Další pokračování úspěšné filmové série Underworld, tentokrát s podtitulem Krvavé války, sleduje osudy upíří smrtonošky Selene (Kate Beckinsale), která se brání nemilosrdným útokům jak ze strany lykanů, tak i upířího rodu, který ji zradil. Za pomoci svých jediných spojenců Davida (Theo James) a jeho otce Thomase (Charles Dance) musí zastavit odvěkou válku mezi lykany a upíry i za cenu, že bude nucena za mír položit tu nejvyšší oběť. (Falcon)

MoiJe

Podla ocakavani, ktore neboli vysoke. Fajn reklama na Prahu. Selene mohla aspon raz nedostat tolko do zubov. A to je tak vsetko. ()

JohnCZ

Tahle série je fakt marná. Po obstojném Awakening je tu zase masivní sešup dolů do připitoměle překombinovaného scénáře a za uši tahajících dialogů. Kate Back-In-Sale v latexovém oblečku potěší - ostatně jako vždy, stejně tak pražské exteriéry a viditelně docela drahé, i když ne vždy podařené, efekty, ale jako film to moc nefunguje. ()

corpsy

Séria UNDERWORLD by sa mala buď zastaviť, presunúť do TV ( kde to kecom medzi postavami sekne viac ), alebo prísť s pokračovaním, ktoré bude natrepané od prvej do poslednej minúty totálnou akciou, pri ktorej nebude šanca premýšľať nad fádnymi pohnútkami hlavných postáv. Proste iba, ako hovoria naši český susedia - řežba. Ale Hollywood má v slovníku aj iné výrazy ( čiže možnosti ). Reboot, restart...čiže ďalšie potenciálne katastrofy. A to si táto séria príliš nezaslúži. ()

Peterssen

Nebýt toho, že jsem se při některých scénách vážně nasmál a ze film nemá dvě hodiny, dal bych odpad. Je to škoda, protože peníze evidentně měli, jen po sobě asi scenárista nečetl dialogy, střihač se nepodíval, co napáchal atp... ()

ConanVJ

Tak tu máme další díl ze ságy, kde proti sobě stojí upíři a lykani. Tuto sérii mám rád a vždy se těším na každý díl. Kate to tu opět sekne, i když už je trošku vidět, že čas dohání i upírku. Obsazení zůstalo z předešlého dílu a jsou tu i noví záporáci. Krvavé války mají i opodstatněný název, protože krve je zde hodně a i bitev není zrovna málo. Opět je zde víc přehnané akce, než pomalejších pasáží a mě se to tak líbí. Atmosféra zůstala stejná jako ve všech dílech a modrý filtr také. Příběh se mi líbí a i zakončení není špatné. Za mě 95% :) ()

schizmo

Ježiš, to je tak blbý, až to člověka uráží. Twillight pro odrostlejší mládež opět selhal na plné čáře, takže krom pitomého děje, bravíčkového obsazení (+kupa českých jmen), efektů jak z počítačové hry a nesmírně impotentních dialogů, tu vlastnění není nic, co by stálo za řeč. Kdo jim tohle může ještě baštit??? ()

wikked

Co jsem to viděl? Jaktože se tohle vůbec dostalo do kina? Na tyhle otázky už asi nedostanu odpověď. Čekal bych to někde v trafice na dvd... ()

Korbitch

Místy to aspirovalo na scenáristický bullshit roku, ale ten zatím s přehledem drží Mechanik zabiják - Vzkříšení. ()

agentmiky

Již jsem chtěl napsat závěrečný díl, ale už vím, že se dočkáme ještě minimálně jednoho přírůstku do této ságy. Od Krvavých válek jsem měl podle zdejších kritických recenzí doopravdy nízká očekávání, ale výsledek se podařil. Není to nic světoborného (to se dál ale říct o všech dílech), ale děj ušel a na akční scény se opět hezky dívalo. V názvu si můžete povšimnout slova války, ale nečekejte zde nějakou obrovskou vřavu na bitevním poli, název je trochu zavádějící. Leckomu může přijít boj mezi Lykany a upíry jako již naplno využitý, ale stereotyp já osobně u této série nezažívám. Příběh se docela povedl, ve scénáři jsem nenašel nikterak výrazné nedostatky, které by filmu podrážely nohy, což je samo sebou dobrým znamením. Zápletka není složitá, je plochá, ale u takových typů filmů se to ani nedá očekávat. Po technické stránce se nedá moc vytýkat, možná jen, že bych zpřehlednil o malinko více akci, která místy zavání dost chaotickým dojmem. Uvidíme, s čím se vytasí šestka. Za mě dávám 63 % ()

