Meyers je až příliš velká rutinérka žánru na to, aby natočila vysloveně špatný film. Ovšem místy je to podivování se nad současnou splašenou generací a adorování staré školy už moc křečovité. Ani v jednom okamžiku se to nesesype i díky účasti De Nira, který už sice hrál nerudné dědky, ale v této poloze by ho čekal málokdo. Jeho aura vás přímo nutí uznat fakt, že film rozhodně není ztrátou času.(14.1.2016)

Na tento film nemůžu reagovat jinak než pěti hvězdami. Je jasné, že to není žádný majstrštyk, nicméně jsem dostal maximum toho, co bych od návštěvy kina očekával. Dvě hodiny byli ty tam, během pro mne strašně krátké doby, pohoda a relax z filmu sálala na celé čáře, děj zajímavý a příjemný, takže co víc si přát? Maximálně víc a víc jemu podobných odreagovaček! :-)(25.10.2015)

Najcharakteristickejšie pre tento film je slovíčko milý. Taký good feeling, aký z toho srší, aký pôsobí hlavne teda zo samotnej postavy De Nira, to sa len tak nevidí. Nancy Meyers vytvorila z tuctovky skvelý film a poskytla nám Stážistu, ktorý diváka zadarmo vytrhne z každodennej rutiny a vyčarí úsmev na tvári. Najpohodovejší film roka!(7.1.2016)

Troufám si tvrdit, že Nancy Meyers je větší zárukou kvality, než jakou byla Nora Ephron. Ben není žádný nervózní dědula, který by měl umaštěné vlasy, zmačkanou košili a vrcholem jeho dní by bylo křičení na hlučné sousedy nebo krmení holubů v parku. Ovdověl a zjistil, že „veškerou“ zábavu už zkusil a potřeboval by nějaký nový impuls. A jelikož má bohaté obchodní zkušenosti, nasedne do moderní mladé firmy s módou, která si získala respekt za pár měsíců a kterou vede ctižádostivá workoholička Jules (které se to ale naopak sype doma). Právě dobrosrdečný gentleman Ben se stane jejím asistentem, později spíš mentorem, který jí dává rady, jak zkombinovat výchovu roztomilé dcerky, manželství a snovou práci. A tím, jak je příjemně retro, pomáhá do života i současné twitterové generaci, která netuší, proč by měl muž nosit kapesník. Je to milé, je to inteligentní, je to nekomplikované. Ostatně jako veškerá tvorba Nancy Meyers. Vlastně třecím vrcholem je nevěra jedné z vedlejších postav a pohledy závistivých matek z pískoviště, které nepřejí úspěšným ženám. Jinak mají všichni jen ty nejlepší úmysly, jsou dokonale upravení, mají honosné domy, jezdí v luxusních bourácích. A všichni jsou na sebe milí, chápaví, všichni se milují, objímají, podporují.. a je jen na divákovi, zda to Meyersové týmu ZNOVU zbaští. Já ano, a nestydím se za to. Opět těší skvělým castingem, brilantně napsanými dialogy a příjemně pohlcující atmosférou. Je to takový ten feel-good kousek, kterému se dá vytknout jen máloco (možná slabší rozjezd, možná lepší péče s vedlejšími postavami, možná pitomé sexuální momenty, kterých nás neušetřila ani v předešlé komedii Nějak se to komplikuje – tady erekce po pracovní masáži). To, že v romantické komedii chybí nějaká zásadní romantická linie, vůbec nevadí. Není to žádná psychologická sonda do života moderní ženy, je to pohodový kus, který bude těšit i za deset let. To mi věřte.(27.12.2015)

Jules založila úspěšnou firmu, její manžel je doma na mateřské a ona se snaží zvolnit a uspořádat si priority. Tak vnímám děj zpětně po zhlédnutí filmu. Anne Hathaway i Robert De Niro jsou sázka na jistotu a oba své role hráli výborně. Kdo mě strašně prudil už od začátku, byl Julesin manžel Matt. Brrr. Stážistu vnímám jako parťáka k Ďábel nosí Pradu: je střízlivější, obyčejnější, ale oba se mi líbily a oba spojuje Anne Hathaway.(11.1.2016)

• - Ve filmu se vyskytl odkaz na snímek Taxikář (1976), ve kterém Robert De Niro hrál. Ben totiž vede konverzaci s někým imaginárním při pohledu do zrcadla, to samé dělala ve zmíněném filmu jeho postava Travis Bickle. Navíc i zde jeho postava pracuje podobně jako taxikář, jelikož je šoférem. (hansel97)

• - Pôvodne malo film financovať štúdio Paramount Pictures a v hlavných úlohách sa mali objaviť Tina Fey a Michael Caine. Kvôli nezhodám v rozpočte Nancy Meyers ponúkla film konkurenčnému štúdiu Warner Bros. (figliar)

• - Nancy Meyers do hlavnej roly pôvodne oslovila Jacka Nicholsona. (dwdb)