Katherine Heigl - (Abby) +++ Gerard Butler - (Mike) +++ Bree Turner - (Joy) +++ Eric Winter - (Colin) +++ Nick Searcy - (Stuart) +++ Jesse D. Goins - (Cliff) +++ Cheryl Hines - (Georgia) +++ John Michael Higgins - (Larry) +++ Produkcia: Katharine Heigl, Nancy Heigl, Tom Rosenberg, Steven Reuther +++(22.3.2013)

• Renton

Scénář: Nicole Eastman, Karen McCullah Lutz, Kirsten Smith .. Zoufalé. To je dnešní úspěšná a sexy žena tak naivní a hloupá (jak nám jí představuje trio scénáristek), že si musí nechat radit od šovinistického kolegy, který se nakonec stejně změní v poplatného prince jejich snů? Kalkul v podobě sympatických herců, líbivých písniček a občas i dokonce vtipných místeček už moc nezabírá. Když k tomu připočtu nevýraznou režii, nudím se, neberu.(27.11.2009)

Proč se proboha domácí distributoři neřídili originálním názvem? Vždyť okolo Nepříjemné pravdy se točí celý film. Z Butlera se pomalu ale jistě začíná stávat hitmaker, který je dsnější než Chuck Norris a pohlednější než Mel Gibson. Tyhle role trošku hrubších buranů mu opravdu sednou. No rozhdodně Butlerovi musí fandit každý, protože ten umělohmotný doktůrek je opravdu mužská atrapa. Takoví muži snad ani nemůžou být. 60%(30.11.2009)

Surprisingly FRESH when it´s about women, men, cocks and pussies. Akonáhle dojde na príliš romantické scény, treba vychutnávať výhody multikina, byť zásobený megadávkou popcornu, prípadne si odbehnúť na záchod:-))) ako celok je to NEZÁVADNÉ asi tak ako voda z kohútiku...!!! * * * Abby: I love how you assume all men are perverse as you are! Mike: Oh, I don't assume. I know * * * ...... * * * Mike: You're all about comfort and efficiency! Abby: What's wrong with comfort and efficiency? Mike: Well nothing, except no one wants to fuck it. * * *(3.11.2009)

Pri romantických komédiach sa s prvoplánovosťou nutne počíta, dokonca aj farebne-gýčový záver v balóne beriem ako parodickú vec, ktorú so všetkou súdnosťou možno prijať len v cukríkových záveroch romantických komédií. Katherine sa mi v komediálnej pozícii začína páčiť čím ďalej tým viac, tentokrát som prijala aj Gerarda Butlera. Dvojici to sedí, na doťahovačkách so sexuálnym podtextom som sa schuti uchechtávala. Ako celok neskutočne milá a pohodová záležitosť.(27.9.2010)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)