Hodně příjemné překvapení. I přes to, že nejsem fanda Anne Hathaway, tady se mi líbila, stejně tak Robert De Niro, který posledních pár let dědkovatí do velice příjemného dědouška a tyhle role gentlemanských mentorů s nesmírně upřímným pohledem a laskavým úsměvem mu hodně sedí. Na Stážistu se velice dobře dívá a ačkoli je to utopická limonáda sladká jak cecek, je taková příjemně lidská.(6.9.2016)

Už podle traileru jsem očekávala příjemný a poměrně kvalitní film, ale musím uznat, že jsem byla ještě o to víc překvapena. Hlavní postava, kterou výborně hraje De Niro, je sama o sobě skvostná svým optimistickým a aktivním přístupem k životu, což by mohlo být inspirací pro mnoho starších lidí, kteří mají pocit, že už jim život nic nepřináší a neuvědomují si, že onen přístup závisí jen a jen na nich. Protože v jakémkoliv věku se dá žít naplno. Sympatickou hlavní postavou to ovšem nekončí. Sekundující Anne Hathaway byla jako mladá podnikatelka s ambiciózní vizí taktéž skvělá a i když celý filmový příběh odrážel moderní životní styl, skrývaly se v tom ryzí lidské hodnoty. Ať už je 21. století nebo ne, jaké si určíme priority (práce, rodina, přátelé...?) je stále na nás, a je stále možné být dobrým člověkem se zdravým vztahem k lidem a ke svému povolání, aniž bychom se uchýlili k nějakým ne vždy správným současným trendům a názorům. Zkrátka moderní, milý a vtipný film s velkým srdcem. Mě si rozhodně získal. ~(4,3)~(15.7.2016)

Film nemá žádný nápaditý děj, nečekaný zvrat ani vlastně nic moc, co by ho odlišovalo od ostatních. Má ale neskutečné charisma. Je to takové sympatické poklidné vyprávění dvou příběhů, které splývají v jeden, a moc hezky se na to kouká. Jediná akce, kterou třeba vyzdvihnout je pochopitelně loupež mailu, která do kontextu filmu vůbec nezapadá, ale právě proto je možná tak světlým momentem. De Niro na jednu stranu supr, na druhou je možná až moc kladný a vždy se zachová správně, což mě někdy vytáčelo, jak byl předvídatelný. Ani jsem se nemusel bát, že by se s Hathaway vyspal, když si ho pozvala do postele. Za mě film na jedničku, na který se rád podívám znovu a znovu a dám si ho o každých Vanocích, i když s nima nemá nic společného, působí na mě trochu jako Vánoční romantické komedie(11.3.2016)

Citově naprosto lidský film, který si na nic nehraje a vypráví příběhy každého z nás. Anne Hathaway a Robert De Niro tady byli vysloveně miliónoví a i když je tenhle film víceméně hodně normální a obyčejný, povyšuje ho samotná upřímnost z postav, které právě tyto dva herci hrají. Jediný moment, který opravdu stojí za to, je scénka vloupání se do baráku kvůli smazání jednoho mailu z notebooku. To byl nářez nevýslovnej a vysloveně mi zrychlil jinak asi dvakrát tak pomalejší tep.(25.1.2016)

Jules založila úspěšnou firmu, její manžel je doma na mateřské a ona se snaží zvolnit a uspořádat si priority. Tak vnímám děj zpětně po zhlédnutí filmu. Anne Hathaway i Robert De Niro jsou sázka na jistotu a oba své role hráli výborně. Kdo mě strašně prudil už od začátku, byl Julesin manžel Matt. Brrr. Stážistu vnímám jako parťáka k Ďábel nosí Pradu: je střízlivější, obyčejnější, ale oba se mi líbily a oba spojuje Anne Hathaway.(11.1.2016)

• - Scéna, ve které Jules (Anne Hathaway) telefonuje s nespokojenou zákaznicí, odkazuje na snímek Rachel se vdává (2008), ve kterém Hathaway ztvárnila titulní roli. Nespokojená zákaznice se totiž také bude vdávat a řeší špatně poslané šaty pro družičky. Když se Jules se zákaznicí loučí, osloví ji: "Rachel". (hansel97)

• - Ben (Robert De Niro) a Jules (Anne Hathaway) se spolu v hotelu dívají na film Zpívání v dešti (1952), ve kterém Gene Kelly právě zpívá píseň "You Were Meant for Me". (Mirokukii)

• - Když jeden ze spolupracovníků zmíní Benovi (Robert De Niro) zpěváka Jay-Zeho, odpoví Ben, že neví, kdo to je. Když zmíní jeho manželku Beyoncé, řekne, že tu ale zná. To je narážka tvůrců na neshody herce De Nira s tímto zpěvákem, které se táhnou od roku 2012. (hansel97)