Sedm dní v pekle

(TV film)
  • USA 7 Days in Hell

Tato neobvyklá komedie v dokumentárním stylu paroduje životy dvou profesionálních tenistů, nesmiřitelných rivalů (Andy Samberg a Kit Harington) před jejich klíčovým soubojem - nejdelším wimbledonským tenisovým zápasem, který trval 7 dní. Tento komediální speciál uvádí známé televizní osobnosti Andyho Samberga a Kita Haringtona v neobvyklé parodii plné slavných hvězd, jejíž děj se odehrává v prostředí vrcholového tenisu. Premiérově uváděný v jednom nejvýznamějších víkendů tenisové sezóny - v průběhu finále Wimbledonu - "Sedm dní v pekle" nabízí neuctivý, potměšile seriózní pohled na dvojici fiktivních hráčů z nepříliš vzdálené minulosti, kteří sehráli zápas tenisových zápasů: sedmidenní pětisetový wimbledonský maratón, který z těch dvou vyždímal doslova všechno. Vedle vrcholů (a propadů) onoho zápasu přináší "Sedm dní v pekle" také dokumentární pohled na životy a kariéry dotyčných soupeřů: Aaron Williams (Samberg) je věčný nespokojenec, jehož chování v nejlepší náladě trumfne chování Johna McEnroea v té nejhorší (McEnroe hraje ve filmu sám sebe) a Charles Poole (Harington) je tupý génius, který na svých bedrech nese tíži anglické touhy po wimbledonském vítězství. Pozadí příběhu těchto falešných superhvězd humorně dokresluje přehlídka slavných osobností v rolích fiktivních postav nebo lehce ironických verzí jich samotných. (HBO Europe)

Pilda17

7 dní v pekle a to doslova. Dle mého si i nefanoušek tenisu najde své. Zábavné, občas možná příliš křečovité, ale i přesto nevšední podívaná, která pobaví hlavně fanoušky britského humoru. Rozhodně těch 40 minut obětuje každý divák, protože se točí daleko větší kraviny .. 7/10 = 75% ()

Rominator

Andy Samberg (Aaron Williams) a Kit Harington (Charles Poole) se utkávají v nejdelším tenisovém zápase o titul, který kdy Wimbledon zažil... V celkem vydařených cameo rolích se objeví David Copperfield a Serena Williams. Archivní záběry s Dolphem Lundrenem pocházejí z Interview by Stina Lundberg Dabrowski ve švédštině ze 3. listopadu 1990. ()

misterz

Trocha horšie ako Tour De Pharmacy, ale stále sa na tom dá výborne pobaviť. Niektoré scénky vážne nemali chybu. Hoci v realite by to súloženie nebolo asi možné, no ale na druhú stranu pravidlá sú pravidlá, treba ich dodržiavať :) Z vedľajších postavičiek ma najviac zaujal Michael Sheen. Celé to netreba brať vážne a len si užívať tie šplechy, ktoré sú dávno za hranicou vkusu a trápnosti, no i napriek tomu nevadia. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Frajer42

K něčemu takovému se toho snad nedá moc napsat. Dlouho si nepamatuji, kdy jsem se takhle nasmál. 40 minut má divák napíchnutou žílu, kam mu proudí koňská dávka humoru. Často tento pseudo dokument poskakuje na samé hraně mezi humorem a trapností, ale tvůrci jsou takoví mistři, že tuhle hranici dokonale odhadli a za celou dobu jsem neviděl jedinou pasáž, kdy by tohle inteligentní veledílo sklouzlo k trapnosti. Žasnu, kolik známých osobností se podařilo ke krátkému výstupu přesvědčit a hlavně mě potěšilo, že se tihle lidé nezdráhali udělat si prdel sami ze sebe. Dokonalé shrnutí tenis během 40 minut. [90 %] ()

predators

Každé finále grand slamu je lepší než 7DiH, ale tenis v tomto podání hraje úplně na jinou notu, než jste zvyklí...místy opravdu vtipné! 60% ()

PetrPan

Napsat k 7 days in Hell komentář je docela kláda. Výborná komedie si totiž říká o alespoň trochu vtipný text a v neposlední řadě jsem zcela určitě sledován. Pod tlakem se mi však pracuje nejlépe. A tak pojďme bez dlouhých úvodů na to. No do píči, zcela nepochybně skvělej tenis! ()

Happens

Neskutečný nářez. Tento dokument o neuvěřitelné bitvě dvou neexistujících tenisových rivalů, jejichž zápas trval celý týden vkuse. Dokument je nadupaná komedie, která není politicky korektní. Díky bohu. Víc takových ujetin. ()

Arsenal83

Dávka humoru, ktorá mala potenciál aj na celovečerný film a škoda, že práve tohto formátu sa možno nechytili. Irónia ako má byť, perverznosti a kopulácie mohlo byť aj menej, to bolo nútené a zbytočné. Rovnako tak fuckujúca kráľovná prišla taká prvoplánová. ()

jojinecko

Neskutočný nápad a originálne prevedenie. Zabavil som sa takmer maximálne, len tie "boratovské" vsuvky sa mohli dávkovať inak, ale nevadili mi... Celkovo super! ()

Ivoshek

Jednohubka. Vtipná, nekompromisní, pseudodokumentární. Královna, trenky s koulema venku, paruka, John McEnroe, švédský kriminál. Jo! ()

hansel97

Geniální humor. U tohohle filmu se musí aspoň jednout zasmát snad každý, ten nápad je vážně skvělý a všechno to, co na ně nabalil. Každý každičký nápad na vtip nebo hlášku, byl vážně neuvěřitelný. A docela mi sedlo, že to trvalo tři čtvrtě hodiny. Jak znám Američany, byli by schopní z tohohle udělat dvou hodinovej celovečerní film.... ()

luka4615

43 minut trvající koktejl broušených vtipů, neuvěřitelných tenisových výkonů a absurdních situací, které zvedají laťku zábavnosti na ještě vyšší level. 7 Days in Hell je neskutečně ujetou a zábavnou jednohubkou, u které se budete válet smíchy. Tento "tenisový zápas století" byste si rozhodně neměli nechat ujít! „It was pretty obvious that he had hidden cocaine in his water bottles... and in his rackets... and in his coke necklace. And even on the lines of the court.“ ()

Morholt

Nejspíš bych hodnotil maximálně, nebýt toho souložení. To mi přišlo zbytečné. Ale jinak je to výborná parodie o nejdelším zápase mezi nevypočitatelným adoptivním bratrem sester Williamsových a absolutně vypatlaným zázračným dítětem britského tenisu. Člověk až žasne nad tím, kolik lidí se k téhle šaškárně podařilo nalákat, ať už se jedná o tenisty nebo o herce. Nebylo by od věci, kdyby se HBO vrhlo i na další sporty. Třeba fotbal si o to vyloženě říká. 80% ()