Když mladý nizozemský stát, stojící na prahu občanské války, napadne Anglie společně s Francií, najde se pouze jediný člověk, kterému lze svěřit velení holandské flotily. Je to Michiel de Ruyter, který vešel do světové historie, a zejména do dějin námořních bitev, jako jeden z největších admirálů vůbec. (Film+)

italka63

Velmi milé filmové překvapení. Tvůrci si nehráli na Hollywood a to bylo moc dobře. Sympatický Frank Lammers, na kterého jsem kulila oči, neboť kdyby mu zastřihli vlasy, byl to řidič ČSAD, kterého potkávám každé ráno.Jinak výborně uchopený námět o admirálu Michielu de Ruyterovi, který se před mocenskou vrchností ani v bouřlivých časech na hraně občanské války neohnul, byl vynikající, takřka geniální stratég, kterým Britům pěkně zatopil pod lodním kotlem a též báječný manžel i otec. Holanďané mohou být plným právem na tohoto muže hrdi. ()

Helo

Hromsky epický, se skvělým hudebním doprovodem (Trevor Morris si ušislyšně půjčil pár svých nápadů z Vikings) a podivně sympatickým hlavním hrdinou, kterej než největšího admirála všech dob připomíná spíš jen chlápka z vesnice, kterej právě vylez z hospody s pupkem narvaným pečínkou. Po všech těch modelovských, vysvalených a strašně cool hlavních charatkerech je tohle příjemná změna, co se týče ztvárňování národních hrdinů. Zachování určitých historických detailů taky dost potěšilo (řezání různých částí těla, obrazy a podobně). ()

PP66

Pěkný historický snímek o boji Holanďanů proti Anglii spjatý právě se jménem hlavního hrdiny, admirála. Dobové, věrohodné, emotivní i akční. ()

hygienik

Takže aj Holanďania si natočili svoj historický veľkofilm ako delo. Bol to doják a za to, že to natočili sami, bez koprodukcie, trikrát hurá filmovému štábu! Rovněž smekám pred pánom režisérom, od ktorého by som vzhľadom na jeho B-čkovú filmografiu, takýto konzistentný počin nečakal. Detailné zábery boli výborné, scenár nadupaný, dialógy vtiahli do deja. Len tá stopáž bola přespříliš a ani námorné bitky nie sú môj šialok. Ale inak super. ()

Trevor

Historický vekofilm o známom (pre holanďanov určite) admirálovi, ktorý svojho času vybojoval veľké námorné bitky v prospech malého Holandska. Vo filme sú námorné bitky zvládnuté veľmi dobre, dej trochu zaostáva iba na pevnine, avšak intrigy politikov aj ten okorenia dostatočne nato, aby som filmu nakoniec udelil nie 3 ale 4*. Tentokrát hodnotenie užívateľov na čsfd kvalitu filmu vystihuje veľmi dobre. ()

dee-key

Pokud přetrpíte to odporné holandské chrochtání a pokud máte taky pocit, že slušných historických filmů je na trhu méně a méně, asi mám pro vás dobrou zprávu. Plná palba pro tenhle dvouhodinový projekt o plachtění a restaurování monarchie je možná až až, ale když to zasadím do kontextu s ostatními pseudo historizujícími filmy, vůbec bych se toho nebál. ()

TheDon

Já jsem nadšenej. Natočit takovouhle podívanou za 8mil euro je neuvěřitelný. Vypiplanej vizuál, kostýmy, dobový rekvizity, všechno na co se člověk zaměří je na vysoké úrovni. Nechce se mi k tomu psát nějakej sáhodlouhej elaborát, ale tenhle film opravdu stojí za to vidět. 95% P.s.: všiml si někdo, že si tam střihne cameo i Rembrandt, kterej nese pod paží svoji Noční hlídku? ()

