Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

Hemlock

Slabší rozjezd vystřídá skvělá druhá polovina filmu, která je již kvalitativně pro tuto ságu typická. Trochu mi lezly krkem ty věrozvěsti, ale jsou zde nutností, protože celý případ a problematika s ním spojená se točí okolo teologické otázky. Mrsknu tomu již standartní čtverec a znovu tento krimi duet doporučuji - 70%. ()

baclajean

Veľká vec, napínavé od začiatku do konca, Fares Fares v obvyklej top forme, ostatní mu skeundovali naozaj obstojne. Niektoré zábery má človek so slabšou povahou problém ustáť, no celkovo veľmi vydarené spracovanie knižnej predlohy. ()

Kub_ees

Opäť veľmi zaujímavý prípad, do ktorého sa Carl a Assad ihneď púšťajú. Odkaz vo fľaši určite drží diváka v napätí, tak ako predchádzajúce dva filmy, avšak v tomto je super záporak a zaujímavé prostredie. No a samozrejme znovu nesmie chýbať dramatické finále. Herci sú super, dvojka ma bavila o trochu viac, ale aj tak som rád, že som si tento film nenechal ujsť. Chcelo by to ešte ďalšie diely. ()

Blazis34

První polovina byla chudší a pomalejší, skvělou scénou ve vlaku se pak film rozjel do slušných otáček a druhá polovina byla lepší, rychlejší, dramatičtější i když si nebrala servítky a byla drsnější. Moland má asi cit pro deprese, pač ve filmu jste neviděli ani jeden upřímnej úsměv a po celý film panovala depresivní a mrazivá nálada. Co mě ale více štvalo, tak jak některé scény nebyly dotažené a domyšlené a hodně to pak sklouzávalo k nižší úrovni reálnosti. Například závěrečná scéna na molu, kdy letí jeden vrtulník zasáhnout (u vlaku bylo dalších 22 policistů), vystoupí jeden kriminalista se zbraní, kterou ani nepoužije, přehlídne hlavního pachatele pod děrovaným dřevěným molem, zhruba po pěti vteřinách, když vyleze z hausbotu je onen vrah asi 150 metrů pryč, vrtulník najednou nikde, takže mu ani nemůže říct, že odbíhá pryč, že je tamhle a tamhle v roští prostě nic. Stupidní, nedomyšlené a nereálné. Stejně jako to, že všichni kriminalisté se po celou dobu filmu zapomenout otáčet, nejsou vycvičený na souboj z blízka atd. Tyhle věci mi hodně ubraly na celkovém hodnocení a proto dávám jen 60%, tři hvězdičky. ()

Emílio

Take nejake bez poriadneho napadu a proti prvym dvom filmom jednoznacne slabe. Dufam, ze budu pokracovat, ale nie takto. ()

jfaba

Postupně se zlepšující série Oddělení Q, vlastně filmové zpracování těchto knih. Knihy jsou super všechny. Trochu rychlé a zkrácené vyšetření případu proti knize, ale to by film trval 8 a půl hodiny a třicet pět vteřin... Asi tak jsem si toho hajzlíka co unášel dětičky představoval. Škoda jen, že tam nebyl víc ukázán vztah k té jeho ženské. A taky ten konec byl trochu, no, jo proti minulým filmům, za **** Ale drsné to bylo SEVERSKY, hlavně ta tepna. Žena odešla, že už se nikdy nebude dívat na severské detektivky. Musím ji vzít na něco romantického... ()

silak_xup

Oddělení Q ze začátku trošku nudilo, po chvilce se ale rozjelo v příjemnou pochmurnou zápletku, která nás zavede mezi pobožné dementy, kterým vládne už od prvního pohledu slizsky úchylný ďábel, který místo aby ze svého komplexu, ke kterému přišel v dětství v klidu honil doma u bible, tak unáší děti a zabíjí je. ()

DonBraso

Předně mi vlastně vůbec nevadila ta sinusoida s vrahem.Prostě divák ví a jen čekáte,až na něj detektivové přijdou a dopadnou ho.Nedá se říci ani,že by zrovna trochu toho humoru bylo na škodu,jen to trochu bije do očí,když kouknete na minulé díly,ale stále to není nic hrozného a spíše je to osvěžující drink,který v pohodě zapadá,protože to fakt není stále žádná buddy movie.Bohužel i zde je skvělý duo,který si prostě umí sednout,ale horší bylo zde ten docela né moc až detektivně chladný dánský kumšt,který trochu trpěl,že byl jen nadprůměrem a nebylo zde kromě toho vtipu až moc co zajímavého,protože překvapení zde vážně nebylo žádné a i přesto jsem ho očékaval.70% ()

