AgnesDee

Super film, taková stresová oddechovka, ukázka dnešního životního stylu mladé generace. Podle mě ale od poloviny filmu ztrácí původní záměr a přicházejí podzápletky, které jsou zde prostě proto, protože scénáristovi došly nápady a moc s filmem nefungují dohromady. Například podzápletka s krádeží nebo s rozpadajícím manželstvím. Kdyby přidali něco ještě ohledně řízení firmy a jejího rozvoje, bylo by to udrželo původní záměr alespoň z padesáti procent. ()

miki68cz

Budu vám vyprávět příběh o tom, jak jsem si chtěl odpočinout. Lehl jsem si na gauč a pustil jsem si Stážistu. Klidný, pohodový film, který nenadchne uměleckým zpracováním, ani náročnými digitálními triky, nadchne však klidnou a pohodovou atmosférou a dvěma milými herci, kteří si stačí sami a splní svůj úkol pobavit na sto procent. Bylo zde vše, americký patos, salutování, Židi, úspěšní a hezcí lidé, malé děti a jejich školní aktivity, spravedlnost i nevěra, dojetí i zábava. Já si odpočinul, co vy? Doporučuji vám tenhle milý film ()

Plastík

Tak to bylo klouzání po povrchu. Vůbec se jim to nepodařilo vytěžit. I když podobných filmů je minimálně dobrých už nějaké množství. ()

lusa odpad!

Stážista má všetkých 5P - povrchná, preafektovaná, pózerská, patetická pičovina.. Nejde inak. Radšej pohár metanolu na lačno ako toto.. Odpad! ()

XXXXXXXX

Spíš než o komedii, jde o romantické drama. Komediální prvky, jde opět spočítat na prstech jedné ruky. A co měl u všech Nirů, znamenat ten useknutý otevřený konec? Chci opravdu tak moc, když toužím spíš po komediích alá Bláznivá dovolená? Těhletěch romantických-dramatických patosů se rok od roku rojí víc a víc a víc, a já se jen děsím dne, kdy zcela ovládnou komediální žánr. Pod pojmem romantická komedie, mám vsugerováno spíš něco jako je tohle... Sorry, ale když koukám na něco, co má být primárně komedie, očekávám zábavu a né po stopadesáté zrecyklování problému, z prostředí dysfunkčního soužití. ()

Davidkops

Pro mě osobně je nejdůležitější si z jakéhokoli filmu odnést něco pravého a smysluplného, řekněme nějaký "návod", jak přistupovat správně k životním situacím. Některé filmy žádný vyšší smysl nebo hlubší myšlenku nemají, některé jsou natočeny jen pro to, aby vydělaly, co nejvíce peněz. Přirozeně určité žánry mají od smysluplnosti o dost dál než jiné, avšak to je na filmových dílech zcela správně a v pořádku. Je důležité si ale uvědomit, že filmy mají nekonečně mnoho správných i špatných možností, jak je pochopit a následně zhodnotit a zkritizovat. První část je samotný film, který někdo napsal s určitou myšlenkou/vizí a s určitým cílem, druhá část, ta podstatnější, je transformace původní myšlenky a cíle naším subjektivním myšlením a vytvořením třeba i velmi odlišného "našeho" filmu. Tímto jsem chtěl v podstatě říci, že film je z větší části vlastně to, co si z něj sami vytvoříme, stejně tak jako v životě. Zde se vracím na začátek svého komentáře a vlastně vysvětluji, jak já osobně filmy hodnotím, protože pokud se snažíme něco vhodně okomentovat, sdělit někomu svůj názor na kteroukoli věc, je dobré nejdříve uvést, z kterého pohledu na problém nahlížíme. Pokud by to tak dělala většina lidí, myslím, že by se mnoho věcí řešilo úplně jinak, mnohem lépe a efektivněji, rychleji by se došlo ke správnějším výsledkům na úkor nekonečných hádek mezi blbým a blbějším. Nejprve je důležité se řádně zamyslet, až potom to někomu sdělit. Což přesně vystihuje můj zdlouhavý úvod, který bude určitě delší než samotné hodnocení filmu. Film sám o sobě je jedna velká nepravda o dnešním světě, je to prostě idealizace toho, jak se věci doopravdy mají. Typický film, který nám má vykouzlit krátkodobý úsměv na tváři a dočasně nás obalamutit, jak je všechno krásné. Nejhorší na tom shledám to, že mnoho lidí v této iluzi doopravdy žije, jsou naivní a jejich mozek je v podstatě zdrogovaný a není schopen tvořit vlastní názory. Jednají rychle, afektovaně a bezmyšlenkovitě. Teď tedy nekritizuji tento film ale obecně mnoho klasicky buď tupě zírajících lidí nebo hůře, řvoucích lidí, aby všichni zřetelně slyšeli jejich "myšlenkový" výtvor. Avšak zase zpět k hodnocení. Pokud jste si zatím z mého komentáře odnesli to, že jen čistě kritizuji a pesimisticky nadávám, pak jste na správné cestě. Zde jsem ukázal, jak to vypadá, když člověk píše to první, co ho napadne. Teď už ale doopravdy ohodnotím film tak, jak jsem psal na začátku, tedy jakým způsobem k filmům přistupuji a hodnotím je. Z filmu jsem si především odnesl to, že opět návrat k některým starým hodnotám, které představuje Ben Whittaker, je ten nejlepší návod k úspěchu. Slušnost, dobré chování a správné jednání s lidmi je, bylo a bude alfou a omegou. Jako druhou věc, pokud film berete s větším nadhledem, nikoli že ho do písmene žerete, je příjemný optimistický náhled na to, jak může být práce, nebo v tomto případě i třeba stáž, příjemným a naplňujícím článkem života, mít práci, která vás baví, rozvíjí a zároveň živí je (pro mě osobně) jedna ze tří nejcennějších věcí na světě. Podtrženo sečteno, film je příjemným zpestřením večera ztvárněného dvěma velmi sympatickými herci. A to bude asi ke komentáři vše, co jsem chtěl sdělit. Samotné (pravé) hodnocení filmu, jsem tedy nakonec napsal na necelých 6 řádek. Omlouvám se tedy těm, kteří by raději přeskočili filozofování, že jsem je okradl o pár minut jejich času. Bez toho bych ten komentář ale napsat nemohl. () (méně) (více)

