Po celosvětovém úspěchu filmů Godzilla a Kong: Ostrov lebek uvidíme v kinech další kapitolu z filmového monstrsvěta: Godzilla II Král monster. Ve výpravném akčním dobrodružství se Godzilla střetne s jedněmi z nejznámějších monster v historii popkultury. Nový film sleduje osudy kryptozoologické agentury Monarch, jejíž členové změří síly s armádou obrovských monster, včetně impozantní Godzilly. Ta se střetne s gigantickou radioaktivní můrou Mothrou, kaiju Rodanem a také svým největším nepřítelem, trojhlavým Kingem Ghidorahem. Když tyto předpotopní druhy, které byly doposud pokládány za pouhé mýty, opět ožijí, začnou bojovat o nadvládu a samotná existence lidské rasy tak visí na vlásku. (Vertical Entertainment)

PavelVanekArt

Za mě o něco slabší než první díl, ale zase s o to napěchovanější přehlednou akcí mezi titány. Svět se změnil po objevení Godzilly a snaží se vymyslet způsob jak s monstry žít nebo jak je zničit. Jednička taky neoplývala bůh ví jakým scénářem, ale tady už je přímo do očí bijící, že se nikdo extra nenamáhal s kvalitou. Ale hej, budiž, je to film, kde se bijou obrovský ještěrky, tak fuck it. Technicky je to někde mezi špičkou a katastrofou. V jednu chvíli probíhá destrukce města kvůli bitce dvou titánů a je to pastva pro oči, jenže v druhou chvíli jedno z monster mávne křídly, všude se zvedne prach a tlaková vlna se šíří vstříc lidem, co mají otevřenou hubu dokořán a nemá na ně vlna a ani prach sebemenší vliv. Technickej vrchol filmu byl v leteckém boji monstra a stíhaček. Dalším plusem byla fyzika monster. Když mávlo křídly, bylo to vidět, když letělo nad městem, bylo to vidět. Na druhou stranu zase když Godzilla dupla, na lidi kolem to nemělo efekt, což na jednu stranu chápu, lidi by ve filmu pořád padali a nic by se nedělo ale i tak, škoda. Velkým a myslím, že nejvetším plusem, byla monstra. Godzilla, Mothra, Rodan a King Ghidorah. Godzilla sama o sobě ok. Rodan měl svůj highlight v leteckých bitvách. King Ghidorah byl nejslabší ze všech a od největšího rivala Godzilly bych čekal víc. Nejvíc mi ale k srdíčku přirostla Mothra. Nádherně vymodelovaná gigantická můra vypadala skvěle a to prosím tyhle hmyzí okřídlený kundy nemusím. Ve výsledku fajn film, v kině bych si ho ale užil mnohem víc. Tady je to jen mnoho chyb a míň kvality. Ale hej, kde jinde uvidíš jak se mlátí můra s pterodaktylem a ještěrka s drakem? Když jsou přitom velcí jak hajzl. Těším se na Kong v Godzilla. 4* a.k.a 80% ()

PROCESOR

Tak „monstra“ tam byla o tom žádná, možná až moc. Člověk se pak lehce ztrácel a hledal nějaké souvislosti. A i když sem k tomu samozřejmě přistupoval, jako k béčku, některý scény byly prostě příšerný, jako že my vám teď ukážeme hodně velkou ještěrku a to vám prostě musí stačit a na nic jiného se neptejte… ()

Juto

Film má skvelé a úžasné súboje medzi obrovskými príšerami, ale zápletka je slabá, ľudia sú hlúpi a robia nezmyselné rozhodnutia. Správanie ľudí je absurdné, s množstvom nudných drám, ktoré nikoho nezaujímajú, navyše herci, ktorí majú byť hlavní, nemajú čas na plátne. 5/10 ()

