Naštěstí se ještě v této době dělají i komedie které byť jsou do puntíku předvídatelné jak zápasy Barcelony, tak jsou i vtipné a milé jako tato. Mezi Abby a Mikem to opravdu jiskřilo a to dávalo filmu ten správný náboj, nebo jinak řečeno tito dva udělali z obyčejného filmu opravdu povedenou, zábavnou a ztřeštěnou komedii... - 8. 12. 2012 - 65%(8.12.2012)

• CheGuevara

The Ugly Truth je ukázkový příklad toho, jak moc je současná romantická komedie v krizi a jak moc bychom si měli vážit příchodu Juda Appatowa. Nevyčítám filmu žánrové škatulky, ani sladkobolné dialogy. Vyčítám mu, že nepokrytě nadržuje chlapům, zatímco chuděra Katherine Heigl to odskákala ze všech nejvíc. Myslel jsem, že si tu budeme dělat legraci z genderových stereotypů, šovinismu a kdo ví ještě čeho, ale že právě tento status quo tu budeme naopak utvrzovat, jsem tedy nečekal. Já bloud!(28.10.2009)

Nečekal jsem vůbec nic, ale nakonec jsem se vcelku bavil. Geraldovi Butlerovi to bude sice vždycky víc slyšet v sandálech nebo s pistolí v ruce, ale minimálně tato komedie se dá v klidu snést. Spolu s Katherine Heigl tvoří "harmonický" pár. Některé vtipy jsou možná někdy až za hranou, ale občas jsem se i smál, zvlášť když u toho byl přímo Leonidás. Jinak je to ideální film pro zamilované páry, které zřejmě divný scénář řešit nebudou...70%(19.5.2013)

Katherine Heigl nekope zrovna mojí ligu, ale v The Ugly Truth je stejně jako Gerard Butler hlavním tahákem téhle romantické (přisprostlé) komedie. Přisprostlé připomínám úmyslně, protože v poslední době (Hlavně nezávazně, Kamarád taky rád) se to vulgarismy a vysokým ratingem v komerčních amerických taškařicích jen hemží. A až prakticky vyjma balónového finále, u kterého si scénáristé vybrali poněkud slabší chvilku, bylo tohle setkání překvapivě velmi příjemné. Žánr romantické komedie, ač dle mnohých už dávno vyčerpaná studnice, přichází tentokráte s nesourodou dvojicí (zásadová televizní producentka a nová televizní hvězda, sukničkář a samozvaný vztahový odborník) a tentokráte tak logicky půjde o zkrocení zlého muže a napravení upjaté ženy. Nejnovější snímek Roberta Luketice, který už dokázal dokonale otrávit kupříkladu svou Příšernou tchýní, může sice někdo napadat z učebnicového vedení situací a scén, ale to, jak mu fungují gagy, atmosféra nebo chemie mezi ústřední dvojicí a jak následně bourá vztahové vzorce, mu už nikdo nevezme. Historie se neptá na to, že se divák bude s hrdiny asi těžko identifikovat a že si přece kost formátu Heigl nemusí nechat radit od šovinisty, který je stejně nakonec tím dokonalým princem. Historii a mou filmovou paměť zajímá ono sympatické přešlapování na hraně satiry a skvěle napsaných dialogů. Podtrženo, sečteno - na svěží, konverzační romantické komedie se slušným tempem mám holt v poslední době štěstí.. jen tak dál!! 75% Kalkul, ale fajn.. dokonce velmi fajn!!(10.11.2011)

Chceš mě, chci tě, chcem to.. Když už to chtějí takhle debilně přeložit, tohle by k tomu sedělo ještě líp (ale vážně, ten český překlad wtf? To se zas někdo vyznamenal). Poměrně slušně průměrná komedie o které víme jak dopadne. Něják jsem přehlídla ten moment kdy se do sebe zamilovali. Místama vtipné. Gerard mi byl příšerně nesympatický, takže se na tu roli perfektně hodil, ale ke Katherine se vůbec nehodil. Vážně jsou chlapy takový prasata? Hmm.. 3*(30.7.2010)

• - Eric Winter byl z role chirurga Colina nadšený, sám byl totiž studentem medicíny. (Matt007)

• - Postava Gerarda Butlera je ve filmu pozvána jako host do pořadu Noční show Craiga Fergusona (od r. 2005). Butler a Ferguson jsou ve skutečnosti velmi dobří přátelé a Gerard se v Craigově šou objevuje poměrně často. (Ajka1)

• - Do kin byl film odesílán pod kódovým názvem Helpful Advice. (Caszidy)