Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

koza3

S nadšením, že si dám typické severské drama jsem dostal sice napínavé, ale situačně průměrné představení s náboženským motivem. Byly tam až akční zvraty, které byly trošku přes čáru a do dramatu vůbec nezapadly. Celá myšlenka byla fajn, ale zas takové koule to nemělo. ()

caMen

No, já ty detektivky asi vlastně nemusím... a taky nesnáším úskočnost hlavních padouchů, kterým vždycky stačí tak málo, aby zmátli detektiva s praxí a jistě i kvalitním výcvikem. ()

halberdier

Zatím nejlepší zfilmovaná kniha od Jussi Adler-Olsena. Pomalejší rozjezd posupně vygraduje do strhující druhé poloviny a Vzkaz v láhvi se řadí mezi nejlepší thrillery, které lze u nás v kině za poslední měsíce vidět. Hodně tomu pomáhají herci (Pål Sverre Hagen je krásně slizký), motivace hlavního padoucha je logická a neokoukaná, atmosféra je místy hodně hutná a záběry na severskou krajinu jsou bonus navíc. Další potvrzení, že seveřané thrillery/ krimi umí. ()

Gregor_Samsa

Není to zlé ani výjimečné. Není to nejlepší kriminálka ever – ale je to solidní, (jen lehce) hollywoodsky přimíchnutý thriller, který má tah na bránu a nenudí. Se zálibou v severské kinematografii a scenériích je pak zaděláno na krásně napínavý večer, a to i přes dějové nelogičnosti (proč neudělali toto a tamto?). Danish cinematographers unleashed! [80%; 2016-06-12 Kino Evald] ()

wrána

Ze všech třech dosavadních filmových dílu jednoznačne zatím nejslabší, sem zvědav jak si poradí dále třeba se slabší knižní předlohou Marcem, naopak se už teď těším na Nesmírného:-) ()

Chandra

Snad jsem zas tak moc nečekala - "jenom" dobrou severskou kriminálku. Problém je v tom, že dobrou krimi si představuju poněkud logičtější. Tohle dílko mi chvílemi přišlo dělané až moc na efekt - mám na mysli hlavně tu akční nemocniční pasáž. Proč to všechno? Ztratil záporák víru ve své nůžky? Chtěl si posichrovat jisté? Chtěl zlomit zlomené? Chtěl překročit plán? Chtěl si to dovyřídit efektně, a ne efektivně? Poslal ho tam ďábel? Možná se jen nedovedu vcítit do myšlení psychopata, ale na to jsem měla příliš normální mamku. A otázek tohoto typu je bohužel víc. Efekt tady zadupal logiku natolik, že mi to líp jak na slabší tři hvězdičky nevychází. Původně jsem uvažovala o dvou, ale když pominu všechny ty nelogičnosti, náhody a popírání biologických a jiných zákonitostí, musím uznat, že to docela dobře odsýpá. ()

zvolsi

Nebít té náboženské agitky a pás scénaristických zblitku, tak dam rád i za čtyři. Zdařilá krimi, která mě bavila. Škoda, že opět nebyla ani jedna členka Švédského opalovacího týmu :( ()

hony23

A máme tu 3.případ oddělení Q a s potěchou musím konstatovat, že díl od dílu je to lepší. Nesourodá dvojice detektivů tentokrát řeší únosy dětí a je to příjemně seversky mrazivé a napínavé - a to přesto, že jsem to kdysi četl. Tak šup šup, natočte i zbylé 3 knihy od Jussi Adler Olsena! ()

Saxos

Případy Oddělení Q si drží vysokou kvalitu zpracování, napětí a všech ostatních doplňku dělajících dobrou krimi. ()

pold

Opět dobrý. Má to dvě malé vady. Za prvé - motivace jedné z postav je sice stejná jako v 13 let starých Prisoners. Za druhé - pan Hagen sice rozhodně má na hraní záporáků-ubožáků jako v Kraftidioten, ale festovní psychouši mu až tak nejdou. Ale i tak je to parádní detektivka, která odsýpá. 90% ()

blekekeke

Do třetice už to není ono. Jako temné to je, to jo, ale jen temnota mnohdy nestačí ... Nestačí, nestačí ... jako co bych, díky za ty dary a když bude další nebude mi to vadit :o) ()

mouzi

Kvalitni herecke vykony trochu shazuje ne uplne zazivny a dotazeny scenar, zapletka oproti predchozim ponekud slaboducha.. ()

rigby

Výborný scénář s originálním motivem a zápletkou. Skvělá režisérská práce. Divák si vychutnává každou minutu, příběh je plný zvratů a konec sice očekávaný, ale ne tak úplně, jak to nakonec dopadne. Začátek je možná trochu pomalejší, ale pak to nabere nečekané obrátky a detektivové se po zbytek filmu nezastaví. Vynikající severská krimi, jak je mám rád. Je s podivem, že mi unikly předcházející filmy, ale slibuji, že to doženu. ()

veverysiak

Ešte väčšia pakovina ako Zabijáci, ja viem, že z toho treba vytrieskať čo najväčšie koruny a treba sa aj držať pôvodného námetu, ale chlapi si už predsa len mohli dať tú námahu, aby ich konečný produkt nevyzeral ako kríženec kritického poukazovania na neschopnosť severských policajných zložiek a hyperbolizácie degeneratívneho vývoja človekov severne za 55. rovnobežkou, pretože toto určite nechceli, na počiatku to bolo pútavé, teraz je zo severskej krimošky gýč, ktorý má za cieľ akurát šokovať viac ako jeho predchodca, takže 30%. ()

jjjerry

Předlohu jsem bohužel nečetl, ale odhaduji, že ji film bohužel přiliš zjednodušil,. Je tam několik nelogických momentů, které kazí u krimi dojem. Nění to datežné, čekal jsem větší napětí... ()

VLADEK

Přikláním se k té části, které viděla jednoznačně nejslabší zpracování předlohy, chyby ve filmovém vyprávění, trapnosti. Přečtěte si knihu. ()

Zlty_Dodo

Priserna nuda, pribeh zaujimavy (az na to, ze vystrovatelia su uplne zbytocne vzdy krok za psychopatom) ale to spracovanie je tazkopadne... ()

Julius

V porovnaní s jedničkou a dvojkou slabšie, ale stále si aj tretie pokračovanie zaslúži hodnotenie 4 hviezd. Tentokrát sa dostávame do vyšetrovania únosu detí s požadovaním výkupného od narušeného kňaza. Carl v tejto časti pôsobí unavene, pravdepodobne to navazuje na druhú časť, kedy sa mu nepodarilo zachrániť hlavného svedka. Môžeme čakať aj výstrelky Assada, ktoré dokážu film trošku odlahčiť. Verím, že ďalšie pokračovanie bude. ()