Martin741

Som megafunda namornych bitiek, lodi a vsetkeho, co malo vesla, plachtu a plavalo to. Reziser Roel Reine natocil genialny film, plny tychto fascinujucich mnou vymenovanych veci. Tematika 17. storocia a kapitana Michiela DeRuytera je zaujimava doteraz, dialogy su perfektne, kulisy na urovni. Namorne bitky su natocene jednotvarne ale rozhodne neomrzia a ja som si ich maximalne uzival. Trochu len zamrzi to, ze chyba dobova atmosfera 17. storocia a trochu by to chcelo kecov o hierarchii tej doby : 85 % ()

C0r0ner

Kdo by byl řekl, že taková slušná historická akce přijde zrovna z Nizozemska? Michiel de Ruyter byl očividně velká osobnost (o které jsem jaktěživ neslyšel) a pro chrochtaly pravděpodobně dost znamená. Sice to mohlo být o kousek kratší, ale jinak jsem se vším, co se na obrazovce odehrávalo, spokojený. 85% ()

laik_60

Filmy bolo všetko, Už hístorie, kralovská politika, námorne bitky, krasna faarba a kamera, super herci.  Bolo sa na čo pozerať, ()

Martrix

I sebelepší film spolehlivě zabije patos. A tady to byla vražda v přímém přenosu. Je to velká škoda, protože jde o zajímavou exkurzi do časů, kdy Anglie, Španělsko, Francie, Portugalsko a pozdeji i Rusko drancovali svět a rozpínali se všude, kam byli schopni doplout. I když si to nejspíš Nizozemci trošku přifoukli, vypadá to že byli jedni z mála, kdo to na moři Anglánům nandal. Postava Michiela de Ruytera je nejspíš pro většinu nonholanďanů neznámá a je to škoda. Kdo má rád historické filmy, nebo námořní bitvy, příjde si na své a pokud přežije těch cca 30 min. patosování, nejspíš uznale pokývne hlavou, že i Nizozemci měli svou "vodní Žižku". Je to natočeno zručně, herci hodně dobrý, v rámci možností jsou události líčeny přehledně, i když tendenčně... . Ty dvě hoďky utečou opravdu rychle. ()

majo25

Takže už aj Holanďania si natočili svoj veľkovýpravný historický snímok. A čo sa týka spracovania, sa im to nadmieru vydarilo, ešte aj špeciálne efekty, ktorých vôbec nie je málo, sa smelo vyrovnajú európskej elite. Akcie je dostatok, nechýba ucelený príbeh, ktorý k záveru pekne graduje, aj keď s prílišnou dávkou pátosu. Tiež pár prvoplánových gore prvkov a prehnané revolúcie vnútri krajiny boli pritiahnuté za vlasy. Tak som im prial, aby Holanďania zotrvali v moderne (republika) a zmietli raz a navždy spiatočníctvo (monarchia), no nestalo sa. Potešilo ale obsadenie známejších holandských hviezd - Hauer a Derek de Lint, najmä Hauer si mohol zahrať viac ako len menšiu epizódnu rolu. Vo filme sú spomenuté snáď všetky veľké víťazstvá, vrátane pozoruhodného vypálenia súperových lodeníc priamo na anglickom pobreží. A kto doteraz nepoznal meno jedného z najväčších námorných veliteľov (prezývaného aj Deduško), tak si ho zapamätá. ()

dr.fish

Naprostá spokojenost. Vynikající záběry na moři, bitvy, manévry. Politika v poměrně surovém hávu v té nejlepší evropské tradici. Výtečná hudba. Film je natočen podle klasické osnovy "amerického akčňáku", jen je to celé naroubované do historického kabátku. Nic nového pod sluncem, ale překvapivě to celé šlape jako hodinky. Chlapi padají jako mouchy, nikdo nehne ani brvou. Přál bych si, abychom něco podobného začali točit i my o svých hrdinech....85% ()

