Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

Manarit

Nemohu si pomoct, ale oproti většině se mi Vzkaz v láhvi nelíbil. Většina filmu je náhánění hlavního záporáka, který disponuje téměř nadliskými schopnostmi a dokáže utéct komukoliv včetně policejního vrtulníku... Chybělo mi vyšetřování, tentokrát detektivové na vše přijdou téměř okamžitě a dost jim pomáhá pouhá náhoda. Celý film na mě díky přehnanosti antihrdiny nepůsobil reálně a při závěrečné bitce už jsme se regulérně smáli. ()

Normanko

Na tomto filme mi asi najviac chýbalo Carlovo zvyčajné nasadenie do prípadu, ktoré sa však našťastie vráti v Zložke 64. Najviac ma ale zamrzeli niektoré akty samotnej polície, napríklad uzavretie nemocnice, odkiaľ si ktokoľvek mohol odísť autom. A najhorší bol záver, kde Asad priletí vrtulníkom k hausbotu, ku ktorému vedie uzučká cestička, v okolí nikto nie je. A samozrejme si nikto z vrtulníku, ktorý Asada priviezol nevšimol muža, ktorý sa vynoril z vody a odkráčal si preč. A aby toho nebolo málo, tak tohto parchanta Asad jednoducho zabije. Keby to aspoň bolo tak dramatické ako ostatné diely... Najviac ma na tom mrzí asi to, že táto scéna mi úplne spackala nasldujúcu, kde sa Carl rozplače v kostole. Hoci bol film sám o sebe skvelý, zo zbytku série som zvyknutý na oveľa lepšie počiny, preto si, bohužiaľ, musím jednu hviezdičku odpustiť. ()

mdf

Věřit v něco co neexistuje a myslet si,že vás to před vším ochrání a nebo,že vyřeší vaše problémy,je dost těžké.Lidé věří jen v to,v co chtějí věřit a někteří dost nechápou,že někteří nevěří v nic a snaží se jim svojí víru obhajovat. První půlka se líně vleče,ale pak to dostane ten správný šmrnc a napětí roste. ()

kottnaj

Jeden úchyl z komplexem z dětství vyškolí celé oddělení dánské kriminální policie. Jestli mají v Dánsku takhle mizerný policajty tak se nedivím, že má oddělení Q pořád co na práci. Film tak nějak staví na tom, že hoši od policie jsou neschopní a sériový vrah je utírá jak nudli do kapesníku. Pro mě zatím nejhorší díl celé série. ()

