Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

Prometheus69

Reboot který měl žánr Western oživit ho pouze připomněl. Smutné... Vela keců, hodně rozzímání minimum akce, zbytečná postava indoše, rotačák pro osvěžení...(který jsem jaksi i čekal) bohužel no, čekal jsem víc: ()

dr.fish

Pokud budu hodnotit remake Sedmi statečných, dávám jednu hvězdičku a to za hudbu z originálu na konci filmu. Zbytek je shit. Pokud hodnotím jak obyčejnou kovbojku, dávám ještě jednu hvězdu za zvuk a obraz. Jinak je to nudné natahované nic. Všechny westerny co jsem viděl za posledních deset let jsou lepší, vetšinou o třídu. 40% ()

alchac

Jakkoliv očekávám, že při čerstvě nastoleném multikulti trendu bude v ryrymejku vedoucí sedmičlenného komanda urputně bránícího bohabojné domorodce z Paňdžáb Creeku přinejmenším palestinská lesba židoarménského původu, tak musím konstatovat, že Antonín Fuka i s tímhle ansámblem, ve kterém mě až paradoxně nejvíc sral ten komančský tranďák, jehož zřejmě vyobcovali z kmene za jeho neortodoxní válečné malování zvící kompletního personálu pojízdného bordelu, dokázal natočit velmi povedenou westernovou záležitost. A to navzdory tomu, že ve mně nyní samozřejmě tak trochu hlodá červík, zdali jsem si dlouhodobým nezřízeným experimentováním s haluškovými funghi westerny, kterými nás zejména zámořská produkce (a nové též Holanďané) častují, poněkud nezkurvil vkus. Takže až na tu partu ve znamení noční můry strýčka Dolfiho, která mi sem tam způsobovala tik v oku, u mě nyní panuje spokojenost takřka naprostá. Ačkoliv co si budeme povídat, ona ta kástingová degenerace začala nejspíš již tím, že se v původní vykrádačce Kurosawy vetřel ruso-švýcaro-mongolo-cikánovi Yulovi do party minimálně jeden buzerant (přičemž o v tomto ohledu existujících pochybnostech stran samotného šéfa budiž taktně pomlčeno). ()

WinnJets

Film sám o sobě zase až tak špatný není, ale ta v dnešní době všudy přítomná multikulturní propaganda mi prostě začíná čím dál vice vadit... ()

Mol

WHAT WE LOST IN THE FIRE, WE FOUND IN THE ASHES! Naprostá senzace. Tak výbornej film jsem dlouho neviděl. Dnešní divák je asi rozmlsaný a nebo ho téma western neoslovuje. Jinak si neumím vysvětlit, tak slabé hodnocení uživatelů. Přistupoval jsem k filmu s obavami, ale ty se okamžitě rozplynuly už úvodní scénou s Rocky Mountains. Nádhera. Indián, o kterém jsem si myslel, že mi tam nebude sedět, byl jeden z nejlepších a kluci pochcípali úplně jiní, než které jsem si tipoval. Víc takových westernů. ()

Sabrewulf

"Nejspíš jsem byla jediná, kdo na to měl koule." Trapas. Brutálně zbytečný remake. Jaký to celé mělo smysl? Převod z východní kultury (originál) na tu západní (remake 1960) je obrovský rozdíl, ale tohle? Z westernu na western? Proč, do háje? Kdyby to aspoň bylo Rko s rozstřílenýma hlavama, nebo třeba udělané nějak stylově i třeba se zpomalovačkama či bullet time - jo, bylo by to možná pitomé, ale aspoň by mělo SMYSL, na to koukat. Aspoň by to trochu zabavilo. Takhle čumíte na nějakou kopii, která NEMÁ nic navíc, nic líp!!!! Žádná scéna, co by mě nutila, na tuhle zbytečnost koukat znovu. K tomu casting úplně na hovno. Ta ženská mi lezla na nervy od první chvíle, kdy lacině vyvalila z obrazovky svoje kozy a iritovalo mě, kolik tam měla prostoru, skoro už to vypadalo, že snad bude osmá statečná, Chris Pratt byl formou i obsahem Star-Lord a Ethan Hawke se tam zoufale nehodil. Příště Sedm statečných dosaďte do světa sci-fi, nebo fantasy, prosím. Bude to mít větší smysl, než tahle nudná rutina. ()

otík odpad!