chelseaman22

Nikdy bych neřekl bych, že Holanďané natočí epický film s parádní výpravou za zlomek rozpočtu, který by potřebovala hollywoodská produkce. Překvapivě se i casting povedl, zejména Frank Lammers je mužem na svém místě. I přes značnou metráž musí být snad každý divák z evropského kontinentu plně spokojen. 86% ()

filmmovier

Na evropskou (a ještě navíc nizozemskou) produkci neuvěřitelné překvapení. Admirál je naprosto jednoznačně nejlepší námořní film vůbec (taktéž historický), a budeme-li ho brát jako záležitost dobrodružnou, také by jistě opanoval nejvyšší příčky. Jednak je v něm skvělý příběh (navíc podle skutečné události), výtečné mezinárodní obsazení (Charles Dance! - kterého není nikdy dost) a naprosto luxusní, strhující a nejlépe natočené námořní bitvy ve filmových dějinách (M&C jsem viděl). Obrovský film s velkolepou a monumentální výpravou, která byla využita na absolutní maximum. Epický blockbuster, který diváka vtáhne do příběhu jako nic a naprosto ohromeného ho vyplivne až na samotném konci. Tohle byla čistá filmová radost. Film, který kromě koulí má taky úplně všechno ostatní, co by podobný film měl mít a snad ještě mnohem víc. 85%. ()

Mrkvič

Bez mučení se přiznám, že jméno de Ruyter mi nic neříkalo. Díky filmu Admirál si ho ale už pamatovat budu. Holanďani natočili velkolepou poctu svému národnímu hrdinovi a tak to má být. Pro nezasvěcené jsou sice scény s politikařením trochu jalové, když netušíme z dějin Holandska lautr nic, ale vše vynahrazují velkolepé momenty admirálova života. Námořní bitvy jsou teda bohužel hůře natočené i než třeba seriálový Hornblower, ale válečné myšlenky se zachytit podařilo. S tím vším bych s hodnocením zůstal na třech hvězdičkách, jenže je tu scéna s bratry de Wittovými a monumentální závěr. Oboje jsou hodně silné a nezapomenutelné scény. ()

progression

Skvělý životopisný film o legendárním holandském admirálovi de Ruyterovi. Přiznám se, že jsem předtím o něm ani neslyšel, přece jenom holandská a nizozemská historie nebyla mým koníčkem a ve škole se pokud vím neučila, tak maximálně Komenský a Naarden, což zrovna holandská historie moc není. Nejsem ani velkým příznivcem historických bitev ve filmu a přesto mne tenhle film hodně moc zaujal. Admirál de Ruyter byl geniální stratég, člověk věrný pravdě a svým ideálům, skvělý i když zaneprázdněný otec rodiny. I vzhledem k nepříliš vysokému rozpočtu filmu, jsou námořní scény zfilmovány vynikajícím způsobem, nezapomíná se ani na jejich historické pozadí a strategie a samozřejmě i všemožné politické pletichy i "vytváření" davových psychóz (hned se mi při sledování vybavil i film "Kladivo na čarodějnice". Frank Lammers je ve své roli naprosto přesvědčivý, hudba přesně zdůrazňuje všechny podstatné události a divák se ani na chvíli nenudí. I když jsem těch nizozemských filmů až tolik neviděl, můžu čestně prohlásit, že tohle je nejlepší z nich :-) ()

JohnSmith

Na evropskou produkci je to hooodně dobré a asi to bylo i pěkně drahé. Námořní bitvy jsou pěkné, výsadek námořní pěchoty naprosto luxusní a celkově byl film velice zajímavý a měl spád. ()

Autogram

Veľký námornícky film o veľkom holandskom admirálovi. Očakával som námorné bitky, aj tam boli, ale od začiatku do konca vždy o tom istom. Prerývané politickými procesmi v oboch znepriatelených krajinách, celé ma to nijak zvlášť nenadchlo. Naviac hlavný hrdina nebol zvlášť sympatický, to skôr jeho rodina. ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra