Katherine září a Gerard si užívá každou svou šťavnatou repliku, ale celá studiová zápletka, pitomé vedlejší postavy a vlastně i to peprné komentování pravdy mi přišly jako zrada proti tomu, co jsem po trailerech čekal a měl jsem co dělat, abych film v tu dobu neodepsal. Paradox je, že ve chvíli, kdy se ubere z plynu, dvojsmysly zmizí a romantika zařadí nejvyšší rychlost, jsem zcela roztál a díky hereckému dramatickému umu hlavní dvojice si poslední půlhodinu i neuvěřitelně užil. Vzhledem k vyšším očekáváním a zarážející nevyrovnanosti jednotlivých scén ale převládá lehké zklamání.(22.10.2009)

Jedna z tých príjemnejších romantických komédií dneskajška. Prirodzené, zábavné, s niekoľkými slovami, ktoré sa do TV nehodia. Obaja hlavný predstavitelia sú veľmi veľmi dobrí v takýchto úlohách a dobre sa zohrali.Hlavná hrdinka nepôsobí ako krava a dokonca som ju mala rada. Priemerný soundtrack a výborný scenár film len doplňujú. Rovnako ako aj veľmi príjemne vybraté vedľajšie postavy, ktoré neustále hádžu nejaké vtipy. Celkom pekný náhľad do tvorenia takej relácie. Film vás určite nesklame 70%(26.12.2009)

Proč se proboha domácí distributoři neřídili originálním názvem? Vždyť okolo Nepříjemné pravdy se točí celý film. Z Butlera se pomalu ale jistě začíná stávat hitmaker, který je dsnější než Chuck Norris a pohlednější než Mel Gibson. Tyhle role trošku hrubších buranů mu opravdu sednou. No rozhdodně Butlerovi musí fandit každý, protože ten umělohmotný doktůrek je opravdu mužská atrapa. Takoví muži snad ani nemůžou být. 60%(30.11.2009)

Ze začátku naprosto nesnesitelná sračka, ale pak to začalo býti jaksi sympatické a chytnul jsem se. Konec překvapí jen člověka, který předtím žádný film neviděl, ale v rámci žánru tomu toho zas nelze moc vytknout. Gerard Butler je fakt dobrej a Katherine Heigl mě ze začátku iritovala, ale pak už taky dobrý.(2.5.2010)

• dobytek

Tento film jsem objevil uloženej v set-top boxu. Vůbec nevim, jak se tam vzal. Jestli jsem ho tam nahrál omylem, nebo jsem byl vožralej a nebo ho tam nahrála nějaká dámská návštěva... Fakt nevim. V každym případě už je film smazanej, protože podruhý už to vidět nechci. Když jsem to tam objevil, tak jsem se na to teda podíval. Některý hlášky Gerarda Butlera jsou za 5 hvězdiček a na takovej pořed "The ugly truth" bych se určitě rád díval. Jenže, jak už to v romantickejch komediích bejvá zvykem, nakonec se tohle "šovinistický prase" zamiluje a je tu happy end. Já prostě romantický filmy nemam rád...(23.1.2011)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)