NiWi

Godzilla: King of Monsters je pravý americký blockbuster, který ve vás vyvolá přesně ty emoce, které chcete u takového filmu zažít. Režisér Dougherty nenabízí o nic víc, než od filmu očekáváte, ovšem to očekávané vám dá v tak silných dávkách, že budete zírat s otevřenou pusou. Vizuálně je film na nejvyšší úrovni, místy je akce lehce nepřehledná, což však v celkovém součtu filmu nelze úplně vytýkat. Postavy nijak extra nezaujmou, na druhou stranu se nechovají otravně a stupidně, naopak se díky nim občas dozvíte zajímavé a v kontextu důležité informace (mytologie Titánů, důvody jejich vypuštění atd). Pokud tak hledáte film, u kterého si dáte kilo popcornu a budete zírat na to, co moderní filmařská a počítačová technologie dovede, a jak si to mezi sebou rozdává obří radioaktivní monstrum s tříhlavým drakem, je Godzilla: King of Monsters přesně pro vás. ()

mortak

A cenu za nejotravnější filmovou rodinku roku 2019 získávají Russellovi z dvojky Godzilly. Zlosynem měl být asi Charles Dance, ale toho mi bylo spíše líto, jak jen postává a sveřepě kouká do kamery. To rodince Russellovic jsem přál smrt v tlamách Kinga, Dvě hvězdy za CGI efekty, a vcelku sympatické vedlejší postavy (Zhang a Watanabe), ale jinak je tato série každým dílem horší a horší. ()

animaxis

Začnu jediným pozitivem, které jsem na filmu našel. Režisér a kameraman umí opravdu dobře pracovat s velikostí titánů a ve filmu je několik záběrů, které to naplno dokazují. Bohužel i tyhle záběry jsou často narušovány střihem na lidské postavy, které už tu začínají být stejně nezajímavé jako v pozdějších dílech Transformers. Scénář tu naštěstí není až tak špatný jako u již zmíněné Hasbro série (předevím od 4. dílu nahoru), nicméně je prostě prázdný. Film si občas hraje na něco filozofického, ale v takových situacích vypadá akorát směšně. Tím neříkám, že film o bojujících obrovských příšerách nemůže mít hloubku jak si asi většina lidí myslí, ale Král monster to prostě fakt nedokazuje a myslím, že v takovém případě by to chtělo právě lepší postavy (a samozřejmě i scénář, když už jsem u toho). Jenže tady jsou ploché, s relativně dobrými herci je tu zacházeno jako s kusy hadru, a ano, efekty tu jsou dobré, ale co na tom, když film není vlastně o ničem? ()

alchac

Výjimky z přísloví, že z hovna bič neupleteš, jsou ve filmovém světě pravdivé jen velmi zřídka, přičemž nezbytným předpokladem je to, že řídkým se neukáže být základní materiál pro pletení, tj. scénář. Nová Godzilla je žel přesně tím případem, kdy by z toho scénáristického průjmu (představenou dutozem nosí psavci v hlavě určitě už od narození) nešlo vytřískat vůbec nic, i kdyby se herci uhráli a kameraman ukameroval. Co je platné, že příjemná potemnělost předchozího dílu zůstala, když je nám servírován jako základní koncept sv. Jiří v ještěří podobě, an za pomoci motýlice Emanuely kydlí nadzvukovou rychlostí létající emzácké saně, které odhybernovala kravka, jíž po úhynu potěru ekoteroristicky jeblo tak, že ani se všemi těmi doktoráty nebyla schopná domyslet, že by její snaha o přepsání knihy Genesis mohla dopadnout ne zcela zamýšleným směrem (který zvládla při videorozhovoru vysvětlit i pomocí simultánně promítaných názorných videjek, kdyby to nějakému jů es vidlákovi nedošlo). To vše je navíc velmi vhodně okořeněno dialogy a la nějaký růžový zahradník, pouťovými moudry z Dósnova světa, jenom Trošku debilním humorem a jako vrchol všeho je Watanabem protentokrát plýtváno jen na neustálé opakování slova „gožira“ se silně japonským akcentem (počítám, že proto se raději nechal típnout, aby nemusel čurákovat v pokračování). No takže co s tím. Za dvě, ale hodně hnusné. ()

