Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

rigby

Já jsem byl spokojený. Parádní aktualizace více než padesát let staré klasiky. Nádherné obrázky, akce, přestřelky. Možná mi trochu chybělo charisma známých herců, díky nimž se to tehdy stalo legendou. Ale možná, že za pár let budou dnešní diváci obdivovat charisma těchto nových představitelů. Čas letí a za padesát let tu bude další přepracování. A třeba se v něm objeví i ti prostí mexikáni, které jsem měl strašně rád a kteří mi chyběli nejvíce. A známá melodie? Té se divák nakonec také dočká. A je to slastné vítězství. Skvěle jsem se bavil, tak nechápu, proč bych měl dávat méně než čtyři hvězdy. ()

Supak

Přepracování původní verze přineslo samozřejmě lepší kvalitu obrazu, víc akčních scén, víc střelby, víc výbuchů. Avšak děj mě tolik nevtáhl, k postavám jsem nepřilnul ani mi jich nebylo nijak líto. Denzel Washington se zhostil role dobře, avšak nějak mi nesedí že by černoch v té době mohl mít v Americe post státního úředníka. Zbytek sestavy 7 statečných měl pravděpodobně být co nejpestřejší. Takže zde dále nalezneme, mexického banditu, čínského bojovníka ohánějícího se noži, indiána a lovce skalpů. A právě tato část mi zase nedává smysl. Proč se k nim tento indián přidává? Rozhodne se riskovat svůj život s neznámými bělochy pro jiné bělochy, kteří mu mohou být ukradení..? Společně s lovcem skalpů. A jsou všichni kamarádi. Chyběla mi zde syrovost, tvrdost a bližší seznámení s postavami. Ve výsledku jsem byl tudíž trochu zklamán. ()

KorenGeorge

Politicky korektní komiksová slátanina, která má s původní klasikou společný jen název a několik z něj okopírovaných scén. Nebudu tyto 2 srovnávat, neboť by to bylo jako srovnávat hovno se smetanou. Western nových Sedmi statečných absolutně postrádá vše, co by takový film měl mít - dobře napsané charaktery, svižné dialogy, pěkné přestřelky a stylovou atmosféru. Ze 7 statečných jsem si trochu zapamatoval akorát "Mirka Dušína" Denzela a Chrise Pratta, ale ani oni nepůsobili nijak zajímavě. Zbytek byla opravdu tragédie - Asiat, Mexičan, ňáký tlusťoch, ožrala a indián (ten mě dojal nejvíc, hlavně jeho motivace přidat se k té šestici), všichni ploší, necharismatičtí a přitroublí. Tempo filmu je pomalé, ale působí utahaně kvůli průměrným dialogům, nulovén atmosféře a nudným charakterům. Dojde pouze na 1 velkou, byť vydařenou, přestřelku na konci, do té doby se jedná o velkou natahovanou nudu. Motivace všech pistolníků ochraňovat vesničany před zlým magnátem pekelně pokulhává (zase ten indián) a samotná pointa, kterou se dozvíme na konci už tuctovější a přihlouplejší nemohla být. Na filmu oceňuji a slušné řemeslné zpracování, ale to je vše. Pokud chtěl režisér Fuqua natočit akční westernovou Marvelovku pro děti a slabomyslné, pak se mu to povedlo; mě ovšem jako fanouška originálu rozčiluje, že si při tom kvůli komerci vzal do huby název. Spíš by mu slušelo Sedm zbytečných. ()

topvideo

Nemôžem inak. Padouch s armádou, ktorá sa množí v bitke? Toľko mŕtvych a nič...? Stále je koho zabíjať. V porovnaní s klasikou to pokulháva. ()

Rian_witcher

Není to špatný film a nenudil jsem se. Být to western, netěžící ze slavné předlohy, šel bych min o jednu hvězdu výš. Chris Prat by jako jediný svou postavou zapadl mezi původní tým z roku 1960. Ostatní postavy neměli čas se nijak zvlášť projevit a jejich "nábor" neměl vůbec jiskru. Na druhou stranu Peter Sarsgaard zahrál jednoho z nejtrapnějších zlých chlapíků, co kdy filmové plátno vidělo. ()

aannemer

Tři je málo, čtyři zase moc. Jako western to nebylo špatný, postavy se mi moc líbily, ale sralo mě, že to bylo bez krve. To je fakt ubohost. Vždyť se tam střílelo skoro jako u Verdunu. ()