Jirkacek

Třetí dobrodružství detektiva Carla Mørcka a jeho asistenta Assada z kriminálního Oddělení Q jsem paradoxně viděl jako čtvrté v pořadí, i když jsem už předtím již pokukoval po jiných dílech a chtěl se na ně podívat. Jednoho večera ale uživatel CommanderCZ zavelel, že se podíváme na film s dobrým hodnocením zde na ČSFD s názvem Vzkaz v lahvi a ten se tak rozběhl na obrazovce naší TV. Po zkušenostech se čtvrtým a prvním dílem, které jsem ohodnotil plným počtem cípatých, přičemž ten druhý v pořadí ode mne získal o jednu hvězdu méně, jsem se na třetí případ docela těšil a doufal jsem, že udrží vysoko nastavenou laťku. Příběh začal scénou v temné místnosti, částečně naplněné vodou, ve které někdo pečlivě napsal dopis, vložil ho do lahve a hodil ho vody. O několik let později byla zpráva v láhvi nalezena a dopis skončil v oddělení Q, kde se jej pokoušeli rozluštit kriminalista Assad (Fares Fares) a docela chytrá asistentka Rose Knudsenová (Johanne Louise Schmidt). Z obtížně čitelné zprávy se jim podařilo zjistit, že dopis v lahvi odeslal P. Mørck a že v něm žádá o pomoc, protože byl někde zavřený. Po dalším vyšetřování ve škole, kam Paul Mørck chodil a ze které zmizelo více dětí, vypátrali jeho bratra Trygveho, který byl spolu s Paulem zároveň unesen. Ten řekl Assadovi a jeho kolegovi Carlovi (Nikolaj Lie Kaas), který se k vyšetřování po zdravotní dovolené přidal, že je někdo věznil v boudě nebo domě s vodou na podlaze a slyšel z venku jakýsi zvuk. Bohužel se také stal svědkem vraždy svého bratra, kterého neznámý muž zabil poté, co je držel svázané v oné místnosti několik dní. Později se z onoho vraha vyklubal Johannes (Pål Sverre Hagen), který jezdil ve svém voze po kraji a předstíral roli náboženského misionáře. Jednoho dne se zúčastnil bohoslužby náboženské sekty Jehovistů, k nimž patřil otec rodiny Elias (Jacob Lohmann), jeho manželka Rakel (Amanda Collin) a dvě děti. O několik dní později Johannes sledoval děti na cestě ze školy a když nasedli k němu do auta, unesl je. Situaci však viděl náhodný svědek, který incident nahlásil na místní policii, jenž informace předala oddělení Q. Vzápětí se na místo vydali Assad a Mørck a spolu s místní policistkou (Signe Anastassia Mannov) začali hledat unesené děti. Jejich práce byla ztížena, protože rodiče zpočátku odmítali ze strachu spolupracovat s policií. Johannes od nich za propuštění dětí požadoval celý jejich majetek. Oběma detektivům se podařilo otce dětí přesvědčit, aby s nimi spolupracoval a ten jim pak řekl, že únosce požadoval uložení výkupného do tašky a odnesení do vlaku do Hamburku. Potom Mørck přesvědčil náčelníka policie Marcuse Jacobsena (Søren Pilmark), aby sestavil tým s vrtulníkem a nechal vlak na trati sledovat. Hlavním důvodem byl fakt, že sériový vrah unesl vždy dvě děti z náboženských rodin, pak požadoval výkupné, a když peníze dostal, tak jedno dítě zabil a druhé propustil. V tomto případě měl otec dětí Elias nastoupit do vlaku a čekat na telefonát od únosce. Když se tak stalo a po několika minutách jízdy zavolal, měl Elias tašku vyhodit z vlaku na nepřístupném místě v zalesněné oblasti. Po chvilce váhání tak učinil, pak sám vyskočil z vlaku také a ačkoliv byl zraněný, podařilo se mu najít únoscovo auto. To bylo ale prázdné, jenže Johannes se u něj záhy objevil a Eliase bodl nůžkami do břicha. Mezitím Mørck a Assad sledovali vlak ve služebním voze a když ve vysílačce uslyšeli, co se stalo, zamířili do lesa, kde našli ještě žijícího Eliase. Vzápětí Mørck vystřelil několik ran z pistole na Johannesův vůz, který se snažil z místa ujet, což se mu i přes zranění povedlo. Elias byl pak převezen do nemocnice a jeho manželka obvinila detektiva Mørcka, že svůj slib zachránit děti nesplnil, což ho totálně rozhodilo a málem se nervově zhroutil. Vzápětí mu zatelefonoval únosce, který jej viděl v televizních zprávách a ten mu řekl, že děti zemřou jeho vinou. Během telefonátu byl slyšet jakýsi zvuk, z něhož Carl poznal, že když s Johannesem hovořil, tak byl v té stejné nemocnici jako on a Elias. Únosce se totiž přestrojil se za doktora a vypnul Eliasův léčebný přístroj. Pak vlákal Mørcka do podzemní garáže nemocnice, kde zabil jiného policistu a vzápětí přemohl Mørcka a odvezl do osamělé loděnice u moře, kde byly také unesené děti. Mørck musel sledovat, jak Johannes topí malého uneseného chlapce pod vodou a přitom mu vysvětloval, že se stal poslem samotného ďábla. Jeho posláním bylo narušovat víru v boha tím, že unášel děti pobožných rodičů a vrátil jim pouze jedno, zatímco se modlili za jejich záchranu, čímž je měl bůh zklamat. Když kluka utopil a chtěl pokračovat v činnosti, zaslechl pátrací vrtulník, protože se policii podařilo podle zvuku, který před osmi lety slyšel Trygve, vytipovat místa, kde by děti mohly být zavřené. Když Johannes opustil boudu, využil toho Mørck, kterého osvobodila unesená dívka a potopil se pod vodu, ze které vytáhl jejího bratra. S pomocí masáže srdce a dýchání z plic do plic se mu jej podařilo oživit a mezitím se Assadovi podařilo vystopovat Johannese, s nímž svedl souboj a po boji jej utopil v mělké vodě. A byl konec celkem nechutného případu, který mne opravdu bavil a dokonale přikoval na 112 minut k televizní obrazovce. A i když mi Vzkaz v lahvi připadal méně zábavný než první a čtvrtý díl, byla to opět skvělá detektivka. Přesně takové případy, do kterých nějakým způsobem zasahuje záhadná minulost, se mi vždy velice líbily a čím víc bude těchto mysteriózních detektivek, tím lépe. Už se těším na další díly z oddělení Q. Suma sumárum, snímek Vzkaz v lahvi ode mne získal čtyři lahvové hvězdy ****. () (méně) (více)

