Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

Urukhaj98

Je vážně tak strašně moc těžký vymyslet příběh, který dává hlavu a patu? Jasně, pořád je to film primárně o obřích monstrech, které se mezi sebou rvou a dělaj u toho bordel. Musí však vše okolo, co se týká lidí, být tak strašlivě dementní? Herci jsou sice slušní, ale kvůli naprosto zoufalému scénáři nemají co hrát. A právě ten neskutečně debilní scénář, který je tak do očí bijící, potom kazí i ty avizované monstrsouboje. Je to marný, je to marný, je to marný. 3/10 ()

figliar

Kráľ monštier rozhodne nie je lepší ako prvý diel. Dokonca by som povedal, že sa jednalo o väčšiu hlúposť. Dejová línia, ktorá väčšinou nedávala zmysel, sa až príliš sústredila na rodinné problémy, zatiaľ čo bol celý svet v plameňoch. Také typicky americké. Ale po pravde, nič iné som ani nečakal. Tretia časť monster universa však už nebola ani finančný trhák, pretože divákovi proste nestačí naservírovať 200 miliónové CGI, hromadu monštier a hodiť ich do náhodných scén, kde spolu bez logiky bojujú, niektoré na strane dobra, iné v snahe vyhubiť ľudstvo. Bruce Willis by rozhodne vedel našu planétu zachrániť lepšie. ()

GavlaDan

Po výborné jedničce je to celkem zklamání. Digitálních potvor je zde sice víc a jsou zde déle, ale zbytek filmu jede na půl plynu. Lidské postavy ve mně sice vyvolaly nějaké emoce a byl jsem schopen se na ně napojit, ale k čemu to, když jsem necítil žádné nebezpečí. Celý svět se řítí do záhuby, ale naši hlavní hrdinové jsou naprosto v pořádku, i když se prakticky po celou dobu filmu nachází v místech, kde by je to mělo na místě zanihilovat. A když příběh staví právě na ohrožení našich postav, které necítím, tak je to problém. Na druhou stranu… hezky se na to kouká. Ze všech projektů dosavadního MonsterVerseu se mi to líbilo vizuálně nejvíce. Nad všemi těmi barvami a kompozicí očividně někdo přemýšlel. A to já cením. 6/10 ()

Klajondr

Pojďme si shrnout, co jsme viděli. Vcelku nudnej příběh, nelogické chování postav... jo a Godzillu, která ve filmu byla, jen aby fungovala na bázi deus ex machina: z ničeho nic se objevit, zachránit všechny postavy, zmizet a to celé ještě tak dvakrát zopakovat, aby na konci nic netušící divák (SPOILER) zažil epickou výhru a podmanění všech titánu Godzillou. Dobře jsou tu dobré momenty filmu a i to CGI bylo velmi dobře zpracované, holt je vidět, že je za tím spousta peněz. Ale i přes to je toto snad nejhorší snímek, jaký byl kdy o tomto obřím stvořeníčku vytvořen. No, zatím. ()

Sala1

Godzilla 2 sa odohráva niekoľko rokov po prvej časti a krásne predstavuje svet vo vojne. Pohybujeme sa v globálnom merítku a predstavujeme celú plejádu známych obludných nepriateľov z ktorých môže vzísť iba jeden víťaz. Vizuálne efekty sú špičkové a krásne sa pozerá na efektné súboje príšer, ktoré by si možno zaslúžili trošku viac invencie, napriek tomu sa jedná o fantasy pastvu pre oči. Od začiatku nám snímka nedá vydýchnuť a všetko speje do finálneho stretu. Príšerám však sekundujú aj ľudskí protagonisti. Film predstavuje rodinu, ktorá má za sebou nejakú prehistóriu a iba na základe načrtnutých vzťahov s nimi máme začať sympatizovať. Mimo toho spoznávame členov skupiny Monarch, bioteroristov a ani jedna z tých postáv vám nezostane v hlave, ani jedna z tých postáv nekoná logicky a zmysluplne a ani jedna z tých postáv nemá poriadne napísaný scenár s normálnymi replikami. Ak sa takto inteligentne bavia vedci medzi sebou a zároveň rovnako ako všetci ostatní, niekde sa stala chyba. Koncept filmu je zúfalý. Porada, presun, boj a toto sa zopakuje trikrát. Ak tento film pripravoval tím 5 rokov, obávam sa o stretnutie Konga s Godzillou. Keď si odmyslíme v tomto filme fyziku a fungovanie schopností príšer, dostaneme riešenie konfliktov a situácii, ktoré vôbec nedávajú zmysel. Zamyslite sa nad jednotlivými konaniami, rozhodnutiami, riešeniami a pravdepodobne sa vo svojich úvahách dostanete ďalej ako scenáristi za tých 5 rokov. Viac tu: https://www.youtube.com/watch?v=IIw8mHaAr2A ()

