Pri romantických komédiach sa s prvoplánovosťou nutne počíta, dokonca aj farebne-gýčový záver v balóne beriem ako parodickú vec, ktorú so všetkou súdnosťou možno prijať len v cukríkových záveroch romantických komédií. Katherine sa mi v komediálnej pozícii začína páčiť čím ďalej tým viac, tentokrát som prijala aj Gerarda Butlera. Dvojici to sedí, na doťahovačkách so sexuálnym podtextom som sa schuti uchechtávala. Ako celok neskutočne milá a pohodová záležitosť.(27.9.2010)

Nějak nechápu tu kolektivní nechuť, která se k tomuhle filmu chová. Já jsem viděla jednu z nejsvěžejších romantických komedií tohoto roku. Neustálé sexistické poznámky a dvojsmysly jsou originální berličkou k ne až tak originální zápletce. A ikdyž je konec debilní tak, až to bije do očí, tak jsem se díky hláškám a hercům bavila skvěle.(8.10.2009)

Katherine ho má v ruce, Gerard mezi nohama. Ale ne, myslím srdce, vy čuňata :) I když je pravda, že někdy je hormon rychlejší než mozek (někdy i o půl hodiny), takže se není čemu divit, že to svádí k téhle...ehm myšlence. Zaregistrovali jste někdy svou gestikulaci, když jste před někým koho fakt máte rádi a zálěží vám na něm? Je ohromná, že jo?! Já se kupříkladu houpu dopředu a dozadu, což zavdá lidem tezi, že jsem buďto mentálně postižený nebo to, že mě rodiče v dětství příliš často nechávali v houpačce. A je paradox, že si to člověk uvědomí až po aktu (druhej dvojsmysl!). Právě proto pro mě byla Katherine v roli poskakující fešandy ohromným zadostiučiněním. Její radost z prvního vydařeného dialogu s protějškem byla ohromně upřímná, byť mi její role přišla z počátku až extrémně extrémní. Možná si to nebudu pamatovat za pár neděl, ale jako tableta na záhnání smutku, je to výtečná pomůcka! P.S. A Gerarde, proč maš tak nateklé tváře?(19.10.2009)

Surprisingly FRESH when it´s about women, men, cocks and pussies. Akonáhle dojde na príliš romantické scény, treba vychutnávať výhody multikina, byť zásobený megadávkou popcornu, prípadne si odbehnúť na záchod:-))) ako celok je to NEZÁVADNÉ asi tak ako voda z kohútiku...!!! * * * Abby: I love how you assume all men are perverse as you are! Mike: Oh, I don't assume. I know * * * ...... * * * Mike: You're all about comfort and efficiency! Abby: What's wrong with comfort and efficiency? Mike: Well nothing, except no one wants to fuck it. * * *(3.11.2009)

Přesně to, co od romantické komedie očekávám: žádné marné snahy o netardiční zápletky co nefungují, ale klasická zápletka "kamarád co pomáhá dát hrdinku dohromady s jejím vysněným princem se nakonec ukáže bý tím pravým" (srov. Francouzský polibek, 1995 atd.); příjemné scény a hudba, svižné tempo, víceméně chytrý konverzační humor a sympaticky lidští hrdinové, co mají své nedokonalosti a jejich vzhled i úspěšnost v práci je jen relativní. Jsem s tímto filmem byla naprosto spokojená a to jsem měla dost nízká očekávání a nemusím ani Katherine Heigl. Ostatně musím uznat, že ve svých rolích byli oba hlavní představitelé víceméně stejně úspěšní.(25.10.2009)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)