EricNor

Paradni thriller. Cetl jsem i knizku a oboji se povedlo. Prevedeni se trochu od knihy lisi, ale zmeny jsou jen v detailech a nejsou na skodu. ()

domco61

nebyť toho záporáka ktorý mi pripomínal Ryana Goslinga ale tuná ľudí kosil lavou zadnou tak by som tomuto dielu dal len 2* - pre mňa najslabší diel zatiaľ ... Ale tento Pál Sverre Hagen si svoju rolu priam pýtal ... Duo detektívov klasicky rieši prípad, ktorý je dosť očividný hned zo začiatku ... Na ženu v kleci ani na zabijakov sa to nechytá. Tak že 3* je tak akurát ... ()

Milonak odpad!

Nedávno jsem zhlédnul Zabijáky a za moc to nestálo. Ke Vzkazu v láhvi jsem se dostal úplně náhodou na ČT2 a jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že se jedná o stejného autora a stejné duo v hlavních rolích vyšetřovatelů. Nicméně - už dlouho jsem neviděl něco tak pitomého, chtělo by se říct debilního a to doslova. Z herců většina podprůměrné výkony, ale nejhorší je Kaas jako detektiv Carl - co ten chlap dělá v kinematografii? Neustálý výraz jak kovové struhadlo, absolutně žádná mimika + výraz a celkově jeho hraní není ani na úrovni Ordinačky. Kolega Assad jeden z mála byl ucházející. Scénář - bez přehánění to je mizerně napsaný díl nějaké telenovely s asi nejvyšší koncentrací nelogičností mezi "seriózně" myšlenými filmy. Hlavní vrah žije v dědině, chodí k lidem roky na obědy, pracuje jako šéf farmaceutické filmy, ale  nikdo o něm nic pořádně neví. Scénka ve vlaku jen dokládá, jací jsou policajti v tomto filmu paka, respektive Pat a Mat. Na co sáhnou podělají, 28 lidí včetně 4 aut a 1 vrtulníku si neporadí s jedním chlapem. Vrcholem je scéna v nemocnici, kde vrah s čerstvě prostřeleným ramenem bez problémů vnikne v přestrojení do jedné několika policajty hlídané místnosti a dělá si co chce. Pak už následuje jen jedna absurdita za druhou a naprosto stupidní chování všech hlavních postav, nemá cenu se o tom rozepisovat. Ať mně ještě někdo řekne, že severské detektivky za něco stojí. Zatím jsem ještě žádnou slušnou nečetl, ani neviděl ztvárněnou ve filmu.... Takhle už mě dlouho nenaštvalo sledování žádného jiného filmu. Navíc mně film ani jednou za celé 2 hodiny nedokázal vtáhnout do děje, atmosféru to má téměř nijakou. Zaslouženě odpad. ()

hovnocuc

Z mě teda z týhle série nejslabší. Má to pořád svoje dánský noir, ale oproti ostaním je to takový prvoplánový, jednoduchý, navíc tam ta policie dělá v zájmu děje takový chyby, jaký by snad mohla dělat jenom ve skutečnosti :-) ()

gggggg

Keby zápletka nemala kresťanský podtón, bol by to skoro dokonalý detektívny film, v ktorom bolo všetko. Medzi postavami je výborná chémia, vo filme je správna dávka akcie, humoru a aj napätia. ()

Petbrab

Třetí díl krimisérie je citově nejsilnější, zabíhá dokonce do otázky náboženství a tolerance, ale je v něm spousta nelogických situací. Takže víc než tři hvězdy nelze dát. ()