• troufalka

Princezna nám vyrostla, místo deníku má noťas a založila si vlastní firmu. Robert De Niro si hraje na hodného taťku, dědu, strýčka, co všechno s úsměvem vyřeší a pro každého má pochopení. K tomu hraje unylý podkres bez jediného hudebního nápadu. Naštěstí neznám cílovou skupinu, pro kterou byl film určen. A nechci jí znát. Proč jsem dala jednu hvězdičku? Hrozně nerada dávám odpad, a Rene Russo vypadá i po šedesátce skvěle!(21.11.2016)

Po Alu Pacinovi nalezl svou Druhou mízu i Robert De Niro. A já jsem z toho naměkko. Čistý a upřímný příběh, kterému nemám co vytknout, protože film tu hraje až druhé housle, a to kdo ví jestli. Ben je dědek, jakým bych jednou chtěl být a Jules holka, jakou chci mít. Na mistrovství světa ve hře očí by tihle dva rozsápali i sedmihlavou saň, dvě hodiny s nimi byl ten nejkrásnější čas strávený letos v kině, a to mi věřte, že tam jsem často.(31.10.2015)

• Anderton

Nie žeby Stážista nemal niečo do seba, jeho kvázi nedejovosť, nevyhrocovanie konfliktov a relatívna neuzavretosť dejových línií sú dobrými krokmi. Lenže okrem hlavnej dvojice tu niet žiadneho viac ako jednorozmerného charakteru, všetci musia spĺňať charakterizáciu postáv vhodných do zameniteľného instantného lifestyle - filmu. Všetci nerdi vo firme nie sú na facku, ale skôr na "poriadnu kopačku", zle napísané postavy ani nemôžu byť sympatické a tu som nedokázal rozchodiť skoro žiadnu scénu s Julesinými kolegami. Film to mohol byť ale dobrý, pretože scenár je myslím zvládnutý a nápad je originálny, ale akési polo-instatné spracovanie, kde musí byť všetko vo vizuáli maximálne naleštené, toho veľa hatí. 50%(8.1.2019)

Příjemná podívaná, která se obloukem vyhýbá žánrovým klišé a diváka zbytečně neunavuje. Celý snímek táhnou hlavní protagonisté aneb tradičně skvělý a zkušený Robert De Niro, kýmž by v důchodě chtěl být určitě každý muž a překvapivě sympatická Anne Hathaway, jenž se se svou rolí také zkušeně poprala. Příběhová linie i s důležitými odbočkami má hlavu i patu a působí velmi odpočinkově a nenáročně, na druhou stranu ale postrádá výraznější pointu. [75%] | Kino - Prom.(25.11.2015)

• Vxxx

Chmmm. Je to relativně příjemný snímek. Rozhodně neurazí. Ale na to, jakou trailer sliboval hlubokou myšlenku, působí samotný film docela povrchně. Místo na Julesino manželství, se měli spíše soustředit na její vztah s matkou. (Manželství je docela ohraná písnička a náznaky s tou mámou tam byly... ) Herci samozřejmě super, komediálně taky fajn. První polovina, kde byla v hlavní roli firma, práce a kolegové, byla fajn. Ale druhá polovina, která se soustředila spíše na vztah Jules s Benem, nebyla nic moc. A to hlavně proto, že na tento vztah bylo pohlíženo ze špatného úhlu. Bývala bych dala i 3*, ale čekala jsem nějaký hezký, pořádný konec a ono to skončila tak nijak a hlavně z ničeho nic. Příjemná oddechovka? Ano. Výjimečný snímek? Ne... 2*(30.10.2015)

• - Když Jules (Anne Hathaway) vypravuje svou dceru Paige do školy osloví ji zřejmě omylem "JoJo", což je skutečné jméno představitelky Paige, JoJo Kushner. (hansel97)

• - Scéna, ve které Jules (Anne Hathaway) telefonuje s nespokojenou zákaznicí, odkazuje na snímek Rachel se vdává (2008), ve kterém Hathaway ztvárnila titulní roli. Nespokojená zákaznice se totiž také bude vdávat a řeší špatně poslané šaty pro družičky. Když se Jules se zákaznicí loučí, osloví ji: "Rachel". (hansel97)

• - Ve filmu se vyskytl odkaz na snímek Taxikář (1976), ve kterém Robert De Niro hrál. Ben totiž vede konverzaci s někým imaginárním při pohledu do zrcadla, to samé dělala ve zmíněném filmu jeho postava Travis Bickle. Navíc i zde jeho postava pracuje podobně jako taxikář, jelikož je šoférem. (hansel97)