• sirien

Proč? Jediný důvod existence tohodle seriálu je, že Amíkovské ego nesnese, aby měli Briti něco lepšího. Tak udělají znovu totéž a vylepší to, aby to bylo američtější... a jediný výsledek je, že udělají zbytečný remake který je horší než originál. (A kdyby to byl případ jen tohodle seriálu). Kvality jsou vyšší, ale hodnocení dávám z principu jaké dávám - kašlete na shitovej remake a jděte si pustit Original Broadchurch. Mimochodem se stejným hercem v hlavní roli. (a schválně, jestli amíci okopírujou i tu druhou sezonu... vsadim se že to utajení kolem ní není kvůli divákům, ale aby amíci nestíhali kopčit)(31.12.2014)

Ale jo, seriál to byl dobrý. Podezřelý z vraždy je opravdu každý a musel jsem stále přemýšlet, kdo to asi udělal. Navíc každá epizoda končí tak, že mně vždycky dobře navnadila na další díl. Broadchurch jsem neviděl, tak nemůžu srovnávat, což je možná podle předešlých komentářů dobře. Obsazení bylo dobré. Ale po deseti dílech jsem čekal lepší odhalení.(16.12.2014)

• Rosana

Říkala jsem si: "Hele, další detektivka" a ona nebyla další. Ona byla naprosto stejná, jako Broadchurch. Jenom konec je trochu jiný (víc americký a trochu překombinovaný). Očividně se Broadchurch Amíkům líbil, ale chtěli ho přetočit pro své publikum, nechali si jenom Davida Tennanta. Originál je lepší. Ale na to Amíci koukat nebudou, že?(1.10.2016)

Na Gracepoint se dá dívat dvěma způsoby- buď jako na lacinou kopírku originálního Broadchurch anebo jako na výtečný seriálový thriller. Ač bych si ještě před sledováním stoupnul spíše do první řady, tak po jeho skončení musím uznat, že to tentokrát těm Amíkům vyšlo, Gracepoint totiž JE výtečný seriál, se skvěle vybranými herci a tak vůbec. Jenže co naplat, vždycky to bude (tak trochu zbytečná) kopie, navíc něčeho tak nedostižného, jako je Broadchurch (nechci teď slyšet, že ani Broadchurch není originál :-p :-), který měl těch nezapomenutelných okamžiků přeci jen více, navíc podtržený mrazivým soundtrackem. Takže Gracepoint nakonec můžu doporučit, ale jen fanouškům Davida Tennanta, případně fanouškům amerických krimi seriálů. Obě skupiny si budou při sledování lebedit... než přijde přepsaný konec, který mně osobně moc nesednul. Ale jinak spokojenost, hurá na druhou řadu Broadchurch.(20.1.2015)

Natočené je to tak, jak by to prostě mělo vypadat. To, že je to podle britského originálu, což je samo o sobě převeliké břemeno na zádech tvůrců, myslím nijak americké nohy nepodrazilo, navíc je jistí David Tennant. Seriál zachraňuje hlavně konec, který nabízí velký prostor pro třeba krátkou 4-dílnou minisérii.(15.12.2014)

• - Pes Susan Wright (Jacki Weaver) je v seriálu označován za německého ovčáka. Ve skutečnosti je to plemeno malinois, jedno ze čtyř druhů belgického ovčáka. (jezurka42)

• - Přestože je příběh zasazen do Kalifornie, filmovalo se ve Victorii, hlavním městě kanadské provincie Britská Kolumbie. (jezurka42)