Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

Hemlock

Je pravda, že romantické sračky nevyhledávám, ale musím uznat, že jako oddechovka Správnej dres zabral i na mě. Mádl byl skvělej a navíc jsou tam hokejky, takže suma sumárum - lehký nadprůměr. ()

PlysovyMacko

Taťána je krásna žena a vie aj hrať. Príbeh je o manželke hokejistu, ktorá sa zamiluje do učiteľa, ktorý jej pomáha s maturitou. Páčila sa mi viackrát opakovaná myšlienka o prekročení vlastného tieňa. Mádlova postava je na facku. Taký neškodný film. ()

hrumsrt

Naneštěstí další Kolečkova obsese sportovním prostředím, ve kterém už ale ani jeho nebaví vyprávět tematicky vhodné příběhy a využívá jej nakonec jen jako berličku.. Správnej dres je české pohádka v reálném světě o manželce hokejové hvězdy, kterou už nebaví jen sedět a utrácet manželovy peníze, a tak se rozhodne, že ještě pořád může jít pracovat, ale copak takovou někde zaměstnají, když ani nemá maturitu (jak šel čas, dnes vysokou školu chtějí na místech, kde ji nikdo nepotřebuje a vysokoškolský titul se víc než jakákoli garance odbornosti stal symbolem odhodlání).. Co není může být a díky celoživotnímu vzdělávání přece dnes mohou do škol chodit i důchodci. A na cestě za svým cílem tahle bývalá misska potká nejen učebního, ale nakonec i životního mentora a uvědomí si, že si představovala úplně jiný život.. Televizní pokus o G.B. Shawův Pygmallion z hokejového prostředí, kde z Mádla je antagonista, z Jastrabana lamač dívčích srdcí a nakonec z Kuchařové herečka, to asi těžko.. Vtip dejme tomu, já se na televizní produkci docela i usmíval, ale takhle levně protkané klišé, které vůbec neví, jak má vyplnit prázdná místa v přepálené stopáži, to se na mě nezlobte.. Romantická komedie, která postrádá nakonec i tu romanci a vlastně jediný jiskřivější moment, tak v čem Správnej dres funguje? 20% ()

Neklan006

Kuchařový se asi zachtělo být i herečkou, a tak jí euronormalizační ČT za naše koncesionářské poplatky připravila roli na klíč. Dopadlo to i přes množství dobrých herců strašidelně, snad i proto, že scénárista měl tentokrát o kolečko víc. Plusem je vcelku neotřelý námět a prostředí okolo hokeje, scény na tribunách atd. No ovšem to "morální poučení" na závěr o překročení vlastního stínu, panebože... to bylo taky bráno jako komedie, doufám :-/ ()

Detektiv-2

U této nenáročné komedie jsem se bavil. Ano, opravdu jsem se bavil, dokonce i trochu zamyslel nad předsudky a užil si nedělní večer u filmu, ve kterém lehce doznívá vánoční atmoška. Dívám se na film objektivně a jen kvůli slečně Kuchařové, jako začínající herečce, nehodlám snižovat hodnocení. Film stejně jako novoherečka není žádná světová díra, ale rozhodně nic nepůsobilo tak odpudivě, aby se mi film nelíbil. Naopak se mi líbil a někteří kritici, by se nad romantickou komedií mohli umět trochu povznést. "... to je jak z bláta do prdele." Hodnotím zaslouženými 3,5* ()

maniacxl

Škoda,že věškerej honorář šel Táničce,a už nezbyla škvára na lepšího režiséra.Dialogy alá Ulice a Ordinace v růžové prdeli.Jirka Mádl v roli špičkovýho hokejisty byl přesvědčivej asi jako Ital při konzumaci vepřové pečínky se zelím a knedlíkem.Když nikomu,tak scénaristovi jsem věřil,a taky nic.Hodně blbý,nelogický a hlavně slávistickýýýýýý!!Pomooooooooc.....20%. ()

Gig

Já se tentokrát bavil. Kuchařová sice není herečka, ale Mádl tentokrát s tou svou paranoiou perlil. Vladyka, coby profesor v AZ-kvízu nezapomenutelný. Hlášky některé vynikající: "V Rusku jsou Rusi... to jsou ruští medvědi....", "Pokud si uděláš maturitu, budeš mít nevyšší vzdělání mezi manžekami...." ()

Hezonja7

Líbilo se mi že na ČT dávalo něco jiného než nějaká vánoční pohádka. Už když jsem viděl upoutávku tak mě to celkem zaujalo, Jiří Mádl který začal na projektu jakožto hráč NHL hrájíci za přažskou Slávii, zfilmované to bylo velice zajímavě, herecké výkony byli taky velmi dobré, až teda na průměrného Mádla, škoda toho přeslazeného romantického závěru, normálně jsem chtěl dát průměr ale já se bavil, herci mi byli sympatičtí, fandím Slávii a celkově to bylo dobré, ano chápu. . Jiří Mádl by asi nikdy nebyl hokejistou NHL(ještě navíc centrem) ještě když je Kuchařová o dost vyšší než Jiří . . ale jak říkám, bylo to dobré :)) ()

swinevenca odpad!

