Reklama

Reklama

Kókaku kidótai: Arise – Border 3: Ghost Tears

  • Japonsko 攻殻機動隊ARISE Border 3: Ghost Tears (více)

Obsahy(1)

Tentokrát tým majora Motoko Kusanagi řeší výbuchy ve společnostech, snaží se najít viníka, odhalit způsob provedení a zabránit dalším explozím. Současně detektiv řeší okolnosti smrti svého kolegy, který byl údajně usmrcen výbuchem přehrady. Motoko má snad první dlouhodobější známost a svůj tým by potřebovala doplnit o dalšího člena. Vynořují se také informace z minulosti o super hackerovi jménem Scylla, který má zřejmě nového následníka jménem Fire-Starter. (pekas)

(více)

Recenze (9)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Pokračuje se v trendu předchozích dvou filmů a "Ghost in the Shell Arise: Border 3 - Ghost Tears" není nic jiného než snaha ukázat další epizodku ze života téhle speciální jednotky. Skoro by se zdálo že v tom mají být i nějaké emoce, ale nemohu si pomoct, za mě ty filmy prostě nefungují. Ani po té akční stránce to není ono. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to napriemerný animovaný akčný sci-fi film. Má celkom dobrý príbeh o dvojici prvotriednych agentov, ktorí dostanú za úlohu vyriešiť sériu vrážd a teroristických útokov, pričom svoje vyšetrovanie vedie aj iný detektív a ich cesty sa očakávane často pretínajú. A navyše agentka aj napriek tomu, že nie je pravý človek konečne prežíva aj plnohodnotný vzťah. Spracovanie nie je zlé, síce už dávno cítiť, že táto séria sa postupne od pôvodných dielov výrazne odklonila, už to nie je také temné, atmosférické a ani filozofické, vďaka čomu to tak pohltilo a to ma dosť mrzí, ale aj tak to má stále niečo do seba. Síce ma sklamalo, že tá kriminálna línia mi neprišla až tak zaujímavá, či už z pohľadu dvojice agentov alebo aj vyšetrovateľa, aj keď pár dobrých nápadov sa tu predsa len nájde, hlavne tie výbušniny v umelých končatinách, ale na moje prekvapenie mi tu sadla zaujímavá a kvalitne zvládnutá romantická línia, stále to má dostatočne inteligetné prevedenie, aby bolo nad čím premýšľať a samozrejme nechýba ani plno prvkov typických pre túto sériu, ako kyborgovia, hackovanie, ovládanie cudzích tiel a podobne, na ktoré sa tu vždy teším. Len to mohlo byť trochu dlhšie, tá necelá hodina prejde moc rýchlo, aby sa do toho dalo lepšie dostať. Nesklame ani akcia, síce sa tu nájdu len dve výraznejšie akčné sekvencie, ale vzhľadom na krátku dĺžku je to ideálne množstvo. Ani jedna nie je až tak pôsobivá, aby sa na ňu dalo dlhšie spomínať, ale aj tak sú vizuálne a aj obsahovo dobre zvládnuté a pár momentov ma dosť zaujalo. Dobre sú na tom aj postavy, štandardné hlavné duo, ktorému sa samozrejme nedá nič vytknúť a dostatok zaujímavých vedľajších postáv. A spokojný som aj po stránke animácie. Takže lepšie hodnotenie dať nemôžem, tieto kratšie filmy to majú ťažšie a hlavne mi tu chýbajú aj tie viaceré hlavné klady pôvodných dielov, ale určite neľutujem, že som si to pozrel. 62% ()

Reklama

Adasin 

všechny recenze uživatele

Zatím nejslabší díl téhle série (snad poslední spraví chuť), který se čtyř hvězdiček drží prostetickými zuby nehty. Jak mi odlišná animace v předchozích dvou dílech nevadila, zde se mi moc nelíbilo, co se to dělo s obličeji u Motoko a Togusy, ostatní byli v pohodě. V prvním díle byly příběh a akce celkem vyvážené, ve druhém díle se jela především akce, a teď ve třetím akci zase spíš vypustili, jenže příběh mě ani při hodinové stopáži nedokázal strhnout - to dokázal lépe i libovolný díl z první série Stand Alone Complexu (o délce 25 minut), a mám na mysli i rozjezdové díly. Plusové body pak (opět) zajišťuje soundtrack a zajímavé nastínění budoucnosti. 7/10 ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Oproti predchádzajúcim dvom dielom je Ghost Tears slabšou časťou. Na scénu prichádza oficiálne Togusa, ale oproti zaujímavým scénam, alebo akčnejšiemu prevedeniu z iných dielov, tú máme v popredí intímny príbeh medzi Majorkou a výrobcom cyberkončatín, ktorý ale v rámci emotívnej roviny až tak nefunguje. Zvyšok je slušný a v zásade funkčný. Takže sa to dalo prežiť. Miera vtipu prítomná hlavne na vzťahu medzi Majorkou a Batouom považujem rovnako za veľmi vydarené. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Trochu nevím, jak se k tomuhle postavit, na jednu stranu je sice fajn příklon k intimnosti a osobnosti celého případu (co jiného také čekat, když je tahle část o Slzách Duchů), ale na druhou stranu, je to zoufale předvídatelné, není tu nic, co by bylo nějak originální, nebo odporující tradičním schématům (Nejvíc to bolí u nových postav, které jsou ploché jako papír na kterém tancovala kozáčka dospělá hrošice s poruchou štítné žlázy a všeobecně jsou hrozně nudné, předvídatelné a blábolyblá blá blá blé). S čím mám taky problém je nefunkčnost jako detektivky, na kterou se tu tvůrci snaží hrát, už jen proto, že hlavní pointa (byť očekávaná), je vykecaná v polovině (!) filmu, což činí ze scén, kdy se banda kyborgů snaží dopátrat jádru pudla věc zoufale zbytečnou a nezábavnou. Dobré, leč průměrné, ovšem někde na půli cesty mezi samostatně stojícím příběhem a mezi "pouhým" střípkem do světa Ghost in the Shell, což taky není nejlepší. Vhíííííííí. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama