Dosti nadprůměrné oproti mému očekávání. De Niro v podobě dědka stážisty seniora, který půjde dělat k vymóděné Hethaway se mi ze začátku moc nezdálo. Ale kupodivu to vše docela dobře klapalo. Ve skutečnosti to vlastně hrálo na výbornou. Herci byli v pohodě a nejvíce na mě asi zapůsobilo to celkové originální, možná až rodinné pojetí celého nápadu. Taková dosti zvlášní neortodoxní metoda natočení filmu z profesní branže osvěžena mnoha zajímavými prvky kupříkladu z osobního života romantického dramatu, které doma hlavní hrdinka v závěru filmu prožívala. Nebylo to tedy čistě z pracovního prostědí, ale díky scénáristicky dobře promyšlenému zpracování tam bylo mnoho dalších zajímavých, barvu dodávajících vtipných a rozmanitých scének. Jsem příjemně překvapen!(27.12.2015)

• Zeck

Nostalgická utopie, která celou stopáž těží jen z imaginární morální kvality generace dnešních důchodců a jemných vmetání facek té mladší, zkažené a nepoužitelné. Jistě, De Nirovi vrstevníci hrdinsky vypalovali vesnice ve Vietnamu, znásilňovali pěstitelky rýže a na opiu vydlabávali mozky rákosnickým dětem z lebky bajonetem, ale když on ten Niro vypadá tak strašně elegantně a žužu, že museli být úplně všichni gentlemani, stejně jako když v těch šedesátých tvrdili jeho rodiče jak byli gentle lidi z předválečné Ameriky a ti hipící jsou vtipem evoluce. Jistý filosof Hugo Toxxx v jedné ze svých nejslavnějších prací pravil: "Každá generace bude srát na tu druhou", on to myslel jako dvojsmysl v podobě vydělávání peněz, ale pravdivé je to i samo o sobě. Robertek tedy celý film sentimentálně podává pomyslný robertek k uspokojení úplně všech postav, které si se svými pseudoproblémy nevěděly rady, dokud se na scéně v plné polní neobjevil předsenilní důchodce s kapesníkem v saku a kalkulačkou v kufříku. Ten film bohužel není vůbec ničím vtipný, ačkoliv má být komedií, je pouze příšerně uslzeně naivní a místo za bránici chce tahat za emoce. Místo aby stavěl důchodce do vtipných a pro něj nepochopitelných situací dnešního světa, naopak z něho dělá hlásnou troubu dnešního světa, který během deseti minut školí všechny ostatní a ti mu jen s propiskou a bločkem v ruce naslouchají jak severokorejští generálové Kimovi při prohlídce nejmodernější techniky v podobě zrezivělé ponorky z roku 1929. 44%(23.1.2016)

• rikitiki

Seriózní a trochu kožený důchodce, který si hledá nové pracovní uplatnění jako stážista v rozevláté hipsterské firmě, slibuje zárodek slušné komedie. Zvlášť, když seniora hraje Robert De Niro, druhdy představitel hodně drsných chlapíků, kteří by takovou rozjuchanou firmičku dokázali srovnat jediným pohledem. ____ Začátek filmu slibný námět naplňuje. Robert sice mohl víc vzdorovat ležérní atmosféře oděvního e-shopu a jeho mladí kolegové ho nemuseli přijmout až tak snadno a rychle, ale budiž…. Horší je, že tím se vyčerpalo hlavní téma hned v úvodu a místo něj nastupuje jakýsi zástupný vztah otce a dcery mezi postarším stážistou a mladou šéfovou, které firma i rodina přerůstají přes hlavu. A z komedie je náhle upocené melodrama, které disponuje i jednou děsně cool přechytralou holčičkou s kudrlinkami. /31. 8. 17./(31.8.2017)

Takže Stážista je pohádka a já jsem na pohádky vysloveně naštvaná, protože mi vnutily představu přešlechetného prince na bílém koni, kterej mě bude milovat až do skonání světa (I když dost přiberu a začnou se mi objevovat vrásky, což mám rozhodně v plánu). Tedy na něj čekám a už začínám být ve věku, kdy to přestává být vkusné. Tenhle film tedy není o hledání toho pravého, tak hrozný zase není, ale u některých motivačních dialogů mi vysloveně krvácely uši. Jinak samozřejmě Robert De Niro je boží a super a Anne Hathaway to tam, ač to jako správná závistivá žabka nerada přiznávám, moc sluší, nicméně jediným momentem, kdy jsem ze sebe vydala zálibný povzdech, byl záběr na Robertovu čistou šatnu, ta má není takhle naklizená ani v případě, kdy tam strávím s prachovkou dva dny. Jo, a kdo v tom filmu najde dějovou linku, tak ať mi dá určitě vědět, i přesto, že jsem příběhu věnovala všechnu svou pozornost a výjimečně jsem opustila od střílení popkornu po nesympatických lidech, tak jsem tam nenašla ani náznak zápletky, bohužel.(9.11.2015)

Jinak vcelku rutinní oddechovou slaďárnu výrazně zpestřuje zasazení děje do chaotického firemního prostředí, kde na city a blízké vztahy zdánlivě nezbývá žádné místo (přitom stačí jen uklidit fešné šéfové stůl, a toho místa je náhle habaděj :). Hathaway má po delším čase výbornou roli a svou energickou workoholičku zvládá s velkým přehledem, De Nira pak standardně nelze než chválit, pořád má charisma na rozdávání a dokáže potěšit i v podobné šablonovité poloze přemoudřelého, dobrosrdečného staříka. Ale především, mezi nimi divák pociťuje tak upřímný a pozitivní náboj, že mile rád překousne tuctově vystavěné příběhové schéma a pro jednou se rád znovu poddá každoroční povinné hollywoodské romanci, kterou navzdory její infantilnosti zkrátka nelze nenávidět... 65%(17.1.2016)