Neskutečně příjemné překvapení! Takhle dobrý film jsem od Meyers neviděla od 90. let. Feel-good movie s úžasně napsanými postavami, do kterých jsem se okamžitě vcítila. Vtipné, chytré, feministické a parádně zahrané. DeNiro a Hathaway jsou skvělé duo a je radost je spolu sledovat. Je skvělé, jak film dokáže organicky skloubit obě generace a dělá to velkou elegancí, pochopením a vtipem. Jeden z nejlepších filmů roku.(24.10.2015)

Nevím, jak to mohl někdo zařadit do žánru "komedie", ale budiž... Přesto je to docela neobvyklý scénář a feel-good film. Ústřední dvojka hraje suprově. To musela být radost režírovat. Docela dobrý studijní materiál, jak by měla dnešní společnost zacházet s těmi "nepotřebnými" důchodci. Kdyby se tak dělo alespoň z 30%, tak bych mohl říct, že se společnost někam posunula. Je fajn hodit za hlavu ten náš povrchni kapitalismus.(27.12.2015)

// Jsem tak trochu na hraně. Stážista je hrozně krásnej a miloučkej film o tom, že gentlemani ještě stále nevymřeli.. nicméně už jsou k tomu fakt blízko. Zároveň je to příběh jako z učebnice mladé feministky, tak trochu povrchní, dosti přikrášlený a k tomu z velké míry spoléhá na to, že americký sen ještě taky dýchá. A já to chápu, trochu mě to mrzí, podobně jako spousta dalších témat, které dnes mají tvůrci ve svých filmech potřebu vyprávět, ale chápu to. Naštěstí mě to neurazilo, spíš překvapilo a nakonec i uklidnilo, udělalo radost, na chvíli přeneslo do lepšího světa. A víc vlastně nepotřebuji. Plus De Niro i Anne Hathaway se pro tyhle role narodili, jejich chemie poráží kterýkoli pár z roku 2015. Vážně. Slušných 9/10.(8.1.2016)

Po Alu Pacinovi nalezl svou Druhou mízu i Robert De Niro. A já jsem z toho naměkko. Čistý a upřímný příběh, kterému nemám co vytknout, protože film tu hraje až druhé housle, a to kdo ví jestli. Ben je dědek, jakým bych jednou chtěl být a Jules holka, jakou chci mít. Na mistrovství světa ve hře očí by tihle dva rozsápali i sedmihlavou saň, dvě hodiny s nimi byl ten nejkrásnější čas strávený letos v kině, a to mi věřte, že tam jsem často.(31.10.2015)

Hodně příjemné překvapení. I přes to, že nejsem fanda Anne Hathaway, tady se mi líbila, stejně tak Robert De Niro, který posledních pár let dědkovatí do velice příjemného dědouška a tyhle role gentlemanských mentorů s nesmírně upřímným pohledem a laskavým úsměvem mu hodně sedí. Na Stážistu se velice dobře dívá a ačkoli je to utopická limonáda sladká jak cecek, je taková příjemně lidská.(6.9.2016)

• - Když přijde ve 39. minutě Jules (Anne Hathaway) do ložnice, tak v televizi běží pořad Tonight Show Starring Jimmy Fallon (2014). (Stanley619)

• - Když Jules (Anne Hathaway) vypravuje svou dceru Paige do školy osloví ji zřejmě omylem "JoJo", což je skutečné jméno představitelky Paige, JoJo Kushner. (hansel97)

• - Scéna, ve které Jules (Anne Hathaway) telefonuje s nespokojenou zákaznicí, odkazuje na snímek Rachel se vdává (2008), ve kterém Hathaway ztvárnila titulní roli. Nespokojená zákaznice se totiž také bude vdávat a řeší špatně poslané šaty pro družičky. Když se Jules se zákaznicí loučí, osloví ji: "Rachel". (hansel97)