vikino1

Tak čtyři s odřenýma ušima. Mě by se to víc líbilo zasazené do Futuresvěta, na domovské planetě Ghidoraha, s vyhynulou rasou emzáků a jejich pokročilejma technologiema, sledováno z orbitu válečné vermírné lodi, s partičkou postradatelných na planetě, jejihž počet se stále zmenšuje ve snaze zastavit nebo aspon přibrzdit neporazitelná monstra, které vyvinuly vyhynulí emzáci jako biologické zbraně hromadného ničení. Tady se zvrtne na boj mezi hodnou Godzillou proti zlýmu tříhlavýmu drakovi, kde v pozadí pobíhá (světe div se) psychicky labilní máma, otec ožrala a spratek co se rozhoduje jestli je lepší pomoci tatínkovi nebo mamince. Navíc se všichni - při skorovyhynutí lidstva - v ten nejdůležitější moment udobří, navzájem si odpustí a vše vyřeší. Už mi tam chyběla jen scéna s commandcentra USA kde nakonec všichni radostí vyskočí, a začne hromadný potlesk a vzájemná objímačka... Hollywood prostě už asi nenatočí něčím originální blockbuster, který by se nějak výrazněji lišil od toho co tu už tisíckrát bylo. ()

pulDag

Klišoidní scény s béčkovými lidskými protagonisty jsem přešel s úsměvem na rtech. Na to jsem byl více méně připraven. Tak či tak daleko stravitelnější než ty cool onanoviny v jurských světech. Ovšem samotná akce monster, kde se KONEČNĚ nemlátí pěstmi, ale rvou se jak zvířata, mi opět udělala velkou radost až jsem se tetelil v sedačce. Jedním slovem pompézní. S tím souvisí hlavní deviza filmu a to je dokonale zobrazené měřítko monster. PS: Docela mě bavil pohled na Jet Li v ženském podání :D ()

Eventyrer

Netreba od toho čakať niečo zmysluplné. Bum bum bum, to je to čo čakať. Ak čakáte a chcete práve toto, bude to zážitok. Veľa monštier však nemalo priestor. Jasné, nacpať do dvoch hodín úplne všetko je zložité. Príliš to premonštrovali. Navnadili diváka na ozrutné zvieratká ale videli sme iba štyri. Zrejme si pripravovali pôdu na dalšie filmy, ale aj tak. Ludia boli úplne zbytočný. Strangers things girl bolo úplne ale úplne zbytočné. Nezmyselné konanie postáv bolo iritujúce. Ked toto všetko prehliadnem, bola to pecka, ale mne to trochu uberalo na zážitku. Keby sa nesnažili hladať vo všetkom hlboký zmysel, bolo by to lepšie. ()

Maximilianus

Vizuálne pútavé a dosť apokalyptické. Počas celého filmu v ňom vystupuje dostatok príšer, majú dostatok priestoru a aj súbojov je tu požehnane. Len ten príbeh okolo toho je prihlúply a jednoduchý. 6,3/10. ()

