Chceš mě, chci tě, chcem to.. Když už to chtějí takhle debilně přeložit, tohle by k tomu sedělo ještě líp (ale vážně, ten český překlad wtf? To se zas někdo vyznamenal). Poměrně slušně průměrná komedie o které víme jak dopadne. Něják jsem přehlídla ten moment kdy se do sebe zamilovali. Místama vtipné. Gerard mi byl příšerně nesympatický, takže se na tu roli perfektně hodil, ale ke Katherine se vůbec nehodil. Vážně jsou chlapy takový prasata? Hmm.. 3*(30.7.2010)

Než se do sebe Butler s Heigl zakoukají, jede Luketicův stroj co to dá jak do tempa, tak hlášek a romantiky. V závěru to jde bohužel silně do háje (nemastné finále bolí), ale těch 63 minut (odhadem), během nichž se budete skvěle bavit, vám už nikdo nesebere. V době žánrové krize jsou podobné jedno(a půl)hubky k nezaplacení. 7/10(2.10.2009)

• CheGuevara

The Ugly Truth je ukázkový příklad toho, jak moc je současná romantická komedie v krizi a jak moc bychom si měli vážit příchodu Juda Appatowa. Nevyčítám filmu žánrové škatulky, ani sladkobolné dialogy. Vyčítám mu, že nepokrytě nadržuje chlapům, zatímco chuděra Katherine Heigl to odskákala ze všech nejvíc. Myslel jsem, že si tu budeme dělat legraci z genderových stereotypů, šovinismu a kdo ví ještě čeho, ale že právě tento status quo tu budeme naopak utvrzovat, jsem tedy nečekal. Já bloud!(28.10.2009)

Spartský král Butler hraje mužskou verzi Samanthy z SATC, opinion leadera pro čtenáře Maximu. Zbouchnutá Katherine Heigl je za naivní snaživou Popelku v džungli moderního randění. Jejich interakce v prostředí televizní zábavy má pod palcem Pan Pravá Blondýnka. The Ugly Truth je jednou z oněch příjemných, byť zapomenutelných a předvídatelných romantik- konverzační humor neskřípe, válka mezi pohlavími příjemně jiskří, ústřednímu duu to na plátně ladí a uši vydatně krmí atmosférický soundtrack. Co naplat, ošklivá pravda je taková, že u žánru, který v poslední době střídá šedý průměr a šeredný podprůměr, je charismatem vydřená šedesátka darem z nebes. Vtipným paradoxem jest, že volnomyšlenkářský liberál radí milé blondýnce starosvětské balicí metody- kombinaci dr. Plzáka a Jane Austen- držet se zpátky, být nedostupná jak husitská tvrz a obdivovat muže až do skonání hlasivek. A radí správně-zdrženlivost pochopitelně funguje- kromě New Yorku, kde připadá jeden ucházející exponát s oběma chromozomy na osm žen, ale pro tento speciální případ je tu Sex and the City. (projekce)(16.8.2009)

Krásná Katherine Heigl, která má ten nejroztomilejší orgasmus ze všech hollywoodských hereček, a svérázný týpek Gerald Butler jsou jedinou ingrediencí, která nějak rozlišuje tuhle nezávaznou romantickou báchorku od dobrých 70% jejích žánrových vrstevníků. Pobavíme se, odreagujeme se a zásluhou Butlerovy životní filozofie i poměrně zmoudříme (teda my chlapi), ale jinak jsou ambice a vyznění snímku stejně nulové, jako budoucnost vztahu odsouvajícího sex až na druhou kolej...(24.1.2013)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)