tom88

Godzilla 2 je ultimátna, gulervúca, bombastická audio-vizuálna pecka stavaná na tie najväčšie a najmodernejšie kiná. Nikde inde si divák neužije to čo tento film ponúka. Že nie je adeptom na ceny kritiky? Vadí to niekomu? Čakal niekto prekombinovaný scenár či perfektne vykreslené charaktery postáv? Podľa tunajších hodnotení to bohužiaľ asi veľa ľudí čakalo. Zobudte sa ľudia. Toto je Godzilla. Je to monster movie o príšerách a súboji o pozíciu alfa predátora na Zemi. V rámci žánru film dosahuje absolútnych výšin. Samozrejme sa dá všeličo filmu vytknúť. Prvý diel je pre mňa absolútna TOPka a druhý diel v tesnom závese. Že je dej prostý, jednoduchý, predvídateľný a možno naivný, to v tomto žánri netreba až tak riešiť. Že hrajú ľudské postavy druhé husle, to vôbec nevadí. Je to neuveriteľná akčná jazda, pri ktorej sa divák nemá kedy nudiť a ktorú si treba iba jednoducho užiť. Netreba hľadať nič viac a divák musí byť zaručene spokojný. Ten kto sa nudil alebo pri sledovaní zaspal (ako som sa tu niekoľkokrát dočítal), buď nie je normálny, alebo by mal úplne zmeniť žáner filmov, ktoré sleduje. Ja nemám väčších výhrad. Je tu množstvo scén, ktoré ma urobilo šťastným a dá sa povedať, že je to splnený detský sen. Prebudenie Rodana a následná niekoľkominútová scéna mi privodila takmer infarktové stavy. Vizuálne na úplnej špici. Zvuk v IMAX kine bol dokonalý a megaohlučujúci. Každým revom godzilly prechádzal mráz po chrbte. Film, ktorý vyzerá na minimálne 300 miliónový rozpočet stál iba ,,smiešnych,, 170 miliónov. Toľkoto muziky za tak málo peňazí? Klobúk dole. Zárobky filmu je výsmech od fanúšikov aj všetkých konzumentov blockbusterov. Toto nevidieť v kine je barbarstvo a pouhé rouhání. Či som sa bavil viac ako na Avengers Endgame? Áno, áno, kurva že áno! 85% ()

SeanLSD

Odfláknutý popcorn. Povinné pokračovanie vymazleného veľkofilmu bez viditeľného nadšenia či nápadu. Asi ako druhý PACIFIC RIM, len omnoho menej zábavné. A to som pritom hodne dlho nebol v kine na poriadnych efektoch! ()

LukeUp

Přemýšlím, kdy naposled jsem viděl něco tak špatnýho, u čeho nebyl úplně cíl, aby to bylo špatný. Tohle fakt ne. Digitální patlanina úplně o ničem. Už tu Godzillu fakt nechte spát... ()

Nivenx

Kašlu na to. Ať se Vám to líbí nebo ne, tak druhá Godzilla je parádní blockbuster. Oproti konkurenci nezaostává v ničem a sází na velkolepou akci, masakrální devastace a po celou dobu filmu nenudí a stále se žene kupředu. Největším průšvihem je Dougherty - jelikož na Gareth Edwardse prostě nemá. Scénář je nápaditý a hravý, ale zároveň v některých situacích neskutečně hloupý. Akce povětšinou skvělé, ale chybí jim jakákoli gradace a tah na bránu jako byl v prvním díle. I přes tito nedostatky jsem spokojený a i kdyby byl nadále např. 10 díl stejně bych se podíval. // 70% ()

dr.fish

No já prostě nemám asi rád Godzillu obecně. Vždycky jsem filmy o ní považoval za průměrné. Toto byly dvě hodiny nudy. 50% ()