RomaS

Tak mám z toho smíšené posity. Když rasově a národnostně vyvážená sedmička, které k dokonalosti chyběl už jen homosexuál za pro mě nedostatečně přesvědčivých důvodů (teda až na krásnou Haley) začně prolévat krev kvůli několika farmářům, říkám si, že tohle jsem už někde viděl. Jasně, že ano. V minulém tisíciletí dělalo podobné sedmero akorát bílých krkavců podobné kejkle s padouchy, akorát tehdy jsem jim nějak víc fandil a téměr doslova jsem každého padlého obrečel. Teď se podobné pocity nedostavily. Každopádně to bohatě vynahradila alespoň parádní závěrečná akce, která nabídla všechno co WWW (Wild Wild West) mohl nabídnout. Na konec ale jedno rýpnutí. Ikdyž jsem nepočítal mrtvoly, jsem si jistý, že božská 7, sestřelila tak minimálně dvojnásobek plundrujících padouchů než jich ve skutečnosti bylo. Takže vysvětlení je, že buď měly neprůstřelné vesty, nebo to byly zombies. ()

john986

Nechapu, ze z tech 7 byli 3 belosi. To je dost nevyrovnany a navic sexisticky, protoze vsech 7 jsou muzi. Podle me by mel byt jen jeden a zbyly dva bych nahradil zenskou a transexualem. Byla to neskutecna sr...a, puvodnich 7 se musi obracet v hrobe. ()

esmoke

Klasika, sedm pistolníků (nechybí černoch, mexičan, indián a asiat) se postaví padouchovi (běloch). Zbytečný, bezkrevný, bez pořádné muziky (bohužel poslední kus od Jamese Hornera) udělaný remake. Finále je překvapivě nudné, nezajímavé a bez zapamatovatelné scény. Po trailerech jsem se těšil, ale o to větší bylo moje zklamání. (2D dabing) Rozpočet: $ 90 miliónů, Tržby: $ 160, 433 miliónů. ()

rytir1

Remake mi nevadí, ale čekal bych nabitější film na takovou klasiku stejně jako hvězdnější obsazení. Jenže Fuk si tam dohodil svoje lidi. Ze svého nejočekávanějšího filmu poslední doby jsem zklamán. Western supr, ale Stateční tihle hoši nejsou. Slavná hudba se mihne pouze v pozadí, což na Hornera mě dost překvapilo. Sestava černoch, indián, mexičan, číňan, starej dědek a mladá feministka, to je očividný pokus uchvátit celou emeriku kde už chybí snad jen gay nebo hispánec, ale bohužel statečných bylo jen 7 a ne 9. Velice slabý záporák, snad jen Ethan Hawke coby Robert Vaughn uspěl. Zbylá sestava mě nijak neuchvátila, zklamal mne i miláček Denzlík. Film připomíná pomstou spís Rychlejší než smrt než Statečné. A nejsmutnější je pokus obnovit hlášky...,,už mi dávali hodně...I tak povedené, za 4 hvězdy stojí. Čekal jsem ale plných 5 fíků...jenže to by to musel točit spíš Tarantino jako Djanga než tenhle Fíkus Tonda. ()

Bezejmený

Slušní herci, kteří dostávají hodně prostoru se vyřádit, překvapivě dobrý záporák. Hodně rozmáchlá a přehledná akce. A velmi sympatická Haley :-). Ne tak dobré jako původní film, ale stále nadprůměrná zábava. ()

JenomDominik

(Neporovnávám s původním filmem, protože už si ho skoro nepamatuju) je to úžasnej film, jen jako u každého westernu jsou tu některé scény zbytečně zdlouhavé, ale ono to k tomu asi patří, jen mi příjde že by stačilo bohatě 100 minut. Taky i když to uplně nepatří k hodnocení filmu tu musím pochválit českej dabing... i přes to že je film delší tak docela rychle utekl a přes to, že na westerny moc nejsem, tak po nespoutaným Djangovi a osmi hrozných je to asi třetí western co mě chytl. 80% ()

superzurda

Rasově korektní remake staré americké klasiky má několik much. První moucha je záporák, který tam je a není a když tam je, tak by bylo lepší kdyby tam nebyl. Druhá moucha je motivace kovbojů k cestě do jistě záhuby a třetí moucha Sedm statečných. Byl by to průměrný western, ale protože tomu dali jméno Sedm statečných, tak si tím tvůrci na sebe pletou bič a vytváří závazek vůči divákům. Na druhou stranu si tím získají určitý počet návštěvníků, kteří asi budou zklamáni, ale prachy tam nechali, tak sorry jako. ()