Ellmariachi

Kate je furt hezká baba, jenže ani její tvář nemůže zachránit naprosto stupidní příběh plný stupidních jakožezvratů a jakožekliček. Vždy, když to vypadalo, že se třeba film dostane do zajímavých kolejí přišel nějaký dějový průser. Jediný co si z filmu budu asi pamatovat je to, že se mě sakra líbila Lara Pulver. Jako baba je neskutečná kost a i tu roli mrchy dala dobře. O ničem jiným se mi ani nechce psát. 49 procent za hloupej film. ()

kaylin

Snímek „Underworld: Krvavé války“ se snaží nadchnout akcí, ale ta už je prostě nudná. Je to příliš trikové, příliš zpomalované a není zde vlastně jediná scéna, která by vám skutečně uvízla v paměti. Ano, je to místy hodně krvavé, ale to vás má jen vytrhnout z té příšerné nudy. U mě se to moc nepovedlo. „Underworld: Krvavé války“ je pro mě velké zklamání a já doufám, že ty náznaky šestého dílu, které byly v závěru, se nepotvrdí. ()

dom156

Musím být upřímný, přišlo mi to jako pohádka pro dětičky. Seděl jsem v sále, zrovna na plátně probíhala akční scéna nebo dramatický či vážný okamžik a já se musel smát, což dost napovídá. Ke konci jsem byl rád, že to již skončilo. Některé nechutné scény si mohli odpustit a všude jsou prolity hektolitry krve. Škoda peněz jít na to do kina, nedoporučuji. ()

AlistairMir

Underworld si jako jedna z mála filmových sérií dokáže držet svoji kvalitu a díky tomu se mi i tento díl opět líbil. Kate snad nestárne, masky opět parádní, hlavní vlkodlak budil po proměně hodně respektu a slušně se to tam rubalo. Jelikož vlkodlaky zbožňuju a upíry mám také vcelku v oblibě, budu jen rád když bude tahle série pokračovat a to, dle konce, rozhodně bude. ()

Jigy

Underworld byl pro mě vždy oddechovým masakr akčňákem. Nic jiného od toho nečekám ani nechci. Žádný sofistikovaný děj, nové technologie ani oscarové herce. Musím uznat, že na Kate v latexu se velmi dobře kouká a již od počátku je jistou zárukou, že film nebude úplný propadák. Takže pokud nic nečekáte, jdete se jen bavit a užít si plno mrtvých upírů a lykanů roztrhaných na kusy, není co řešit. Prostě série, na kterou se jednou za čas rád podívám. ()

M.i.k.e

to si takhle jednou Selene vyjela vlakem Intercity někam k severnímu polárnímu kruhu,aby se mezitím upíří mezi kterými je i Zuzana Stivínová (což hází trošku jiné světlo na seriál Pustina) barikádují na zámku Hluboká,který leží buď někde v Maďarsku,nebo těsně za Prajou...co se týče výpravy je zatím poslední Underwolrd pořádný mišmaš,kde sice našince potěší záběry Prahy,ale jinak se skáče z místa na místo bez většího ladu a skladu a navíc hodně děje se vlastně odehrává kdesi vevintř,Dějově se to pak drží předchozích dílů,takže je tu celkem dost postav a pokud divák nezná předechozí díly bude mít občas trochu problém,Ještě štěstí,že Kate je pořád kost a moc jí to sekne.Kapitolou sama pro sebe je pak vizuál,který se samozřejmě opět dost drží předchozích dílů,ale místy vypadá jako by ho tvůrci odjeli vytvořit někam do roku 2001.Suma sumárum za mě stále nejlepší díl předchozí.Tohle je pak spolu s trojkou někde těsně na druhém místě...tak jako tak to ale není žádná výhra a fandou téhle série definitivně nikdy nebudu,,,50% ()

