Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

kadles

Na originál a ani ne remake originálu to sice nemá, ale nenudil jsem se. Jediné co je chabé je motivace jednotlivých statečných k přidání se na obranu vesnice. ()

lobo87

Samozrejme, neporovnateľné s predlohou (myslím tú westernovú), ale na súčasný western je to určite nadpriemerný počin. Hlavne vďaka skvelým prestrelkám, sympatickým hercom, kvalitnému záporákovi a emóciám (hlavne úvod pred kostolom). Jednoducho, i keď idete do toho s predsudkami, film sa vám dostane pod kožu a už nepustí. Len, preboha, neporovnávať s nesmrteľným originálom. Fantastická kamera... 70% ()

srolyma

Sedm statečných? Spíš osm hrozných (když připočítáme i tu hysterickou bábu, která v sobě v závěru nalezla netušený odstřelovačský talent). Ani mi nevadil černoch v hlavní roli, on Yul taky nebyl zrovna nordický typ. Ale co ten indián??? S předlohou se to srovnávat nedá, ale to snad ani nikdo nechce. ()

DonBraso

Naprosto zbytečný výlet do jednoho zapadákova.Fuqua si natočil jednu závěrečnou akční scénu a tím to vadlo.Nejlepší a uvěřitelná postava je co hraje Chris Pratt,ostatní je neskutečná bída,která se slepí jak sperma na stehně za půl hodiny bezvýznamně a hurá něco dělat.Bohužel se koušete naprosto otřesnýma dialogama na pětníku a nečekáte vůbec nic a to taky nedostanete.Filmu pomáhá jen název filmu a to ještě ve špatném slova smyslu.Nejhorší je,že jsem si fakt nepřidal jak u westernu,ale u nějakýmu novodobého mixu,což mi jako remake či pocta k tomuto filmu naprosto nesedí a jestli jich bylo sedm,tak já občas napočítal i devět o dva pomocníky navíc,což je s tou ženskou tak hnusný klišé,že už ani kulomet někde na míle daleko odstřeluje vesnici do říše kacířství o novátorství jedné western show.Tyhle momenty sice hrajou divákovi do karet,protože by se jinak unudil k smrti,ale jak jsem psal,tohle na mě naprosto nezapůsobilo.Na druhou stranu jsem čekal ještě větší neštěstí. ()

Mustaffa

Docela slabota. Sice jsem původních Sedm statečných neviděl (western není můj šálek kávy) a i tak jsem pochopil, že se nejedná o nějaký remake, ale jen spíše o převzetí námětu. A to dost asi nevyužitého námětu, protože nic moc hlavní padouch, slabá zápletka, tak trochu absurdní motivace té divné skupinky (ano samozřejmě nechybí negr, Asijec, běloch, tlusťoch, ženská atd.) sedmi pistolníků, nic moc akce, tak nějak předvídatelný konec apod. Pro mě je to přesně ten typ filmu, který už vidět nechci. ()

ShotgunED

Mám pocit, že na Fuquovo náhrobku bude asi napsáno "Jako dobrý, ale mohlo to být sakra lepší". Pro mě osobně spojuje tento film, Equalizer, Shooter a Olympus has fallen to, že kdyby se tomu zavěnovalo trochu více péče místo spěchání, tak to mohlo být o dva levely výše. Akce sice solidní i když tu chybí trochu té westernové špíny. Bohužel nejvíc na prdel dostává práce s postavami. To co mi u nich chybělo nejvíce byla nějaká motivace pro to tam být. Jediný důvod měl Denzel a ostatní byly jenom "jdu okolo a nemám co dělat, tak jdu na smrt". Nečekám cokoliv myšlenkového, ani původní film takový nebyl. Ale tady jsem jim to prostě nevěřil. Takhle je to jen solidní žánrová jednohubka k pivu. ()

tonton78

žádnejch sedum statečnejch jsem tam neviděl, ale western to vůbec nebyl špatnej a kvůlivá takovýhle ukňouraný kočičce bych do sedla hupnul i já ()

swinevenca

Kdyby Indiáni všem dobyvatelům nabízeli syrový srdce, nemuseli být dneska na vymření v rezervacích. Kdyby všichni hateři indiánů bojovali proti jejich lukům s nožem, nenávist by rychle vymizela. Kdyby Lincoln věděl, že se mu po státech producíruje černej prokurátor, třeba by nedošlo k občanský válce. Kdyby japonský kamikaze podnikaly podobně osamělý sebevražedný nálety jako Faraday, třeby by nedošlo ke schození atomovek. Kdyby šikmooký kudličkáři dělali mezi poletujícíma kulkama takovouhle reklamu levným nožům Made in China, třeba by mezi USA a Asií kvetl obchod místo válek. A protože mě nenapadá víc mírotvornejch příměrů, který jsou stejně nesmyslný jako scénář k tomuhle rasově a politicky korektnímu westernu, dovolím si ještě tři nekorektní: Kdyby všichni běloši stříleli jako Goody, nebylo by jiných ras. Kdyby byly všechny ženský bojovnice jako Emma, nepotřebovaly by multirasovou bandu ochránců. A kdyby nebylo Mexičanů, vůbec nic by se nezměnilo. ()

x_ander

Nová inkarnace sedmi statečných rozhodně nedělá svému předchůdci z šedesátých let ostudu. Postavy jsou dobře napsané i zahrané a závěrečná akce (v podstatě třetina filmu) je něco, co se na poli westernu už dlouho neobjevilo. Ale chybí mi v tom všem něco víc. Přijde mi, že Fuqua tenhle Sedm statečných natočil jen tak na zakázku, aniž by se snažil do něj dát duši. Vznikla tak příjemná a zábavná jednohubka, ze které se však legenda rozhodně nestane a divák nemá potřebu se k ní vracet. ()

jack_scott

Remake jak má být. Víceméně nic tomu nechybí, a dle mého je to v dnešní době lepší než původní film. Spokojenost. 80%. ()