Mikecat

Oproti predoslej casti"zena v kleci" slabe chyba vtipkovanie, napätie, akcia, vsetko je pomaly od zaciatku jasne ziadne tajomno no bieda co sa technickej stranky tyka, nehovoraciac o "moralnom-teda nemoralnom" odkaze ze vsetci veriaci su kurvy ktore tyraju zabijaju a ublizuju detom a vsetkym okolo seba, kde prave veriaci ak beru svoje presvedcenie vazne a v spravnom duchu su ochotni pomoct a obetovat sa aj pre druhych a velakrat obetuju aj to posledne nehladiac na seba vid preslavenu Matku Terezu ktora obetovala vo viere svoj zivot pomoci bliznym teda tento film je podvedome ruhanie sa vsetkym veriacim a Bohu. ()

blondboss

Dánska kriminálna produkcia ukazuje vysokú kvalitu aj v tomto treťom pokračovaní oddelenia Q. Zabijakov bolo ťažké prekonať kvôli komplexnosti deja a vykreslenosti postáv, ale tento diel má veľké plus v postave záporáka, ktorý bol skutočne hustý a niektoré scény naozaj zaujímavé. Škoda len, že spočiatku to bolo nudné. Každopádne ale zaujímavá séria, ktorú si rád pozriem aj ďalej, pokiaľ sa v nej bude pokračovať. Silné tri hviezdy. 65 % ()

karolina.val

Oproti ženě v kleci mi to přišlo asi tak o 100% lepší. Málem jsem zanevřela na filmové zpracování, ale když jsem četla příslib černého humoru, dala jsem tomu ještě jednu šanci. A jsem ráda! ()

Domas88

Asi nejlasbší z těchto 3 dílů, kdybych jej nehodnotil k těm 2 ostatním určitě bych dal 4*, ale takhle "jen" 3.. Ale určitě výborné.. ()

Plaque

Rozbeh je možno pomalší, ale to iba dokresľuje ťaživú atmosféru, ktorá sa tam dávkuje systematicky ako u staviteľa domino kociek. Áno, to porovnanie s dominom je úplne trefné. Keď sa začína stavať, tak to pôsobí ako nuda, nič zaujímavé. Postupne to naberá kontúry a pozornosť diváka si to priťahuje ako megaobrovský magnet. A nakoniec to tie kocky zhodí v neskutočne dobrom rozuzlení. Tu totiž všetci pracujú pre jeden cieľ. Fares si ide svoje a robí postavy kriminalistov zaujímavejšími. Nikolaj si ide tiež svoje a kriminalistov robí záhadnejšími. Väčšina rodičov, hlavne tých so zelenou strechou, to ešte viac okorenia a vo finále príde majstrovsky stvárnený psychoreligiopat, ktorý z toho spraví perfektne napínavé krimi, aké som už dlho nevidel. ()

megajalec

Po úvode, v ktorom mi trvalo asi 15-20 minút, kým som sa zorientoval, sa to začalo. Ako som spomínal pri filme Žena v klietke, výborná hra s atmosférou, v druhej polovici som ti takmer poobhrýzal nie nechty, ale prsty. Výborná gradácia (scéna vo vlaku že wau), záporák tiež parádny. Severania to s týmto žánrom proste vedia. ()

solisoli

Akási mĺkva detektívka v pochmúrnej atmosfére. Je pravda, že napätie nechybovalo, ale tých únosov detí s nevydareným odovzdaním výkupného za účasti Polície už bolo. Dej mi pripadal komplikovane dosť rozhárane. Vyšetrovanie tak trochu nelogické. V podstate temer od začiatku mohol byť páchateľ známy aj polícii, ale akýmsi zvláštnym spôsobom vyšetrovania nebola snaha o získanie identity vraha. Ako by polícia nemala na to chuť. Dej sa predsa neodohrával niekedy okolo 1960 tých rokoch, ale v súčasnosti. Nazval by som to, podivné vyšetrovanie. ()

JollerCZE

Třetí díl podle knih Jussi Adler-Olsena je po filmařské stránce skvěle zpracovaný. Hudba, krajina i zápletka jsou dobré. Horší to je ze scénářem. Celkem zajímavý námět a zápletka, občas i mrazivé scény. Jediné co mi tu velmi vadilo byla skvěle zahraná naivita a neschopnost v terénu v podobě Carla. Jako vždy musel být unesen a skoro zabit, aby mohl vyřešit případ. V prvním, ba i v druhém díle to bylo celkem snesitelné, ale zde už to bylo otravné a dosti nudné. Carlovo škemrání mi přišlo tak nepřirozené. Zato záporná postava celý film držela v podstatě dobrém tempu. ()

J.Mayen

Take jen nevericne ziram a nechapu to vysoke hodnoceni. Pro Jehovu za co??? Kdyz si vyfiltrujete hodnoceni tak vse spatne co bych mel i ja na jazyku je napsano. Naposto amaterske hrani vsech hercu, nelogicky az idiotsky scenar, kiksy kdy se topitemv po kolena vody, uzasne temer nepochopitelne cestovani casem nebo teleportem hlavniho zaporaka, az jsem nestihal sledovat kde jak casto a rychle se stihal objevovat no a finalne ty neschopny a tupy policajti. Kvuli dvema ztracenym detem zarve pulka policejni jednotky, rodice a nekolik dalsich lidi je tezce nebo lehce hranenych. Tohle nevymyslis tvl. Uz jen diky vse jemovanemu by si film zaslouzil odpad, ale to bych uz hodnotil spis v afektu a v nasrání. ()