Decentně naivní husa na učení u šovinistického lišáka se lví hřívou. Chvilku to vypadalo na frontální atak proti zavedeným stereotypům romantických komedií, aby je nakonec vykreslili tučným písmem a dvakrát podtrhli, nicméně jiskření mezi ústřední dvojicí nelze přehlédnout - až by z toho klidně zkratoval výtah.. Marně čekám na romanci, kdy ústřední pár nebude finančně nezávislý produkt vyšší střední vrstvy, ale dělník ze slévárny přesných odlitků a pokladní ze supermarketu, co bydlí s dětmi na ubytovně pro sociálně slabé. To by ale asi moc netáhlo, co..? Apropo, z toho balónového konce by se zvedl kufr i Montgolfierovi..(21.5.2013)

Rozpočet $38miliónovTržby USA $88,915,214Tržby Celosvetovo $205,298,907Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,010,424 //počet predaných kusov 54,899 Tržby za predaj DVD v USA $31,934,968 //počet predaných kusov 1,827,703║ Príbeh neponúka dohromady nič nové, nesie sa v klasickej šablónke nastavenej dnešnou dobou, čiže dej obohatení z veľkej časti o šťavnaté vulgarizmy a narážky zo všetkých smerov na sex, lásku, vzťahy, balenie... našťastie film má nesmiernu výhodu v obsadení a v spojení dvoch rozdielnych hercov, a to na pohľad drsňáka Gerarda Butlera a nežnej Katherine Heigl. Táto súhra vychádza a minimálne prvú polovicu neskutočne odviazaným humorom zabáva. Potom sa prepnú klapky na čisto romantickú notu a film začne strácať spád ale zas to vynahradí napätie medzi ústrednou dvojicou. Príjemný oddychový film. /80%/(30.11.2009)

To mě teda pose...! To jsem nečekal, že to pro mě bude taková jízda, bavil jsem se celou dobu. Co se mě na tom líbilo nejvíce je to, že je tam plno bolestivé pravdy. Doporučuji všem dívkám, které čekají, že si pro ně přijede princ na bílem koni...nebo možná v bílem BMW. Božský BUTLER! Totálně jedna z mých nejoblíbenějších komedií.(28.10.2009)

"Chceš mě? Chci tě!" sa so mnou pohrával samotný film a domáci distribútor sa síce znova neukázal v najlepšom svetle, no tentokrát sa strafil. Pretože aké je to v jednotlivých epizódach škaredé a pravdivé, také je to vo finále otrepané "chceš mě, chci tě" a neistota nad finálnym orgazmom je síce dobrý, ale nepostačujúci pokus. Aspoň, že "one-two" opäť nemá chybu!(7.3.2010)

Jednou za čas dokážu romantickou kravinku protrpět a tohle nebylo zase tak špatný, i když je to vlastně skoro pořád dokola to samý. Butlera jsem měl radši, když si to rozdával s Peršany a ne s mojí oblíbenou Heigl. Průměrná romantická komedie, kterou určitě více ocení něžné pohlaví. 60%(2.2.2015)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)