• verbal

Musím teď chvilku zhluboka dýchat, abych si při tom kokotmentování nenablil do klávesnice ….. Nejodpornější zaoceánský kýč znovu zaútočil a já měl pocit, jako by mi slizká afektovaná neherecká piča Anička Hetevejová s bárbinkovským úsměvem rvala dvě hodiny prsty do krku. Já debil se prostě nepoučím, že si nemám pouštět nic se stážistou v názvu, pokud to nebude o Moničině felaci. Po odporném gůglkurvení vkusu Troubou Vilznem k nám totiž z Továrny na noční můry připlavalo svinstvo ještě žluklejší a já mám chuť vypíchnout si oči, abych nic podobného už nikdy neviděl! Je to snad ta nejhnusnější dávivá směska zatuchlé korporátní umělé hmoty a učebnicově zrůdně pokřivených rodinných hodnot, zapatlaná prudce zubokazným cukrkandlem a zalitá přeslazenou Kokakolou přímo z rukou nechutně dobráckého Satan Klauze z té otravné močopudné reklamy. Vskutku nehumánní výprava do sterilního Mumulendu, vysněného to světa manipulativních amerických kokotů, ve kterém si slauďoučce harlekýnkovská pizda najme kouzelného dědečka, aby jí ukrutnou stařeckou moudrostí a letitým selským rozumem analogového prodavače telefonních seznamů zachránil digitální mezinárodní internetovou filmu a manželství s tím nejempatičtějším a nejrozkokošnějším teploušem, jaký se kdy objevil ve filmu. Obzvláště při ideálně idiotsky idylických rodinných scénkách s jejich slizkým paznehtem, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct s tou lostomiloškou štyšletou plinsezniškou, jsem si musel urputně rvát palec do prdele, abych si hrůzou neposral sedačku, a celý zbytek toho krystalického svinstva mě nutkavě natahovalo. No a jak myslíte, že celý ten šestákový fekál asi tak dopadl? Inu, vše se po tom „tolik napínavém“ průběhu se spoustou zle zákeřných osidel a přezlovolných nástrah „překvapivě“ v dobré obrátilo, magický stařík dokonce naši odpudivou zdegenerovanou krávu donutil jako bonus sežrat třikrát denně brokolici, aby ji nezklátila anorexie, a všichni dohromady si nakonec skvěle zacvičili tajči v Central parku, kde chybělo už jen stádo pasoucích se růžových jednorožců, poletující hejno dobrácky otylých lesních víl a Petr Pan s Medvídkem Pú. Bobík byl sice sympatický od přirození, ale buď už nezavadí o kloudnou roli, nebo senilní a bere i takové sračky, avšak ani jeho charisma to nezachránilo před zaslouženým titulem „Nejplesnivější plastový sajrajt roku“. A to prý plasty neplesniví!(4.1.2016)

Jules založila úspěšnou firmu, její manžel je doma na mateřské a ona se snaží zvolnit a uspořádat si priority. Tak vnímám děj zpětně po zhlédnutí filmu. Anne Hathaway i Robert De Niro jsou sázka na jistotu a oba své role hráli výborně. Kdo mě strašně prudil už od začátku, byl Julesin manžel Matt. Brrr. Stážistu vnímám jako parťáka k Ďábel nosí Pradu: je střízlivější, obyčejnější, ale oba se mi líbily a oba spojuje Anne Hathaway.(11.1.2016)

• rikitiki

Seriózní a trochu kožený důchodce, který si hledá nové pracovní uplatnění jako stážista v rozevláté hipsterské firmě, slibuje zárodek slušné komedie. Zvlášť, když seniora hraje Robert De Niro, druhdy představitel hodně drsných chlapíků, kteří by takovou rozjuchanou firmičku dokázali srovnat jediným pohledem. ____ Začátek filmu slibný námět naplňuje. Robert sice mohl víc vzdorovat ležérní atmosféře oděvního e-shopu a jeho mladí kolegové ho nemuseli přijmout až tak snadno a rychle, ale budiž…. Horší je, že tím se vyčerpalo hlavní téma hned v úvodu a místo něj nastupuje jakýsi zástupný vztah otce a dcery mezi postarším stážistou a mladou šéfovou, které firma i rodina přerůstají přes hlavu. A z komedie je náhle upocené melodrama, které disponuje i jednou děsně cool přechytralou holčičkou s kudrlinkami. /31. 8. 17./(31.8.2017)

Feministická agitka jako prase. Muž přestože měl slibněji rozjetou kariéru zůstává v domácnosti, žena která šéfuje veliké společnosti, kterou sama založila a De Niro, který sveřepě hájí její zájmy a podporuje ji v jejich cílech. Co bychom také chtěli, když režíruje žena. Film by mě zřejmě z těchto důvodů ani zase tak moc špatný nemusel přijít, kdyby se tam toho dělo trošku více vtipného. Jedna scéna, kdy "kluci" jedou pro mámin počítač situaci nezachrání. Castingových omylů jsem také našel několik. Všichni (ne)herci kromě Anne, Roberta nebo Rene jsou téměř otřesní. 50%(14.1.2016)

Príjemná good-feeling-ovka. Snáď okrem jednej scény s pokusom o zmazanie e-mailu ani nie veľmi komédia, ale inak nanajvýš sympatická oddychovka, ktorá nemôže snáď nikoho uraziť. Len škoda, že Meyers je taká rutinná režisérka a nedokázala to povýšiť na niečo viac. Síce tu nič nekazí, ale ktokoľvek zručnejší by tomu dokázal dodať aspoň malý presah a vyťažiť z toho generačného kontrastu dvoch postáv omnoho viac. Okrem pár očakávaných scén s tým však Meyers výrazne nepracuje a možno sa až priveľmi drží maximálne jednorozmerných postáv (taký De Niro je po celý čas onen dobrosrdečný deduško bez akejkoľvek povahovej odchýlky počas dvoch hodín stopáže) a klišéovitého vývoju deja so zbytočným finále, ktorý chce príliš chcene dolovať emócie. Preto ani s hodnotením nemôžem nijako vyššie. Chémia medzi De Nirom, ktorý je po tých rolách namosúrených starcoch z posledného obdobia veľkým sympaťákom a Anne Hathaway funguje na výbornú, ale Intern je často až priveľmi prikrášlenou story v nie veľmi realistickom svete (aj keď sa na prvý pohľad tvári „ako z bežného života“), kde nakoniec všetko dobre dopadne a všetci žijú happily ever after. Ale tak občas aj takéto obyčajné filmy na pozdvihnutie nálady treba, hlavne pokiaľ po celý čas ničím neurazia a toho „cukru“ je v nich tak primerane. CELKOVO: 3* (6/10)(19.2.2016)