Likan7

Remake Godzilly mě zklamal, měl otravný postavy a neměl to nejdůležitější, epickou akci s monstrměřítkem. Pokračování má přesně tu akci, kterou jsem tak vyhlížel v předchůdci. Jenže je to prostě úplně prázdný. Bohužel se to tady furt točí kolem hloupých lidských hrdinů, které mají většinou i nepochopitelné uvažování a pohnutky, takže vlastně nevíte proč dělají to, co dělají. Takže jen čekáte, než dokecají a začne se to zase řezat. Naštěstí tady se to řeže skoro pořád. Monstra mají svý eye-candy momenty, každá má dostatek prostoru pro nějakou svou fatalitu a finální souboj (i s jednou smutnou smrtí) je vlastně dobrý. Mám z toho upřímně smíšený pocity, protože kvůli ničemu jinýmu jsem si to nepouštěl. Jenže pokud zrovna někdo nevysvětluje pradávné legendy a nemluvíme o božích a mimozemšťanech, řeší se tu nezajímavé problémy jedné pomatené rodiny. Nevím jestli se vůbec někdy dočkáme pokračování (tržby jsou fail), ale kdyby se někomu podařilo spojit trochu lepší postavy, přidal do toho nějaký příběh a nechal tam ty skvělý potvory, bavil bych se asi královsky. Možná mě může mrzet, že jsem neviděl Godzillu na velkém plátně, ale ve výsledku jsem rád, že jsem ty dvě stovky ušetřil. ()

LordMysti

Jedna jediná hvězdička za efekty které jsou tisíckrát okoukané, nenápadité, nudné a celá akce o ničem co by stálo za sebemenší pozdvižení obočí. K tomu neskutečně pitomé, trapné, stupidně nelogické a stále se tvářící jako vážný film. Dvě hodiny zabitého času. ()

Sweat55

Godzilla se sice v novém filmu vyskytuje více, takže největší problém předchozího filmu se vyřešil, nicméně všechno ostatní šlo do kytek. Postavy jsou nesympatické, dvojrozměrné a scény s nimy neskutečně nudné. V podstatě film se dá rozdělit na nepřehledné bitvy monster, zahalené úplně zbytečně do velmi tmavé bouře a poté na lidi, kteří v uzavřené místnosti nám, pitomcům, musejí vysvětlovat desetkrát, co všechno se na plátně děje. Proč ale ty tři hvězdy? Některé, i když nepřehledné bitky, mají famózní build-up, ve kterém se Godzilla, nebo jiné monsturm, chystá za klasické hudby k útoku. A v těhle momentech dokáže být film strhující, hlavně pro fanoušky originální japonské série. Bohužel těch momentů je strašně málo. ()

ER

Nasekané akční scény jak na běžícím pásu,mnohdy bez rozmyslu a záživnosti. A to neustálé hlazení monster...Tvůrci se sice nechali inspirovat E.T.,ale tady to byly příšery větší,než mrakodrapy,uf. Třetí hvězdičku jsem dal spíše z nostalgie,když jsem si vzpomněl,jak jsem hltal první "loutkové" filmy tohoto žánru (nejlepší byl Gamera kontra Gaos). ()

netWoor

Mě nejvíc baví takový ty záběry: dvě příšery se mydlej v 10ti milionovým městě a nikde ani živáčka (pravda, kromě těch našich dementů). Už ten úžasnej začátek, jak si matka vezme na supertajnej experiment dceru. Nebo, když se mrknu na plakát, mrcha STOJÍ někde uprostřed oceánu, voda jí je po kule (STOJÍ evidentně neplave a nešlape vodu), pak se potopí a odplave (a to je jí tam voda po kule). Boha to zas byla hovadina, kdo na todle dává prachy? ()

Franc1s

Těšil jsem se na monster bitku a toho, která monstra se tam objeví a že se dozvím, kde a proč vlastně existují. To jsem také dostal, bohužel zde byla úplně zbytečná rodinná drama linka, která mě totálně iritovala a byla plná klasického mustru.. No nevím co z toho bude příště, ale snad už se na zbytečnosti vykašlou... 6/10 ()

