Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

neo93

Nová česká televizní komedie od neznámého Stanislava Sládečka. A velmi vydařená. Byl jsem skutečně zvědavý na Taťánu Kuchařovou, která zde hraje manželku slavného hokejisty, a byl jsem docela překvapen. Kromě toho, že bývalá Miss Wolrd stále skvěle vypadá, tak i velice obstojně hraje. Spolu s Jirkou Mádlem tvoří zajímavý pár. Trochu mi vadilo, že autoři příběh Radka Rychtáře opsali ze života Jaromíra Jágra. Výluka, Rusko, modelka a ještě číslo 68, to si mohli odpustit. Jinak mě film po celou dobu bavil a i ta romantická linka, která mi ke konci připomněla Lásku nebeskou, je povedená. Na to, že se jedná jen o televizní film, tak rozhodně velmi dobrý snímek. A taky příliš nerozumím zdejšímu hodnocení, určitě by si film zasloužil víc. ()

tančísvlky

V mojej prvej mysli sa mi javí, že pán režisér sa vlastne pokúsil dať dohromady nezlučiteľné prvky a zmiešaním vytvoril koncentrát s nálepkou akože komédia. Snaha mať diváka v rukách a vysmievať sa mu je tu na každom kroku vidieť. Celú dobu mám pocit, že to mala byť skôr dráma. Prečo je J.Mádl na plátne v úlohe, kde nemá čo ponúknuť? A T.Kuchařová pôsobí ako barbína od Mattela. Vlastne nikto tu nepôsobí z hercov nemá moju dôveru. Je to taký kompost navezení z rôznych ingrediencí a prečo dávam dve hviezdičky sám neviem. Len jedna poznámka na záver. Veľa komentárov na tomto webe vznikla po zhliadnutí 15 minút filmu ako som si včera všimol. Je zaujímavé ako toto dielko popudilo alebo ovládlo myseľ už za tak krátku dobu priebehu filmu... ()

Hannibal1913

Kdo do prdele vymyslel ten příšernej konec? Cítil jsem se u toho tak trapně, že jsem měl co dělat, abych to nepřepnul... Ale jinak to bylo překvapivě dobrý. Nebýt toho konca a nekvalitní hudby během celyho filmu, dal bych aji 3* ()

Khamsin

Trochu a la USA... Ale co... Český pokus o Hollywood nedopadl vůbec špatně. Když si vezmu, co se za poslední doby natočilo za české komedie, tak Správnej dres je jedna z mála, u které jsem se i zasmál a nekroutil se nudou nebo znechucením. Děj plynul poměrně plynule. Kuchařová nebyla zase tak špatná... na to, že to není herečka, klobouk dolu. Jediné, co bilo do očí, byl Mádl jako hokejová hvězda. No, to byl krok zatraceně vedle, co si budeme povídat.. Asi jako kdyby někdo chtěl obsadit Pavla Lišku do role Terminátora... :) A lehce patetický konec.. Ale jinak za mě fajn film a zdejších 43% je možná až nespravedlivě málo... ()

boni

Splnilo to očekávání. Děj byl sice místy trochu naivní, ale rozhodně nenudil. Celkem často jsem se zasmál a celý film se nesl v milé atmosféře. Kdyby všechny televizní počiny dopadly takto, mohli bychom si pískat. ()

Likan7

Pár poznatků, které jsem si potvrdil a na které jsem přišel..... 1.) Mádl je s přehledem nejlepší herec mladší generace, přestože tu hraje totální hovado, tak mu to věříte. Jen toho hokejistu mu neuvěříte :-)..... 2.) Kuchařová je neskutečně hot (poznatek alá objevení Ameriky!)..... 3.) Tataři žerou psy a v neposlední řadě 4.) V Rusku ty vole jsou Rusové! A k tomu medvědi! Ruský medvědi!..ale vážně, jde o celkem pohodovou jednohubku na odpoledne. Vtipy jsou trefný a povedený, častokrát jsem se usmál, a víc ani takový film ode mě nechce. Občas to sice smrdí Novou a konec je moc cukříček, ale sumasumárum fajn záležitost na české poměry. ()

bearmeedek

Jsou slabé filmy, které dokážou pořádně - no, naštvat. Tento byl slabý, ale nenaštval. Reálné ztvárnění povahy vrcholového hokejisty,s přiznáním absolutní absence mozku. K tomu krásná bývalá misska (zlatokopka), která ví o tom, že je blbá. Moderní podání TV Bakalářů. ()

netWoor

Bejt to hořká komedie o stereotypech, bral bych to. Jenže to by to muselo mít vtip (Mádlovo fobie, jemuž jsem ostatně jeho roli vůbec nevěřil, za vtip nepovažuju). Dokonce i jako romantickou kokotinu bych to bral (byť asi jen kvůli Taťaně, co dobře vypadá a snaží se i hrát), ale proboha, kdo z diváků si dovede představit spojení Kuchařová - Jastraban, vždyť mně při té rádoby milostné scéně naskakovala husí kůže a Taťánu sem obdivoval, co pro roli je ochotná vydržet (dyby se raději svlíkla). A navíc, celou dobu sem si říkal, kerej jantar psal ty dialogy, ale ani to mě nepřipravilo na závěrečnej ... kýč je nejslušnější slovo ... kdyby ho aspoň poslala do řiti a mělo to jiný rozuzlení ... ch jo ... ()

Dzvandzi

Dlouho jsem si říkal,že by to chtělo nějaký film z hokejového prostředí u nás v Česku a také jsme přemýšlel,jak by asi měl vypadat.No rozhodně ne takhle,protože udělat z hokeje to co k němu napatří,z toho mi bylo místami opravdu špatně.Románek s happy endingem radši ani nekomentuji.I přes to se v tomhle amatérském filmu (ano opravdu působí velmi amatérsky) najde pár světlých,rodinných momentů,které se vám zalíbí,nebo se u nich aj trochu zasmějete.I tak se ale jedná o jedno z nejhnusnějších 2* hodnocení,které jsem na tomto serveru kdy udělil... ()

Kingjiri

Zvláštní, že v rámci různejch seriálů odvádí Petr Kolečko zábavnější práci, přičemž pro seriál je potřeba rozhodně víc nápadů než pro film. Ale Správnej dres i tak rozhodně neni nezábavnej průšvih, jen se nedaří skvělý nápady naplno prodat (Vladykova postava intelektuála z filozofický fakulty, Matonoha a jeho pochybná partička ze směnárny nebo Mádlova paparazzi paranoia). Stopáž se občas zdá docela dlouhá (objeví se pár nudnějších pasáží) a závěr jsem čekal nápaditější. Ale několik scén pobaví, herecký obsazení je solidní a jeden dlouhej zimní večer dokáže Správnej dres příjemně zkrátit. Více asi v drtivý většině případů nelze od TV filmu čekat, takže za mě výsledek v podobě sympatický žánrový jednohubky dobrej. ()

GTS_PUNK

K filmu režiséra Stanislava Sládečka z roku 2015 môže divák pristupovať s istými predsudkami. A nemožno mu to vytýkať, pretože snímka už na prvý pohľad pôsobí ako lacná komediálne-romantická záležitosť, ktorá je tematicky "liznutá" hokejom. A v praxi ňou aj do bodky je, ale divák pri jej sledovaní nemá pocity trápnosti, aké sa môžu vyskytnúť pri iných podobne ladených filmoch. Paradoxne, príbeh o manželke (Taťána Kuchářová) hokejistu NHL (Jiří Mádl), ktorá sa pripravuje na maturitu, pričom sa zamiluje do svojho učiteľa Ondřeja (Adrian Jastraban), je v praxi odľahčeným počinom, ktorý však dokáže príjemne prekvapiť. Dejová premisa je síce jednoduchá a pomerne predvídateľná, ale Sládečkova snímka dokáže bodovať predovšetkým vďaka svojmu humoru aj vtipne napísaným postavám. To, čím dokáže diváka najviac pobaviť, je situačný humor a s ním spojené hlášky, ktoré v ňom zaznievajú - kenský šiling, rozhovory Ondřeja a jeho kolegu Květoňa Supa (Miroslav Vladyka), zobrazenie "vzťahu" Ondřeja a študentky Kudynovej (Jenovéfa Boková), gruzínsky surrealizmus, arménski básnici aj azerbajdžanskí sochári. A nájsť sa toho dá viac. Správnej dres samozrejme po scenáristickej ani žiadnej inej stránke nemôže diváka nadchnúť nejakou prepracovanou komplexnosťou, ale zo svojho askriptívneho statusu hlúpej a lacno pôsobiacej romantickej komédie dokáže vyťažiť maximum. Odľahčený film, ktorý sa skrz hokejovo ladenú tematiku dotýka úplne iných tém. Dôležité však je, že funguje, a dokonca baví. ()