Optical

Primitivní, předvídatelné, zbytečné. Fádně zpracovaný žánrový remake, kterému dojde střelivo už po úvodních třiceti minutách. ()

Saxos

Překonal jsem obavy, jak u každého remake starých, úspěšných, ale již zastaralých klasik a konečně do toho šel. V zásadě nemám žádných výhrad. Děj dobře běží, žádné zbytečné kecy, což jsem se divil při stopáži nad dvě hodiny. Zápory: nikdo neoslnil, klaďáci byli průměrně kladní a záporáci průměrně záporní; vesničani - kde vlastně byli? Klady: jediným akčním výčnělkem byl stroj pana R. J. Gatlinga, zde v provedení deseti hlavní a umístěný na trojnožce. Jaký byl smrtící dostřel nevím, ale za minutu bylo možno vypustit klidně i 300 včelek a stačili obsloužit ve dvou. ()

Blackboorne

Ale jděte..... Sedm statečných vážně? Ano bylo jich sedm, ano používali stejné fráze jako v originále, ale to je bohužel všechno. Určitě bych řekl solidní western to ano, ale ať už to mělo mít s originálním filmem něco společného nebo ne, Sedm statečných to opravdu není. ()

Deeus

Dalo by se tu mluvit o nevyužitém potenciálu, dalo by se tu mluvit o původní předloze, ale upřímně, už je to chvíle, co jsem viděla starých dobrých sedm statečných/samurajů... Na remake klasiky to pro mě bylo dost sympaticky pojaté, slabší začátek se rychle rozjel a ačkoli by si postavy zasloužily víc místa, na čtyři a půl hvězdy ode mě to je. Haley Bennett to ohromně slušelo a popravdě mám docela zábavu z toho, jak si všichni odmítají sednout na zadek z barvitého obsazení - mně se to líbilo, vykreslení vztahů bylo mnohem živější než motivace, která mi trochu kulhala, ale bez ohledu na ni jsem se dočkala skvělých akčních sekvencí, napětí, vtipu, záporáka, který nebyl trapný... Tohle je pro mě legendární námět, kterému westernový kabát prostě sluší. Sorry not sorry, je to A+ zabití večera. ()

MUNRO

Naprosto brilantní remake.Je ostuda ČSFD,že takovýhle western není v červených číslech.Lidi kteří milují původní filmy by se nikdy neměli dívat na jejich restaurované nástupce.Pořád budou mlít pantem.Samozřejmě že v každém zůstane ta kouzelná vzpomínka z dětských a teenagerských let,když mu totalitní a pototalitní systém neustále dokola předkládal Vinetouy,Sedm statečných,nebo Tenkrát na západě.I já jsem na nich vyrůstal,ale to neznamená,že že budu do smrti tvrdit,že Washington není lepší než Brynner,Hawke není lepší než Vaughn,nebo že první díl byl stejně lepší.Protože nebyl.Tvrdit to jen z nostalgie je kravina a slaboduchost.První film byl pecka,ale ten druhý je taky.A i přesto že jsem "Husákovo"dítě dokážu říct,že Fuqua natočil ještě lepší film.Ať už jde o efekty,výpravu,nebo cokoliv jiného,co díky pokroku je prostě logicky lepší.Děj,herecké obsazení,dialogy-nic z toho Fuqua a jeho tým nepokazil,takže logika velí,že remake je ještě o chlup lepší,než původní verze.Taky jsem na začátku filmu váhal,když jsem viděl že holohlavého Brynnera nahrazuje černoch,že je tam asiat,indián..Ale proč ne,v době Divokého západu všechny tyhle etniky existovaly,tak co.A je tu ještě jeden pohled.Při hodnocení se 90% uživatelů opírá o původní verzi,a všichni vzpomínají na svá skvělá léta ovíněná komunismem,takže ve výsledku tahle poctivá westernovka balancuje na hranici někde kolem 65%.Myslím,že by se měl každý oprostit od všech Mc Queenů a Brynnerů a měl by hodnotit tenhle film samostatně prostě jako nový western se současnými herci.Protože těch zmiňovaných 65% je trapárna. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)