fordhont

Vlastně pohodička. Kontrast kreativní firmy v čele s mladou ředitelkou a klidu staršího gentlemana s velkým nadhledem na život. ()

unrocker

Super jemna komedie s hezkym milym humorem... nečekal sem vubec ze bych se byl schopen tak prijemne bavit 2hodiny... dokonce zde byl i napadity příběh a zadne mnohokrat ohrane tema, opravdu povedene ()

Zuzatornik

Příběh docela dobrej. De Niro podává skvělej výkon a ani ostatní to nijak nekazí. Jenom celej film mohl mít minimánlně o půlhodinu kratší stopáž a bejt ořezanej o ty přeslazený bezduchý kecy a zbytečně dlouhý scény. Nebýt toho, dám klidně 4* a nemám výhrady, ale takhle jsem si už přála, aby byl konec. Konec byl, jen tak mimochodem, docela nezajímavě pojatej. Určitě z něj šlo vytěžit víc. Film je příjemná oddychovka, která rozhodně neurazí. ()

adamcik.patr

Anne Hathaway ? Ano tu můžu, a co více ještě morouse De Nira v roli až moc hodného důchodce - konečně hraje roli odpovídající jeho věku. Film výborný, vtipné to bylo a dokonce i zajímavé. Doporučuji zhlédnout v jeden unuděný den :) ()

Sharleen

Ben je skutočným gentlemanom a žiaľ, ako povedala v jednej scéne Jules, je vymierajúcim druhom. Robert De Niro a Anne Hathaway sú vo filme skvelá dvojica a celé to vo mne zanechalo krásne pohľadenie pre dušu. ()

LukeKiller

Film od ktorého som rozhodne nečakal o nič viac, než nejakú popcornovú blbosť postavenú na zveličovaní stereotypov starý old timer vs. mladá hip www spoločnosť. Hlboko som sa mýlil. Neuveriteľne milý, vcelku ľudský a príjemny film s pár chechtami na správnom mieste. Jedna z fakt dobrých komédií, ktoré sa dajú pozrieť tak cez 2-3 generácie a každý si tam niečo nájde. ()

Gamekeeper77

Velmi příjemná a kultivovaná komedie o tom, že ne všechno staré do starého železa patří a častokrát umí pěkně překvapit. Výborná volba jako vždy skvělého De Nira a mé oblíbené Hathaway. Okouzlující, dojemné, úsměvné a pozitivní. 82 %. ()

me_george

Film je od začátku do konce čím dál umělohmotnější a hloupější. Na konci až nesnesitelně. Hodnocení zde na ČSFD nechápu. ()

subic

Nooo zatím jen 2 frčky, ale když se na to ona jednou někdy bude chtít koukat, tak se na to kouknu s ní a neusnu u toho. ()

Hawaj

Todleto smrdí takovým tím fajn filmem z New Yorku a taky že je. Robert se kření co to dá a všechno je fajn a to mě začíná srát. Parchant z Mysu hrůzy mu šel líp než chápavej empatickej děda z kterýho se vyklube pěknej mentor. Ubulená Hatawejka mě taky moc nebaví. Asi to mělo bejt další Lepší už to nebude, ale není. Todle je takovej ten film jak k sobě daj dva nesourodý lidi, nechaj vás se do nich vžít a vy je úplně vidíte spolu, tak vám je ty filmarli k sobě šoupnou. No prostě řemeslo a žádný vzrůšo. Rene Russo už je teda stará babka, bejvala to větší dračice. Snad první film kde ta fiktivní firma má konečně pěkný logo. ()