Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

BlackAdder87

Tenhle film je takové trikově vizuální porno. I tady máme hloupoučký příběh, který v podstatě slouží jen k tomu aby nějakým způsobem uvedl akci do kontextu. Takže nezbývá než si sednout, utlumit mozkové vlny na minimum a prostě si užít monstrózní přesdržkovanou na kterou se kouká vážně parádně. Pokud od filmu očekáváte cokoliv navíc, tak vás nejspíš zklame. ()

Kenji

Hneď z úvodu musím povedať, že som bol zmätený. Žiadny Matthew Broderick, ani Jean Reno, miesto toho Kyle Chandler, ktorému zomrel syn asi v jednotke, a ja sa na to márne snažím spomenúť, ale buď to som jednotku, nevidel, alebo tam ten chlap vôbec nehral. Toto sa tiahlo prvú pol hodinu, ten pocit, že mi niečo ušlo a rozhodovanie, či si znovu pozrieť jednotku (čo sa mi nechcelo, lebo Godzilla ma zrovna neberie.) Príbeh taký, že moštrá sa objavujú, tí dobrí lietajú z jednej základne na druhú, kde im nikdy nič nevyjde, do toho "rodinné drama" lebo matke preskočilo, do toho dcéra, no nuda. Veľké obludy sa tam ani extra nezjavujú. Hlavný záporák je trojhlavý drak, Bože to bola blbosť. To už radšej Kong. POZOR SPOILER - matka sa obetuje pre záchranu, ale pretože to bola brzda, ktorá to celé odštartovala, tak mi to bolo úplne u riti KONIEC SPOILERU. No proste strata času, jedine, že by vás brali obrovské japonské obludy ()

RealHonza

Já nevím, celkově to asi bylo koukatelnější než první díl. Možná to bylo pro to, že jsem po zkušenosti z prvního dílu nic moc nečekal, možná pro to, že tady byl aspoň vkusný dráček. Na druhou stranu u jedničky byl začátek docela dobrý, takže tady více hvězd dát nemohu, i když by si to možná půl hvězdy navíc zasloužilo. Každopádně se opakuje to, co říkam vždy, čím mocnější hrdina nebo antihrdina, tím snadnější je sklouznutí k nesmyslům (na radiaci by se hlavní hrdinové rozpadali přímo na plátně, monstra během vteřiny zničí sto metrů všeho kolem sebe, ale jakmile se přiblíží k hlavním hrdinům na pár metrů, tak se samozřejmě nikomu nic nestane). A věrohodnost těch monster? To vzhledem k rozpočtu byla velká bída, znám starší a mnohem věrohodnější ukázku co animátoři umí. ()

petbet1

Keby som mal 10 rokov dal by som 5 hviezdičiek. Na tento film som ale už asi priliz starý a len boj monštier proti sebe mi prosto nestačí. Problém filmu neni v tom, že by bol natočený zle, problémom je samotný námet, ktorý je stupídny a nech by to bolo natočené akokoľvek oscarovka z toho nebude. Je to čistý popcorn, idete do kina, alebo zapnete telku, súčasne vypnete mozog a mali by ste si užívať všetkú tu deštrukciu. No keď poslednú trištvrtehodinu neustále sledujete hodinky a hovoríte si kedy to konečne skončí poviete si, že toto na viac ako 50% nemá. ()

DJMaroko

Naprosto zbytečný a přeplácaný film tento monstrsvět mě opravdu nebere. Godzilla z r.1998 byla za mne mnohem lepší. ()

Franki69

Tak to jsem nějak nedal…monster příliš, ekologie a celosvětových klimatickoekologických apelů ještě víc a do toho mimozemskej kaiju drak. Dokoukat jsem se donutil, ovšem nebavil jsem se ani trochu. Nejvýraznější herecký prvek aktérů v tomto filmu je zírání s vyvrácenýma hlavama někam nahoru a běh. Hlavně že v tom filmu hráli nerozbitný lidi, nějaký letící kusy betonu nebo padající trubkoví je nedokázalo rozhodit. A vůbec nejlepší byla polní oprava jediného přístroje na světě, kterej lidem umožňuje se příšerkama jakž takž dorozumívat. Je strašně složitej, má dotykový obrazovky a když nejde, kupodivu ho stačí tak trošku pošolichat pájkou, i když je plný prachu a sutě a to všechno prosím venku na dešti. Kriste, to byla blbina…Dávám 30%, protože fakt nevím, o čem to celý bylo. ()

bonovox

Pokračovanie príbehu z roku 2014 sa snaží byť big monster filmom, ale výsledok je priemerný. Opäť sa potvrdilo, že viac akcie a rôznych monštier vo výsledku neznamená lepší film. Dôvodom je slabý scenár, mierne chaotická réžia a taktiež už mnohokrát použité nápady v podobných filmoch. ()

v.indruchova

Tohle mne opravdu nebavilo, nedokázala jsem to dokoukat. Bylo to velice plitké a najivní.Šla jsem radši na procházku než s tímto trávit přes 2 hoďky času. Taková ta klasická americká plitká věc. SIce herci hrát umí. Ale tohle jste už tolkrát viděli. JE pravdou, že Monster zero byla zajímavá a grafické ztvárnění oblud bylo něco co udrželo nějakou vaši pozornost. ()

Saxos

Ale vždyť je to pořád stejné, prostě dobro zvítězilo nad tím strašným zlem. To, že je skoro všechno zničený prostě nevadí. Klady a zápory: už jsem řekl, nic se nezměnilo. Závěr: je spousta jiných blbostí, tak doporučuji, ale doufám, že jí je po té svačině pěkně blbě a už z té své nory opět nevleze do kin, i když blbá potitulková scéna nás přesvědčí o něčem jiném. ()

Terezasch odpad!

Za prvé je to strašná nuda, za druhé je to uplná blbost. Ale uznávám, že nacpat draky, mimozemšťany a atomovku do jednoho filmu muselo dát fakt práci. To by jen tak někdo nevymyslel. ()

FOndra odpad!

Gigantická nálož nesmyslných dialogů, nelogického chování a popírání všech gravitačních zákonů. Ano! Tohle nejde odpustit ani v téhle pohádce o trojhlavém drakovi a svítícím motýle :D ()

HNTR

Dneska jsem ten film viděl potřetí a ani potřetí si mě absolutně neudržel. Prvních 20 minut jsem zpruzeně koukal, jen protože to chtěli vidět naši. Zbytek byl prostě neunosnej, takže to zabil čas na mobilu. Každopádně je to prostě šaškárna a jestli bude Kong vs. Godzilla další takovej odpad, tak to potěš prdel... ()

Heywood

Monstrózní, technicky super dokonalé, herci nudní a diváku jsou jejich osudy lhostejné, nápady v tomto dalším díle nic moc a překvapení se nekonalo. (Souboje monster jsme už viděli v Jurském světě 2015). Trvale valící se hluk byl únavný až otravný. Ty hlášky, jak se lidstvo musí naučit žít s tvory, kteří jsou s lidskou rasou naprosto nekompatibilní byly směšné. Stanislav Lem by se u toho musel smát jako utržený. (připomínám Nepřemožitelného). Konec byl vysvobozením z tohoto ekologického katastrofáku. ()

Mangano

Ačkoli pokračování Godzilly umocňuje všechny klišé z jedničky, které mi na ní vadily nejvíce, neřekl bych, že je dvojka o moc horší nebo o moc horší než Kong. První Godzilla pro mě profituje z efektů a triků, Kong z kamery a scénografie a tahle G2 z námětu, soundtracku a přítomnosti Very Farmigy, která ač nemá moc co hrát, je radost se pro změnu dívat na paní herečku jejího formátu. A stejně jako v předchozích případech i zde je spousta faktorů, které se mi nelibí. Scénář hloupý, postavy nevýrazné a tupé, souboje technicky monotónní a ne moc přehledné, hudba lepší, ale celkový zvuk nestojí oproti jedničce za moc a asi bych i ocenil, kdyby zde dostaly o něco rovnocennější prostor i ty další monstra, než jen ty 4 ústřední. Prostě pořád blockbuster, který na chvíli zabaví, ale nenadchne. ()

Kozlowski8

Jestliže byla jednička Rolanda Emmericha dějově nezáživná slátanina bez atmosféry, tak toto dílo je nezáživná slátanina bez atmosféry na entou, která mne absolutně nebavila, a to ani vizuálem. Těsně nad hranicí odpadu. 10 %. ()

david141474

Druhý díl je už o poznání lepší než ten první, i když má pořád nějaký ty chyby a nesrovnalosti. Děj ubíhá rychleji než v předchozím díle. Jsou tu zajímavější monstra oproti Muto, jako třeba Ghidorah, kterej byl krvelačnej až hrůza. Postavy byly sympatický. Taková Millie Bobby Brown si mě postupem času začala získávat. Herečka Vera Farmiga, známá pro svou roli Lorraine Warren ve filmu V zajetí démonů, mě tady srala každou scénou. Ta její postava je šílenec a blázen, kterej chce obětovat lidstvo. No tak co říkáte, podpořili by jste ji v tom? Já třeba ne. Soundtrack byl cajk, jak songy, tak téma hudby. Dokonce zde zaznějí původní prvky soundtracku z padesátých let. Akce je tady opravdu dost a následky to má nemalé, pár měst se zničí, ale co čekat když jde o Godzillu? CGI bylo hezký. No a to je tak vše, co bych k tomu řekl. Mohu jen doporučit. 8/10 Každý souboj tady má nemalé následky! ()

Tomas182

Mě film bavil od prvních minut až do samotného konce. Vše doplňoval pěkný příběh, akce od začátku do konce a hlavně pro mě suprový soundtrack. ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá