chelseaman22

Takhle unylý, zaprášený a nezajímavě vyhotovený film jsem už dlouhou dobu neviděl. Tom Hardy sice září, ale pouze v pozici homosexuálního bratra. Nehomosexuální bratr je zajímavý asi jako já, což o něčem vypovídá. Na filmu je nepochopitelné to, že výše uvedení bratři byly vládci Londýna, a přitom si na ně dovolil každý pochůzkář. 39 % Celosvětový příjem k 30. 1. 2020: $42,972,994, což je 1,91 násobek rozpočtu ()

Qitek

Vlastně jsem nečekal vůbec nic. A že Legend taky nic nepřináší. Zato je ale poctivý, dobře odehraný i důstojně zrežírovaný a nemůže urazit vyloženě asi nikoho. A když si ho bez nějakého velkého očekávání prostě jen tak pustíte někdy odpoledne, může být vlastně ok. Nic víc. ()

Johnny.ARN

Tie časy, keď hral Hardy mlčiaceho bijca sú už dávno preč. V poslednej dobe najvyťaženejší britský herec si strihol dvojrolu, ktorá mnohým jeho predchodcom dokázala nakopnúť kariéru. Alebo ju pochovať. Jeden mysliaci hezoun, druhý impulzívny buzerant a s miernou retardáciou. Udržal obe a bavilo ma sledovať, ako si to dáva. Miestami trochu nudné a druhá hodinka stratila tempo, ale inak taká dobrá anglická gangsterka, kde keď už prehovoria päste, nože, kladivá a Parabellum, tak to stojí za to. A áno, kráska zo Sucker Punchu bola na zožratie. 4 z 5 ()

LadyPupu

Já jsem asi viděla jiný film než ostatní, protože ty tři a více hvězd u hodnocení druhých nechápu. Tom Hardy se mi nelíbí jako chlap a už vůbec ne jako herec, ale když tohle pominu, tak ten film samotný mě taky vůbec neoslnil. Natož, abych si z toho trhala žíly. To, co tady někteří označují za "strhující děj" jsem nebyla schopna rozpoznat. Upřímně, dokoukat to, se pro mě s přibývajícími minutami postupně stávalo větším a větším utrpením. Nuda... sem tam trochu vtipu... nuda... sem tam trochu akce... nuda... nuda... nuda... ()

Ryuuhei

Nebýt půvabné Emily Browning, asi bych se na tento film vůbec nekoukl. No, díky bohu za to, že byla obsazena a já tak mohl vidět něco tak parádního. 60. léta, gangsterské zasazení a drama točící se okolo nejen života oněch dvou bratrů, ale i holky, která se do této rodiny přivdala a až posléze pochopila, že do ní, ani do celého jejího světa, vůbec nepatří. Nenudil jsem se ani chvíli. Dvojrole Toma Hardyho byla perfektní a uvěřitelná, kdy doteď se mi ani nechce věřit, že se nejednalo o dva rozdílné lidi. Gangsterky normálně nesleduju, ale tohle bylo jakožto jedno z mála setkání s žánrem asi zatím tím nejlepším, co jsem zatím viděl. 90% ()

Sfinkter

Stejně jako u Black Mass sledujeme perfektní dobovou gangsterku dle reálných životopisů, zde s přesnou intenzivní dvojrolí Hardyho. ()

Mrkvič

Zezačátku jsem to viděl po dlouhatánské době na famózní gangsterský film. I když se na scéně objevila vypravěčka a začalo být jasné, že film bude často pohledem "zamilovaného" páru, ani mi to nevadilo. Všechno skvěle podtrhovala hudba od skladatele, kterého bych si měl i za spoustu jeho předchozích filmů zapamatovat. Jenže poté se objevil schizofrenní brácha a šlo to do kopru. Jó, brácha je brácha. Nejde ho zastřelit, ani ho nechat jít jen tak bručet, ale nepřišlo mi, že by se někdo snažil utlumit jeho chování. Teda někdo. Jedině jeho brácha v podání skvělého Hardyho. Ten podal takový výkon, že ač dvojčata, ač jasná dvojrole, tak si pořád připadám, že jsem sledoval dva různé herce. Druhá polovina už měla i o dost pomalejší tempo a konec to bohužel nezachránil. Holt s fikcí by se dalo naložit lépe. ()

Lachtaan

Gangsterka, která ke své smůle vznikla v době, kdy už tenhle žánr zajímá jen nás, fanoušky devadesátek, kdy se s takovýmito klenoty roztrhl pytel. Sice nemá tahle Hardyho dvojhra na své o dvacet let starší předchůdce, já ale nad ničím remcat nehodlám, dokázal jsem se vcítit do skoro všech postav a vizuál noblesních londýnských šedesátek hrál prim po celou dobu. [viděno na Netflixu 31.8.2022] ()

DragonnCZ

Legendy Zločinu mě naprosto odvařily. Božský Hardy zosobňující v tomto filmu dvojroli mě naprosto uchvátil. Styl jakým hrál oba bratry a jaký měli mezi sebou vztah. Film je plný super scén, je to výborná žánrovka se zajímavým zasazením a výborným kriminálním příběhem. Postavy v tomto filmu mě bavili, možná byl film částmi protáhlejší, ale i tak z hlediska napínavých a nepředvídatelných dialogů jsem si film užíval každým douškem. Režie a scénář pana Helgelanda byla pěkná ač jsem s ním nic krom tohoto filmu neviděl. Naprosto film doporučuju pokud milujete jako já Toma Hardyho a precizní kriminálky. Filmu uděluji úctyhodných 9/10. ()

Playman

Hardy naprosto boží, to jo. Hardy 2.0 ještě lepší! Jenže jako gagnsterka je to tak nějak celkově... meh. Bohužel. Nicméně furt můžu, že jsem se docela bavil, ačkoliv některé dialogy byly přímo ubíjející, zdlouhavé a zbytečné. Mezi klasiky tohoto žánru se to nikdy nezařadí. Hardy se i se svým naprosto excelentním výkonem musí zařadit někam mezi šedý průměr. ()

terunka003

Britské, zločinecké, podle skutečnosti, zábavné, dějově strhující. Všichni tu vychvalují Toma, jak zvládl dvojroli. Nelze jinak, než tomu dát za pravdu. Zvládl to opravdu bravurně, a každému z bratrů tak dal vlastní charakter. Samozřejmě technicky je to těžce zvládnutelné a při vzájemné rvačce v klubu se na okamžik mihl dablér na kameře. Nicméně se ve filmu jednoduše vypráví život obou gangsterských bratrů a jejich vzájemné lásce. Děj má spád, neustále se něco děje, vtipné scénky se prolínají s dramatickými vstupy a výstupy. Hudba skvělá, hlavně ta trumpetová pasáž. Co do hereckých výkonů, vše je samozřejmě postaveno na Tomovi, ostatní herci však nejsou nijak pozadu. Po dlouhé době film, který mě v kině dokonce rozbrečel, a který mi dal spoustu kulturního zážitku. .."protože bych nejradši chtěl zabít tebe, ale nemůžu i kdybych strašně moc chtěl".. ()

Phietros

Tři zajímavé věc! 1.) Tom Hardy ve dvojroli bratrů a jeho podání. 2.) Sexy Emily Browning 3.) Atmosféra 60.let! Zbytek byla jen omáčka o ničem a dokola, která mě zklamala, jelikož jsem čekal dějově něco víc! Veliká škoda... 60% ()

venison

Vyšumělý vysoký potenciál :-( Do „Kmotra“ a podobných mafiánských klasik to má na hony daleko.. Koukatelné to relativně je, ale napětí by divák pohledal.. Emily Browning je fakt kost, ale její postava se ve filmu tak nějak nevýrazně plácá.. Tom Hardy předvedl jeden ze svých lepších výkonů, ale na Oscara by to nebylo.. Ten chytřejší byl nemastnej neslanej a ten hloupější byl vesměs pako, ale v pár dialozích mi přišel celkem sympatickej (když chlácholí odcházející švagrovou).. Bohužel „Legendy zločinu“ nemají tu správnou šťávu, kterou by dobrý gangsterka měla mít.. Vlažnej děj a hromada postav, který nikomu nepřirostou k srdci.. ()

