Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

ČR

Assad běží na souš za vrahem,ten na něj vyskočí s nůžkama odnikud uprostřed vody??? Postřelený vrah si odskočí do nemocnice,sejme tam Elliase i s manželkou,pak si zaběhne na parkoviště kde zabije policistu a dalšího unese. 50% Takhle mi zkurvit minisérii. :-( ()

esmoke

Třetí díl ze série o případech oddělení Q od Jussiho Adlera-Olsena. Knižní předloha se mi líbila z prvních dílů nejvíc a proto jsem měl s filmovým zpracováním minimálně do poloviny filmu dost problémy. Přišlo mi, že filmaři příběh hodně nevhodně přepracovali, některé části vyškrtli a postavy nahradili. Takže pro mě "nejhorší" z filmových zpracování. (2D dabing) Rozpočet: DKK 39,500,000, Tržby: $64,275. ()

brasek

Taká typická severská kriminálka kde filmársky profesionálne všetko klape, ale príbeh z väčšej časti postráda pravú atmosféru. V príbehu nie je veľa balastu ako býva zvykom ale dejová línia nie je veľmi a hlavne na správnych miestach vygradovaná. ()

Kozlowski8

Chlapi z oddělení Q dostanou za úkol rozluštit podivný vzkaz z láhve, kterou vyplavilo moře. Pátrání je přivede k případům zmizení několika dětí z prostředí náboženské sekty... Třetí film se dvěma sympaťáky z oddělení Q Carlem a Assadem. Ano, i Carl je rozhodně sympaťák, i když zde je ještě větší morous než v prvním a druhém filmu. Je to takový sympaťák s dobrým srdcem a protiva v jednom. Bohužel je tento snímek trochu posunem dolů, zvláště oproti "dvojce". Je to hlavně jednodušším příběhem, který neobsahuje příliš zvratů a překvapivých momentů a není prostě a jednoduše tolik poutavý. Přesto dostáváme opět velmi dobrou zábavu se skvělou atmosférou. 70%. ()

Goumen

Minimálně stejně dobré jako předchozí díly. Na celé trilogii Oddělení Q se mi líbí, že i přesto, že prostředí není nijak zajímavé, atmosféra ponurá a postavy buď nevýrazné nebo ne moc sympatické, dokáže to vtáhnout do děje a udržet napětí a dobře vykreslenou atmosféru po celou dobu. ()

Perunwit

Vždycky sem si o dětech myslel, že sou pitomý... Karl Merck. Pro mě nejlepší dil oddělení Q a prefektni krimoška severského střihu. Herci na úrovni. Oškliví, až běda, ale dokonale sympatičtí, scénář takřka bez připomínek a kvalitní kamerová práce. Tadle nesourodá dvojka detektivů baví. ()

kolly13

Depresivní a inteligentní "komisař" odhaluje se svým exotickým kolegou sympatického magora s pomýlenou myslí a zrůdnými činy. Zda ustojí tlak a bolest druhých, to je podtón snímku a my fandíme až do konce. ()

Ace.A.T.L.

Trojka je slabší než dvojka, ale ne zas tak marná, aby to bylo víc jak o 1* horší. Ale tady už to je drobet předvídatelný a ne tak temný, jako u jedničky a natož dvojky. Ale pořád se nedá říct, že by to ztrácelo to svoj NĚCO, co Oddělní Q v podání Nikolaje a Farese má. Za mě slušný 3* a DOPORUČUJU ()

PTuranyi

Témou ďalšieho filmu severskej kriminálnej série dvojice Carl Assad, tentoraz rieši problém únosu detí v náboženských sektách. Produkcia je dobrá podobne ako v ostatných filmoch série. Atmosféra je tentokrát dosť hustá vďaka náboženskému pozadiu celého prípadu a slizkému zločincovi výborne stvárneného Pålom Sverre Hagenom, ktorý už v Boji snežného pluhu s mafiou stvárnil pekne šibnutého týpka. 75% ()

Dvorik

Totalne dopraseny knizni pribeh, spousta nelogicky veci: - jak nasli hned prvni skolu, kde bratri studovali? - uzasna diskretni sledovacka vrtulnikem nad vlakem - strasne neviditelna lodenice (by byla videt i z vesmiru) - zmizel Carla syn. Zatim nejhorsi knizni zpracovani. ()

Easykill

"Lidé věří v různé věci." -"Ale běž, Ježíš je z Texasu, bůh je v jeskyni a chlápek na nebi věří, že je prorok protože mu to řekl týpek s křídly? Vždyť je to magořina!" Tak jsem náhodou narazil na tento kousek a opět mě jen utvrdil v tom, že ze "severu" to fouká opravdu lépe(ostatně jako vždycky). Ať už jde o perfektní dramata, folk horory či thrillery. Vzkaz v láhvi je skvělá, atmosférická kriminálka. Jejímž základním kamenem je otázka víry. Všechno funguje jak má, obsazení povedené, scénář nijak extra "nehapruje", stejně dobře je na tom kamera i prostředí. Za mě hodně povedená záležitost. ()

bigmatko

film si Vás získa hneď od začiatku napriek pomalšiemu rozbehu. ale každá minúta má svoj zmysle a svoju hĺbku. Je to skutočne veľmi dobre spracovaná detektívka. A nepotrebujete tam ani holyvoodske hviezdy lebo film má svoje temné čaro. A keď to vidíte v originálnom znení s titulkami tak sa Váš pocit napätie ešte zosilní. Neviem aké sú tieto severeské filmy nadabované ale určite to nemá také emócie. Postava psychopata je naozaj psycho. Severania majú z čoho čerpať a myslím že keby majú viac financií tak chrlia na nás oveľa viac spracovaní ich knižných hitov. za poslednú dobu je to jeden z najlepších filmov v kine. ()

De Large

Ďalšia skvelá rana severského filmu Hollywoodu. Pretože práve za veľkou mlákou raz niekto múdry (naozaj) povedal, že pre dobrý film stačia tri veci - dobrý scenár, dobrý scenár a dobrý scenár. No a Dáni to zobrali doslova, k tomu pridali skvelú hlavnú dvojicu, pridalo sa k nim 10 psychopatov v jednej osobe, neuveriteľné scenérie Dánska a dostali sme severskú špecialitu, ktorá zase nasadila latku vyššie ako predošlé dva filmy.... Niet čo vytknúť, 112 minút bez sekundy nudy... ()