ForGump

Debilní reklama na Slavii a ČT, možná vzhledově, ale nikoliv herecky obdařená Tatiana Kuchařová, řekněme o level níž než Eva Herzigová v Pohádkáři, přehnaný Mádlův hokejista, paranoik a cholerik, kterému rozbili Jágříka a nedoplnili proteiny, ale chvílemi připomínající Ondřeje Vetchého v Okresním přeboru (což jsem možná prehnal, snad né tolik) a herci, kteří se nachází v Ulici, všechno pod taktovkou jejího režiséra a ačkoliv možná nesrovnatelné, tak přinejmenším horší. Už od první chvíle, kdy spolu promluví Kuchařová s Doleželovou a ostatními slepicemi - modelkami se mi obracely oči v sloup (kecy typu souložit na ergonomickém polštářku anebo proč nemáš novej iPhone? jsou na přesdržku). Scénář Petra Kolečka se řadí k těm opravdu šíleným a laciným, on sám se opravdu neuvěřitelně pohybuje od extrému k extrému. A když už plusy, tak Miroslav Vladyka. Jenomže film nevytáhne z bahna, které se kupodivu objevilo na veřejnoprávní televizi. 15% ()

D.awi.d

S mírnými úpravami by tenhle film mohl klidně jít do kin a vydělat víc, než kdejaká vyhypeovaná bomba domácí výroby. Mádl super (a rozhodně je jasné, že je to jeden z nejlepších českých herců současnosti), Vladyka super, zbytek taky dobrý. Zajímalo by mě, jak jsou vyřešena práva s hokejovou Arizonou (dříve Phoenixem) ohledně použití jejich loga ve filmu. ()

Gertruda.W

Já myslím, že to tvůrci nemysleli vážně a moc se u toho bavili. Něco, jak ty pohádky s čertama blbounama v kulisách a kostýmech od Josefa Lady. Copak si nepamatujete, co všechno dávali ve veřejnoprávní TV dřív? Je to jen taková vánoční nostalgie, prostě joke. ()

Marator odpad!

Nějaký Standa Sládeček posbíral na novácké Ulici všechny možný herce a vznikla největší televizní prkotina roku na ČT 1. ()

Krwel

No joooo...tady si někdo dovolil sáhnout na modly tohohle národa a dostává pěkně na prdel. V Čechách se takovýhle věci neodpouští, páni tvůrci. Hlavně si z toho nic nedělat a v podobném duchu dál! Nedělní večer, kdy bylo vysíláno, jsem se maximálně pobavil a následné reakce lidí okolo mě, pronášejících hlášky z filmu.... btw asi " zatím nejlepšího Mádla", mě utvrzuje, že dílko je velmi povedené a trefně vtipné. Na pět hvězd to samo není ani omylem, ale 43% od cca 2500 diváků, nejspíš vyznavačů zahnutého klacku, věčně dokolečka bojujícího proti kusu kulaté gumy, mě přijde zoufale málo. ()

prochy10

jako jo, výbornej nápad a po docela dlouhý době koukatelnej českej film, normálně bych ohodnotil za 4*, ale proboha!!! ta hlavní role měla bejt někoho jinýho..prostě Mádl na největší hvězdu NHL, to fakt ne....chápu sice, že si tak nějak pro radost on sám hokej hraje, ale fakt na to vůbec neseděl.....to už měli obsadit spíš toho Šimůnka tam!!! ()

SAJA

Když ze zakrslého snowboarďáka udělali zakrslého koktavého čerta Záprtka, tak jsem to vydýchával těžce. Ale ze Záprtka dělat hvězdu NHL, to už jsem nedal... měl jsem fakt radost, že ho přepral pán z vodáren...knedlíky se svíčkou chvilku před zápasem taky úlet ()

wena.wigwam

Celkem pí..vina, ale vůbec ne propadák. Místy jsem se dost bavil, Mádl excelentní idiot, Kuchařová..je prostě buchta a nehrála vůbec špatně, Jastraban je dobrej profesůrek. Debilní konec, jinak slušná oddechovka 55% ()