Tohle nemá s původním originálem (myšleno americkým, ne japonským) kromě názvu společné vůbec nic. Blivajz, hnus, škoda času. ()

Triple H

Slušné, ale potenciál bol určite aj na viac (čo je už Fuquov trademark). Film miestami nudí, humor funguje veľmi vlažne, postavy sú len letmo nadhodené a s výnimkou Hawkea nemajú vývoj. Zostavička hercov funguje obstojne, hoci pôvodná verzia disponovala na svoju dobu určite ťažšími váhami a po celý film som mal pocit, že casting mohol byť nápaditejší a lepší. Washington je istota, ale videli sme od neho už asi všetko. Pratt ma sklamal, pretože som mu toho drsného kovboja nežral, napriek tomu že je sympaťák (ten chlap jednoducho nemá dosť charizmy - snaží sa, ale viac mu sedeli tí vypapkaní dobráci od vedľa, ktorých hrával kým si dal pre Strážcov galaxie fyzičku dokopy a myslím, že ak nezamaká, asi sa k nim časom aj vráti). Je to škoda, keďže jeho postava má potenciál aj priestor. Ostatní v pohode, obzvlášť Hawke, možno vďaka tomu, že jediný mal čo hrať. Sarsgaard bol Zloduch Zloduchovič zo Zloduchova - prepálený extrém slizkosti za hranicou karikatúry, ale vzhľadom na jednoduchosť deja to nepôsobilo nijak zvlášť nepatrične. Účel splnil. Prehliadnuť sa nedalo, že ústredná sedmička bola cieľavedomo multi-kulti a priestor ukázať svoje schopnosti dostali aj ženy. Príklon dnešným kultúrnym a sociálnym trendom bol taký evidentný, až som čakal, či si Hawke a jeho ázijský kumpán nevyznajú k sebe aj hlbšie city. Tento etnicko-genderový prvok a drobné rýpnutie si do americkej rozpínavosti sú zrejme jediné veci, nad ktorými človek môže trošku podumať a ktoré sa odklonia od priamočiarej zábavy. Páčila sa mi kamera - nevyžívala sa v gýčových westernových výjavoch, ale stále bola zaujímavá. Čo ma mierne iritovalo boli čistunké zúbky všetkých týchto smradľavých, spotených, špinavých ožranov, resp. uhladenosť divokého indiána čo v bande bol (vyzeral ako model, ktorý vyletel z nejakej talentovej show a nie ako týpek čo od detstva žil v divočine). Z X westernov posledných rokov mám v pamäti zažltnuté a pokazené chrupy, čo mi k úrovni dentálnej hygieny a medicíny v danej dobe sedí viac ako colgateové úsmevy. V čom film funguje výborne je akcia. Záverečná mega prestrelka zdvihla moju celkovú spokojnosť - bola dynamická, prehľadná, miestami dramatická a celkom nápadite natočená. Po filme som si pre porovnanie trochu pripomenul pôvodnú klasiku zo 60-tych rokov a na tej sa zub času už nevyhnutne podpísal. Výkriky o tom, že na ňu remake nemá sú mimo misu - starý film je dnes už skôr na nostalgický úsmev. Pravdou ale je, že starý film sa stal obrovskou klasikou a obrovským hitom, ktorý zastával vysoké miesto v kariérach všetkých zúčastnených. Remake klasikou nebude, je skôr spotrebným hollywoodskym polotovarom a zúčastnení si ho po rokoch budú môcť vlastne asi maximálne tak strčiť za klobúk (kovbojský samozrejme). Suma sumárum ale pozerateľné, s kolísavým tempom, solídnymi hercami, výborne natočenou akciou, dobrým záverom a pár drobnosťami na úvahu. Nie zlý výsledok a hoci šikovnejší režisér by z látky vyťažil určite omnoho viac, Fuqua si hanbu nespravil. ()

chelseaman22

Je vtipné, jakou směsku chacharů scénárista do scénáře zapracoval: Černoch, běloch, indián, Číňan, kmet a mexikánec. Už snad chybí jen Žid, muslim a Trump. S předlohou z roku 1960 neleze srovnávat. Moderní háv se marně snaží vzbudit emoce. Pozitivní konec filmu škodí. 60% ()

Sekero

Oproti předchozímu remaku nefunkční ve většině věcí. Bohužel ani znamí herci, kvůli kterým si to většina lidí pustí, to nezachrání. Chybí atmosféra, interakce a logika charakterů. Akční scény nedokazaly tento deficit už zachránit. S původním Kurosawou to ani srovnávat nejde. Kdybych věděl do čeho jdu, stahnul bych si sto krát radši Sedm Samurajů. ()

VaHo

Povedené, dobří herci, spousta střílení, klaďasové jsou správně kladní, záporák je správně záporný. Jen je to jen spíš taková blbina, než něco ambicióznějšího. Líbilo se mi to, ale že bych to musel někdy vidět znovu.. To zase ne. ()

Motinski

Na to aký herci sa tu stretli je film až moc obyčajný. Technicky zvládnutý, ale bez niečoho výnimočného. Určite sa pri ňom dá zrelaxovať a užiť si aspoň prestrelky, no postavy vám neprirastú k srdcu ani jedna a ajkeď nejde o prúser, priemernosť z toho priam srší. ()

Jizni Tlapa

Je to pistolnické vzrůšo jako blázen a já se blaženě usmívám ještě hodinu po projekci. Skvělý scénář a hlavně spousta přestřelek!!!! Až na hlavního Jula v podání Washingtona byly všechny role obsazené věrohodně a charismatický... závěrečná střílečka se povedla sakramentsky!!!! ()

Haretix

Parádní neškodná westernová jízda s dost sympatickým obsazením. Washington a Pratt si to sice berou pro sebe, ale třeba takový D'Onofrio dokáže zaujmout už ve své první scéně. Akční stránka přehledná, humor sedí a finále patřičně graduje! ()

Mrkvič

Nemusel bych starou legendu předělávat a je těžké se na novou verzi dívat bez srovnávání s již padesát let starým kouskem. To srovnání by pro nováčka nedopadlo nijak valně. Bez toho je to ale fajnový western s pár dobrýma postavama a přestřelkou na závěr. Vůbec těch přestřelek je docela dost a kaskadérské kousky působí jak z dob dávno minulých. A to beru jako slušné plus. Rozhodně to tedy nebyla zbytečná snaha. Každý takový western se cení. ()

Mirokukii

Tento western je jako ručně malovaná krásná váza bez květin. Skvěle natočený, vizuálně vymydlený, místy i zábavný, co se výběru postav týče pestrý a bohatý. Uvnitř však prázdný. Jakožto fanoušek žánru jsem spokojen i zklamán zároveň. Akční stránka potěšila, ale nemohu se zbavit dojmu, že jsem již viděl lepší přestřelky, byť ve mnohem starších snímcích. ()

Tosi

Jen proto, že je film kopie, neznamená to, že je špatný. Kdo nechápe, proč se remake vůbec natočil, at' se raději nedívá. Samotný název filmu tady sráží hodnocení tak o deset procent. To, co bylo v originále přitažlivé, je možná nyní rutina, ale i tak je nových Sedm statečných dostatečně poutavý western s parádní závěrečnou přestřelkou. Remake bývá často sprosté slovo, ale tenhle byl alespoň velmi důstojný. ()

viperDavid

Sedm statečných, sedm kulek do srdce a sedm ran na závěr. Vlastně jich ani sedm nebylo a jeden z nich ani nebyl statečný, ale podívaná to teda byla. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)