Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdo přepadá vlaky, které vozí do Luhačovic nóbl hosty? A pojede kvůli tomu prezident Masaryk při státní návštěvě po jiné trati? Četníci z Luhačovic řeší zapeklitý případ spojený s místní politikou. Kdo a proč přepadá vlaky, které přivážejí do lázní zámožné hosty i ženské, které utržily pár korun na trhu? Chlapíci s puškami a šátky přes obličej jako by vystoupili ze sešitových kovbojek. Velitel Stavinoha (R. Jašków) musí Luhačovickému starostovi odpřisáhnout, že pachatele chytí co nejdříve, protože jinak by byla ohrožena plánovaná návštěva prezidenta Masaryka. Jenže pan vrchní má svoje trable. Zamiloval se do vdovy po baronu Podhajském (T. Bebarová). (Česká televize)

(více)

Recenze (20)

LadyPupu

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hele, mně je jedno, jestli trať v Luhačovicích končí, taky je mi jedno, jestli se ty Četníci v Luhačovicích vlastně vůbec natáčí. Vadí mi spíš to, že si z nás tvůrci dělaj prdel, co se diváckého intelektu týká, protože jednotlivý zápletky jsou prostě slaboduchý, poetika starých časů úplně zabitá a samotní četníci (v čele s jejich velitelem) působí jako banda pitomců. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dnes se choval velitel tak dementně, že na to konečně doplatil. Ještě, že přijel rytmistr, který jako jediný zachraňoval logiku a soudnost, kterou ostatní ztratili. Jen nevím, jak scénáristé vymyslí pokračování seriálu, když honorace ve městě je už ve třetím dílu buď mrtvá, nebo zavřená. Scénář vůbec trpí neschopností autorů vymyslet něco originálního, protože do dnešního dílu zkopírovali a vložili kdeco. Abych autorům nekřivdil, originální byl nápad, jak se dají ušetřit peníze při příjezdu prezidenta. Ale dívat se a seriál stále dá, i když nejvíce asi proto, že jsem jej prostě ještě neviděl. ()

Reklama

Cheeter 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tahle část, se mi líbili zatím nejvíc z celého seriálu. Líbí se mi, jak tvůrci propojili jednotlivé díly nejen osudy hrdinů, ale přes případy. Navíc tento díl měl docela spád, navíc zamotanost dílu tomu velmi přispěla. Palec nahoru za to, jak se objevují dobové záležitosti, jak ze života, tak politické a nejde tak jenom o "krimi" z první republiky uzavřené do sebe. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Založit díl na tom, že budeme pátrat po lupičích z vlaků, které Luhačovicema projíždějí, je totální nesmysl, protože ve vlakové stanici Luhačovice vlak končí, trať dál nevede. Nechápu, jak mohou autoři vymyslet takovou hloupost. Navíc jaký je problém natočit scény z nádraží na skutečném luhačovickém nádraží? Z tohoto dílu čiší čirý amatérismus autorů. Kromě krádeží ve vlaku řeší milenecké trampoty velitel Stavinoha, který na to výrazně doplatí. A tento jeho příběh je asi tak jediný, který v tomto díle dává smysl. Ten zbytek je naprostá trapárna. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"To být celé taktická past." Vlakoví loupežníci, prezident, politika, hazard, vychytralá panička i ztracená bambitka mi přinesli zatím nejlepší četnický příběh, který ovšem nemohu řádně docenit. Mám totiž diagnostikovanou alergii na to, když se chlap převleče do ženských šatů a má to být vtipné. Mě však zmalovaný četník Cmíral v sukni při honění loupežníků po lese připadal spíše trapný, čímž mi to celé pokazil. Ale pokud mi bude chtít vykonat osobní prohlídku, tak zjistí, že mám v trenýrkách schovanou ještě jednu hvězdu k hodnocení, ale tu mu nedám. A nedám, i když bych asi mohl. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (5)

  • Prezident Masaryk projíždí vlakem Luhačovicemi na Slovensko. To je však nemožné, protože železniční stanice v Luhačovicích je slepá. (frolish01)
  • Volební agitátor se snaží oslovit strážníky a vnutit jim volební program. Je to celkem zbytečná snaha, protože strážníci ani četníci nesměli volit z důvodu nestrannosti. (sator)
  • Natáčelo se na zámku Hoštice, Jimramově, zámku Lesní Hluboké, klášteru Rajhrad, Luhačovicích. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Reklama

Reklama