To bolí, na tohle přispívat. Jako parodie dobrý, ale protože o tomhle záměru nevím, je to kolosální průser. Šablonové postavy, trapný scénář, otřesné herectví a všechno to trvá přes hodinu a půl. ()

Lewaso

Všechny indicie (obsazení, režie a scénář) hlásily už dopředu, že toto dílko NEBUDE kulturním zážitkem. Nemá tedy cenu zatracovat snahu neherečky, ošklivce a trpaslíka, aby dotáhli do závěrečného hvizdu červenoknižní příběh na dlouhý zimní večer. Ti, kteří hlásí, že byli zklamáni hereckou úrovní a plytkým příběhem, jsou hloupější než nejhorší dialog tohoto filmu. ()

laple

Kuchařová by se měla držet mola a to, že se zabouchne do proplešlýho docenta, jí nevěřim ani za mák. Kolemdokola omílaný fráze ohledně toho, že je hezká a rozhodně neni blbá, mě rozčilujou. Mádl je celkem vtipnej, ale jako hokejista neuvěřitelnej. Závěrečná scéna před autobusem je k smíchu. Tohle se fakt nepovedlo. ()

Víteček

Velmi nesprávný dres. Film mluvící o vymanění se ze sterotypů, který je jich ovšem sám plný, stojí na nich a spoustu jich sám vytváří. Vysokoškolští učitelé jsou sterotypně podivíni, kteří musí žít zdravě, chodit s "neatraktivními" studentkami (a že ta Jenovéfa je šereda, co? :-)) a nevkusně se oblékat. Vážně? Taková představa opravdu existuje? A kdo chudáka Jastrabana nutil, aby tak žil? Příběh je typický, kdy nebožačka žije s blbým nesympatickým boháčem (se kterým je s největší pravděpodobností pro peníze, proč by se s ním jinak dávala dohromady?), prakticky tyranem (hlavně psychicky, ale když vás někdo vytáhne z postele jen aby vás seřval, že není proteinový nápoj, tak to týráním rozhodně zavání. Stačilo aby ji vytáhl za vlasy a byl by to úplně jiný typ filmu). Ona potká chudého outsidera, který jí má učit a postupně k sobě najdou cestu. Komediálnost celého díla má spočívat na magorství Mádla a na Vladykově postavě, ale celkově je to málo a navíc Mádl hrál na můj vkus až příliš velkého magora, na to, aby to bylo stále vtipné. Také celou dobu opakují, jak Kuchařové postava není tak hloupá, jako ostatní manželky hokejistů, jak je chytrá etc., ale ani jednou není ukázáno, že by to tak opravdu bylo. Nějak inteligentně se většinu času nechová. A když už tvůrci použili skutečné soutěže, tak by mohli zohlednit jak fungují a od kdy do kdy. Mádl odchází do Ruska na playoff, po konci základní části v ČR. To znamená, že tam jde tak na měsíc, maximálně na měsíc a půl. Tak proč to prezentovali, jako že to je na celý rok, že je zlý a sobecký a a že jí tím zcela zničí šance udělat maturitu. Samozřejmě pro příběh, aby vyzněla jako větší chudinka, která trpí pod jeho jhem a měla důvod ho opustit. I kdyby chtěli tvrdit, že tam byl až do doby návratu do NHL, tak by to bylo nejpozději do konce srpna, takže by tam stejně nejeli na rok, jak prezentovali. Komentář jsem napsal už po vánočním odvysílání, ale nyní jsem si všiml, že jsem ho asi zapomněl postnout či co. Tak ho píši teď znovu v přibližně stejné podobě, kterou si pamatuji. 2* spíš z milosti a proto, že jsem to sledoval v dobré společnosti, které se film celkem líbil. ()

JuveIt

Strašně stupidní snímek, který vypadá, jako by ho napsala sama Kuchařová. Ta předvedla jeden z nedebilnějších hereckých výkonů, co jsem za poslední dobu viděl. Jednu hvězdičku dávám za Vladyku, jehož čas strávený na place byl jediným světlým bodem filmu. ()

Nonna

Tak pokud čtu v programu, že se jedná o "romantický příběh", nečekám žádné art veledílo a to se mi i přesně splnilo. Na druhé straně mě pak udivují zdejší drsné kritiky, protože pokud tedy přistupuji k filmu jako k romantické oddychovce při žehlení prádla, svůj účel to splnilo. Adrian Jastraban je výborný herec a je škoda, že nedostává role i v hlavních rolích charakternějších, Mádl totéž. Taťána Kuchařová mě mile překvapila - nejen hezkou tvářičkou, ale i schopností hrát a řekla bych, že svým přirozeným výkonem strčí do kapsy kdejakou naši pseudoherečku za herečku se vydávající (stačí zajít do Ulice nebo navštívit Ordinaci). Zápletka byla jednoduchá, ale neurážela a na mě působila vcelku věrohodně - ne každá hezká bloncka musí být automaticky blbá a na prachy. Něco bych si o tom dovolila vědět:-). Malinko mi vadila hudba použitá, ne autorská - film by si to zasloužil. ()