"Všichni muži nejsou úchylní jako ty. - Ale jsou." Nemohu mluvit za všechny muže z tohoto vesmíru, ale dle provedených životních sondáží do svého okolí musím souhlasit s Mikem. Jde nám jen o sex a kvůli tomu děláme, že posloucháme ženské problémy. Tedy až do získání stálé partnerky a postupné logické ztráty koulí. Nicméně Mike má své koule stále pevně v rukou a já se přiznám, že bych se s ním raději díval na fotbal, než bych s Abby zakládal rodinu. Ale při tomto neustálém mezipohlavním pošťuchování se dokážu výtečně pobavit kdykoli, kdekoli a v podstatě s kýmkoli.(23.12.2015)

Jak zvednout klesající sledovanost prestižního televizního kanálu? Najměte svérázného moderátora Gerarda Butlera, který se svou neobvykle vystavěnou show o partnerských vztazích dokonale přitáhne diváky, a přihoďte k němu sličnou produkční v podání Katherine Heigl. A úspěch i milostné vzplanutí je zaručeno. Tahle originální romantická komedie sršící břitkými a jadrnými dialogy a s hutným erotickým podtextem si servítky moc nebere, a tak se dá u ní hodně prominout, že scenáristé vrhají hrdinku Abby do nepříliš pravděpodobných situací, které vyústí do nepříliš pravděpodobného rozuzlení. Tvůrci to celkem solidně přepálili, a tak lze jen těžko uvěřit faktu, že taková přitažlivá žena, jako je Abby, se obtížně seznamuje, a nota bene potřebuje si nechat od někoho radit, jak správně v počínajícím vztahu s mladým doktorem pokračovat. Jenže duo Heigl/Butler je natolik dobré, že by snad ustálo v pohodě i tornádo. Jejich lásku jsem jim přál a proměnu Heiglové z upjaté a odměřené ženy v sexy dračici jsem jí bez problému uvěřil. Vzájemné špičkování Butlera s Heiglovou pak patří k jednoznačným vrcholům filmu, stejně tak jako scéna s vibrujícími kalhotkami v rozkroku v luxusní restauraci, které se mršky ne a ne zastavit...Zkrátka tak trochu netradiční romantická komedie mě nadchla.(19.2.2010)

Ze začátku naprosto nesnesitelná sračka, ale pak to začalo býti jaksi sympatické a chytnul jsem se. Konec překvapí jen člověka, který předtím žádný film neviděl, ale v rámci žánru tomu toho zas nelze moc vytknout. Gerard Butler je fakt dobrej a Katherine Heigl mě ze začátku iritovala, ale pak už taky dobrý.(2.5.2010)

Proč se proboha domácí distributoři neřídili originálním názvem? Vždyť okolo Nepříjemné pravdy se točí celý film. Z Butlera se pomalu ale jistě začíná stávat hitmaker, který je dsnější než Chuck Norris a pohlednější než Mel Gibson. Tyhle role trošku hrubších buranů mu opravdu sednou. No rozhdodně Butlerovi musí fandit každý, protože ten umělohmotný doktůrek je opravdu mužská atrapa. Takoví muži snad ani nemůžou být. 60%(30.11.2009)

Průzkumy ukazují, že diváci milují nade vše dvě témata: „chlapec potká dívku“ a „dobro versus zlo.“ Uvědomíme-li si ovšem, že 90% režisérů, kameramanů, producentů, scénáristů atd. jsou muži, pomůže nám to pochopit a doufejme i uznat, proč lze klást ve filmech pojítko mezi chlapce a dobro a dívku a zlo. Sexisticky vulgární romantická komedie pro chlapy Chceš mě, chci tě to stvrzuje hned natřikrát: za prvé je to žena (K. Heigl), kdo se tu musí charakterově i vzhledově proměnit k obrazu chlapa, zatímco ten se takříkajíc ani nehne, za druhé je nám nabízena velice snadná identifikace se suverénním Butlerem, a tím i kontrola nad filmem a všemi ženami, které se v něm objeví (i apeluji na feministky akademické, aby si vykasaly rukávy a posvítily si a tím i nám osvítily původ tohoto neřestně falocentrického materiálu), a za třetí se tu boří dívkami vysněný krásný princ: neboť vymydlený a oholený doktor odpovídá hladkému, celistvému povrchu, distancovanému od minulosti a reprezentujícímu ideu abstraktního, obecného, ale nedosažitelného řádu, zatímco zarostlý a neotesaný Butler značí patinu, poškození a záměrnou nedokonalost – stopu autentické události. Jinými slovy řečeno jsou častokrát ti zlí a neupravení krásní a dokonalí, zatímco ti dobří jsou oškliví či slabí. Felix Dzeržinskij, zakladatel sovětské Čeky, byl vysoký, impozantní, asketický, inteligentní muž. Zároveň velmi zlý muž. Reinhard Heydrich byl vysoký, krásný, blonďatý, modrooký, všestranně - hudebně i sportovně - nadaný muž, dokonalý to nordický bůh pomsty. A velmi zlý. Winston Churchill, na druhé straně, byl malý, tlustý, ošklivý skřet. Zachránil v Evropě svobodu.(20.10.2009)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)