• sirien

Proč? Jediný důvod existence tohodle seriálu je, že Amíkovské ego nesnese, aby měli Briti něco lepšího. Tak udělají znovu totéž a vylepší to, aby to bylo američtější... a jediný výsledek je, že udělají zbytečný remake který je horší než originál. (A kdyby to byl případ jen tohodle seriálu). Kvality jsou vyšší, ale hodnocení dávám z principu jaké dávám - kašlete na shitovej remake a jděte si pustit Original Broadchurch. Mimochodem se stejným hercem v hlavní roli. (a schválně, jestli amíci okopírujou i tu druhou sezonu... vsadim se že to utajení kolem ní není kvůli divákům, ale aby amíci nestíhali kopčit)(31.12.2014)

Přímořské městečko v USA, podezřelé úmrtí dvanáctiletého chlapce obrátí naruby život všem, nejen jeho rodině. Jediný důvod, proč koukat na americký Broadchurch je David Tennant, nebudu slabomyslně (ano, tímto jsem se dotkla ostatních hvězditelů) hodnotit po prvním dílu, nicméně pokud v úvodní části nezaznělo ono šťavnaté "bloody twitter!", lze se oprávněně ptát, zda se z Gracepoint vylíhne něco pěkného._____ Po dokoukání tedy konečně ohodnotím- ano, je to remake, který si Američani mohli nechat od cesty, ale i když je to jak přes kopírák a hudební doprovod je jen slabým odvarem z ponožek, tak závěr vám emoce zajistí a zbytek obstará skvělý casting. Sečteno podtrženo, Broadchurch byl za 6*, Gracepoint za kvalitní 4*.(11.10.2014)

Má cenu hodnotit seriál, který už byl jednou vysílaný, jen pod jiným jménem? Je originální divadelní adaptace, hraná v jiném divadle s jiným hereckým ansáblem než při své premiéře? Ne, jedná se jen o reprízu – a stejně tomu tak je i u Gracepointu. Stejný obsah (někdy i slovo od slova), jiné kulisy, jiní herci – tedy až na hlavní roli (která má přitáhnout diváky) a jiné jméno. Ale pokud jste viděli původní Broadchurch, bude pro vás sledování Gracepointu jako jedno velké deja vú – jen tentokrát repliky zaznějí dosti uměle, s menším charismatem, s nulovým napětím.... snažila jsem se k seriálu přistupovat objektivně, jak by mě to zaujalo, kdybych neviděla originál – a pilot v tomto ohledu byl celkem povedený. Jenže jako u většiny seriálů, po pilotu nepřijde zázrak ale unylý standart s postupnou deklinací, kterou nezachrání ani přítomnost Tennanta. Což je smutné, jelikož se Davidovi konečně podařilo prorazit do amerického mainstreemu – no a zřejmě GP bude i jeho zkázou, protože osvícení diváci se od GP odvrátí zády a ti noví taky, protože to vysílá Fox... Původně jsem tu chtěla lamentovat nad idiocií remakování britských seriálů, které jsou jen rok staré (Protože Američani nejsou fyzicky ani psychicky schopni sledovat „cizí“ seriál, který se neodehrává v Americe - i když se v něm mluví anglicky.), ale to by bylo jak plakat nad prázdným hrobem. Tenhle trend se nezastaví, vzhledem k tomu, že scénáristům už dávno docházejí originální nápady, tak se všechno remakuje jak na běžícím pásu. Ale přeci jen jsem doufala v nějakou inovaci (jako například u Being Human, který si brzy šel svou novou cestou), ale té v GP dočkáme asi jen až na konci, ve kterém tvůrci slibují jiného vraha...(15.11.2014)

• Idahou

Absolutně nechutná a ještě k tomu nepodařená KOPIE seriálu Broadchurch. Slovo od slova, scéna od scény, záběr od záběru. Tragické herecké výkony, defacto hraje jen Tenath, jenže hraje amíka, takže nemá ani přízvuk. Tohle je podle mě humus, originální, asi dva roky starý (!!) Broadchurch byl podstatně lepší, měl atmosféru, měl styl, tady kopírují každý záběr a je to neskutečně trapný. Nekoukej na to, pusť si originál... Nechápu smysl existence něčeho takového(7.10.2014)

• milka

Pilot: Což o to, tajemná atmosféra pilotu nechybí, režijně je to celé také zvládnuté na jedničku a vytříbená herecká sestava jede na sto procent. Jenže vážně je nutné všechen tento talent utápět v dle všeho prozatím naprosto okopírované kriminálce? Fakt by mě zajímalo, proč zrovna David Tennant má tu potřebu hrát podruhé to samé, jen v dosti okoukanější verzi. 60%(13.10.2014)

• - Přestože je příběh zasazen do Kalifornie, filmovalo se ve Victorii, hlavním městě kanadské provincie Britská Kolumbie. (jezurka42)

• - Pes Susan Wright (Jacki Weaver) je v seriálu označován za německého ovčáka. Ve skutečnosti je to plemeno malinois, jedno ze čtyř druhů belgického ovčáka. (jezurka42)