Acrobat

Ostatní ma sledovali z diaľky. Nemohli sa priblížiť. V rukách som pomrvil prach. Keď som vstal aj z plášťa a nátelníka sa sypal. Mohol byť ľudský, materiálny. Rádioaktívny. „Myslíš, že keby si prišiel skôr, tak by sme to zvládli bez väčších materiálnych škôd ?“ Na Duncana McLeoda som iba špinavo zazrel. Môj prvý boj s Godzillou po Furyho apelovaní dopadol temnejšie a na prd, lebo som ju nevidel, no nebál som sa. Každý dychtí po Fontáne mladosti alebo mojej pištoli so zahýbajúcimi guľkami. Lenže je nie som predajný. Títo tvorovia áno. Aj Dougherty. Väčšie, väčšie a ešte väčšie. Tento UnHollywood stavia babylonskú vežu, ničí všetko ľudstvo, tvorovia za jeden záber zlikvidujú pol mesta aj s ľuďmi. Sedí na výšine a kto zdolá trojhlavého draka ? Maličké dievčatko, či lepšie povedané chlapec, čo ho celý film považujú za dievča. Hluk, všade prítomné vrčanie, vrieskanie, svetelná šou bez väčšej štipky osudovosti. Keď sa ma spýtali, či pôjdem odniesť bombu do podmorského sveta, odmietol som, lebo mi už šibalo z toho. Vedel som, že odsúdim tým Kena na istú smrť. Každá je istá aj ja som ju zažil ale mal som dovolené vrátiť sa. S pomocou Najvyššieho bojujem kde sa dá, zo svojimi verními. Toto mi len preletelo hlavou keď som mrvil bostonský prach. Duncan McLeod na mňa kývol, aby som nasadol do pristaveného Hummera. „Je to na nič. V tmavej hre modrých a červených svetiel s výbuchmi niet stopy po živote. Hľadá sa pravda v jašteroch a skaza prichádza v ľuďoch. Veľa som teraz videl, a spínam ruky preživším.“ Kapitán pozrel na Duncana a ten mu len naznačil, aby mlčal. Vedel, že celou cestou začnem nahlas uvažovať, čo za vyprázdnený spektákl sa odohral, bez štipky serióznosti, či vôle zvíťaziť. Všetko chce byť väčšie a hlučnejšie a pritom je prázdnejšie a vtipnejšie. Darmo som im v jednotke zabil Godzillu, oni ju nejakou atómovkou oživia späť. Človek sa bavil... Otázka je... či nie z hlúposti. (videné 30.11.2019, BDrip) ()

TomStrom

Jednička se mi líbila, ale tohle je úplně jiná liga. Prostě můžete mít jak chcete vymakaný monstra a jejich dlouhatánský vzájemný bitky, ale nechte to napsat nějakýho patlala, co ty monstrbitky propojí schématickéma klišovitýma postavama a klasickýma vymaštěnýma proprietama typu puberťačka zachraňující svět a její rozhádaný rodiče, nebo například střílení po monstrech z ručních zbraní a celej ten film půjde do kytek. Já to prostě nechápu, někdo schválí gigantickej rozpočet na solidní CGI efekty a k tomu schválí scénář, co napsal někdo s IQ tak zhruba 80 pro své vrstevníky a režiji svěří někomu bez trochy osobitýho stylu. A čeká co? Když je film moc pitomej, tak ho prostě žádný efekty nevytáhnou, sice je to pastva pro oči, ale zároveň to mimo soubojů nutí diváka koukat se shovívavě jinam a u části dialogů se tvářit, že to jako neslyšel. ()

E lan

Tak jedničku mám hodně rád, to je prostě super katastrofický biják. V tomhle díle se od začátku do konce hemží příšerami, které už ani nestačím sledovat, ani mě už neděsí a rozuzlení je také nějaké nijaké. Ani skvělé triky nemůžou zachránit podprůměrný příběh. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá