Sedm smrtelných hříchů

• Japonsko Nanacu no taizai (více)
Japonsko, (2014–2021), 39 h 12 min (Minutáž: 24–25 min)

Předloha:

Nakaba Suzuki (komiks)

Tacuhisa Suzuki, Aoi Júki, Sora Amamija, Misaki Kuno, Džun Fukujama, Júki Kadži, Kotori Koiwai, Maaja Sakamoto, Mamoru Mijano, Šin'ičiró Miki, Nana Mizuki (více)

Série(4) / Epizody(96)

Říše padne pod nadvládu tyranů a sesazená princezna se vydá hledat rozprášenou skupinu hrozivých rytířů, kteří jí mají pomoci získat království zpět. (Netflix)

Agraynel

7DS je společně s Death Note dílem, který mě přitáhlo k anime. Vždycky mi to přišlo strašně super, charaktery rozebraný fakt dost dopodrobna, vztahy mezi "malejma klukama a velkejma holkama" jsou hodně funky a člověk se u toho nasměje (+ v počátcích Meliadovi random oplzlosti jsou tak trapný, až dobrý haha). Escanor jako alfa je jeden z těch nejlepších anime charakterů, co jsem viděl, všechny fighty s nim, jeho sad love story i jeho ending, v topu. Nicméně čím víc se začínám v tomhle stylu jakože v anime i manze orientovat, tak začíná sedmička zaostávat. Jako fantasy dobrý, ale pro mladší věkovou skupinu, i když ono to v tomhle světě je taky těžší odhadnout kam se to zrovna hodí. Příběh je zpracovanej na jedničku, doprovázeno nádhernou hudbou a zároveň napětím, co se zrovna stane, protože je tady dost lajk FAKT DOST nečekaných zvratů, který každýho nenapadnou. Power level  tady roste úměrně hlavním postavám i enemy a tenhle vývoj je slast sledovat. Takže ve výsledku nechávám 5 hvězd, ale počítám s tím, že se 7DS časem propadne na dno těch sice dobrých, ale horších anime. ()

HiccupIII

Proč anime který si oblíbím překládají tak pomalu ale no co aspoň tohle roztomilý anime budu sledovat delší dobu, ano roztomilí v tomhle anime mi přijde roztomilá snad každá postava. Nejvíc roztomilá je rozhodně princezna Elizabeth a hned za ní Diane a Meliodas. Všechny jsem si je moc oblíbil a moc se těším až se mi odhalí celá minulost našeho tajemného Meliodase, né že bych čekal něco epického ale zatím mě děj opravdu vtáhl a jsem zvědavý jak bude pokračovat a těším se na další epické souboje a že těch tam není málo. Zatím velmi dobré a ani nečekám že by mě to mohlo zklamat. Vřele mohu doporučit každému kdo má rád anime s dobrými ničivými soubojemi, dost slušným příběhem a nadmíru roztomilosti. ()

Dajtin

Nechápem čo len táto anime séria môže ponúknuť niekomu, kto len kúsok zavadil o tento žáner. Elizabeth by snáď bola ta najotravnejšia postava, akú som kedy videl, keby nebolo také potešujúce sa na ňu pozerať. Ešte okrem príležitostného neotrelého jemne úchylného humoru nemám veľmi, čo vyzdvihnúť. Súboje sú nudné bez štipky nejakej logiky. Len po sebe hádžu nejaké bohvie aké ultra techniky, ktoré aj tak super prežije, aby mohol hodiť nejakú ďalšiu ultra techniku. Logika postav sa niekedy pohybuje na úrovni hojdajúceho koníka. Záporaci sú strašné slabý, bez nejakého zaujímavého charakteru. Hudba tiež nič moc. Pri rádoby strašné smutných scén som musel neustále pretáčať. Videl som 22 epizód a ďalej nemám chuť. ()

Zuzato

Pěkný nekomplikovaný anime, jen škoda postavy princezny Elizabeth, je moc uřvaná, patetická, nelogicky jednající otravná, kazí vypjaté scény a chytáte se za hlavu pokaždé, když promluví... A kdy bude pokračování?... ()

Wourly

Doporučuju se podívat na první sérii a dělat, že nic dalšího neexistuje. Nebýt dalších sérií, dal bych rád 4*. Děj druhé série se protahuje do 3. a ani tam není ukončen - ždímá se akorát zvláštní zápletka. Jediná koukatelná postava je Escanor a kletba Meliodase a Elizabeth je uvěřitelná. Jen to prostě zbytečně natahují do prázdna. ()

Mancunian

Dávám 4, ale mám to hodně na pomezí s 3. První série super. Druhá taky dobrá, ale postupem času je to horší a horší. Monotónní, o ničem. Na konci 4. Série drop (zbývalo mi asi 5 dílů do konce, ale už se to nedalo). Nejvíc mě štvalo přidání power levelu, který je fajn třeba v "herních" anime, ale tady mi přišlo dost navíc. Stačilo by říct, že je někdo prostě hodně silnej, nebo klasický S class, A class apod. ()