Mol

Jako dobrý, ale proč to musí být tak strašně moc epické v každé scéně. Filmaři chtěj, aby jsme na každou scénu koukali s otevřenou pusou a strašně to tam násilně rvou. Ale tohle je problém většiny novejch filmů a proto je tak málo sleduji. CGI chaos. I tak se těším na další díl, ale tři hvězdičky tomu nedám ani za to, že v titulkách zazní originální melodie. Fakt to s těma "wou" scénama přehnali. ()

vesper001

Uf. Psychopatická vědkyně Vera Farmiga hází tragicky odhodlané a odhodlaně tragické výrazy, když budí pohádkové draky ze spánku spravedlivých, aby vyhlazením většiny „lidské infekce“ obnovila zemi. Zvířátka jsou na úrovni čtyřky Harryho Pottera, což stačí, protože za denního světla z nich neuvidíte ani šupinu. Celkově dost nuda. Drak Šmak ukrutně dramaticky mává křídly za úsvitu civilizace, pak je tu přerostlá světluška, ještěrka a pár kousků další chamrati. Což v rámci žánru patrně stačí, ale ty mizerné triky ne. ()

CinemaRanger

Král monster je úplně něco jinýho než Godzilla z roku 2014. Tohle už je akční výplachovka s hloupým scénářem, plochými postavami a pomalým tempem. Monstra vypadají opět dobře, ale když se řežou, tak z toho nemáte skoro nic. Noc a déšť udělá své a zakryje většinu toho, co se na obrazovce děje. Tím pádem snímek není ani moc zábavný a spíš nudí. ()

Sabrewulf odpad!

Zvrácenost nejhrubšího zrna. Dokud té fašistické Hitlerovské píči ostatní nadávají "bitch", nebo jí vlastní dcera říká ""jsi zrůda", je to OK, protože si řeknete, že ji tvůrci samozřejmě berou jako pošahanou záporačku. A divák tak nějak čeká, že ta fašistická Hitlerovská píča chcípne tou nebolestivější smrtí, nejlépe zaživa roztrhaná nějakým monstrem. Jenže pak nám tvůrci chtějí namluvit, že ona to přece až tak moc extrémně nemyslela a co hůř, snaží se nás skrze ní i dojímat, takže je jasné, že ji tvůrci jako oficiální záporačku neberou. Přitom obrazně řečeno, ta fašistická Hitlerovská píča v podstatě stisknutím tlačítka shodila atomovky na hlavní města, protože CHTĚLA a ti zmrdi ji ještě glorifikují. Odporné! Oni celkově nějak úplně zapomněli na to, CO se v tom filmu děje. Země na pokraji vyhynutí, hlavní města srovnávaná se zemí a nikoho v tom filmu to absolutně netankuje, po světě se nerabuje, nikdo nebrečí, nikdo z toho nezvrací, nikdo nevolá ustrašeně domů svým rodinám a korunu tomu nasazuje moderátorka TV zpráv, která celou tu katastrofu oznamuje s úplným klidem, jako by to byla zpráva o bábě pod kořenem. Žádná depresivní atmosféra, pouze ničení světa jako firemní produkt. Kokoti už u toho vůbec nepřemýšlí, jediné co je zajímá, je, aby tam bylo co nejvíc jedniček a nul. A ani ty jedničky a nuly nejsou žádná sláva, třeba hned u prvního příchodu tříhlavého draka na scénu ty jeho CGI hlavy vypadaly jak z nějaké animované pohádky pro děcka. Dalším průserem je celý koncept téhle série a to fakt, že Godzilla je tu jakože ta hodná. Tím pádem úplně odpadá jakákoliv konfrontace s lidmi, takže ve výsledku je to celé jen o tom, jak si monstra dávají po tlamě a lidi, stejně jako v jedničce, tu jen zmateně pobíhají jak mravenečci. V tomhle byla ta Emmerichova verze mnohem zábavnější. V podstatě koukáte na nějaký pořad Animal planet, akorát místo tygra a antilopy tu máte dráčky a svítící motýle. Měli ty lidi (a jejich hovna, co jim padají z huby) jednoduše vystřihnout úplně a hotovo. Pak už mi taky dost lezly krkem ty neustálé deště, mlhy, vichřice a já nevím, co ještě, které tam byly asi jen proto, aby se to CGI nějak zamaskovalo, nicméně jako námět na parodii skvělé. Úplně vidím scénu, jak za bílého slunečného dne na otevřeném rovném povrchu jdou proti sobě dvě monstra a ve chvíli kdy se do sebe pustí by kolem projížděl s trakařem podomní prodavač peřin, do toho by kolem utíkala vystrašená bába kořenářka s nůší pampelišek a celý boj by tak (opět) probíhal v hustém závoji peří a chmýří. Kdyby se to aspoň nebralo tak strašně vážně. P.S: Finální pokleknutí je ultimátní trapas. ()

