Působivý snímek vypráví příběh kultovního zpěváka a písničkáře Hanka Williamse, který navždy změnil country hudbu díky svému okouzlujícímu charismatu, úžasnému hlasu a originálním písním, z nichž většina je dnes považována za americkou klasiku a byla mnohokrát znovu nahrána popovými, rockovými i country umělci. Hank Williams (Tom Hiddleston) se vynořil z hlubin lokální alabamské hudební scény po druhé světové válce. Jeho žena Audrey (Elizabeth Olsen) se navzdory svému nedostatečnému talentu zoufale snažila zpívat po jeho boku, což u nich vedlo k velmi bouřlivé domácnosti. Williamsova schopnost psát písně pokrývající širokou škálu emocí, k nimž ho inspirovaly vlastní osobní problémy, se stala podstatou country hudby. Na konci se mu podařilo uskutečnit své sny: vytvořil řadu úspěšných hitů, vydobyl si místo na prestižní nashvillské scéně i v rozhlasovém pořadu Grand Ole Opry a dokonce občas vystupoval i v tehdy zcela novém médiu - televizi. (HBO Europe)

BigJohn02

Průměrný životopisný film, který příliš dlouze (přes 2 hodiny) popisuje, jak se Hank uchlastal. Loki velmi přesvědčivý, podoba se skutečným Hankem se nezapře. Napadá mě, že Hank měl jedno společné s Johnem Lennonem - totiž příšerně netalentovanou starou, která se mu srala na pódium. ()

ORi_SV

Tenhle film jsem chtěl vlastně jen ohodnotit čtyřmi hvězdami a nic více k tomu neříct. Jenže musím... Hankův krátký život a ještě kratší kariéra mě fascinovala už delší dobu a upřímně, kouknout na tento film jsem dlouho oddaloval. Důvod byl prostý - jednoduše jsem se bál zklamání, jak to tak už u životopisných filmů bývá. A přišlo zklamání? No tak napůl... Film měl mnohdy až zbytečné střihy časově jinam, aniž by diváky uvedl do kontextu. Střihy byly mnohdy absolutně nelogické, mnohé scény zbytečné a obecně film udělal z Hanka Williamse o trochu většího hajzla a arogantního blbce, než jím ve skutečnosti byl. I když ne, že by jim vůbec nebyl, film tuto jeho stránku poněkud zveličil. Ale dejme tomu. Dalším zklamáním bylo například vystoupení na Opry, které toho mohlo obsahovat trochu víc a trochu autentičtěji. Filmaři mají k dispozici spoustu dobových materiálů, ale i přesto to dost odflákli. Hudby tam mohlo být také o dost více a výkon Toma Hiddlestona? Pořád tak nějak nevím, jak zhodnotit. Občas Hanka zahrál asi dobře, ale mohl rozhodně více zamakat na mimice obličeje a chování během vystupování a písní. Mnoho jeho hereckých kolegů, kteří ztvárnili další hudebníky, studovali nespočet hodin každý video snímek z vystoupení a dle toho se naučili pohyby, chování a mimiku obličeje. Tom se na tohle očividně vykašlal a je to obrovská škoda, protože jako herec na to určitě má. Litovat však nelituji, zklamání přišlo jen tak občas, ale film byl rozhodně spíš taková oddechovka, než nějaký výčet informací o životě jednoho velikána hudby. Suma sumárum, chtěl jsem dát hvězdy původně čtyři, ale po zamyšlení se nad mým komentářem, jich musím pár ubrat. Ovšem z respektu k Hankovi a jeho geniální tvorbě, dávám nakonec i tak solidní tři. ()