VasaX

Jediný herec, co zvládá překonat sám sebe ve dvojroli, je Jean Claude. Mám rád tématiku organizovaného i neorganizovaného zločinu z obou stran. Legend mě v tomhle bohužel nenadchnul. Hardy je fajn. Hardyho mám rád. Ale jeho dvojitá dávka lezla ušima i mě. Navíc druhá půle filmu jde od desíti pěti a jediné co mi pak už mohlo přinést pocit zadostiučinění je to, že jednoho dostanou pochybní kumpáni a druhého rozstřílí policie jak řešeto. I tady jsem ovšem ostrouhal, takže mi zůstal jen tobogán co ústí na asfaltu. Jaká to škoda. Oba Krayové byli tak nějak vejtahové a film není o nic lepší - vejtaha, co víc nakecá, než předvede. U sledování filmu jsem netrpěl. Ale déle, než by mi bylo libo, jsem si přál, aby už byl konec. No nic, jdu se podívat, zda Depp podobný žánr zvládl lépe. Krayové ať si chcípnou třeba na dně Temže. ()

uglug

Vydřená spodní hranice třech hvězd. Slabý scénář se nedaří vyrovnat ani stylovému Hardymu. Film zachraňuje druhá o trochu lepší půlka, ale celkově žádná velká sláva. Škoda, tohle mohlo být něco. ()

Blue.Poison

Nebýt excelentního výkonu Toma Hardyho je to naprosto průměrný snímek, který ničím neohromí. Dějově se vlastně nic moc nestane, zápletka žádná, takže vám v hlavě utkví tak možná citronová šuměnka.. ()

Mr.KarlAdler

Tady se někdo zhlédnul v Mafiánech, ale na rozdíl od Scorseseho není ani náhodou tak zručný režisér. Nicméně scénáře psát Brian Helgeland umí a ke ztvárnění Reggieho s Ronem si vybral někoho, kdo svým uměním (ksichtem i hlasem) udrží na bedrech víc než dvouhodinový film. S tím ale přichází další problém, protože 133 minut je na takovou místy režijní nudu docela dost dlouhá doba, a tak má člověk pocit, že se některé situace neustále jen opakují a opakují a ne a ne se z toho labyrintu dostat ven. Neznám předlohu, ale nechat vyprávět příběh z pohledu Frances bylo podle mě chytrým krokem, protože ona je jediná, ke komu jde z hlavního osazenstva přilnout a cítit s ním. Carter Burwell si dával maličko pauza, ale vrátil se mistrovsky. Jeho hudba dělá scénám mnohdy lepší atmosféru než sám Helgeland. Naštěstí se Legendy zločinu neberou tak moc vážně a všudypřítomná nadsázka dělá z těžce psychopatických výlevů šťavnatou zábavu k popukání (kurva, zpívej!). Nejsou to čisté čtyři, vlastně bych měl jít objektivně o stupínek níž, ale díky Hardyho perfromance nemůžu. ()

svobik

Super Hardy, ale ta milostná linie je filmu spíš na obtíž. Radikálně zredukovat hlavní ženskou postavu a než na nezdařilý vztah se více soustředit na postavy obou bratrů by filmu dost prospělo. Takhle se jedná pouze o příjemně násilnou, místy vtipnou retro-gangsterku, která však zapadne do šedého průměru dříve, než by bylo zdrávo. ()