Triple H

Edwardsovi bolo vytýkané, že monštrá mali málo priestoru, bol príliš artový, postavy nezaujali a nudil. V dvojke sa nejaká potvora ukáže každú druhú minútu, pokusy o artovosť neexistujú, postavy nezaujali ani tentokrát a dostaví sa aj nuda. Ak by som si mal vybrať, preferujem jednotku, lebo sa aspoň pokúšala ísť svojou cestou. V pokračovaní sa obludy rúbu niekoľkokrát, užijeme si ich dosýta a v pekných pastelových farbičkách, ale je to len rutinný digibordel bez emócie, ktorý od polovice viac ubíja ako nebaví. Po obrazovke pobehuje asi 10 schopných hercov, ale je to prd platné keď postavy nemajú žiadnu psychológiu, vývoj a správajú sa ako idioti. Proste len dávajú pokyny, vysvetľujú dej, sypú hlášky a to málo motivácií čo majú je pomerne od veci (a Kyle Chandler, inak učebnicový správňak, je zvláštne nesympatický). Keď potom nadíde čas, kedy im treba držať palce, prípadne s nimi súcítiť, nefunguje to. Edwardsovi sa tiež efektívnejšie darilo vytvoriť dojem úžasu z nadľudsky obrovských stvorení - tu uvidíme všehovšudy 7 či koľko monštier, ale úžas nikde. Niežeby bol film nepozerateľný, ale zredukovanie ambícií štúdia na efektné a drahé béčka točené béčkovými režisérmi nie je asi najlepšou cestou a popravde netuším ktorý divák (okrem detí) bude zvedavý na ďalší diel točený rovnakým spôsobom. A keďže správny balans a rytmus sa nepodarilo nájsť ani po tretí krát, podľa mňa je čas celé monster univerzum ukončiť. Uvidíme či Kong vs. Godzilla bude z marca 2020 presunutý na neurčito, prípadne na Netflix, ja by som sa na mieste producentov obával prúseru. ()

chelseaman22

Musím konstatovat, že variabilita monster mě potěšila do té míry, že jsem zcela úspěšně ignoroval dějovou zápletku, která nedávala pražádný smysl. Retrospektivně je nutné říci, že Godzilla pobíhající po New Yorku byla zakrnělou a neschopnou pratetou současné Godzilly, která chrlí elektřinu (?!), střílí radioaktivní sliny (!!!) a hlavně chrání lidstvo před hydrami a sfingami o velikosti V Tower. Taková podivuhodná zvířata a kde je najít verze 2.0. 73 % Celosvětový příjem k 22. 8. 2019: $385,838,568, což je 2,27 násobek rozpočtu ()

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá