Sunny.69

Tom Hardy mě touhle dvojrolí přesvědčil, že je opravdu Pan herec, jeho výkon je naprosto skvělý a primárně kvůli němu těch pět hvězd. Ačkoli je film poměrně dlouhý, stejně jsem se ani chvíli nenudila. Jediné co mě na filmu mírně štvalo byla romantická část příběhu (ale už od dob Kmotra je tam vždy žena). Kromě tohohle nemám filmu prakticky co vytknout. (Občas mě mrzí, že zde není možnost reagovat na některé komentáře... Někdo to považuje za špatnou gansterku proto, že je tam málo vražd? Od kdy se tímhle hodnotí dobrá gangsterka???!!) ()

Hepy13

Pozor muže obsahovat spoiler! Po všech gangsterech z New Yorku, Bostonu, Chicagu je na řadě i Londýn se svojí ''pýchou''. Tom Hardy skvělej, vážně vypadal jako z 60 let, a obličej má on přímo mafijózní. Všechny ty gangsterky jsou si vlastně hodně podobný - Vládce města si najde nějakou kočičku. Jí se líbí jakej je to pracháč a drsňák, ale časem jí to začne vadit. A chce po něm aby se změnil, ale on si neváží toho jakou má doma čičinu a jede si tu svojí špínu dál. No a pak to jde všechno už doprdele ... ()

Flopik

Tešil som sa skôr na gangsterku a dostal som niečo čo sa len snaží byť gangsterkou v minimum scénach. Tom Hardy je v dvoj roli výborný to niet pochýb a potešila ma aj nádherná Emily. Romantická linka mi nevadila, bolo jej však až príliš a na druhú stranu tým trpela akcia a príbeh budovania impéria. Koniec bez nejakého väčšieho vygradovania. U mňa silnejšie 3*. ()

Antaeus

Ako tu odznieva v každej druhej "recenzii" i recenzii: Hardy a dosť. A čuduj sa svete, súhlasím. Dej mi bol voľný, postavy ľahostajné a scény, v ktorých nebol aspoň jeden Hardy, ukradnuté. A že to borec zahral! Klobúk dolu, chlape. Ale že sa globálne otepľovanie takto brutálne podpíše na mojom živote ešte za môjho života (dáva to vôbec zmysel?), tak to som nečakal. Teplo kam sa pozerám a i keď doteraz mi bolo dosť jedno, čo si kto kam strká, z toho, ako sa všade tlačia bukvice, sa mi začína zvierať zvierač. ()

dannyyy

Tak od tohoto filmu jsem opravdu čekal více. Nemohu hodnotit více než průměrem 50%. Jediné plus filmu je, že je podle skutečných událostí a Hardy to zvládnul excelentně. Více než tento film doporučuji shlédnout seriál Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu. ()

bezvim

První polovina filmu nečekaně vtipná. To jediné mě na filmu asi překvapilo. Hardyho mám rád, ale problém Legend je v tom, že si prostě drží odstup, vede příběh zkratkovitě a hudba občas nepochopitelně nabádá k citům, navzdory tomu, že divák s postavami nemá možnost soucítit. Je to prostě nedotažené. Scéna od scény je technicky vymazlená, ale jako celek to prostě nefunguje. Možná chyba ze střižny a možná prostě blbě napsané, nevím. Pro milovníky Toma Hardyho nebo hezounké Emily Browning film můžu doporučit, ale jinak asi nemá smysl se na to koukat. ()

avitakova

Moc povedný film. Excelentní Tom Hardy ve dvojroli. Ztvárnit v jednom filmu dvě úplně odlišné osoby? Vážně smekám. Hlavně měl film zajímavý příběh, který můžu říct, že mě docela pohltil. Ikdyž do teď mnou neznámá herečka Emily Browning a herečka s dějem vážně povedeně zacloumaly. Ale filmu stále něco chybělo, nějaká ta jiskra, co by ho okořenila. Rozhodně ho ale řadím k těm lepším průměrným filmům. ()

adriane9

Úžasný výkon Toma Hardyho, bombová a jedinečná dvojrole. Nečekala jsem tuhle pecku ani omylem, spíš jen nudu s kopou chipsů. Každopadně moje chyba, tohle je solidní gangsterka se vším všudy, a taky hodně vtipný snímek s dobrýma hláškama. Tom Hardy u mě zase stoupnul v herecký ceně :-) ()

warrenur

Hardy v dvojroli celkom slusny, gangsterka ako taka so svojim scenarom ma vsak neprekvapila niecim mimo zauzivanych linii. Priemer. ()

dave14

Rutinní film o mafiánech s klasickým příběhem typu "rise and fall", který ovšem ohromně zvedá Tom Hardy ve své dvojroli. Ostatní postavy jsou celkem obyčejné, ale Hardy tento film táhne neskutečným způsobem. Stále se nemůžu rozhodnout, kterého bratra zahrál lépe. Jeho výkon si skoro říká o zlatou sošku. ()

owwidius

Dalsi zo serie gangster filmov, podla skutocnosti. Ja taketo veci celkom mozem. K nadpriemeru to taha dobra atmosfera 60-tych rokov, ale hlavne vyborna dvojica; Tom Hardy a iba o nieco malo zaostava Tom Hardy :) Ten mi prisiel miestami trochu sileny. Prva polka bola fakt super, skoda ze v druhej akoby pribehu dochadzal dych a je to len o tych postavach. [#38/2015] ()

Hapretor

Tom Hardy to zahrál fakt dobře. Dvě odlišné role - nic lehkého. Ale dějově o ničem. Nebo to bylo formou! V dost momentech to bylo spíš komické, než aby to na mě působilo jako drsná gangsterka. Nesedlo mi to. Kdy už konečně někdo natočí nový, neotřelý film o takovém charismatickém hajzlovi, který nepůsobí jako vyhazovač z diskotéky, nebo pouliční rváč od hooligánů ?!! - asi nikdy. Oni totiž takoví ani v reálu nejsou. Škoda. ()

P.J.2

Je skoda ze namet naplno nevyuzil potencial daneho tematu ale Hardyho dvojrole je tak ikonicka ze se budete nadprumerne bavit. Az me zarazilo kolik komickych casti filn obsahuje. Nemuzu dat mene nez 4. ()

BOURQUE

Tento životopisný film o dvojičkách Kray vyplatí vidieť hlavne dvojitému životu/výkonu Toma Hardyho. Jeho výkon je veľmi fascinujúci. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()