bourec

Skoro mě až zaráží,jak nízký,ale vlastně vcelku pravdivý hodnocení ten film má.Seriály přece jsou v týhle době fenoménem,hlavně starším se už nechce nikam trmácet do kina,a tak radši budou hltat na jedno brdo nasekaný stodílný seriály různejch žánrů,a kochat se tim ,jak sou in (becilní).I já samosebou sleduju některý,zejména však český seriály,některý v pohodě(hlavně v poslední době).Tak sem si rejpnul,a teď k Underworldu.Neni to moc dobrý,vlastně mám po deseti minutách každýho jednoho dílu pocit,že bych měl všechny filmy znovu sjet,abych věděl,vo čem ta matlanice vlastně je.Navíc asi dva docela skoky v ději,navim ale působí to nedodělaně,zbrkle.Už aby to utli.30%. ()

humanbeing

Po nejlepším dílu série Underworld se tvůrci vrátili s podobně akčně laděným pokračováním. Má sice už vypilovanější scénář (a že jsme se načekali - na Blood Wars se čekalo o rok déle, než na jakékoli jiné pokračování této série), ale akce, snad možná díky tomu, není už tak plynulá a možná filmu i trošku škodí, že se chvilkama snaží dát děj ze všech dílů do jedné skládačky - takže určitě uděláte lépe, když si osvěžíte paměť a na Underworldy se podíváte znova, protože pauza tři roky mezi díly (a teď čtyři) je přece jen hodně. Plus je určitě spousta českých herců pobíhajících po plátně buďto v rolích lykanů anebo upírů, i když jsem poznal jen Zuzanu Stivínovou, která ve filmu nemluví a je tak trochu v pozadí (a to jsem dopředu nevěděl, že tam hraje). Netuším jestli to bylo chybou mého kina, ale zvuk samopalů mi přišel dost utlumený, jako kdyby na nich byly tlumiče - divný. Takže tedy po stránce scénáře skvělé - ale nezapomeňte, že jde už o pátý díl - a akce je opět velmi slušná, efekty rovněž. Kate se opět navlíkne do latexu. Snad jen závěr mohl být ještě o dvacet minut delší, aby příběh mohl být úspěšně ukončen. Ale tak nějak vím, že už teď připravují šestý. A taky vím, že na něj opět vyrazím do kina. ()

C0r0ner

No, už od dvojky to jde s Underworldem docela z kopce a ani Krvavé války na tom nic nezlepšily. Sice mě potěšila ta česká stopa v tomhle filmu, zato mě nepotěšil ten výplachový scénář a celková debilita úplně všeho. A ano, pokud bych si měl vybrat, tak se na tohle znovu kouknu raději než třeba na Kmotra. 45% ()

Martrix

Pokud si osvěžíte paměť a předtím se podíváte tak jako já, na Underworld (2003) a Underworld: Probuzení (2012), tak budete z kina po shlédnutí Underworld: Krvavé války, odcházet spokojení. Pokud by byli diváci i kritici schopni na třetí a čtvrtý díl série zapomenout, tak by se kvalitativně rozháraná pentologie smrskla na lehce nadprůměrnou trilogii. Underworld: Krvavé války, má pár hluchých míst a závěrečná bitka Selene s Mariusem, je trošku podivná, ale jinak Anna Foerster zvládla režii bez většího zaváhání a v kině jsem se nenudil. Dialogy překvapivě nebyly úplně mimo mísu, triky velmi dobré, Praha hrála krásně... . Občas zajdu i na film, který tady má mizerné hodnocení. Doplnit vitamín B :o) Naposledy to bylo pokračování Dne nezávislosti. Tam to bolelo. Underworld: Krvavé války jsem pojal stejně a tentokrát jsem příjemně překvapený. Srovnání s Resident Evil mi tady moc nesedí...jedinou spojitostí jsou postavy hlavních hrdinek-akční kočičky, které mají napěchované zadky v latexu. Ale i kdybych se do srovnávání pouštět chtěl...Resident Evil je pro mě scénáristický zblitek v pěkném kabátku, kdežto Underworld má solidně vybudované universum, lepší herce, i dialogy...prostě je to o dost menší blbina. Popravdě jsem si tohle kino užil víc, než Anděla Páně 2. ()

PF 2016

PF 2016