• 3DD!3

Připadal jsem si jako na horské dráze. Výborné a vtipné pasáže střídali vyloženě podivné a kýčovité scény. Přesto z THE UGLY TRUTH přetrvaly spíše ty kladné dojmy. Velkou zásluhu na tom má Gerard Butler, který celý film, i přes zvláštní, ale přesto očekávatelný vývoj postav, dovedl do uspokojivého konce. Po určitém časovém odstupu jsem byl nucen snížit na 2.(21.10.2009)

Katherine září a Gerard si užívá každou svou šťavnatou repliku, ale celá studiová zápletka, pitomé vedlejší postavy a vlastně i to peprné komentování pravdy mi přišly jako zrada proti tomu, co jsem po trailerech čekal a měl jsem co dělat, abych film v tu dobu neodepsal. Paradox je, že ve chvíli, kdy se ubere z plynu, dvojsmysly zmizí a romantika zařadí nejvyšší rychlost, jsem zcela roztál a díky hereckému dramatickému umu hlavní dvojice si poslední půlhodinu i neuvěřitelně užil. Vzhledem k vyšším očekáváním a zarážející nevyrovnanosti jednotlivých scén ale převládá zklamání.(22.10.2009)

• Thomick

EVERY MAN WANTS THAT! Na tyhle vztahový řeči jednoho rádoby zvrhlíka jsem ještě asi moc velká "konzerva" a "liberál" v jednom, sorry. Romaťárna bez sympatickýho charakteru (hlavně přehrávající Katherine v roli děsivý nány u mě dost klesla), vtipu, hloubky i pointy. Hergot, však ji v tom kýč-balonu ani na tu otázku "proč?" nezvlád odpovědět!(8.5.2013)

• dobytek

Tento film jsem objevil uloženej v set-top boxu. Vůbec nevim, jak se tam vzal. Jestli jsem ho tam nahrál omylem, nebo jsem byl vožralej a nebo ho tam nahrála nějaká dámská návštěva... Fakt nevim. V každym případě už je film smazanej, protože podruhý už to vidět nechci. Když jsem to tam objevil, tak jsem se na to teda podíval. Některý hlášky Gerarda Butlera jsou za 5 hvězdiček a na takovej pořed "The ugly truth" bych se určitě rád díval. Jenže, jak už to v romantickejch komediích bejvá zvykem, nakonec se tohle "šovinistický prase" zamiluje a je tu happy end. Já prostě romantický filmy nemam rád...(23.1.2011)

Jak zvednout klesající sledovanost prestižního televizního kanálu? Najměte svérázného moderátora Gerarda Butlera, který se svou neobvykle vystavěnou show o partnerských vztazích dokonale přitáhne diváky, a přihoďte k němu sličnou produkční v podání Katherine Heigl. A úspěch i milostné vzplanutí je zaručeno. Tahle originální romantická komedie sršící břitkými a jadrnými dialogy a s hutným erotickým podtextem si servítky moc nebere, a tak se dá u ní hodně prominout, že scenáristé vrhají hrdinku Abby do nepříliš pravděpodobných situací, které vyústí do nepříliš pravděpodobného rozuzlení. Tvůrci to celkem solidně přepálili, a tak lze jen těžko uvěřit faktu, že taková přitažlivá žena, jako je Abby, se obtížně seznamuje, a nota bene potřebuje si nechat od někoho radit, jak správně v počínajícím vztahu s mladým doktorem pokračovat. Jenže duo Heigl/Butler je natolik dobré, že by snad ustálo v pohodě i tornádo. Jejich lásku jsem jim přál a proměnu Heiglové z upjaté a odměřené ženy v sexy dračici jsem jí bez problému uvěřil. Vzájemné špičkování Butlera s Heiglovou pak patří k jednoznačným vrcholům filmu, stejně tak jako scéna s vibrujícími kalhotkami v rozkroku v luxusní restauraci, které se mršky ne a ne zastavit...Zkrátka tak trochu netradiční romantická komedie mě nadchla.(19.2.2010)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)