IZFNP

Potenciál mal film echt obrovský, preto je trochu škoda, ako nevýrazná skúsenosť to napokon bola. Osadenstvo je plné sympaťákov a film veľmi pekne čerpá z tradície westernu, upravujúc ju mainstreamovému publiku v háve, ktorý baví. Akcia je super, ale scenáristicky i režijne je film skôr v zóne rutiny, než nejakého objavu. Na jednu stranu je to možno dobre, aspoň tu na nás tvorcovia nevybafli žiadne dobu urážajúce vynálezy či nevhodne moderný soundtrack, na stranu druhú sa tu jedná maximálne o jednorázovú jednohubku plnú sympatických, avšak zabudnuteľných charakterov. Chémia medzi postavami funguje, guľky i slová sa tu pália rovnako efektívne, avšak signifikantný prírastok pod brand Siedmych to rozhodnie nie je. Skôr milý mainstreamový rádoby western, ktorý je zbytočné spájať so starou klasikou. ()

bigjames

Akce je v tomto filmu poměrně dost povedená, ale atmosféru původních a jediných opravdových Sedmi Statečných tu není cítit vůbec nikde. O velmi chabých a trapných vtípcích radši vůbec nemluvím. ()

Vasyl

Sedm barevných, aneb pro krásný kozy vdovy Cullenové. Zaprvé - je to dost rasistickej film, přežijou jen mexikán, indián a černoch. Zadruhé - radši než abych se přestěhoval o pár kiláků dál a začal znovu, nechám půl obyvatelstva pobít a celý město rozstřílet na sračku, abych mohl začít znovu. Zatřetí - 300 mrtvých a ani jedna koňovražda. Jako kluci stříleli brutálně přesně, ale až tak? Začtvrté - postavy v západofilmech jsou špinavý, smradlavý a v potrhaných hadrech. Ale když se usmějou, v dokonalým chrupu chybí jen ta lesknoucí se hvězdička. Tohle je taková malichernost, ale sere mě to už léta. Filmaři perou obří peníze do počítačových dodělávek, tak by mohli myslet aji na kokotiny. Zaposlední - Pratt je jako Donutil. Ve všech filmech hraje +/- toho samýho týpka. Jinak to celkem rychle uteklo a bavil jsem se. ()

Spielbergo

Tož je tu černoch, mexikánec, číňan, indián a tlusťoch... Dva úplně normální běloši jsou samozřejmě moc, takže chápu, že se navrhovalo, aby jeden z nich byl alespoň homosexuál, žena, nebo postižený. Dle mého názoru tam ta lezba na vozíku s Downovým syndromem vyloženě chybí... ()

blondboss

Sedem statočných sa vracia v novom šate, so zaujímavým nádychom a s veľmi slušnou hereckou posádkou. Tú pravú atmosféru 60-tych rokov to nedosahuje, ale dá sa na to bez výčitiek pozrieť a nové prvky tomu dodajú nový šmrnc - napr. Gattlinov guľomet alebo špičková a kolosálna záverečná fight scéna s náložami. Celkovo teda slušný remake, aj keď podľa mňa originál zostane vždy len jeden a podobné filmy už nemôžu mať veľmi budúcnosť. 70 % ()

CrazymanM

No jmenovat se to nějak jinak,hodnotil bych možná lépe.Pokud to ale má být remake Sedmi statečných,tak teda žádná sláva! ()

Drozdo57

Mám veľmi rád pôvodný film. A preto som bol prvými ukážkami z remake zhrozený. Pustil som si to až po dlhej dobe, na nenáročné zabitie večera. A hľa! Veľmi dobre natočené, zábavné, správne okorenené novými prvkami. Tento film sa mi veľmi páčil a vôbec mi nevadili zmeny, ktoré boli urobené oproti predlohe, nakoľko mali svoje odôvodnenie a opodstatnenie. Nemôžem dať za plné, pretože vo filme bolo niekoľko už naozaj, naozaj do neba volajúcich nezmyslov, ale inak jeden z lepších filmov, čo som v poslednej dobe videl. A Haley Bennett ja naozaj môžem :-) ()

diccon odpad!

Proc? Dobry boze, proc?! Proc dopoustis aby vznikaly takovyhle desuplny sracky?! Osobne si myslim, ze napad natocit multikulti predelavku temer dokonaly klasiky muze posednout jenom satana, kretena a uslintany hovado v jedny osobe. Scenar vypatlanej, herci prehravajici, hudba trapna. Ted alespon vim, ze po smrti me ceka tech 72 panen/pornoherecek v raji, protoze peklem jsem si pri sledovani tyhle kraviny prosel uz na zemi. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)