Kdybych líp znala historii, nebo mi o tomhle někdo vyprávěl, tak bych ho bez váhání poslala směr chytrovna. Kombinace gayů a lesbiček s horníkama z Walesu je skutečně vražedná, někdy vtipná, někdy míň a někdy je to dost smutný. Radostný na tom ale vlastně je, že se to nějak podobně stalo. Život je prostě nepředvídatelnej.(26.1.2015)

Idea dobrá, zpracování horší. Celý to nadšení, který se linulo dějem bylo vážně fajn, ale bohužel vtipu tady bylo hodně málo a dějových zvratů jakbysmet. Tenhle film by si zasloužil zkrátit tak na půlku a přidat trochu Billa Nighyho.(17.2.2015)

Přesně ta správná dávka emocí, dramatu, humoru a historie. K poslední hvězdičce tomu v mých očích chybí jen zajímavější vizuál jako má např. film No.(21.9.2015)

Solidarita mezi gayi a horníky je možná v tomhle vtipném a výrazně britském filmu. Rudy z MISFITS jako překvapení navíc.(30.9.2015)

Dobrý film, bez západů slunce, zeleně, krásy. Plný dynamiky, horníků, solidarity i reality...Donutilo mne to přemýělet, jak dalece se na mně podepsalo socialistické zřízení a jestli dokážu odlišovat status horníka ve Walesu od propagandistických záběrů z dolů v čs. filmových týdenících. Jak se vlastně jmenuje ten kluk, co hraje toho vůdce skupiny "Gayové a lesby podporují horníky"? Tak ten byl moc dobrý. Je to Ben Schnetzer, snad. V podstatě dojemný příběh.(5.10.2015)

• mira.l

Jedna hvězdička za Billa Nighyho a pár slušných skladeb ze soundtracku. Prý je to natočeno podle skutečných událostí. Hmm, anžto mi tahle událost naprosto a vůbec nic neříká, podobně na tom byl i film. Dvě hodiny nudy. Doufám, že už nikdy neuslyším větu "gayové a lesbičky na pomoc horníkům." Nevím sám proč, ale byl jsem na ní alergickej od chvíle, co tam zazněla poprvé.(8.11.2016)

Too much happy.(5.10.2015)

Celý film jsem se snažil udržet, ale ke konci už jsem brečel jako Kim Kardashian po 72 dnech manželství.(16.10.2015)

je to britský film, je o v tej dobe lg komunite a baníkoch.....ani jednej skupine doba nepriala, takže, nepriateľ môjho nepriateľa....a už to fičí...... len za najčarovnejší kút na zemi- wales, dávam *, za super hudbu *, za skutočný príbeh * a za hercov *.....škoda nedostatku humoru(1.2.2016)

• elimS

30% - komentář 20ti slovy: Nejsem ani gej, ani horník, nejsem v žádné skupině a na průvody nechodím, tak mě to moc nechytlo. Trošku zbytečný "dokument".(22.3.2016)

• jendamaty

Ou, to snad ne, jak něco tak šablonovitého, předvídatelného a nudného může být v červených číslech? Komedie je to spíše mimoděk než záměrně, poměrně složitou situaci vylíčí černobíle, postavy jsou rozděleny na dobré a špatné a jejich promluvy jsou na ránu pěstí. Ok, hodně udělá otřesný dabing, ale tento film je prostě neskutečně špatný.(10.7.2016)

Začiatok sľubný, ale potom sa to stáva trošku priemernou záležitosťou. Je to spôsobený aj tým, že jednotlivé herecké možnosti v niektorých prípadoch nie sú úplne využité. Príbeh každopádne zaujímavý. Osobné hodnotenie: 74% (***) (1.1.2017)

• Atron

Hornická stávka v UK pojatá jako série večírků?(11.1.2015)

Ďalšia podarená britská vec aj so silným posolstvom súdržnosti. Nesklame hlavne soundtrack, ktorý je prešpikovaný kultovými vecami 80. rokov a klasickými "homo" kapelkami. So shame on you, if you can't dance too.(4.3.2015)

"Every woman is a lesbian at heart!" Další výborný film. Hodně mě překvapila Imelda Staunton , kterou jsem do té doby znal jen jako Dolores Umbridge z Harryho Pottera, protože její role (Hefina) je pravým opakem Umbridgeové, ale nutno říct, že byla báječná. Stejně tak můj oblíbený "Moriarty" Andrew Scott.(13.3.2015)

Pride je takovým milým anglickým filmem, kde se objeví velká škála velkých britských herců, ať už v menších či větších rolích. Jedná se o komediální drama, které mi ve skutečnosti až tak komediální nepřišlo. Místy mi to připadalo na můj vkus až dost sentimentální. Podle mého názoru nešlo v té době pouze o pomoc horníkům, ale spíše o menší propagaci své sexuální orientace. (Proti gayům a lesbám vůbec nic nemám) Každopádně tahle myšlenka ve filmů zazní, ale záhy je tvrdě odsouzena. Ještě bych nechtěl opomenout velmi slušné výkony všech hlavních mladých sympatických herců, díky kterým film funguje. Celkem pěkně mi to všechno ubíhalo. Bohužel ve finále ve mě film zanechal spíše opačný pocit, než byl záměr autorů - zůstal jsem chladným, ale rozhodně nelituji, že jsem tento snímek viděl a dávám tomu silné tři hvězdy.(6.10.2015)

Puvodne jsem chtel dat ctvrtou hvezdu za neamericky film a za Billa Nighyho (tenhle chlapik totiz nemusi pri hrani rict ani slovo a uz je hvezda), ktery svoji roli presne vystihl muj dojem o nem, tedy ve scenach, kdy vypravi a okolo nej sedi s napnutyma usima a bez mrknuti oka jeho posluchaci. Tak nejak bych si jej predstavoval i v beznem zivote. Nicmene nakonec je za toto hvezda treti, nebot film jako takovy na svoji stopaz postrada sviznost, humor i poradny pribeh. On ten film neni spatny, bavil me a postavy v nem byly vice nez sympaticke, ale to, co v nem bylo, se dalo stlacit do 90 minut a melo by to tu spravnou hustotu. Takhle to byla naredena instantni polevka bez nudli..(8.1.2016)

Asi to tak tenkrát bylo, ale na to, že to bylo UK produkce se tam vlastně nic nedělo. A to se tam mihlo něco skvělých herců ...(6.11.2016)

Film, ktorý by sa mal povinne vysielať na hodinách občianskej výchovy.(27.2.2017)

Trochu chaoticky ale napriek tomu s pocitom realistickosti vyrozprávaný príbeh okolo boja za gayov a lesbičky. Celé je to vyrozprávané s citom a asi aj historickou presnosťou taký dojem som mal ja.(6.1.2015)