seriálů. Obě skupiny si budou při sledování lebedit... než přijde přepsaný konec, který mně osobně moc nesednul. Ale jinak spokojenost, hurá na druhou řadu Broadchurch.(20.1.2015)

Rozhodla som sa nebrať do úvahy fakt, že ide o kópiu "Broadchurch" a tak hodnotím, ako keby som originál nikdy nevidela. Nemá zmysel sa nasierať, že amerikánci natočili identické dvojča britského seriálu, to sme predsa vedeli už vopred. Anna Gunn je dobrá, čo sa však nedá povedať o zvyšku ansáblu. Musím povedať, že atmosféra britského originálu je podstatne depresívnejšia, to je neodškriepiteľné. Toto nízke hodnotenie mi ale príde trochu nefér.(19.12.2014)

• - Přestože je příběh zasazen do Kalifornie, filmovalo se ve Victorii, hlavním městě kanadské provincie Britská Kolumbie. (jezurka42)

• - Pes Susan Wright (Jacki Weaver) je v seriálu označován za německého ovčáka. Ve skutečnosti je to plemeno malinois, jedno ze čtyř druhů belgického ovčáka. (jezurka42)