Dosti nadprůměrné oproti mému očekávání. De Niro v podobě dědka stážisty seniora, který půjde dělat k vymóděné Hethaway se mi ze začátku moc nezdálo. Ale kupodivu to vše docela dobře klapalo. Ve skutečnosti to vlastně hrálo na výbornou. Herci byli v pohodě a nejvíce na mě asi zapůsobilo to celkové originální, možná až rodinné pojetí celého nápadu. Taková dosti zvlášní neortodoxní metoda natočení filmu z profesní branže osvěžena mnoha zajímavými prvky kupříkladu z osobního života romantického dramatu, které doma hlavní hrdinka v závěru filmu prožívala. Nebylo to tedy čistě z pracovního prostědí, ale díky scénáristicky dobře promyšlenému zpracování tam bylo mnoho dalších zajímavých, barvu dodávajících vtipných a rozmanitých scének. Jsem příjemně překvapen!(27.12.2015)

// Jsem tak trochu na hraně. Stážista je hrozně krásnej a miloučkej film o tom, že gentlemani ještě stále nevymřeli.. nicméně už jsou k tomu fakt blízko. Zároveň je to příběh jako z učebnice mladé feministky, tak trochu povrchní, dosti přikrášlený a k tomu z velké míry spoléhá na to, že americký sen ještě taky dýchá. A já to chápu, trochu mě to mrzí, podobně jako spousta dalších témat, které dnes mají tvůrci ve svých filmech potřebu vyprávět, ale chápu to. Naštěstí mě to neurazilo, spíš překvapilo a nakonec i uklidnilo, udělalo radost, na chvíli přeneslo do lepšího světa. A víc vlastně nepotřebuji. Plus De Niro i Anne Hathaway se pro tyhle role narodili, jejich chemie poráží kterýkoli pár z roku 2015. Vážně. Slušných 9/10.(8.1.2016)

„Rozhodně si myslím, že je to super nápad jít na první rande na pohřeb.“ - „Ano. Opravdu to prolomí ledy, že?“ A to nejkrásnější, co můžete od srdce druhému nabídnout, je místo vedle vás na hřbitově…Neměl jsem skoro žádná očekávání, takže to se mnou měl Stážista docela lehké. Chtěl jsem se jen odreagovat, a přesně toho se mi i dostalo, protože je film moc příjemný, vše navíc podtrhuje pohodový soundtrack (stejně jako v Po čem ženy touží, i když tam jsem si notoval ještě o něco víc). Stážista se může plně opřít o ústřední sympatickou dvojku, zvlášť „velké míse kaše“ byla role napsána přímo na tělo. A jsem rád, že byla Meyers soudná a nedopustila, aby se to zvrhlo do „gerontofilie“. Na druhou stranu, sentimentu a dojímání tam bylo i na můj vkus opravdu hodně, nemluvě o dítku, které je samozřejmě maximálně roztomilé (což má na mě většinou opačný efekt, takže jsem při scénách s dcerou dost trpěl) a pasáž se špatně poslanou zprávou mi též moc nesedla, za tohle všechno body dolů. Jinak spokojenost, celkově to vidím na slušné 4*.(17.11.2019)

• Vxxx

Chmmm. Je to relativně příjemný snímek. Rozhodně neurazí. Ale na to, jakou trailer sliboval hlubokou myšlenku, působí samotný film docela povrchně. Místo na Julesino manželství, se měli spíše soustředit na její vztah s matkou. (Manželství je docela ohraná písnička a náznaky s tou mámou tam byly... ) Herci samozřejmě super, komediálně taky fajn. První polovina, kde byla v hlavní roli firma, práce a kolegové, byla fajn. Ale druhá polovina, která se soustředila spíše na vztah Jules s Benem, nebyla nic moc. A to hlavně proto, že na tento vztah bylo pohlíženo ze špatného úhlu. Bývala bych dala i 3*, ale čekala jsem nějaký hezký, pořádný konec a ono to skončila tak nijak a hlavně z ničeho nic. Příjemná oddechovka? Ano. Výjimečný snímek? Ne... 2*(30.10.2015)

Troufám si tvrdit, že Nancy Meyers je větší zárukou kvality, než jakou byla Nora Ephron. Ben není žádný nervózní dědula, který by měl umaštěné vlasy, zmačkanou košili a vrcholem jeho dní by bylo křičení na hlučné sousedy nebo krmení holubů v parku. Ovdověl a zjistil, že „veškerou“ zábavu už zkusil a potřeboval by nějaký nový impuls. A jelikož má bohaté obchodní zkušenosti, nasedne do moderní mladé firmy s módou, která si získala respekt za pár měsíců a kterou vede ctižádostivá workoholička Jules (které se to ale naopak sype doma). Právě dobrosrdečný gentleman Ben se stane jejím asistentem, později spíš mentorem, který jí dává rady, jak zkombinovat výchovu roztomilé dcerky, manželství a snovou práci. A tím, jak je příjemně retro, pomáhá do života i současné twitterové generaci, která netuší, proč by měl muž nosit kapesník. Je to milé, je to inteligentní, je to nekomplikované. Ostatně jako veškerá tvorba Nancy Meyers. Vlastně třecím vrcholem je nevěra jedné z vedlejších postav a pohledy závistivých matek z pískoviště, které nepřejí úspěšným ženám. Jinak mají všichni jen ty nejlepší úmysly, jsou dokonale upravení, mají honosné domy, jezdí v luxusních bourácích. A všichni jsou na sebe milí, chápaví, všichni se milují, objímají, podporují.. a je jen na divákovi, zda to Meyersové týmu ZNOVU zbaští. Já ano, a nestydím se za to. Opět těší skvělým castingem, brilantně napsanými dialogy a příjemně pohlcující atmosférou. Je to takový ten feel-good kousek, kterému se dá vytknout jen máloco (možná slabší rozjezd, možná lepší péče s vedlejšími postavami, možná pitomé sexuální momenty, kterých nás neušetřila ani v předešlé komedii Nějak se to komplikuje – tady erekce po pracovní masáži). To, že v romantické komedii chybí nějaká zásadní romantická linie, vůbec nevadí. Není to žádná psychologická sonda do života moderní ženy, je to pohodový kus, který bude těšit i za deset let. To mi věřte.(27.12.2015)