Tequila

Dramaturgicky vzácně nezvládnutý film, který místo silného příběhu o vzestupu a pádu nabízí monotónní sled historek z podsvětí bez jakéhokoli dějového oblouku. Postavy nemají žádný vývoj, voiceover je naprosto nefunkční, milostná linka zbytečná a femme fatale tuctová a nevýrazná. Hardy je výborný a navzdory matnému scénáři se mu podařilo vtisknout oběma bratrům určitý osobitý charakter. Bohužel to nestačí na záchranu filmu, který selhává v tom nejpodstatnějším, když přes svůj název není schopen ani naznačit, v čem byli Krayovi vlastně legendární. Soudě podle tohoto snímku (který se ani nesnaží ukázat, jak vůbec získali svůj vliv) bych se mohl oprávněně domnívat, že šlo o dvojku (charismatických) psychopatů, co měli jen štěstí, že dali náhodou v hospodě přes držku těm správným lidem. ()

Kaktusak12

Tom Hardy zvládl svou dvojroli dost slušně. I když rozhodně zaujal víc jakožto labilní gay Ron, který většinu filmu trousil výborný hlášky ( jako ,,Give Ron your sausage!'', nebo setkání s lasvegaským majitelem kasin). Ovšem chybělo mi tam trochu víc přestřelek, napětí. A celá ta ,,romantická dějová linie'' tam má občas až moc prostoru. Ale i tak stojí určitě za zhlédnutí... Navíc Egerton, alias ,,Teddy'' mě tu fakt bavil. ()

Gedes

Dobrý film, dobře herecky obsazený, ale přesto nedotažený... Jakoby se režisér nemohl rozhodout, jestli bude točit surový film o mafii, nebo lovestory a nakonec nenatočil ani jedno.. Zůstal někde mezi tím. Ve filmu se mluvilo o drsných mafiánech, ale nic pořádnýho kromě pár rvaček jsme neviděli, ve filmu se mluvilo o "sexu" resp. orietaci, ale nic vidět nebylo...je to škoda, potenciál by to i mělo, ale chtělo si s tím trošku víc vyhrát... ()

helloween93

Já nevím no, souhlasím s názorem, že první půlka filmu má výborný drive, pak ovšem tempo dost upadne a je z toho rodinné drama s občasným násilím, ale druhá polovina moc gangsterská není. Hardy byl v dvojroli přesvědčivý, ale víc mi seděl v roli Reggieho, než v roli psychopata Ronnieho. Myslím si, že z toho mohla být velmi kvalitní gangsterka, zpracování je ovšem průměrné. 1500. okomentovaný film. 3* ()

Folky

Líbí se mi, že se Helgeland ani nesnaží jít ve stopách Scorseseho nebo Coppoli a točí si prostě po svém. Vznikla tak jednoduchá, ale velice zábavná gangsterka, s výborným Hardym a mnoha zapamatovatelnými scénami. Trochu to brzdí romantická linka (funguje skvěle, jen bych uvítal více zaměření na linku mafiánskou), ale čas od času si to vždycky pustím rád. ()

Raziel_cz

Helgeland napsal spoustu z mých velmi oblíbených filmů, ale tohle je bohužel samý styl a nic moc obsah – spíš jenom takové epizodky ze života Reggieho Kraye. A ono by to tolik nevadilo, protože první půlka je svižná a zábavná, má dost humoru, budování mafiánského impéria v Londýně je zajímavé a audiovizuálně je to celé velmi poutavé. Druhá polovina ale nepřináší nic originálního a pokračuje přesně takovým směrem, jakým čekáte. K tomu zpomalí, zvážní a víc se orientuje na romantickou linii, přičemž z Emily Browning se rychle stane typicky otravný nárazník všemu, co opravdu chcete vidět. A konec přijde dost nárazově – a opět naprosto očekávatelným způsobem. Mít to sto minut, bylo by to někde jinde. Jedno dám ale filmu k dobru – Toma Hardyho. Mně nikdy nepřišel tak strašně geniální, jako všem ostatním, ale komu čest, tomu čest. Za Legend si veškeré ovace zaslouží oprávněně. Jenom škoda, že ho v tom nepodpořil propracovanější scénář. ()