Preslav

V prvom rade musím vyzdvihnúť charaktery, ktoré sú vypracované veľmi ľúbivo a niektoré vybočujú od zaužívaných stereotypov, čo je veľké plus. Overpowered Meliodas a pervert v jednom je proste skvelý, konečne zmena po všetkých tých hrdinoch, ktorý sa do posledného dielu ľutujú. Roztomilá animácia, tempo od začiatku do konca nepoľavilo, skvelá akcia strieda humor, občasné dávky sentimentu, a skvelé hlášky postáv (Áno, Ban :)). OP postavy sú porážané ďalšími OP postavami, a ich wtf schopnosti sa zosilňujú každým dielom (And it still isn´t his final form :D). Anime sa držalo vcelku verne predlohe, čo je skvelé, pretože po záverečnom dieli to ozaj vidím na druhú sezónu. V mange sa to rozbieha do ešte väčších OP a badass rozmerov, pomaly sa rozuzľujú nevysvetlené veci, takže sa máme veru na čo tešiť. Pre mňa jedno z top sezóny. ()

jenHonza

Nanatsu no FUC*ING taizai je jedním slovem epické anime a já ho zhltl, jako jednohubku. Jsem natěšený na další sérii a dost uvažuji o rozjetí mangy. Každý, komu se líbil Naruto, Bleach, Hunter, Fairy Tail a další podobná anime, by si měl dát hříchy jako povinnost¨, protože v některých momentech to výše zmíněným natírá prdel, ve všech směrech. :) ()

Dharmma

Tohle anime je čistě založené na dobrodružství a příběhu. Ze začátku jsem myslel, že to vypnu. Nakonec mě to alespoň trochu chytlo. Příběh mě ze začátku moc nebral, nicméně po pár epizodách jsem si na něj už zvykl. Jako dobrodružství mi také chvíli trvalo, dostat se do těch šílených nereálností. Nakonec bych to shrnul, jako průměrné anime bez hlubší myšlenky. ()

Bumkybunny

Jednou se mě kdosi zeptal, jestli mám radši Death note nebo Naruta. Tohle je otázka, na kterou jsem tehdy ani teď nebyla schopná odpovědět. Pořád si nedokážu vybrat, co miluju víc. Jestli je to genialita, nad kterou můžu žasnout, nebo síla přátelství a bolestivá minulost, nad kterou můžu brečet. Nanatsu no taizai patří do té druhé skupiny a já to žeru skoro stejně moc, jako jsem žrala právě Naruta - a to mi věřte, byla jsem tehdy doslova posedlá. Zpočátku jsem si myslela, že to bude super odpočinková komedie se zdravým množstvím akce, ale nakonec se z toho vyklubalo mnohem víc. Postavy se vybarvily a já nestíhám zírat, jak to všechno dává smysl a jak s nimi soucítím. Pecka. Dokonce jsem pojmenovala svého praseplyšáka 'Buta-dono' po mém (jak jinak než oblíbeném) Siru Pašíkovi. Šmankote, já asi do smrti nedospěju. To je tak super pocit. :D ()

Ondak

Pro podrobnější hodnocení si můžete přečíst moje recenze k jednotlivým sériím. Takhle jen pro shrnutí se jedná o jedno z lepších anime, kde mi ale přijde, že autoři občas nevěděli jakou cestou se vydat a postupně v seriálu vyzkoušeli vše od humoru, až po temnější momenty. Od dlouhých bojů po kraťoučké souboje vyřešené jednou schopností. Prostě je zde vše, někdy dobře, někdy vůbec ne. Co to ale celé vystihuje je naprosto výborný vývoj postav. Třeba postava Diane, byla moje oblíbená od první série a postupem času jsem ji vyloženě nemohl vystát. Opakem je pro mě postava Bane. Nejlépe byla ale vymyšlená postava Escanora, ale zde jsme zase na začátku, kde autoři netušili jaké limity postavě udělat. Tak to vyřešili...  Celý seriál provází přehnané schopnosti hrdinů, proti tomu bych moc neměl, tak to prostě je. Ale zde je snad v každém boji nová silnější schopnost a občas to graduje do absurdity. U seriálu jsem se ale dobře bavil a moje hodnocení odráží zábavnost. ()

Kuzizek

Anime vyloženě nesnáším, ale manžel si to pouštěl, tak mě to zaujalo. Nebylo to tak špatné, dokud se tam neobjevila ta trapná a neskutečně otravná Elizabeth, za kterou jsem strhla dvě hvězdy. Zbylou hvězdu jsem strhla za to, že někdo z autorů musel být pedofil. No kdo by chtěl něco mít sice uvnitř už dospělým, ale na pohled s malým dítětem. Nebo ta neustálá dětská nahota. Jinak se na to dalo dívat. ()

mp5991

Asi přišel čas tenhle seriál přehodnotit k horšímu. První série byla naprosto výborná, zejména po komediální stránce. Druhá už měla řadu slabých míst, pořád ale celkem dobře a zajímavě rozvíjela děj. S třetí sérií se to ale definitivně dostalo do bodu, kdy je děj tak roztahaný a dějové zvraty tak absurdní, že je vám už vlastně celkem i jedno, jak to celé dopadne. Ze špičkového anime je tak po letech jen živoucí důkaz, že v nejlepším se má přestat. Stále ale mohu doporučit první sérii. ()

kafe.srkal

Neskutečně návyková jízda. První série měla příjemný pozvolný rozjezd a na konci jsem si moc nebyla jistá, jak chtějí autoři téma ještě víc vycucat. Takže jsem vůbec nebyla připravená na takový nápor gradace, který v následujících sériích pokračoval. Smála jsem se, plakala, zamilovala se a třásla se strachy, opravdu bez nadsázky. Charakterů a celému příběhu se nebezpečně jednoduše podléhá. ()