MickeyStuma

Tom Hardy se vrátil do prostředí, ve kterém už exceloval v minisérii v roce 2009 pod českým distribučním názvem ´Úlovek´ a hned rovnou ve dvojroli. Dvojnásobný nášup Toma Hardyho, dvojnásobně zvýšená zábava. Opět příběh s břitkou brilantností, brutalitou a šokujícím dějovým vývojem. Tom Hardy, jakoby se v takovýchto rolích našel. Ve zmíněné minisérii brojila rivalita rodinná, tady svým způsobem také, jen na poli bratrském. Opět nikomu a nic není pramálo svaté. Násilí a konflikty se nevyhýbají nikomu a ničemu. Děj poukazuje na fakt, že všechno souvisí se vším, a že jakákoliv událost nemůže být v žádném případě náhoda či omyl. Nic také nezůstane bez následků. Tentokrát se jedná o 60. léta pojednávající osud dvou bratrů striktně terorizující Londýn. Má to hloubku, neočekávané a šokující zvraty a námětově ohromný temný potenciál. Pravda, nejoriginálnější příběh to zrovna není, ale na druhou stranu, dá se v tomto ještě vůbec něco nového vymyslet? Tom Hardy je ve vyobrazení obou bratrů velice impozantní už v tom, jak si s oběma charaktery hraje. Dalo by se to porovnat se stejnou rolí Jeana-Clauda Van Damma ve snímku z roku 1997 ´Dvojitý úder´. Technická záležitost je vlivem své doby samozřejmě viditelně rozdílná, ale co se týče odlišných charakterů obou bratrů, kdo byl po herecké stránce lepší? Buď jak buď, snímek ´Legendy zločinu´ jistojistě osloví diváky, kterým se líbila už výše zmíněná minisérie. Gangsterský film, který do výšin sice nevzejde, ale své osobité kouzlo na 100% má. ()

hazaba

Konec mě docela dostal, jinak to byla průměrná gangsterka, na kterou člověk rychle zapomene. Ale musím vyzvednout výkon Toma Hardyho v dvojroli. ()

FanKalEl

Zatiaľ čo prvá polovica filmu je dokonalá a zoznávame sa s postavami, tak tá druhá je už trocha utiahnutá za gule a nemá dobre ustálený strih medzi jednotlivými pasážami. Stále má čím baviť ale napr. taký humor by sa našiel viac v prvej tretine. Jednoznačne ale Tom Hardy prekvapil vo svojej double roli a nesklamal. V podstate je to len miestami iba priemerná zábavná gangsterka ktorú neskôr režisér vystupňoval do divadelnej drámy, ale jedno veľké ALE patrí Hardymu, ktorý tento film vytiahol na celkom vysoký nadpriemer a ako celkovo do kinematografie sa touto dvojrolou značne zapísal. (79%) ()

DAPDO

Mám rád filmy o mafiánech a gangsterech, takže jsem se těšil na Legendy zločinu. Po špatnejch recenzích z mýho okolí jsem se nenechal odradit a dobře jsem udělal. Tom Hardy v dvojroli bratrů Krayových si silně řekl o Oskara. Hlavně teplej psycho Ron byl zahranej bravurně a scény s ním jsou perlou celýho filmu. Nebejt takové té omáčky,kdy si Reggie namlouvá a nakonec vezme ženskou, která ani neumí uvařit čaj, mohl se zkrátit čas o hodinu, která se mohla využít na něco jinýho. Ale i tak nadprůměr a čtyři hvězdy. ()

JBMAVERICK

Další výborná gangsterka s Tomem Hardym. tyhle role mu zkrátka sedí. Přestože Země bez zákona je mi o hvězdičku milejší, herecký výkon Hardyho a Hardyho... nádhera. PS: Ronald Kray.. brácha za všechy prachy. ()

Stíba

Gangsterka postavená především na bratrské konfrontaci pro kterou je vše okolo jen dokreslením. Za look Londýna šedesátek, Hardyho podání a některé scény jako schůzku v "neutrálním" baru si ty 4* určitě zaslouží. ()